Dazed and Confused (1993) ☆ 👁

Tökéletlen idők

(Richard Linklater)

amerikai dráma, vígjáték

3,9

(halkan mondva, miközben elhaladnak pár nagyképű végzős mellett)
-Hoppá... valaki füvezik.
(meghallják)
-Hé, öreg. Állj csak meg egy pillanatra!
-... igen? Mi a helyzet?
-Mit mondtál az előbb?
-Mikor?
-Amikor elhaladtál mellettünk. Azt mondtad: "hoppá, valaki füvezik"
-...lehet... csak egy apró megfigyelés akart lenni.
-Megfigyelés? Aha, értem. Mégis ki vagy te? Valami kibaszott Isaac Newton? Tudod mit, zsenikém? Igazad van, tényleg füveztem. Talán akad valami problémád ezzel?
-Nem, persze hogy nem.
-Akkor meg mi a francért jár a szád? Akkor legyen nagy az arcod, ha van vér a pöcsödben. Ja, elszívtam egy-két füves cigit, és akkor mi van? Talán valami vízagyú narkós lennék? (elkezdi agresszívan lökdösni) Kifogytunk a megfigyelésekből, zsenikém? Adok én neked megfigyelést, miközben leküldöm a fogsorod a torkodon! (leszedik róla) Rajtad tartom a szemem, Newtonkám. Mert két dolog miatt jöttem ebbe a buliba; sört inni, és szétrúgni pár segget. És ami a sört illeti, kezdünk kifogyni belőle.

Edző: Szeretném tudni, hogy döntöttél, fiam. És miért lófrálsz már megint ezekkel az emberekkel? Ideje rendberakni prioritásaidat!
Randall "Pink" Floyd (elgondolkozva, majd határozottan): Lehet, hogy jövőre is focizni fogok, az viszont tuti, hogy ezt nem vagyok hajlandó aláírni. (összegyűrve hozzávágja az edzőhöz) Most pedig én és a lúzer haverjaim elmegyünk Aerosmith koncertjegyeket venni... A nyár legnagyobb prioritása.

(a suli folyosóján)
Pickford: Hey, Slater, öreg, hogy ityeg a fityeg?
(észreveszi, hogy épp akkor szív el egy joint-ot)
Slater (idióta mosollyal): Egyre jobban, haver.

Egy dolgot bírok ezekben az elsős lányokban: akárhogy is öregszem, ők mindig egyformán fiatalok maradnak.

Slater (több tucat füves cigi után, hallgatva, hogy gitároznak a háttérben) Srácok, tudjátok, miről szól ez a dal? A földönkívülekről, öregem! Mi vagyunk a földönkívüliek!
Randall "Pink" Floyd Várj haver... ez a dal tényleg erről szól?
Slater Naná, öregem! Hát nem tudtad? Már az országot is olyanok alapították, akik a földönkívüliekkel voltak! George Washington, öregem... benne volt egy szektában, a szekta pedig a földönkívüliekről szólt. Hát nem tudtad? Tele van rejtélyekkel az ország, haver. Vegyük csak a füvet! George Washington is szívott, haver! Naná, hogy szívott, ne viccelj! Egész hegyeken termesztette azt a szart... volt egy rakás embere, akik termesztették. Az egész ország szívott, öreg! És hallod, néztél már valaha rá a száz dollárosra? Azon is van egy-két érdekes dolog. És haver... hiszen még zöld is!

Randall "Pink" Floyd: Ha egyszer azt mondom, hogy ezek voltak életem legszebb napjai, szóljatok, hogy nyírjam ki magam!

Ne torodj vele, mit mondanak, ugyis elkapnak majd.

PG

He, te diszno, emlekszel meg ram?

PG