Creed II (2018) ☆ 👁

(Steven Caple Jr.)

amerikai dráma, sportfilm

3,2

2023-02-28 18:42:07 dittike (4) #11

Sok küzdelem, kemény helyszínek, kemény meccsek, élvezhető bokszfilm.

2019-03-19 15:22:03 Leo_Stotch (4) #10

Picit lehetett volna feszesebb.. de még így is jó mozi.
Sly meg annyira jó Rocky. Imádtam a fiatal Rocky-t is, de ez az idős is jól áll neki.

2019-03-17 09:39:40 SSlayer (3) #9

Drago még (valószínűleg) nem lehetett azon a szinten, hogy világbajnoki övért vívjon, ha egy gyárban, vagy építkezésen volt culáger a bunyózás mellett (hacsak az öreg Drago nem maradt meg a sztahanovizmus útján, amit a kölyöktől is megkövetelt). Az elején az jön le, hogy csak helyi arcokkal mérkőzött meg, rangos ellenfele nem volt, az övért a kihívóknak egymással kell(ene) megküzdeni, hogy a világbajnokkal mérkőzhessenek.
A bokszolós filmeknél még az szokott zavarni, hogy a bunyósnak nincs "boxoló orra", pedig az összesnek párszor szilánkosra törik, mire elnyeri végső formáját (ha néha egy-egy ilyen témájú filmben feltűnik egy igazi boxoló, azt emiatt egyből ki is szoktam szúrni(: ). Erre rácáfol, hogy tegnap láttam egy interjút a Kótai Misivel, meg is lepődtem hogy egész jó formában van az orra, neki inkább a fején látszott az a pár ezer öklös amit beszedett.

2019-03-03 09:48:10 slawter (3) #8

Az újrahasznosítás túl sokat kiölt belőle, gátolt benne.

2019-02-24 08:50:48 miraculum (4) #7

Teljesen korrekt, szikáran és alapvetően lassúra megrendezett film, ami jól is áll neki. Így a játékidő nagy részében elkerüljük a bazári, giccses körítést, persze a meccsek még mindig más tészta, azoknál így a nyolcadik rész felé már nem is várok nagy csodát. A színészek jók, a sztori kiszámítható, Dragoék szálában sokkal több lehetőséget érzek, mint ami kijött. Igazából lehetne ez simán egy hármas is, de elfogult vagyok a szériával kapcsolatban, ezért egyelőre legyen jó.

2019-01-12 22:02:02 Ivan/ (?) #6

Na kiváncsi vagyok rá. A legelső rész mellett ugyanis a Rocky 4 a kedvencem :)

2019-01-12 21:43:12 BonnyJohnny (3) #5

Ha nem feltétlenül folytatásban gondolkodnak, hanem az első rész mintájára a Rocky saga újabb fejezeteként hozták volna össze... mondjuk Drago címen, akkor felért volna az elöző részhez.
Így a Rocky 3 és 4 keveréke lett. Egy sablonos Rocky folytatás.

2019-01-03 23:58:02 TheDriver (4) #4

Nem sokkal marad el a nagyszerű első rész mögött. Igazából a szokásos formula, de engem mindig elvarázsol Rocky karaktere, a tréningek, a látványos bunyók, illetve amikor felcsendül a klasszikus zene. Ezeket még mindig nagyon tudja ez a szeria.
A Drago család szála a történetben egyszerre félelmetes és szívszorító, de ezenkívül is akadnak azért emlékezetes és drámai pillanatok bőven.
Azért egy negyed órával lehetett volna feszesebbre vágni a filmet, de összességében soha rosszabb folytatást.

2019-01-03 22:18:17 Lorden (?) #3

Azért ez már a széria 8. része, mit lehet még itt várni?
Pláne úgy, hogy sport/dráma a műfaj, szóval eléggé kötött az egész.

2019-01-03 10:53:07 henisz (2) #2

Nagyon vártam ezt a filmet, és sajnos hatalmas csalódást okozott :( Nincs épkézláb történet, a párbeszédek pedig olyanok, mintha felcsapták volna a közhelyszótárat. :S

2019-01-02 11:27:56 Gameface (4) #1

az értékelések alapján úgy fest, a Caple srác is megbirkózott a feladattal, ezért kijár neki, hogy megismerjük, így lefordítom 2016-os első filmjét, a The Land címűt.