At Eternity's Gate (2018) ☆ 👁

(Julian Schnabel)

amerikai-angol-francia dráma, életrajzi film

3,6

2020-10-02 14:00:35 Benny Bug (4) #4

Elkezdték a Van Gogh dokumentumfilmet játszani, úgy kellett lemenni szólni valakinek, hogy itt valami nem stimmel. :D Aztán mondtak jól van, lehet lemenni a kisterembe, mert mégis ott lesz a vetítés.
A film viszont nagyon remek. Sokszor dialógusok nélkül is tökéletes betekintést enged Van Gogh világába, szép képekkel, érdekes gondolatokkal társítva. A művészek élete sosem volt egyszerű, érdekes látni, hogy sajnos ő is csak élete vége után kapta meg az őt megillető figyelmet. Willem Dafoe pedig tényleg elképesztő volt, viszi a hatan a filmet, bravúrosan. Az, hogy még mindig nincs Oscarja, szerintem nem őt minősíti, hanem az Akadémiát.

2020-10-02 08:27:35 dittike (5) #3

Leginkább a zene, a táj, vagyis az atmoszférateremtés, valamint Van Gogh megszemélyesítője miatt tetszik a film, aki igazán hiteles alakítás nyújt teljes átéléssel.

2020-10-01 19:59:32 elzablues (4) #2

Már csak Dafoe miatt megéri pótolnia annak, akinek kimaradt volna. Megérdemelten kiemelt, mint A nap filmje, Adam Taylor leírta, amit kellett.

2019-02-23 10:14:00 Adam Taylor (5) #1

Eléggé lerágott csont már Van Gogh élete, pár évvel a Loving Vincent után meg tényleg nincs benne semmi pláne, de Julian Schnabel engem teljesen elvarázsolt. Lebilincselő, érzéki, egyedi, egy több mint zseniális Dafoe-val.