La classe operaia va in paradiso (1971) ☆ 👁

A munkásosztály a paradicsomba megy

(Elio Petri)

olasz dráma

4,0

2020-11-21 16:06:38 Mario Brothers (5) #13

Ez egy nagyon remek film, egy nagyon zseniális főszereplővel. Gian Maria Volontèt leginkább Sergio Leone westernjeiből ismerhetjük (rászolgált a világhírnévre), de a politikai drámái is rendkívül erősek (Vizsgálat egy minden gyanú felett álló polgár ügyében, Sacco és Vanzetti, A Mattei-ügy stb.). Ez a filmje pedig az egyik kedvencem, mivel magam is gyári munkás vagyok, ezért rendkívüli módon tudok azonosulni a főhőssel. :D

2018-02-05 23:54:42 ryood (3) #12

érdekes egy alkotás, de valahogy sehogy sem sikerült "elkapnom", pedig nagyon szerettem volna..

2017-09-14 09:53:45 oscarmániás (5) #11

Marxizmus ide, kapitalizmus oda, mostanra a robotok "a spájzban vannak".

2017-09-07 12:52:15 csabaga (3) #10

A tőkéseket nem mutatják,csak azt,milyen embertelenek a kapitalizmusban a munkakörülmények és hogy bánnak a jogosan sztrájkolókkal.Nálunk mindez nem fordulhatott elö.Mármint a sztrájk,..Persze,itthon egy munkásnak oka sem lett volna rá...Tudtommal az olasz Kommunista párt filmje volt,idézőjelben,elvtársi tanácskozás után került sor a film átvételére..Engem az üres,kisszerű élet,a kínosan semmilyen félrelépés jobban megfogott,de zavar a politikai oktató jellege.

előzmény: oscarmániás (#9)

2017-09-07 10:09:22 oscarmániás (5) #9

Az olasz stílus cseppet sem zavar, az öntudatos aktivistát pedig pácban hagyják az elvtársak, még ha vissza is veszik dolgozni az egész kezdődik elölről, ő pedig lassan az öreg szaktárs mellett találhatja magát. Ez, meg a normarendszer, a munkahelyen belüli kasztrendszer kialakulása, a családok szétesése és a túlhajszoltság miatt antikommunistának is érzem a filmet. A tőkéseket nem látom hogy mutatnák egy pillanatra is.
(Lassan elveszíti örök érvényű mondanivalóját a robotika fejlődése miatt.)

A zene és a főszereplő játéka ( meg a magyar szinkron),a politikai mellékíz ellenére is zseniálissá teszi ezt a remekművet, csak ajánlani tudom mindenkinek!

2017-09-05 12:16:14 csabaga (3) #8

A főszereplő azért semmivel sem törődő élmunkásból öntudatos aktivistává fejlődik.Olasz módra,mutatva a kapitalizmus embertelenségét.

előzmény: oscarmániás (#7)

2017-09-05 10:56:10 oscarmániás (5) #7

"Azt láttam,ez a film miért is jutott el hozzánk igen gyorsan"

Tulajdonképpen öngól a szocializmus számára is, egyáltalában nem szimpatikus szereplők az agitátorok, és a főszereplő sem egy mártír típus, nem csinálnak belőle áldozatot a film készítői. Hol van a kapitalisták tipikus ábrázolása? A hazai cenzorok ebbe szerencsére jól beletenyereltek.

2016-10-04 17:44:58 zéel (5) #6

Örvendek, hogy segítesz életben tartani a témát, a filmet. Megérdemli!
Remélem, hogy hamarosan olvashatjuk, szokásosan igényes filmkritikád is!

2016-10-03 16:27:40 critixx (?) #5

"ám minden megváltozik, amikor a túlhajszoltság miatti óvatlanságában a gép levágja az ujját..."

Elhatározza hogy inkább zenekart alapít Ozzy Osbourne-nal és lerakja a metálzene alapjait? (Bocs, ezt nem tudtam kihagyni.)

2016-10-03 13:56:34 zéel (5) #4

...és még a szinkronja is jó! (Készült 1972-ben.)
A főszereplő, a zseniális Gian Maria Volonté magyar hangja, a kiváló Szersén Gyula.
Militina kisebb, de igen fontos szerepében pedig Képessy József kifogástalan magyar hangján szólal meg az egyszerűen nagyszerű Salvo Randone.

2016-10-03 13:23:03 csabaga (3) #3

Elkezdtem nézni,de újra neki kell futnom.Azt láttam,ez a film miért is jutott el hozzánk igen gyorsan,míg más alkotások meg...

2016-10-03 12:26:15 zéel (5) #2

Ma már sem a munkásosztály, sem a vágyott paradicsomi állapot nem létezik. (Legalábbis nem a munkavállalóknak.)
Viszont ez a film megvan (és elérhető, kösz coles!).
És milyen jó, hogy megvan, mert egy nagyszerű, időtálló film (a lényegét tekintve).

2016-09-20 13:16:56 coles (4) #1

Melósok paradicsomlevesbe´: https://www.youtube.com/watch?v=-z1scSkEfss