Outlaw King (2018) ☆ 👁

Törvényen kívüli király

(David Mackenzie)

amerikai-angol akciófilm, dráma, életrajzi film, történelmi film

3,6

2023-04-25 01:08:35 sisakrázó Hektor (5) #6

Régebben láttam, de rögtön kétszer néztem meg mivel nem hittem a szememnek. Mint történelmi film kiváló darab. Rendkívül naturalista, minimális fikcióval, történelemhűsége professzionális. Külön kiemelendő a romantika a filmben, mivel nem a megszokott túlfűszerezett fiktív történet hozzávarrása történik a protagonistához, csupán a valóságból merítettek, és gyönyörűen használták fel a történelmet.
A film nem kalandos hőseposzt vagy grandiózus csatajelenekkel tarkított akciófilmet (bár a Loudoun Hill-i csata kifejezetten látványos) kínál, hanem egy pontos vizuális korképet a történelem egy szeletéről. Üdítő volt!

2019-07-31 21:24:05 kilépett felhasználó (?) #5

Régivágású kosztümös kardozós, több ilyen készülhetne, mert sajnos a kalandfilmekkel egyetemben finoman szólva nem most élik a fénykorukat

2019-06-13 08:16:03 lakatoszoltan01 (4) #4

Ott kezdődik, ahol a Rettenthetetlen véget ér, csak kevésbé eltúlzott figurákkal, és erősebb valóságérzettel (a Rettenthetetlen idején még nem hordtak skótszoknyát). Nincs túltolva erőszakos kardpárbajokkal, meg szuperül megkomponált jelenetekkel, és végre érthetővé teszi, hogy miként tudta egy maroknyi paraszt legyőzni az akkori világ egyik legerősebb nehézlovasságát.

Szerintem egyszer nézhető darab jó színészi játékkal egy ízléses megvalósítással. Érdemes rá időt szánni, akit érdekel a történelem ezen szeglete.

2019-05-08 18:02:15 qanic (3) #3

Három részre vágva, minisorozatként elmenne, bár úgy lehet, hogy sokan kaszálnák...

2018-11-17 18:02:34 necksprain (4) #2

Meglepően jo. Semmit nem ad pluszba, megis mukodik. Nehany kibelezos jelenet a tronok harcat idézte (kibelezos jelenetek terén). Edward, meg ugy anblokk az osszes eddigi fogenya angol uralkodó soseem volt ennyire húsvér. Lazulós kardozosbol ha volna közepes mennyiségű kkozepes fillm, akkor egy lenne a sokbol, igy viszont kellemes meglepetés. A rettenthetetlennel sztem siman jobb.

2018-11-12 22:15:11 VVega (4) #1

Klasszikus kardozós gyönyörű tájakkal, brutális csatákkal és végig szomorúan néző Chris Pine-nal. Oldschool cool film.