Ruben Brandt, a gyűjtő (2018) ☆

(Milorad Krstic)

magyar akciófilm, animáció, krimi

4,1

2019-05-15 22:25:45 BonnyJohnny (2) #24

Mindamellett, hogy nem tetszett a megvalósítás, filmként is egy közepesre taksálnám, aminek nem értem a végét. Szóval, ez nem nekem készült... de azért örülök a sikereinek. :)

2019-04-29 18:51:35 supernadal (?) #23

A képi megvalósítás valóban nagyon szép, a különböző utalások bizonyos filmekre, művészeti alkotásokra igazán ötletesek, de valahogy az egész nem áll össze egy igazán ütős animációs filmmé.
A vége pedig egyelőre számomra értelmezhetetlen, pedig láttam már épp elég művészmozit.

2019-03-02 22:33:43 betti (5) #22

Őrült egy alkotás... :-) De nekem bejött.

A vetítés után volt egy (nagyon rövid) beszélgetés a producerrel, Miskolczi Péterrel, aki mondta, hogy ő ugyan 15* látta a filmet, de nem mondhatná, hogy érti az összes képkockát - viszont a rendező elmondása szerint minden egyes kockának jelentése/jelentősége van, úgyhogy érdemes többször megnézni.

A "hány éves kortól ajánlott" témához: a saját gyerekét mindenki maga ismeri, de azt gondolom, h valóban nem való mindegyik 12 évesnek, nem is valószínű, h értenék ill olyan élményt tudna nekik nyújtani, h lenne értelme megnézni. Mondom ezt úgy, h a lányom kifejezetten értelmes, intelligens csajszi, az volt már 12 évesen is, de akkor nem lett volna jó megnézni, most viszont, 14 évesen, úgy láttam h bejött neki. (De azért a rémálmos részeknél rendesen osszerezzent. Ahogy én is).

2019-01-24 01:06:57 cucu (5) #21

Szerintem van olyan szuper ez a film, hogy elobb nezd meg egyedul, aztan ha ugy iteled meg, hogy valo a fiadnak, akkor nezd meg vele is. :-) Igy se mi nem tippelgetunk latatlanban, hogy mit bir el konkretad a te fiad, se te, hogy melyikunk iteli meg jol a filmet ilyen szempontbol.

előzmény: mimóza (#19)

2019-01-23 22:19:35 sleepingdancer (3) #20

Akkor ne vidd a 11 éves gyereket, ha a múzeumban megijed egy Picasso-festménytől. Ez a film is kb annyira ijesztő. Pl vannak benne háromszemű emberek, meg kétdimenziós ember, ilyesmi. Nem tudom, milyenek a mai gyerekek, de mi az oviban vadabb dolgokkal találkoztunk, és túléltük.

előzmény: mimóza (#19)

2019-01-22 19:24:38 mimóza (?) #19

Rendkívül rendes tőletek a gondoskodás! Hála a pro és kontra tanácsokért! A debreceni Apollóban a Magyar Filmszüreten még meg tudom nézni.

A fiamat talán inkább nem viszem, félek Chris kombájn-hadműveletétől. :o) (Ti.: 11. hsz.)

2019-01-22 17:20:56 hpapline (5) #18

Ne vidd a gyerekeket! A film nagyon jó, de nem gyereknek való. Ne hallgass arra, aki mást állít! Mindenképpen nézd meg, ha még adják arrafelé, de gyereket ne vigyél magaddal!

előzmény: mimóza (#14)

2019-01-20 22:25:08 sleepingdancer (3) #17

Szerintem nyugodtan viheted a gyereket, semmi vészes nincs benne.

előzmény: mimóza (#14)

2019-01-20 22:23:21 sleepingdancer (3) #16

Kár, hogy a film beszippantó, fantáziadús, nagyon szép képi világához, hangulatos és változatos soundtrackjéhez, jól megírt szövegeihez egy rettenetesen felejthető történetet sikerült összetákolni. 6/10

2018-12-07 19:06:45 ChrisAdam (5) #15

Elképesztő film. Tömény gyönyör, magával ragadó, brutális lendület és kreativitás sugárzik belőle. Nagy wow!
Viszont tényleg teljesen jogos lenne egy 16-os karika (minimum).

