Apostle (2018) ☆ 👁

(Gareth Evans (VI))

amerikai-angol horror, thriller

3,3

2020-10-26 21:19:33 Norbert Simon (3) #12

Szerintem a film nem rossz de nem is annyira kiemelkedő. Ami viszont nagyon tetszett a filmben az a környezet, a barátságtalan sziget látványa. A közösség bemutatása szintúgy nagyon jó... illetve főként ahogy a rendkívül szigorúan irányított rend megbomlik. Amint ez megindul a film hirtelen begyorsul. Az első egy óra egyáltalán nem gyors de így visszaemlékezve egyáltalán nem volt hátrány úgy gondolom. Hát erőszakos vagy brutális véres jelenetekben azért itt sem szenvedünk hiányt akárcsak a rendező előző munkáihoz hasonlóan. Részemről erős 3 csillagosra értékelem az alkotást.

2020-06-10 23:26:32 slawter (4) #11

Az első fele nagyon Lovecraftias.

2020-05-26 16:50:18 sa22 (2) #10

"A horror csak az első óra után indul be igazán, ugyanis onnantól kezdve csőstül jönnek a brutális, de ötletes képsorok, valamint kapunk keményen elborult jeleneteket + egy darab, valóban paráztatót is. Tehát Evans, mint ahogy a korábbi munkáiban, úgy itt sem spórol a vérmennyiséggel..."

"Mindenképp ajánlott, de nem egy könnyed kis 2 órás kiruccanás vár a gyanútlan utazókra!"

"A hitevesztettség és a hitámítás filmje nem gyenge mennyiségű belsőségbe áztatva."

Wow, ok irtak ilyet :)

2020-05-26 07:16:36 Ubul (4) #9

"nem is ertem miert allitjak be az elozo hozzaszolok brutal veres, nehez horrornak"

wow, ki írt ilyet, lehet elkerülte a figyelmem? :)

nem egy Motel, tény, mindenkinek mást jelent egy-egy horror, tehát ha valaki az eszköztárából ilyet ír, még érthet magára a filmre egy brutál véres horrort, míg neked csak egy lightos verziója a brutál véresnek :D

előzmény: sa22 (#8)

2020-05-25 22:06:44 sa22 (2) #8

Sajnos ezt a ket orat sem kapom vissza az eletembol... Nagyon gyenge, nem is ertem miert allitjak be az elozo hozzaszolok brutal veres, nehez horrornak.. Nem az..

2019-11-15 23:45:27 Ubul (4) #7

Eltekintve a fantasy-s résztől, nekem bejött, gyorsan lement ez a 2 óra. Dan Stevens-t már korábbról is szerettem, itt számomra vitte a hátán - ha már ennyire görnyedt :D - a filmet

2019-03-18 00:00:51 MicaHiro (2) #6

Érdekes módon van a filmben egy karakter, a film leírása szerint angolul találóan The Grinder névre keresztelt Szögesdrótarcú Ember, aki remekül reprezentálja az egész filmet. Ő elég furcsa és brutális, már-már beteg, viszont sajnos összességében üres és sokkal butább, mint amilyennek elsőre tűnik.

Amúgy szerintem úgy (is) lehetett volna jobb ez a film, ha sokkal kevesebbet, esetleg egyáltalán nem látjuk az idős istennőt.

2018-12-09 20:03:01 The Cortez (3) #5

Gareth Evans V/H/S/2 egyik epizódjában (Safe Haven) próbálkozott először a horror műfajjal. Legújabb filmje a szektás témáját tekintve leginkább ahhoz és a The Wicker Manhez hasonlítható (mondjuk utóbbival majdnem teljesen megegyezik a története meg a helyszíne is). A horror csak az első óra után indul be igazán, ugyanis onnantól kezdve csőstül jönnek a brutális, de ötletes képsorok, valamint kapunk keményen elborult jeleneteket + egy darab, valóban paráztatót is. Tehát Evans, mint ahogy a korábbi munkáiban, úgy itt sem spórol a vérmennyiséggel, pár látványos kameramozgással pedig megidézi a The Raid című agymenéseit. Mindent összevetve ez egy érettebb alkotás, kiszámítható befejezéssel, egyenesen a Netflixtől.

2018-10-17 04:10:19 necksprain (1) #4

röhejes

2018-10-16 23:44:51 Mikkey (4) #3

Miszerint a Wicker Man kistestvéreként tekinthetünk rá, teljesen helytálló. Az alap konfliktus, az elszigetelt vallási közösségbe utazó idegennel, hasonló, s bár nem másolja szolgaian a mesterművet, mégis ezer szállal kötődik hozzá, néhol bőviti is annak eszköztárát.
Gareth Evans brutális stílusjegyei ittis visszaköszönnek, szinte kéjesen itatják át a vásznat vérrel, a kortársak közül jelenleg Zahler tanár úrnál ropognak hasonlóan a csontok és skalpok :) Ez egy őszinte, király kis szektás film lett, fullra tekert hangulattal, néhol még a True Detective első évadának motívumai is ismerősen csenghetnek, aki látta majd talán be fog ugrani mire gondolok..

2018-10-16 13:39:26 miraculum (3) #2

Én sajnos semmi különlegeset nem látok ebben a filmben, nem értem igazán az átlagát. Nálam ez egy gyenge hármas, de egy óra után már rettenetesen untam. Ami ma Netflix, az régen a videotékák alsó polca.

2018-10-14 22:49:12 Gameface (4) #1

Épp csak beissza magát a bőröd alá a baljós atmoszféra, behajintanak a csontdarálóba. Örvendetes, hogy a Vesszőből font embernek ilyen tökös kistesója született, vártuk már nagyon jöttét.

Magyar felirata elkészült.