Ruben Brandt, a gyűjtő (2018) ☆ 👁

(Milorad Krstic)

magyar akciófilm, animáció, krimi

4,1

2020-11-18 23:50:09 pelu (5) #40

Az államat szedem össze a padlóról még 2. megnézés után is! Hűha! Ez abszolút zseniális a maga módján! Teljesen jó a sztori, a képi világ pedig különösen kreatív, viszont a zene az pedig csúcsszuper, húzza magával az egész alkotást.

Egyébként hol vannak a díjak? Ez egy szinte hibátlan mestermű!
És különösen örömteli, h magyarként fut. Bravó!

2020-07-11 15:42:54 tomside (5) #39

Vannak igazán vagány magyar dolgok! Pl. ez a film. Rendesen büszke vagyok rá, hogy ilyent mi csináltunk. Egyedi, intelligens és van töke!

2020-03-23 11:37:09 Zuzmo (2) #38

Önszántukból nem is nagyon nézik, de anno volt egy programsorozat és rengeteg diákot meghívtak hogy nézzék meg a filmet. És studio látogatás is volt párszor gimnazistáknak.
Én nem mondom hogy ez nem érdekelheti a felnőtteket de elsősorban ez nem nekik készült.

előzmény: Kempesbaba (#36)

2020-03-23 10:09:25 mimóza (5) #37

Ez egyéni... Mindazok, akiket valamilyen szinten érdekel az animáció világa és/vagy,a képzőművészet, ők biztosan örömmel, érdeklődéssel ássák bele magukat ebbe a filmbe - középiskolás korosztálytól felfelé igazából időtlenül.

Sok múlik a művésztanárokon, mit tudnak átadni lelkesedésükből, ismereteikből tanítványaiknak... én saját tapasztalatból is mondhatom: nem lettem ugyan magam is művész - tehetség híján :) - de az érdeklődésem megmaradt, és ezért nagyon hálás vagyok.

Továbbra is várom majd, hogy magáról a filmről érdemben is beszélgethessek azokkal, akiknek nálam is jobban tetszett, valamint tudásuk mélyebb, szélesebb körű, mint - laikusként - az enyém .. Köszönöm! :)

2020-03-23 09:09:41 Kempesbaba (2) #36

Ilyenkor szeretnék a nézettségi adatokban kor szerinti lebontást. A szűkebb és tágabb környezetemben lévő 13-17 évesek kétlem hogy önszántukból leülnének ez elé a film elé. Nyílván ez nem számít reprezentatív felmérésnek de nem hiszem hogy ha lenne ilyen felmérés,az gyökeresen mást mutatna.

előzmény: Zuzmo (#35)

2020-03-22 23:25:54 Zuzmo (2) #35

Egyébként ez nem "felnőtt mozi". Kifejezetten fiataloknak szánták (kb13-17 éveseknek), részben oktatási célból.
Az "okosmozi" dolgot is emiatt hozták létre, mert vissza lehet keresni az utalásokat és leírás is van hozzá.

2020-03-22 13:50:54 Kempesbaba (2) #34

Rendben,akkor segítek levonni a tanulságot: nem kell feltétlenül minden témában megnyilvánulni...
Neked is szépet

előzmény: Danesz99 (#33)

2020-03-22 13:31:23 Danesz99 (4) #33

Akinek művtöriből négyesnél rosszabbja van, az hülye. Nyilván nem ezt írtad, és gyanítom nem is így gondoltad, de magas labda volt, lecsaptam, nem kellett volna, elnézést kérek. Képzőművészet oktatás a mai közoktatási rendszerben: ehhez hozzászólni, pláne érdemben nem tudok, mert baromira nem vagyok ebben a témában prudens. Szép napot!

előzmény: Kempesbaba (#32)

2020-03-22 13:19:11 Kempesbaba (2) #32

Ha már megtiszteltél a hozzászólásoddal,tedd már meg hogy kicsit ki is bontod azt. Például,miből gondolod hogy én bárkit lehülyéztem? Vagy esetleg mi a véleményed a képzőművészet oktatásáról a mai közoktatási rendszerben?

előzmény: Danesz99 (#31)

2020-03-22 13:09:47 Danesz99 (4) #31

Ilyen kifinomultan és elegánsan lehülyézni embereket, megemelem a kalapom. ;) Abszolút nem kötekedés akart lenni, én is tisztelem a véleményed.

