Gemini Man (2019) ☆ 👁

(Ang Lee)

amerikai-kínai akciófilm, dráma, sci-fi

2,7

2020-06-20 01:52:39 Fatupi (3) #8

Bevallom, kicsit meglágyította a szívem, hogyan hízeleg a film a fővárosunknak.
Maga a film teljesen súlytalan élmény.

2020-02-17 21:34:55 The Cortez (3) #7

A sztori nem meglepő módon klisés és kicsit sem feszes, viszont az akciójelenetek látványosak, pörgősek, kreatívak meg rohadtul stílusosak. Will Smith öregemberként is jó a szerepben, ám Clive Owen az érthető motivációkkal megspékelt karaktere ellenére sem lett túl emlékezetes főgonosz. A pesti forgatást szokás szerint túlhájpolták, mivel a Zsömini Menben kábé kemény 20 perc látható a fővárosból.

2020-01-06 13:20:17 qanic (3) #6

Ezt a forgatókönyvet még Van Damme-nak szánhatták, de valamiért csak most került elő. Az volt a legjobb jelenet, amikor Will Smith felfutott a Lánchídra. Ja nem, az nem ebben volt.

2019-12-01 20:04:00 Ragemarci (3) #5

Azért Scorsese elkérhette volna az itteni CGI "fiatalító" mesterek telefonszámát, cserébe meg mondott volna néhány jó ötletet, hogy kell mélységet vinni egy filmbe. Nekünk meg jött volna a win/win. Mert, hát Benioff mester, ugye...

2019-11-30 19:47:16 kovi1970 (2) #4

Először 1-et akartam adni, de utána láttam a Wick3-at félig, így 2. Legalább ezt végignéztem.

Mikor tanulják meg a Hollywoodi hülyék, hogy a Kovács nem szláv név? Egyedül az Altered carbon-ban vagyok ezt hajlandó elnézni, máshol nem.

2019-11-06 07:21:43 BonnyJohnny (3) #3

Ez a film egy tisztes iparosmunka, nem több, nem kevesebb.
Így van. A legjobb gyilkos, aki csak azokat öli meg, akik megérdemlik (persze azért jó pénzért), visszavonul, de kiderül, hogy az utolsó melónál átverték, és megpróbálják eltakarítani. Akkora sablon, mint a ház, de a film még csak véletlenül sem akarja másképp eladni. Smith 51 évesen is hiteles akciósztár, és néha csempész bele egy kis katona-bérgyilkos lélektant is, csak úgy fél kézről... de többet a script sem vár el tőle.
A story ott egyedi, hogy akit végül ellene küldenek, az saját maga fiatal verziója. A technika már elég fejlett volt ehhez, hát elkészítették.
Amúgy faltól falig akció, sajnos a kelleténél több (ócska) CGI-al (főleg a motoros résznél). Minimális tanulság, hogy a kormány hazudik, és a nekik (is) dolgozó félkatonai cégek meg gyilkolnak... no shit.

előzmény: Doc (#2)

2019-11-01 23:52:57 Doc (3) #2

Ez a film egy tisztes iparosmunka, nem több, nem kevesebb.
Jó kis lövöldözős, verekedős akciófilm, különösebb tartalom nélkül.
A klónozás csak fűszer, ezügyben a A brazíliai fiúk sokkal jobb. A sztori szempontjából az utód pont olyan mintha a fia lenne. Illetve még annyi az üzenet, hogy "Ne klónozzatok embert, mert az rossz, értem?"
A "Yuri Kovacs" nem kicsit volt vicces...
Nincs stáblista közbeni/utáni jelenet.

2019-10-10 19:59:00 Benny Bug (3) #1

Nem is volt rossz. Persze semmi extra, de legalább addig elvoltam vele, amíg tartott. Technikai erődemonstrációnak jó, mert látványos és izgalmas, meg az akció során is egész egyedi megoldásokkal él. Ang Lee korrektül rendezett, ahogy Will Smith sem okoz csalódást. Azért persze egyikük sem fogja ezt a mozit karrierje csúcsaként emlegetni, hisz a forgatókönyv, a történet és a karakterek nem éppen a legerősebb lábakon állnak - bár ami utóbbit illeti, legalább próbálkoztak, még ha csak klisék segítségével is tették ezt. A Gemini Man se több, se kevesebb mint egy tisztességes, szórakoztató akciófilm. 65%