The Curse of La Llorona (2019) ☆ 👁

(Michael Chaves)

amerikai horror, thriller

2,3

2021-01-23 18:01:10 GothMan (2) #11

A film első felében még felcsillant a remény, hogy jobb lesz, mint az előző kettő része a franchise-nak, de sajnos nem így lett. Konkrétan unalmas lett a végeredmény, a szokásosnál is ostobább következetlenségekkel, és ráadásul a síró asszonyt is túl sokszor mutatják. Az egy dolog, hogy "ha minél kevesebbet látod azt, amitől félned kéne, annál ijesztőbb tud lenni" szabályt semmibe veszed, de akkor találj ki egy olyan maszkot, dizájnt a szellemednek, ami egy kicsit azért félelmetes. Bár azt aláírom, a főhősnő nagyon szimpi volt.

2019-10-31 16:01:49 The Cortez (3) #10

Ez is a James Wan-féle, középszerű meg attól gyengébb filmekkel tarkított démonverzum darabja. Ennek megfelelően nem tudott kitörni a jellegtelenségből, sőt az átlagos szintet is csak nagy nehezen éri el. Linda Cardellini tűrhető a főszerepben, egyszer ügyesen utalnak az Annabelle babára, akadnak jobb ötletek, valamint faszán kivitelezett trükkök, de a többségük (főleg a CGI) sajnos elbaltázottan gyenge. Leginkább ijesztőnek szánt klisés helyzetekkel, jump scare-ekkel, illetve a Gyászoló asszony kicsit sem félelmetes dizájnjával operál az alkotás, tehát ez is ott vérzik el, ahol a legtöbb tucathorror, vagyis a paráztatás terén. A főellenség mitológiája kezdetben izgalmasnak tűnik, ám később kiderül, hogy unalmas szar az egész. A cselekményvezetés és a finálé szintén erőtlenre sikeredett.

2019-04-23 17:08:19 tomside (?) #9

Ez az egész univerzum egy átjáró két világ között, de sajnos nem a pokolból nyit kaput a földre, hanem egy színes-szagos, irdatlanul bűzös pöcegödörből.

2019-04-23 15:44:19 Mikkey (2) #8

azt nem tudom, de ez egy szép kövér spoiler volt
mindenesetre a legtöbb mai horror így ér véget, nyitva hagyva a folytatás lehetőségét

előzmény: Horror mániás (#7)

2019-04-23 14:04:54 Horror mániás (?) #7

Nekem egy kérdésem lenne a filmmel kapcsolatban. A végén Anna Garcia megfordul és egy pocsolyába bámul. Ez mit akar jelenteni esetleg lesz 2. része?

2019-04-21 20:02:00 Benny Bug (2) #6

Hát igen, az én kettesem is csak Linda Cardellini-nek szól, mert ő tényleg nem volt rossz. Ezek után én is tartok attól, hogy milyen lesz a Démonok között 3. Rendezné inkább Wan, ahogy az előző kettőt is.

előzmény: GothMan (#5)

2019-04-21 19:01:51 GothMan (2) #5

Az előzetesek alapján én sem adok egy lyukast garast sem érte, de azért csak meg fogom nézni. Az a baj, hogy ez a csávó rendezi a Conjuring 3-at is.

előzmény: Benny Bug (#4)

2019-04-21 13:19:29 Benny Bug (2) #4

Ekkora sz@rt az első Annabelle óta nem termelt ki magából a Démonok között-univerzum. Jumpscare és más semmi.

2019-04-17 15:38:01 Benny Bug (2) #3

Oh, oké. Köszi a választ. :)

előzmény: kilépett felhasználó (#2)

2019-04-17 15:34:41 kilépett felhasználó (?) #2

Része. Perez atya a közös nevező

2019-04-17 13:42:34 Benny Bug (2) #1

Engem csak az érdekelne, hogy ez a film akkor most része a The Conjuring-univerzumnak, vagy nem? Mert neten kb azt is lehet olvasni hogy igen meg azt is h nem...