2018-11-25 18:33:38 mimóza (?) #14

Erre a problémakörre is kiváló megoldás a KT. :) Amióta itt vagyok, egyszerűen megkérdezlek titeket, hogy erre és erre a filmre elvihetem-e a 11 évesemet. :) Mivel bízom mindnyájatok ítélőképességében, mindjárt nagyon okos leszek, és jól tudok lavírozni a filmek erdejében. :) KT nélkül az ember (ha szülő) valóban kicsit elveszett. A traileren kívül az IMDb segít még: ott szoktam olvasgatni, mert jó esetben részletesen közlik az adott filmnél, hogy pontosan melyik jelenet kifogásolható gyereklélek szempontjából. (Persze, ezzel nektek nyilván nem mondtam újat.) :)

Ruben Brandt: Erről pl. azonnal lebeszéltetek: NEM való gyereknek. Pedig de akartam vinni!

2018-11-25 15:47:36 cucu (5) #13

A karika pont arra lenne jo, hogy segitsen eligazodni a szuloknek. Mert nem minden filmnel egyertelmu a leiras, plakat, mufajbesorolas alapjan, hogy milyen. Engem meglepett ebben a filmben, hogy ennyire durva jelenetek/kepek vannak benne. Igaz, a trailert nem lattam elozetesen. Szoval a karika jo lenne, ha pl erre a filmre nem 12 adtak volna. Mondjuk az olyan rendszert meg jobban szeretem, ahol tisztazzak, hogy sex, violence, disturbing images, vagy mi a turo az oka, mert nagyon nem mindegy.

2018-11-25 15:34:53 critixx (?) #12

Szerintem ez az egész karikázósdi egy marhaság, illetve akkor talán lenne értelme, ha normálisan működne. De amíg például a Rontó Ralph 2. és a Saul fia egyaránt ugyanazt a 12-es besorolást kapja, addig nem sok értelmet látok az egészben.

2018-11-25 14:09:38 ChrisAdam (5) #11

A 12-es karika nem azt jelenti, hogy gyereknek való film, amelyik szülő pedig olyan felelőtlen, hogy utána se néz a filmnek, amire beülnek, akkor magára vessen, én hozom a kombájnt.

előzmény: replay4 (#10)

2018-11-25 12:29:52 replay4 (3) #10

A rajzok nagyon kreatívak voltak, de sajnos nem jó értelemben. Az emberek nagyon aberráltak néznek ki, arra emlékeztetett amikor egyszer egy magyar börtönben készült rajzot láttam. Az illető a családját rajzolta le, az alakok mosolygósak voltak mégis nagyon ijesztő volt a kép, egyértelmű volt hogy az ember fejében valami nincs rendben. A film számomra ugyanilyen volt.
Egy 12 éves forma kisfiút kivittek a szülei kb. a második rémálomnál, amikor felállt, hátat fordított a vászonnak és befogta a füleit. Én minimum 18-as karikát adnék neki.
Arról nem is beszélve hogy túl hangos volt, többen is befogták a fülüket körülöttem, ami szerintem moziban nem egy tipikus dolog (Puskin, nagyterem). Biztos a rémálmok gyötrő hatásait akarták megjeleníteni, de nekem szimplán csak idegesítő és túlzó volt.
A történet érdekes volt, de semmi különös. A film érdeme a képi világ lehetne, amiben tényleg látszik a sok munka, de nekem sajnos nem jött be.

2018-11-20 23:13:48 hferi (5) #9

Félházzal ment multiplexben hétköznap este. A film után mindenki, azaz mindenki ülve végignézte a stáblistát "az utolsó szögig". És még utána is csend. Lenyűgöző vizuális élmény volt.

