The Ballad of Buster Scruggs (2018) ☆ 👁

(Ethan Coen - Joel Coen)

amerikai dráma, vígjáték, western

4,0

2021-07-21 14:52:49 miraculum (5) #23

Nem is értem miért féltem ettől a filmtől, most rászántam magam és nagyon betalált. Gyönyörű képek, fekete humor, az epizódszerepeikben lubickoló színészek, kiváló ütemérzékű rendezés. Bejött ez az epizodikus struktúra is, mostanában valahogy nem vágyom nagyobb lélegzetvételűbb dolgokra, de itt a hat részre darabolás kiszolgálta ezt a kívánságom is. Szóval ez nálam ez egy váratlan ötös.

2021-03-02 13:45:12 kaamir (5) #22

Fanyar humor, zseniális színészek, hat döbbenetesen erős történet, pompás fényképezés, átgondolt tartalmi és érzelmi mélység, váratlanul elszabaduló erőszak - egyszóval minden, ami egy újabb Coen-remekműhöz kell.

2020-05-30 21:43:46 Matthy (4) #21

Fura, hogy többen kijelentették, hogy nincs kapcsolódási pont a kisfilmek között. Szerintem pedig igenis van, mégpedig a halál. Mindegyik kisfilm valamilyen módon a halál témakörét járja körbe. Ezenkívül még fontos megemlíteni, hogy ahogyan halad egyre előbbre a történet, úgy lesz egyre sötétebb a film is - mind képileg, mind a témáját tekintve. Érdemes megfigyelni, hogy mekkora a kontraszt az első történet korai westernparódiája (azok a festett hátterek...) és az utolsó történet között.

2020-04-19 23:36:01 acidphase (4) #20

hát nekem pont az elsö epizód jött be legjobban,énekelgetéssel, pisztálypárbajozással, és Buster Scruggsal.. részemröl elég lett volna ha egész filmet végigdanolássza meg a laza szövegelései között kinyir mindenkit a picsába.. nagy karakter!

2019-02-01 13:55:57 Bubu (4) #19

A Coen testvérek filmje számomra egy garancia a szórakozásra. Érdekes, helyenként morbid humor, társadalmi jelenségek, konfiktusok, sziporkázó forgatókönyv. Így minden további információ nélkül el is kezdtem nézni a filmet (Köszönöm, Netflix!).
Ez esetben jobb lett volna, ha készülök arra, hogy ez valójában hat rövidfilm, amik között nincs kapcsolódási pont. A pörgős kezdés után kicsit másabb irányt vett a következő történet, le kellett nekem is higgadni hozzá. Önmagában minden történet zseniális, de összességében nem éreztem, hogy van idő mindegyikre megfelelően ráhangolódni.
Ami miatt érdemes megnézni ezt a filmet, az operatőri munka, a kiemelkedő színészet és ahangulatot tökéletesen megalapozó zenék. Na, meg a Coen fivérek, akik le se tagadhatnák, hogy az ő történeteikről van szó.

2018-12-27 09:46:46 BonnyJohnny (4) #18

Nekem valahogy nem adta a zseniális érzést, de mindegyik epizód jó, így az összhatás is. Hamisítatlan Coen érzés, éjsötét humor, maró szatíra.
Talán nem volt a legszerencsésebb a hosszú film végére rakni a beszélgetős epizódot.

2018-12-01 13:53:02 Rorschach (4) #17

A harmadik és az utolsó előtti epizód sajnos elég gyenge, de összességében jól eső kis csokor a film. A benne használt angol meg akkora gyönyör, ami miatt eleve nem adhatok négyesnél rosszabbat.

2018-11-30 00:01:46 cinemagi (4) #16

Az elso 10 perc dalolaszasat leszamitva) nagyon jo volt nezni, kar, hogy vege lett.

2018-11-28 15:20:12 Interracial Facial Creampie (?) #15

Angolul az ilyet vignette movie-nak (is) nevezik, magyarul a szkeccsfilm kifejezés jöhet még szóba. Vagy azt inkább vígjátékokra használják?

2018-11-28 07:54:43 Ubul (?) #14

elnézést előre is az offért:

hát, nálam a Black Mirror pl antológia sorozat (meg többen annak vélik), de pl ott egy alkotó van, csak több különböző story.

