Hagazussa (2017) ☆ 👁

(Lukas Feigelfeld)

német-osztrák horror, történelmi film

3,3

2019-09-09 15:13:43 tomside (3) #7

Az a spontán öngyulladás engem is kiidegelt. A rendezőnek nem maradt fantáziája befejezni a filmjét, és ez az egész jól tükrözi, hogy a sztori egyszerűen nem tart sehová.

Sajnos tényleg túlkapja a balladai homályt, annyira eltúlozza a kihagyásos szerkesztést, hogy komoly logikai kapcsok hiányoznak, leginkább a végén, lásd a fenti spoilert.

Viszont 1-2 jelenet önmagában, és a csaj alakítása zseniális-közeli. Úgyhogy meg lehet nézni, de a vége csalódás. :/

2019-06-21 16:21:59 Dió (2) #6

Nem, ez így újranézve sajnos nem. És én túl sok hasonlóságot így belegondolva nem is látok eközött és a Witch között. Sokkal inkább a Hold the Dark rokonja szerintem a film; én legalábbis ott éreztem utoljára, hogy hiába a szép képek és a baró horroratmoszféra, ha egyszer semmi értelme sincs a látottaknak. Szóval a Hagazussa elé inkább csak az üljön le, aki nem várja el egy filmtől, hogy a látottaknak utánaolvasás nélkül is legyen értelme (vagy akár még azzal sem). Az pedig, ahogyan a film a középkortól totál életidegen elemeket kever a tizenötödik századi sztorijába (pl. a gombás bedrogozás), már tényleg kettest érdemel. Nem hogy nem illett oda, de a sztori szempontjából értelme és jelentőssége sem volt. Ahogy számomra az utolsó, elégéses jelenetnek sem, amit egyébként továbbra sem értek; de annyira már nem is akarok.

2019-06-09 14:42:37 Dió (2) #5

Székbe szögező képek egyenesen az Alpokból, olyan zene és atmoszféra, ami az edzettebb horrornézőben is megállítja (vagy legalábbis lelassítja) az ütőt... egészen az egyharmadáig, amikor rájössz, hogy elfelejtettek alá sztorit írni. A fentebbi erősségek miatt még hármasra lehet felpontozom, ha lehalt a kezdeti csalódás, de ha valaki szerint ez még annál is jobb, akkor kíváncsian várom, hogy szerinte miről szólt ez az izé. Illetve lesz hozzá nem egy másik kérdésem is, mint például hogy a végén mi a pék f.szától égett el a nő.

2019-02-01 21:13:13 HejjaX (2) #4

Lukas Feigelfeld író-rendező megtalálta a tökéletes ellenszert az álmatlanság leküzdésére. De ahelyett, hogy gyógyszerként árulná, inkább filmet készített belőle.

2019-02-01 01:36:35 lizardking (4) #3

Van benne egy nagyon eseménytelen és hatástalan fél óra, azt leszámítva egy rendkívül lassan a bőr alá mászó, nyomasztó mű. Valóban kicsit The VVitch utánérzés, de szerintem ez nem gond, megáll a saját lábán is.

2019-01-31 21:20:34 necksprain (4) #2

nos, ez a film soha nem lesz egy the witch, leven tul natural dolgokat kever tul gombasokkal, es emiatt szétesik -szamomra- sajnos, viszont ha közületek van kedve valakinek lehozos boszorkányosat nézni, akkor hajra.

2019-01-30 18:10:13 necksprain (4) #1

huuhh, hát tetszeni tetszett, csak fogalmam sincs, hogy mi volt.

az ismertetonek sztem boven eleg lenne az első 3-4 mondat, mivel terjengős is, meg értelme sincs sok kötőszónak. a titokzatos kor pedig a pestis, semmi titokzatos nincs benne.