Summer of 84 (2018) ☆ 👁

'84 nyara

(Anouk Whissell - François Simard - Yoann-Karl Whissell)

amerikai-kanadai dráma, horror, thriller

3,5

2020-06-11 09:32:51 Adam Taylor (3) #20

Nagyon rég láttam már olyan filmet, ami ennyire betonközepes - az akaratnak a halvány jelét sem fedeztem fel, hogy a Summer of 84 több akarna lenni egy hommage-nál. Egyszerűen minden (MINDEN) újrahasznosított: a sztori, a karakterek, a fordulatok, a szövegek. Pedig tényleg csak egy pici kellett volna: egy csipetnyi humor vagy önreflexió, vagy olyan párbeszédek, amiket nem teljesen, egy az egészében kopipézteltek a kissrácok közhelygenerátorából.
Épp ezért nekem kevésbé működött a dolog, szemernyi feszültséget nem éreztem. A vége kimondottan idegesített ilyen egyszerűen nincs, hogy valakit passzióból életben hagyok - nagyjából mindent tudnak a fickóról, így még azelőtt kapják el, hogy rászárad a sár a lökhárítójára. Másrészt pont azt hagyná életbe, aki - egy borzalmasan előadott mondat tanulsága szerint - tönkretette az életét? Hagyjuk már

2020-02-18 00:12:23 slawter (4) #19

Nem lett volna logikus, mert kihangsúlyozták, hogy a gyilkos csak fiúkat öl.

előzmény: Edwest12 (#17)

2019-08-31 13:54:32 The Cortez (3) #18

A 80-as retró hullámot és a Stranger Things sikereit meglovagló coming of age thriller. A sztori izgalmas (bár korántsem eredeti), a hangulat pedig remek, de időnként mindkettőt sikerül tönkrevágni az üresjáratokkal. A cselekmény nem tartalmaz hatalmas fordulatokat, viszont a lezárás valóban merész meg szokatlan, ami azért is nagy szó, mert itt látható a filmtörténelem egyik legröhejesebb sorozatgyilkosa. A szintipop témák + betétdalok dobnak valamit az összképen, ám nem mentik meg az alkotást a közepes értékeléstől.

2019-08-27 08:50:08 Edwest12 (4) #17

Egy film, ami az utolsó 20 perc körül válik horrorfilmmé. Oké, akad benne feszültség hamarabb is, de azért elég csendesen folydogálnak az események. Ugyanakkor ha az ember jobban belegondol, talán ártott volna a történet ívének, ha előbb találnak egy hullát, ha mutatják valamelyik áldozat megölését. Ezzel a filmmel nem egy szokásos tinislashert akartak alkotni, hanem valami mást. Az már ízlés kérdése, hogy én például egy jól megcsinált tinislashert jobb eséllyel néznék újra, mint ezt.
Voltak itt ötletelgetések, hát én is feldobok egyet. :) Az mennyire beteg lett volna, ha a két srác lemegy a pincébe, és a szőke csaj holttestét találják ott, mint friss áldozatot. Szerintem nagyon ütött volna.

2019-08-06 12:06:23 Gergely Gergő (4) #16

Igazából szerintem jót tett volna a filmnek ha egy kicsit hosszabb, jobban bemutatja a mellékszereplőket, illetve ha a film első felében is van pár brutális képsor, hogy "komolyan" vegyük a gyilkost és vele együtt a filmet is, mert nekem az volt a bajom majdnem végig a filmmel,hogy nem tudtam igazán félni tőle, sem a gyilkostól. Kb ugyanígy éreztem magam az "Az" alatt is. Nem elég horror, nem elég "bátor", vagy legalábbis későn az. Amikor meg már tud az lenni, akkor már nincs sok hátra, csak kb 10 perc, addig pedig egy kis túlzással egy korrekt tini kaland mint az "Állj mellém!" nem több, pedig lehetett volna.

2018-11-13 20:48:40 BonnyJohnny (3) #15

Egyetértek az előttem szólókkal. A film (az amúgy szimpatikus gyerekbanda ellenére) közepesből nem igazán tudott kinőni, és a közepe után még kifejezetten unalmassá is vált. Kettesnél azért mindvégig jobb maradt, és a vége még dobott is rajta, de a négyest azzal együtt sem érte el.
Kár, mert lett volna benne potenciál.

2018-09-03 23:53:26 Hannibal Lecter (3) #14

Itt is kapott egy jelentéktelen mellékkarakter a végén rendesen, és nem lepett meg. :) Ő akár Sean Astin is lehetne a Stranger Thingsből - ez meg az én analógiám. :)

2018-09-03 20:29:10 Rorschach (3) #13

Igen, aztán is. Egy ilyen filmben a puszta felvetés, hogy a szomszédban sorozatgyilkos lakhat, magával vonja a tényt, hogy a film végén kiderül, hogy a szomszédban tényleg sorozatgyilkos lakik, szóval nem igazán ért váratlanul, meg aztán a Stranger Thingsben is kaptak rendesen a jelentéktelen mellékkarakterek, úgyhogy se nem lepett meg a jelenet, se nem sokkolt, sőt még az analógiámat se döntötte meg. :)

2018-09-03 10:50:49 Hannibal Lecter (3) #12

Stranger Things B oldal? Végig? A pincebeli felfedezés jelenete után is?

