The Report (2019) ☆ 👁

(Scott Z. Burns)

amerikai dráma

3,6

2021-08-16 10:40:18 Rorschach (4) #2

Az eleje nagyon szürke, időben össze-vissza ugrálós, kémkedős-oknyomozós filmet ígért, a végére viszont tényleg a Spotlight méltó párja kerekedett A jelentésből.

Jó és szerintem fontos film, pláne azért, mert a benne tárgyalt történések hiába nyilvánosak, azért messze nem univerzálisan ismertek. Nekem pl. fogalmam sem volt arról, hogy ilyen jelentés valaha is készült. Mindemellett a színészek egytől egyig nagyon jók, Driver és Stoll pedig gáláznak.

Ez utóbbiért is, és főleg a gondolatébresztő igaz története miatt is melegen ajánlom.

2020-01-11 20:21:51 Adam Taylor (5) #1

Ebben a moziban körülbelül 3-4 film, de legalább egy minisorozat van összesűrítve. Hihetetlenül tömény és intenzív - száraznak viszont egy percig sem éreztem. Visszatekerni viszont jó párszor kellett hogy ne csak megértsem, de fel is fogjam a hallottakat.
Mégis megéri a kitartást és a koncentrálást, mert hihetetlenül izgalmas, ahogy betekintést nyújt a CIA és az amerikai törvényhozás színfalai mögé - közben pedig legalább egy tucat baromi kemény etikai és morális kérdést feszeget. A Spotlight méltó párja.