2020-03-22 13:04:49 mimóza (5) #30

Én szeretem, ha a filmrendezők/alkotók bűvészek is egyben. :D

2020-03-22 13:04:06 mimóza (5) #29

És ha én képzőművészeti alkotásként néztem ezt a mozit, és azzal a tudattal, hogy milyen irdatlan mennyiségű, aprólékos munka során születik meg egy ilyen hosszúságú animációs mű? :)
Engedtessék meg ez is nekem. ;)
De véleményedet - természetesen - a legmesszebbmenőkig tiszteletben tartom.

előzmény: Zuzmo (#26)

2020-03-22 11:30:26 Zuzmo (2) #28

Ilyen már létezik (csak kevesen tudnak róla)
Itt a link: http://www.okosmozi.hu/festmenyek/lanylabdaval

2020-03-22 11:02:06 Kempesbaba (2) #27

Ennek a filmnek az alapötlete jó,de semmi több. Akinek nincs müvtöriből minimum egy négyese,az nem tud mit kezdeni vele. Egy olyan kiadványt viszont el tudnék képzelni ahol a DVD mellé adnának egy nagy színes albumot a megidézett művek képeivel és bőséges szöveges magyarázattal. A film e nélkül a nagyközönség számára csak egy torzó, mondhatni KÉPZŐBŰVÉSZET.

2020-03-22 10:00:48 Zuzmo (2) #26

Az egész film csak marketing és látvány. Semmi több.
Ez a két dolog viszont könnyen beszopatja a nézők többségét.

Semmi okunk nem lenne egynél többször megnézni ezt az üres és semmitmondó mesét. Viszont a kultúrális utalásokkal visszarántják a gyanútlan nézőket, akik így újra és újra megnézik a filmet. Marketingből 5ös.

Miloradnak pedig azt tudom mondani, hogy aki csak a látvánnyal képes dolgozni, az legyen képzőművész, de ne rendezzen filmet. Ahhoz több kell ennél.

2020-03-22 08:03:14 mimóza (5) #25

Különleges élmény, többszöri megtekintést igényel. Sikerült DVD lemezen megvennem, most a bezártságban el lehet elmélkedni rajta, ahányszor csak akarunk. A vizualitása, muzsikája elképesztő, emiatt ötöst érdemelne. Miután kielemeztem művészettörténeti vonatkozásait, és elolvastam az elérhető tanulmányokat, talán átírom kitűnőre.
Addig is, szívesen beszélgetnék majd arról, ki hogyan értelmezi. :)

Korábbi agyalásomra és tanácsaitokra reflektálva, hogy a 12 évesem lássa-e ezt a filmet: nem lelkesedett érte, de nem is bánom! Ez felnőtt mozi, kérem. Az én meglátásom szerint mindenképp. Minimum középiskolás korú legyen a fiatal, aki szeretne belemélyedni. Egyrészt elég bonyolultak az utalások pszichológiai értelemben, másrészt az álomszekvenciák olyan tudati réteget érintenek szerintem, amelynek a megpiszkálása (nem tudok finomabban fogalmazni) az érzékenyeket megviselheti.
Apropó: benyomásom szerint ez a film álom az álombeli álomban. :)

2019-05-15 22:25:45 BonnyJohnny (2) #24

Mindamellett, hogy nem tetszett a megvalósítás, filmként is egy közepesre taksálnám, aminek nem értem a végét. Szóval, ez nem nekem készült... de azért örülök a sikereinek. :)

2019-04-29 18:51:35 supernadal (?) #23

A képi megvalósítás valóban nagyon szép, a különböző utalások bizonyos filmekre, művészeti alkotásokra igazán ötletesek, de valahogy az egész nem áll össze egy igazán ütős animációs filmmé.
A vége pedig egyelőre számomra értelmezhetetlen, pedig láttam már épp elég művészmozit.