2018-09-01 23:01:32 VVega (4) #11

Igen, így teljes a kép, köszi!

2018-09-01 15:44:43 Rorschach (3) #10

Hát, amikor a halott legjobb barátja mellett beleszuszogja a gyilkos a gyerek arcába, hogy soha életében nem lesz egy perc nyugta sem, és hadd motoszkáljon csak ott a tudat a kis buksijában, hogy egy szép napon majd eljön érte, az nekem igenis váratlanul bátor húzás egy olyan filmtől, ami addig kb. egy Stranger Things B oldal volt.

2018-08-31 19:36:20 Hannibal Lecter (3) #9

Kinek mi a "bátor". Ha mondjuk a főszereplő hal meg, vagy a csaja (a szerelmi szál egyébként ultragáz), nem pedig a relatíve érdektelen, "lemészárolható-feláldozható" kövér kissrác (ha felnőtt lenne, bizonyára Sean Astin alakítaná), a gyilkos pedig megússza az egészet anélkül, hogy el kéne menekülnie (vagyis a kisváros tiszteletreméltó polgára maradna), akkor én is azt mondanám, hogy eléggé kompromisszummentes a befejezés. Egyébként pedig az ilyen és ehhez hasonló felnövéstörténetek sosem arról voltak híresek, hogy tökéletes, szabályos happy enddel végződtek volna, elég csak az alul már említett két Stephen King-cuccra, az Állj mellém-re és az Azra gondolni. Plusz a zárlat, ami a nyitójelenettel egyfajta keretes szerkezetet alkot, eléggé a "minden marad a régiben" érzetét sugallja.

2018-08-31 14:50:38 Olórin (4) #8

Hozzátenném: a csaj, akibe a főszereplő srác belehabarodott, lelép a városból a családjával, és úgy tűnik, a baráti társaság maradéka is széthullik. Szóval nem csak az egyik gyerek (premier plánban mutatott) torkának elmetszéséről és a gyilkos szabadlábon maradásáról, belebegtetett bosszújáról van szó, a finálé és az epilógus ezeknek a Stranger Things-féle sztoriknak MINDEN aspektusát totálisan dekonstruálja.

előzmény: VVega (#6)

2018-08-31 14:11:19 Ubul (?) #7

volt egy ilyen sejtésem, hogy gyereket is kinyírnak, mert az a filmekben még mindig tabunak számít :)

előzmény: VVega (#6)

2018-08-31 13:53:56 VVega (4) #6

Úgy tűnik, hogy elkapták a gyilkost, minden heppiend, a gyerekek lebuktatták. Aztán mégis megszökik a gyilkos, két gyereket elrabol, az egyiknek elvágja a torkát a sárba nyomva a srácot, a másikat meg megfenyegeti, hogy most elengedi, de egyszer, lehet, hogy évtizedek múlva, de visszajön érte és elkapja őt is. Aztán lelép, szabadlábon marad. Kb ez.

2018-08-31 13:47:16 Ubul (?) #5

tudom spoiler, de mi van a végén, hogy ennyire "bátor" ?
Nagyon nincs kedvem megnézni, de érdekelne :D

2018-08-31 11:54:53 Hannibal Lecter (3) #4

Látványosan evickél a Stranger Things, az It, az Állj mellém és a hasonló klasszikusok farvizén, de inkább csupán egy szolid, hangulatos kis pastiche, a korszak összes horror- és thrillerkliséjével, kellemes színészi alakításokkal, és egy befejezéssel, ami lehetett volna SOKKAL, de SOKKAL meredekebb és ütősebb is.

2018-08-28 22:28:47 Rorschach (3) #3

A végére meglepően bátor egy film, amit voltaképp csak ez ment meg egy szép nagy kettestől. Eléggé a B vonalat képviseli ugyanis addig a Summer of 84, kicsit minden olyan, mint egy rendes mozifilmben, de kicsit mégis mindennek üres, koppintott és kockázatmentes érzete van.

Aztán jön ugye a vége, és menti, ami még menthető.

2018-08-27 22:10:42 Timon (4) #2

Eléggé zavaró, hogy nagyon szembetűnően a Stranger Things hullámain lovagol, de a szintipopos hangulat és a váratlanul merész utolsó negyed óra miatt a négyes alsó határát még súrolja.

2018-08-25 18:55:06 VVega (4) #1

Kellemes Stranger Things és The 'Burbs keverék nagyon jó atmoszférával, hiteles gyerekszínészekkel és rengeteg szintipoppal. Az ifjúsági vonal mellett ez azért egy bátor és kőkemény thriller, ne valami könnyed délutáni light horrorra számítsatok.