Az American Horror Story is antológia, vagyis annak indult, most már nem feltétlen az.

Szóval szerintem az antológiának nem feltétlen kötelező eleme az hogy több alkotó legyen.

Junkie-n így fogalmazzák: http://www.sorozatjunkie.hu/2008/05/26/alapfogalmak-antologia/ aztán szerintem ez már szabadabb értelmezés...amit te írsz, az lenne az alap, láttam én is a google-ben.

És itt jön a kérdéssorba akár pl a VHS 3 különálló horror storyjával, ahol mindegyiket külön rendező rendezte, viszont az univerzum kapcsolódik so-so egymáshoz, vagy az ABCs of Death ahol az ABC minden betűjéhez van egy-egy kis horror story, viszont nem kapcsolódnak egymáshoz, és a rendezők is különbözőek.

Nehéz téma :D

előzmény: necksprain (#13)

2018-11-27 18:24:28 necksprain (4) #13

pontosan! 6 különálló sztori, nincs köztük kapocs. de az antológia nem több alkotó műveiből egyfajta válogatás? mert itt nem erről van szó.

2018-11-27 08:02:51 Ubul (?) #12

tehát 6 különböző (akár különálló) "kis film" van a filmen belül, mint mondjuk a Relatos salvajes-ben?

előzmény: desmond (#11)

2018-11-26 21:53:20 desmond (5) #11

A leírást ki kellene javítani, annak, hogy "hat antológia", semmi értelme. Az hat darab egész estés filmet jelentene, itt pedig nem erről van szó. A "hatrészes antológia" sokkal jobb lenne.

2018-11-26 18:51:14 ender1112 (5) #10

A probléma az, hogy nagyon nem csípem a musical-eket, vagy a country-t, szóval az is sok volt ;) De igazából a történetek rövidsége nem tetszik. Nincs elég idő ahhoz, hogy átjöjjön a Coen-ség, amit egyébként imádok.

előzmény: VVega (#5)

2018-11-26 00:07:34 VVega (5) #9

Egyáltalán nem énekelnek benne sokat, abban az értelemben, hogy az danolászásnak számítana. Klasszikus musical betét egyedül az első részben van. Az, hogy az egyik karakter félrészegen elkiabál két sort a tűz mellett, vagy a másik dúdolva lép ki a fák közül nem hiszem, hogy éneklésnek számítana.

előzmény: TheDriver (#7)

2018-11-25 23:19:12 necksprain (4) #8

kossz!!

előzmény: TheDriver (#7)

2018-11-25 23:16:57 TheDriver (3) #7

Azért ez nem igaz, hogy csak az első fejezetben énekelnek csak...

előzmény: VVega (#5)

2018-11-25 22:41:21 necksprain (4) #6

sokat énekelnek benne? ez tart csak vissza igazabol, meg hogy coenek rendeztek. na de tenyleg, sok benne a danonaszas?

2018-11-25 11:37:02 VVega (5) #5

De hát egyedül az első történetben énekelnek és azon kívül van még öt másik.

@ipartelep: igen! Szenzációs a fényképezés, élmény ránézni minden képkockára.

előzmény: ender1112 (#2)

2018-11-24 21:19:53 Vajay Attila (4) #4

Nekem az aranyásós és a konvojos jött be a legjobban.

2018-11-24 20:31:36 ipartelep (5) #3

Az első történet könnyed, vicces volta senkit ne ringasson el. Ez Coenék egyik legkomorabb filmje. Kegyetlen film (ha tetszik érteni, hogy milyen értelemben gondolom kegyetlennek). Bár - filozofálok el ezen - igazából az élet a kegyetlen, a film csak ábrázolja azt.
Ja, és a képek (a képek, a képek!), na azok is eszméletlenül jók. De aki hagyományos westernfilmet vár, az nagyot fog csalódni. (Ez sokkal jobb.)

2018-11-22 16:44:42 ender1112 (5) #2

Ha nem énekelnének benne ennyit, sima ötös ;)

2018-11-18 15:37:42 VVega (5) #1

Számomra kicsit furán indul, de a második fele valami egészen fantasztikus és tulajdonképpen az első pár történet is jó volt. Néztem volna tovább, nem akartam, hogy vége legyen.