2019-03-02 22:33:43 betti (5) #22

Őrült egy alkotás... :-) De nekem bejött.

A vetítés után volt egy (nagyon rövid) beszélgetés a producerrel, Miskolczi Péterrel, aki mondta, hogy ő ugyan 15* látta a filmet, de nem mondhatná, hogy érti az összes képkockát - viszont a rendező elmondása szerint minden egyes kockának jelentése/jelentősége van, úgyhogy érdemes többször megnézni.

A "hány éves kortól ajánlott" témához: a saját gyerekét mindenki maga ismeri, de azt gondolom, h valóban nem való mindegyik 12 évesnek, nem is valószínű, h értenék ill olyan élményt tudna nekik nyújtani, h lenne értelme megnézni. Mondom ezt úgy, h a lányom kifejezetten értelmes, intelligens csajszi, az volt már 12 évesen is, de akkor nem lett volna jó megnézni, most viszont, 14 évesen, úgy láttam h bejött neki. (De azért a rémálmos részeknél rendesen osszerezzent. Ahogy én is).

2019-01-24 01:06:57 cucu (5) #21

Szerintem van olyan szuper ez a film, hogy elobb nezd meg egyedul, aztan ha ugy iteled meg, hogy valo a fiadnak, akkor nezd meg vele is. :-) Igy se mi nem tippelgetunk latatlanban, hogy mit bir el konkretad a te fiad, se te, hogy melyikunk iteli meg jol a filmet ilyen szempontbol.

előzmény: mimóza (#19)

2019-01-23 22:19:35 sleepingdancer (3) #20

Akkor ne vidd a 11 éves gyereket, ha a múzeumban megijed egy Picasso-festménytől. Ez a film is kb annyira ijesztő. Pl vannak benne háromszemű emberek, meg kétdimenziós ember, ilyesmi. Nem tudom, milyenek a mai gyerekek, de mi az oviban vadabb dolgokkal találkoztunk, és túléltük.

előzmény: mimóza (#19)

2019-01-22 19:24:38 mimóza (5) #19

Rendkívül rendes tőletek a gondoskodás! Hála a pro és kontra tanácsokért! A debreceni Apollóban a Magyar Filmszüreten még meg tudom nézni.

A fiamat talán inkább nem viszem, félek Chris kombájn-hadműveletétől. :o) (Ti.: 11. hsz.)

2019-01-22 17:20:56 hpapline (5) #18

Ne vidd a gyerekeket! A film nagyon jó, de nem gyereknek való. Ne hallgass arra, aki mást állít! Mindenképpen nézd meg, ha még adják arrafelé, de gyereket ne vigyél magaddal!

előzmény: mimóza (#14)

2019-01-20 22:25:08 sleepingdancer (3) #17

Szerintem nyugodtan viheted a gyereket, semmi vészes nincs benne.

előzmény: mimóza (#14)

2019-01-20 22:23:21 sleepingdancer (3) #16

Kár, hogy a film beszippantó, fantáziadús, nagyon szép képi világához, hangulatos és változatos soundtrackjéhez, jól megírt szövegeihez egy rettenetesen felejthető történetet sikerült összetákolni. 6/10

2018-12-07 19:06:45 ChrisAdam (5) #15

Elképesztő film. Tömény gyönyör, magával ragadó, brutális lendület és kreativitás sugárzik belőle. Nagy wow!
Viszont tényleg teljesen jogos lenne egy 16-os karika (minimum).

