Perfectos desconocidos (2017) ☆ 👁

(Álex de la Iglesia)

olasz-spanyol vígjáték

3,1

2020-05-02 20:15:43 Norbert Simon (3) #7

Oké! Köszi az ajánlást! Majd érdekelni fog! Most a "kicsit sárga de azért miénkre gondoltam" a magyar verzióra.

előzmény: Doc (#6)

2020-05-02 02:58:15 Doc (3) #6

Nézd meg a német változatot, a Das perfekte Geheimnist! Messze az a legjobban sikerült remake (legalábbis azok közül amelyeket láttam), a többi jó esetben csak közelíti az eredetit. És ez itt a legrosszabb...

előzmény: Norbert Simon (#5)

2020-05-01 20:16:28 Norbert Simon (3) #5

Hát lényegében ugyanaz! Vannak benne némi különbségek de nem annyira sok. Én igazából kíváncsi voltam mert az olasz után több más ország is megcsinálta a maga változatát. Ez egy ilyenre sikerült változat lett. Kár ,hogy tényleg olyan szájbarágóssá válik.

2019-12-08 20:35:48 Doc (3) #4

Eddig láttam a magyar, az olasz, a német és most a spanyol változatot - ezek közül messze ez (a spanyol) volt a leggyengébb.
Szinte teljesen ugyanaz, mint az olasz eredeti, de röhejesen túltoltak benne mindent, plusz teljesen szájbarágós. Ennél nem fordulhat elő, amire az olasznál páran panaszkodtak, hogy eleinte nem értették a végét - itt gondosan elő van csócsálva.
A fő különbségek az olasz eredetihez képest:
Eva (a pszichológus feleség) egy böszme nagy fülbevalót visel, amire gondosan ráközelítenek, majd mindenki észrevételezi - mint ahogy az eltűnését is.
A férj rájön a fülbevaló hiányából, hogy a felesége az Eduardoval megcsalta.
Blanca - aki itt amúgy nem egy szende - szintén megtudja, hogy Eduardo (a férje) kinek adta a fülbevalót, úgyhogy a fürdőszobai vigasztalgatás érdeklődés hiányában elmarad.
A végén az események nem válnak meg nem történtté.
Helyette Eva azt mondja, hogy bárcsak visszautazhatnánk az időben - majd, amikor elhajítja a telefonját, megtörténik.
Ugyanő emlékezik az előző menetre, és ő állítja le a játékot (azzal hogy leesett a telefonja az erkélyről)
A fülbevaló visszatérése egy jó nagy, vaskos figyelmeztetés az idő visszafordulásáról - bár közel sem az egyetlen.

2019-05-06 18:01:11 Sziez (3) #3

Ja, köszi szépen, azt a filmet láttam, amit linkeltél! Rossz helyre tévedtem :-)

előzmény: Ágó (#2)

2019-05-06 17:51:59 Ágó (?) #2

Viszont arra nem árt figyelni, hogy nem ez az eredeti, hanem ez:
Teljesen idegenek
Ezt is láttad? Érdemes! :)

előzmény: Sziez (#1)

2019-05-06 17:32:06 Sziez (3) #1

Hát nekem a magyar változat sokkal jobban tetszett. Ebben az olaszban nem voltak a szereplők annyira karakteresek. A végét meg egyszerűen nem értettem.
Most mi volt ott, hogy nem is történt meg ez az egész, vagy mi?