2018-11-18 12:22:34 ryood (5) #8

ezt a filmet, amúgy minimum kétszet látni kell.
engem az első megtekintés (puskin mozi nagyterem) teljesen elvarázsolt, és beindultak a mindenféle asszociatív, intuitív folyamatok az agyamban, ahogy egyre jobban belevesztem a tengernyi műalkotás animációs újraértelmezésébe, felfedezeésébe a filmes utalásoknak, zenéknek, épületeknek stb...persze ott volt az erős terápiás jellegű krimi, thriller is, de nem arra került a fókusz. na majd a másodiknál...és persze mondanom sem kell, még műalkotásból is lesz felfedezni, ámulni való itt ebben a csodában.

2018-11-16 19:56:03 ryood (5) #7

amikor az egész világ, a teljes élet egy lüktető, pulzáló, folyton mozgásban lévő és váltakozó szüerrális műalkotás. zene, film, képzőművészet, építészet, színház, irodalom és pszichológia mindenütt. elsőre zavarba ejtő rémlátomás, aztán lassanként körvonalazódó gyógyulás. hullámvasút a nyugtató őrület vasútján, országútján és vizein, na meg levegőjében. utazás, odüsszeia, és mellékesen még van egy történet is némi humorral megspékelve.
szórakoztatás, oktatás, figyelemfelkeltés valami nagyon fontosra. hát létezik a jelenségvilágban fontsabb dolog a művészetnél? aligha.
alkossatok!

2018-11-16 14:51:16 cucu (5) #6

Uristen!!! Masfel ora tomor stilusgyakorlat. Es annal sokkal tobb! Az elso kepkockatol beszippantott.

2018-10-15 00:54:42 dittike (5) #5

Szerintem a művészetterápiának nagyon fontos szerepe kell hogy legyen az emberek életében mert így tudják feldolgozni az életükben felgyülemlett válságokat és felveti ez a film azt a kérdést is hogy ki a kezelt és ki az orvos az adott szituációban, valamint hogy ki a detektív és ki a rabló de azt is hogy a vérségi kötelékek menyire határozzák meg egy ember felnőtt életét.

2018-10-14 21:26:53 desmond (4) #4

Hát nem tudom, engem nem nyűgözött le igazán. Gyenge négyes.

2018-10-04 16:02:50 hpapline (5) #3

Nagyon különleges film. Újra meg fogom nézni premier előtt. Vizuálisan és agyilag is komolyan lefoglalja az embert, de szórakoztató is.

2018-10-03 16:11:33 Enigma1978 (2) #2

Animációs fesztekre is járok, de valahogy ez "műalkotás" nem fogott meg.

2018-09-18 22:12:12 nttsk (5) #1

Fantasztikus film, vagy inkább helyénvalóbban mondva alkotás. Annyi szinten hat az emberre egyszerre, annyi rétege, fontos részlete van.. olyan, mint egy puzzle, aminek külön-külön minden darabkája egy önálló kép. Maga a képi világ lenyûgözô, akár egy festmény, nem lehet vele betelni.
Ezeken túl egy meghatározó pszichológiai vonallal is bír, kritikával átszôve. Elgondolkodtató, gondolatébresztô, szintén egy nagyon erôs összetevôje a filmnek.
És mindezeken túl a sztori önállóan is megállná a helyét, minden mögöttes tartalmat kizárva. Egy igazi mûalkotás. Nem is csoda, hogy ennyi év szükségeltetett az elkészítéséhez.
A záróképsorok fenomenálisak, Eredet, Harcosok klubja rajongóknak külön csemege.
Számomra egyébként emellett a részletgazdagság mellett olybá hatott, mintha az egész film egy hatalmas filmkockák közé rejtett titkos üzenet lenne. Várom, hogy mikor bukkanak fel majd részletek az álmomban, amik most fel sem tûntek :D
És persze azt hiszem mindezek után nem is kérdés, hogy a filmben felcsendülô zenék is nagyon el lettek találva, de ez már csak a hab a tortán.
Én tényleg csak szuperlatívuszokban tudok kb. errôl a filmrôl beszélni, biztosan többször újra fogom nézni. Menjetek és nézzétek meg!