2018-11-25 18:33:38 mimóza (5) #14

Erre a problémakörre is kiváló megoldás a KT. :) Amióta itt vagyok, egyszerűen megkérdezlek titeket, hogy erre és erre a filmre elvihetem-e a 11 évesemet. :) Mivel bízom mindnyájatok ítélőképességében, mindjárt nagyon okos leszek, és jól tudok lavírozni a filmek erdejében. :) KT nélkül az ember (ha szülő) valóban kicsit elveszett. A traileren kívül az IMDb segít még: ott szoktam olvasgatni, mert jó esetben részletesen közlik az adott filmnél, hogy pontosan melyik jelenet kifogásolható gyereklélek szempontjából. (Persze, ezzel nektek nyilván nem mondtam újat.) :)

Ruben Brandt: Erről pl. azonnal lebeszéltetek: NEM való gyereknek. Pedig de akartam vinni!

2018-11-25 15:47:36 cucu (5) #13

A karika pont arra lenne jo, hogy segitsen eligazodni a szuloknek. Mert nem minden filmnel egyertelmu a leiras, plakat, mufajbesorolas alapjan, hogy milyen. Engem meglepett ebben a filmben, hogy ennyire durva jelenetek/kepek vannak benne. Igaz, a trailert nem lattam elozetesen. Szoval a karika jo lenne, ha pl erre a filmre nem 12 adtak volna. Mondjuk az olyan rendszert meg jobban szeretem, ahol tisztazzak, hogy sex, violence, disturbing images, vagy mi a turo az oka, mert nagyon nem mindegy.

2018-11-25 15:34:53 critixx (?) #12

Szerintem ez az egész karikázósdi egy marhaság, illetve akkor talán lenne értelme, ha normálisan működne. De amíg például a Rontó Ralph 2. és a Saul fia egyaránt ugyanazt a 12-es besorolást kapja, addig nem sok értelmet látok az egészben.

2018-11-25 14:09:38 ChrisAdam (5) #11

A 12-es karika nem azt jelenti, hogy gyereknek való film, amelyik szülő pedig olyan felelőtlen, hogy utána se néz a filmnek, amire beülnek, akkor magára vessen, én hozom a kombájnt.

előzmény: replay4 (#10)

2018-11-25 12:29:52 replay4 (3) #10

A rajzok nagyon kreatívak voltak, de sajnos nem jó értelemben. Az emberek nagyon aberráltak néznek ki, arra emlékeztetett amikor egyszer egy magyar börtönben készült rajzot láttam. Az illető a családját rajzolta le, az alakok mosolygósak voltak mégis nagyon ijesztő volt a kép, egyértelmű volt hogy az ember fejében valami nincs rendben. A film számomra ugyanilyen volt.
Egy 12 éves forma kisfiút kivittek a szülei kb. a második rémálomnál, amikor felállt, hátat fordított a vászonnak és befogta a füleit. Én minimum 18-as karikát adnék neki.
Arról nem is beszélve hogy túl hangos volt, többen is befogták a fülüket körülöttem, ami szerintem moziban nem egy tipikus dolog (Puskin, nagyterem). Biztos a rémálmok gyötrő hatásait akarták megjeleníteni, de nekem szimplán csak idegesítő és túlzó volt.
A történet érdekes volt, de semmi különös. A film érdeme a képi világ lehetne, amiben tényleg látszik a sok munka, de nekem sajnos nem jött be.

2018-11-20 23:13:48 hferi (5) #9

Félházzal ment multiplexben hétköznap este. A film után mindenki, azaz mindenki ülve végignézte a stáblistát "az utolsó szögig". És még utána is csend. Lenyűgöző vizuális élmény volt.

