Patrick Melrose (2018) ☆ 👁

(Edward Berger)

amerikai-angol dráma, minisorozat

4,3

2021-01-03 01:27:10 Rice (5) #2

Szerintem nagyon kellett az a vacsorajelenet, mert méginkább megmutatja azt a miliőt, amiben a főszereplő él és mozog. Mindenki az arisztrokratikus udvariasság álarcát viseli, a háttérben pedig zajlanak a kis helyi csaták. Az emberek kedvesen mosolyognak egymásra, miközben szépen csöndben pellengérre állítják a másik minden hibáját. Való igaz, hogy nem vettük volna észre, ha ez a rész teljesen kimarad, nem lett volna hiányérzetünk. De így, hogy benne van, nekem sokat ad a megértéshez.

előzmény: Ubul (#1)

2019-02-20 19:06:16 Ubul (5) #1

nem feltétlen zseniális, de komoly mű, a gyermekbántalmazásról és az abból fakadó önpusztító életmódról. Benedict Cumberbatch zseniálisan játssza a szarkasztikus drogos felnőttet. Az első rész még-még teli fekete humorral, de a 2. résztől drámában nagyobb fokozatra kapcsol. Egyes egyedül a 3. részt éreztem kicsit nem oda illőnek a vacsorával, nem sokat adott hozzá a történethez. Ettől függetlenül ajánlatos megnézni, mondhatni egy 5 órás film, viszont lehet érdemesebb darára fognia magát annak, aki belekezd, mert nem könnyen emészthetőek a részek, és lehet hogy ha félreteszi, később a depresszív hangulatvétel miatt nem sok kedve lesz visszatérni. Velem előfordult, bár őszintén szólva, bántam is volna, ha nem fejezem be.