Motherless Brooklyn (2019) ☆ 👁

(Edward Norton)

amerikai dráma, krimi

3,5

2021-03-18 01:38:00 SoZi (4) #10

Mozipremier kellett volna ide bzmeg.
>csomagtartó lecsap<

2021-03-02 08:13:46 marcilu (4) #9

Jó film volt, viszont Norton kicsit többet egyszerűsíthetett volna a regény adaptációja során. Túl sokan voltak a magánnyomozó társak, a politikus szereplők, mármint lehetett követni, de szerintem a film hátrányára vált. Csak egy pici egyszerűsítés, egy pici rövidítés, és szuper lett volna, jobban el lehetett volna merülni az atmoszférában, a karakterekben.

2021-02-25 23:51:08 Shiherlis (?) #8

Kb. a felénél járok,de nekem erősen Chinatown az ötvenes években.Ami szerintem nem baj,mert a kort egész jól összehozták,a 'Kínai negyed'-et meg nagyon szeretem.Szóval tetszik.

2021-01-31 15:33:32 Benny Bug (4) #7

Edward Norton második rendezése ízig-vérig neo-noir. Elképesztően jó a hangulatteremtés, teljes valójában elevenedik meg az ötvenes évek világa. Nem tudom megérteni, hogy Norton hogy nem kapott legalább egy Oscar-jelölést. Simán karrierje egyik legjobb alakítása. Kicsit más, mint a regény, de végeredményben méltó adaptáció, az alapmű szellemiségét és stílusát sikerült megtartani, nem is beszélve arról, hogy kiváló a szereposztás is. Lehet, hogy csak alig 10 perc, de ezt látva még reménykedem abban, hogy Willis úr nem felejtett el színészkedni. Több ilyen szerep kéne neki. A film meg nagyon fasza, erős négyes kategóriás.

2020-11-24 11:07:22 Rorschach (3) #6

Nem volt ez rossz. Szép a dizájn, jó a zene, képes is elgondolkodtatni a film, de úgy éreztem, a két és fél óra sok volt ennek a történetnek.

2020-08-09 13:57:28 Zorkovics (4) #5

Egyet kell értenem az előttem szólókkal, ez a film sajnos elkerülte a nagyvásznat, nagy kár érte.
Engem elképesztően szórakoztatott, hogy az érzelmi konfliktusnál használt sablonos hollywoodi fordulatot kikerülte és azt milyen szépen feloldotta.
Mindenképp eredeti nyelven ajánlanám és nagyon remélem, ha valaha szinkron készül hozzá, akkor az nem egy összecsapott fércmű lesz.

Lehet túl sok filmet láttam már életem folyamán, de másnak is feltűnt, hogy egyes jelenetek át lettek emelve vagy némileg utaltak a színészek korábbi filmjeire?
Gondolok itt:
-Bruce Willis által játszott Frank Minna órájára. (Ponyvaregény)
-Edward Nortonnak van egy tükörbe nézős jelenete, amikor azt mondja a tükörképének: Szedd össze magad! (Az utolsó éjjel)
-és ismételten Edward Norton összes ágyban fekvős, plafon bámulós jelenete. (Harcosok klubja)

Zárásképpen pedig nagy pacsi az operatőr bácsinak aki a film vége felé nagytotálban látszik egy tükröződő felületen!

2020-03-18 17:46:38 tosokigyula (4) #4

A zenéje 5-ös!

2020-03-11 15:17:33 qanic (4) #3

Ez egy nagyon jó film. Több ilyenre lenne szükség. Mindenki a karakterének megfelelően teszi a dolgát és bármilyen lezárás megfelelő lett volna a végére. Szívesen megnézném belőle a következő részt.

2020-02-07 10:00:11 Calavera (?) #2

A zene teremtette és a főszereplő narrálása hozza a Noir hangulatot, díszlet és a jelmez csak hozzáad.
Színészek hozzák amit kell, de az egész film nem túl nagy eresztés. A történet nyakatekert, néhol unalmas.
A sok helyen igénytelen CGI-tól viszont a hideg rázott. A látvány túl új, modern, semmi régi feeling. Minden túl éles és színes. Sajnos nagyon látszik, hogy a filmet 2019ben forgatták.
Eddy Norton mint mindig itt is jó, az hogy ő a rendező is, lehet hogy még jobb - vagy nem?
A jazzklub a kedvencem, ilyen helyet keresek évek óta.

2020-01-19 16:42:16 Benny Bug (4) #1

Ha valakit esetleg érdekelne, eredeti nyelven már megtalálható a "tékában", remek minőségben. Félreértés ne essék, nem vagyok egy nagy híve a kalózkodásnak, sőt sok eredeti filmem is van, de ebben az esetben nincs más mód eddig. Tekintve, hogy a kedves forgalmazó az utolsó pillanatban törölte a bemutatót, illetve egy pár szavas válaszra sem méltattak, mikor megkérdeztem, hogy most akkor mi is a helyzet. Pedig mentem volna moziba premiernapon, de ha nem, hát nem. Szóval akit érdekel, megtalálhatja már. Gondolom lettünk volna páran, akik vásznon szerették volna látni, csak hát... Már nagyon kíváncsi vagyok rá, csak előbb befejezem a könyvet. Az egyébként elég jó, tudom ajánlani.