Sharp Objects (2018) ☆ 👁

(Jean-Marc Vallée)

amerikai dráma, krimi, minisorozat

4,2

2020-11-22 21:29:00 erasto (4) #10

Nekem pont a vége húzta fel négyesre a közepesről. Jó fordulat, nem gondoltam rá...

előzmény: HejjaX (#1)

2019-10-04 21:39:50 Rorschach (?) #9

Ez most elment mellettem, pedig a Big Little Lies után nagy reményekkel álltam neki.

Sajna belefutottam a lehető legnagyobb spoilerbe, szóval a gyilkos kiléte nem volt meglepetés. Gondolom, ennek tudható be, hogy valahogy egy fia érzelmet sem tudott kiváltani belőlem a teljes sorozat, leszámítva hogy úgy négy-öt alkalommal az agybaj kerülgetett, különösképpen a legutolsó tizenöt másodperc hatására, ami szerintem úgy szar, ahogy van.

De addig sem éreztem átütő erőt. Értem, hogy minden egyes szereplő kisbusznyi terhet cipel a vállán, mindenki az őrület mezsgyéjén lavírozó, megtört és boldogtalan alkoholista, de egy fél pillanatig nem szimpatizáltam senkivel, és egyáltalán nem tudott lekötni sem a nyomozás, sem a karakterek.

Majd legközelebb...

2019-09-26 19:13:38 kilépett felhasználó (?) #8

Alkoholmámorban úszó kisvárosi misztérium. Helyenként parádés karakterábrázolással, néha leülő cselekménnyel és egy csavarral amit kihúz a végéig. Ja és a Golden Globe jó helyre került, Patricia Clarkson lenyűgöző

2019-08-07 13:07:57 tomasso (4) #7

Kiszámítható, helyenként leülő, de egyébként jó hangulatú sorozat, ami a végére azért tud újat húzni, bravúrosan helyére rakva az utolsó képkockát.

2019-06-11 08:53:09 berto (?) #6

Bocsánat, hogy a csapos közbeszól, ugyanis csak a könyvet olvastam. Sorozat megnézésére csak igen ritkán vetemedek, mert, ha egy történetet egy normál film ideje alatt nem lehet elmesélni, az már számomra érdektelen. A hanyagolásához nagyban hozzájárult, hogy a könyv sem tetszett. Az igaz, hogy az írónő első könyve, volt hová fejlődnie, ezt meg is tette, mert a nálunk elsőként megjelent „Holtodiglan” című írása és a belőle készült film, valamint a „Sötét helyek” című könyve és annak adaptációja tetszett. Ennek a könyvének a legfőbb hibája az, hogy a szereplők mindegyike zakkant, ez különösen igaz a Camille nevű hősnőre. Rengeteg nem egyénített, ellenszenves szereplő, irdatlan hosszú és sehová sem vezető párbeszédek, meg a folyton felvillanó Camille testébe vésett szavak roppantul idegesítettek. Egy embernek nincs is akkora testfelülete amelyre szinte egy egész szótárnyi szöveg ráférne. Ez úgy ahogy van: badarság! Aztán Camille állandó ivászata. Egy valódi szeszkazánt is megszégyenít a felhörpintett italok mennyiségével. A könyv teljes egészében klinikai eset. Ennek ellenére, ha megjelenik Flynn-től egy újabb könyv/film, arra vevő leszek.

2019-06-11 06:36:29 biri (?) #5

A viszonylag sok negatívum (pl.
-sokszor zavaróan keverednek a képzelgések/emlékezések az aktuális történésekkel;
- a karakterek valószerűtlenek;
- mindenki ellenszenves;
- minden (nem sok van) néger viszont tökéletesen pozitív;
- túl direkt a félrevezetés szándéka)
ellenére élvezhető szerintem, sőt kifejezetten nem rossz.

2019-06-04 14:37:30 ender1112 (5) #4

Igen, ugyanígy megy tovább.

előzmény: paksiendre (#3)

2019-06-04 13:47:12 paksiendre (?) #3

2 részt néztem meg eddig, nem vagyok letaglózva, sőt sok helyen kifejezetten untam. Aki végig nézte a sorozatot tudna nekem választ adni arra, hogy ebben a "mederben" és felfogásban fog-e tovább folytatódni?
Igazából az érdekelne, hogy megéri-e a további belefektetett idő, bár az átlagát elnézve meglepődnék ha valaki azt mondaná, hogy nem.

2019-03-06 20:42:14 tomcluca (5) #2

Teljesen komolyan :) mégpedig a féltékenység miatt, hogy az anyjuk foglalkozott a lányokkal. engem berántott ez a csavar, főleg a feliratok alatti képsorok, brrr.

előzmény: HejjaX (#1)

2018-12-25 09:49:12 HejjaX (3) #1

Normál esetben megadtam volna neki a négyest, de ez a befejezés...
Most komolyan a húga, Amma volt a gyilkos? Meg a barátnői?