2018-11-18 12:22:34 ryood (5) #8

ezt a filmet, amúgy minimum kétszet látni kell.
engem az első megtekintés (puskin mozi nagyterem) teljesen elvarázsolt, és beindultak a mindenféle asszociatív, intuitív folyamatok az agyamban, ahogy egyre jobban belevesztem a tengernyi műalkotás animációs újraértelmezésébe, felfedezeésébe a filmes utalásoknak, zenéknek, épületeknek stb...persze ott volt az erős terápiás jellegű krimi, thriller is, de nem arra került a fókusz. na majd a másodiknál...és persze mondanom sem kell, még műalkotásból is lesz felfedezni, ámulni való itt ebben a csodában.

2018-11-16 19:56:03 ryood (5) #7

amikor az egész világ, a teljes élet egy lüktető, pulzáló, folyton mozgásban lévő és váltakozó szüerrális műalkotás. zene, film, képzőművészet, építészet, színház, irodalom és pszichológia mindenütt. elsőre zavarba ejtő rémlátomás, aztán lassanként körvonalazódó gyógyulás. hullámvasút a nyugtató őrület vasútján, országútján és vizein, na meg levegőjében. utazás, odüsszeia, és mellékesen még van egy történet is némi humorral megspékelve.
szórakoztatás, oktatás, figyelemfelkeltés valami nagyon fontosra. hát létezik a jelenségvilágban fontsabb dolog a művészetnél? aligha.
alkossatok!

2018-11-16 14:51:16 cucu (5) #6

Uristen!!! Masfel ora tomor stilusgyakorlat. Es annal sokkal tobb! Az elso kepkockatol beszippantott.

2018-10-15 00:54:42 dittike (5) #5

Szerintem a művészetterápiának nagyon fontos szerepe kell hogy legyen az emberek életében mert így tudják feldolgozni az életükben felgyülemlett válságokat és felveti ez a film azt a kérdést is hogy ki a kezelt és ki az orvos az adott szituációban, valamint hogy ki a detektív és ki a rabló de azt is hogy a vérségi kötelékek menyire határozzák meg egy ember felnőtt életét.

2018-10-14 21:26:53 desmond (4) #4

Hát nem tudom, engem nem nyűgözött le igazán. Gyenge négyes.

2018-10-04 16:02:50 hpapline (5) #3

Nagyon különleges film. Újra meg fogom nézni premier előtt. Vizuálisan és agyilag is komolyan lefoglalja az embert, de szórakoztató is.

2018-10-03 16:11:33 Enigma1978 (2) #2

Animációs fesztekre is járok, de valahogy ez "műalkotás" nem fogott meg.

2018-09-18 22:12:12 nttsk (5) #1

Fantasztikus film, vagy inkább helyénvalóbban mondva alkotás. Annyi szinten hat az emberre egyszerre, annyi rétege, fontos részlete van.. olyan, mint egy puzzle, aminek külön-külön minden darabkája egy önálló kép. Maga a képi világ lenyûgözô, akár egy festmény, nem lehet vele betelni.
Ezeken túl egy meghatározó pszichológiai vonallal is bír, kritikával átszôve. Elgondolkodtató, gondolatébresztô, szintén egy nagyon erôs összetevôje a filmnek.
És mindezeken túl a sztori önállóan is megállná a helyét, minden mögöttes tartalmat kizárva. Egy igazi mûalkotás. Nem is csoda, hogy ennyi év szükségeltetett az elkészítéséhez.
A záróképsorok fenomenálisak, Eredet, Harcosok klubja rajongóknak külön csemege.
Számomra egyébként emellett a részletgazdagság mellett olybá hatott, mintha az egész film egy hatalmas filmkockák közé rejtett titkos üzenet lenne. Várom, hogy mikor bukkanak fel majd részletek az álmomban, amik most fel sem tûntek :D
És persze azt hiszem mindezek után nem is kérdés, hogy a filmben felcsendülô zenék is nagyon el lettek találva, de ez már csak a hab a tortán.
Én tényleg csak szuperlatívuszokban tudok kb. errôl a filmrôl beszélni, biztosan többször újra fogom nézni. Menjetek és nézzétek meg!