Judy (2019) ☆ 👁

(Rupert Goold)

amerikai-angol dráma, életrajzi film, szerelmi történet, zenés film

3,3

2020-10-18 19:47:42 The Cortez (3) #4

Nem éppen vidám történet, mivel Judy Garland életének utsó évét meséli el – gyerekkori flasback-ekekkel megszakítva –, így hangsúlyos szerepet kap züllöttsége, az alkohol- és gyógyszerfüggősége, valamint családi problémája. Zellweger nem egyszer túljátssza a karaktert, a fiatal Judyt alakító csaj pedig gyengén tolja, annak ellenére, hogy az ő esetében tökéletesen eltalálták a hasonlóságot. A hollywoodi trendeknek megfelelően, biztos, ami biztos, beleerőltettek egy kis buzipropagandát a forgatókönyvbe. Emellett a folyamatos Ózra való utalgatás is rohadtul fárasztó ám. Mindannyian tudjuk, hogy az a film egy fontos állomás volt a művésznő karrierjében, tehát nem kellett volna fél óránként emlékeztetni minket rá. A mozi mélypontja mégis a hatásvadász, nyálas, giccses, továbbá mindezek hatására természetesen kínos lezárás.

2020-02-08 13:12:54 Adam Taylor (3) #3

Az egész filmnél az volt az érzésem, mintha egy álom- vagy kómajelenetet néznék; semmi dramaturgia vagy koherencia. A flashbackek pedig egyenesen nevetségesek - persze-persze, Zellweger jó, de egy ennyire közepes filmet ez se tud megmenteni.

2020-01-16 22:50:31 elzablues (3) #2

Zellweger alakítása miatt mondjuk azt, hogy megérte megcsinálni, de közepesnél nem jobb.
A végén a rövid, össznépi Over the rainbow-s jelenet azért elég kedves.

2020-01-14 05:50:02 dittike (5) #1

Minden képzeletet felülmúlóan könnyáztatta történet.