Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003) ☆ 👁

A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka

(Gore Verbinski)

amerikai akciófilm, fantasy, kalandfilm, vígjáték

3,9

2020-04-15 23:44:10 BonnyJohnny (5) #27

Zenéje egyébként a Múmiának is kiváló. Jerry Goldsmith utolsó remekműve, az ugyanabban az évben megjelent 13. harcossal együtt. (A két soundtrack között amúgy nagy a hasonlóság... :D)

előzmény: DevilTakeU (#26)

2020-04-15 22:06:58 DevilTakeU (5) #26

Hát igen,valahol jogos. :) Én arra is 5 csillagot adtam itt a KT-n,de a zseniálishoz valami tényleg hiányzik belőle,igazából ezt mindig is éreztem,csak ugye annak idején akkora űrt töltött be,és azóta is olyan elit klub tagja,hogy nincs szívem csak "jó"-t adni rá. Viszont mindkét film humorát imádom,illetve a Karib-hoz még annyit (ez délelőtt lemaradt),hogy a zenéje hátborzongatóan jól sikerült.

2020-04-15 12:15:02 BonnyJohnny (5) #25

Szerintem pont annyi különbség van a két film között, hogy ez zseniális legyen, az meg "csak" jó. :)

előzmény: DevilTakeU (#24)

2020-04-15 11:33:32 DevilTakeU (5) #24

Ez a film még mindig veszettül szórakoztató! :) Remekül kitalált világ,korrekt történet,felejthetetlen karakterek,abszolút vállalható humor,pazar CGI,látványos akciók,és mindezek tetejébe Rush és Depp felejthetetlen duója. Meg Jack,a majom. (Elizabeth hogy a földhöz keni már! :D) Amúgy Knightley-nak meglepően jó a humora,annak idején nem tudtam kellően értékelni,sőt még az Artúr királyban sem,ám a Kódjátszmában nagyon megfogott,és így tizenpár évvel később újranézve a filmjeit nagyon kellemes meglepetés, Szinetár Dóra pedig tökéletes választás hozzá.) Depp Oscar-jelölése teljesen megéredemelt, elképesztő amit művel minden egyes gesztusával,rángásával, stílszerűen dicsérhetném a nézését és a járását,de igazából már maga a jelenléte is bőven elég,ő a megtestesült Jack Sparrow kapitány,és ha megnézzük Depp filmográfiáját,talán ez a legnagyobb dicséret,ami illetheti. Én a 4 csillagot most felviszem 5-re,megérdemli,simán az elmúlt húsz év legjobb kalandfilmje a Stephen Sommers-féle Múmiával karöltve. :)

2014-08-06 20:31:55 sajoferenc (2) #23

Felettéb érdekes az is, amikor az egyik angol katona többször is elsüti a fegyverét, miközben Jack Sparrow egyik hajóról a másikra ugrál. Ezt ugyanis az 1800-as évek közepéig nem tehette volna meg, mivel az ilyen fegyvert még fel sem találták.

2012-01-10 22:54:35 Rorschach (5) #22

Csak realista. :)
Egyébként igaz, furcsa is lenne, ha a vasággyal negyvenöt kilós lány boroshordónyi mellekkel lenne felvértezve - bár szerintem színésznőként abszolút nincs vele semmi gond, sem itt, sem máshol.

2012-01-10 22:52:33 ChrisAdam (5) #21

Keira Knightley melleit megszerkesztették a filmben is, de a borítón teljesen újakat adtak nekik. :)
A többi szereplő jellegtelen, sablonos? Bizonyára Geoffrey Rusht nem érted bele, mert ő igazán remekül adja az öreg Barbrossa kapitányt.

2012-01-10 22:38:56 BonnyJohnny (5) #20

Gonosz. :)
Amúgy én sem látok problémát Knightley melleivel. Mindamellett kicsik ez tény, de maga a lány is betegesen gizda.

2012-01-10 22:34:38 Rorschach (5) #19

Keira Knightley és a mellek? Miről beszélsz? :)

előzmény: csabaimate (#18)

2012-01-10 22:32:27 csabaimate (5) #18

Johnny Depp nélkül semmi lenne a film. Orlando borzasztó, bár úgy látom, a jóképe elég vlt, hogy megkapja a szerepet, Keira Knightley nem túl nagy szám ott a mellek számítottak (mi a baj azzal), a kalózok nagyon jól ki vannak találva, bár száz év képregénytörténelmére lehet építeni. A többi szereplő jellegtelen, sablonos. Johnny Depp apró gesztusai viszont utánozhatatlanok, a hangja is, elég borzasztó is a szinkron.

2011-12-06 14:53:51 ChrisAdam (5) #17

Például a Terminátorban. Bár ott a 2-ben T teljesen jó lett, nem szövetséges, de teljesen megváltozott. Persze ugyanolyan kemény, de Schwarzi már mosolyog. Így jobban megismerhetjük a jellemét és megszeretteti velünk a film.
Itt is ugyanaz a helyzet, a kettő és a három jobban megszeretteti Barbrossát. De mindkét esetben olyan a gonosz, hogy már gonoszként is 'szeretjük' őket, habár ez Barbrossára sokkal jobban igaz, mert T-t nem ismerjük meg igazán.

2011-12-06 14:29:15 Dynast Grausherra (5) #16

Barbossa filmben betöltött szerepe változott jelentősen, a jellemében én nem éreztem igazi eltérést. Persze, ellenségként sokkal érdekesebb volt. Miután átállt a jó oldalra már sokkal szürkébb lett. Valamiért a filmekben, meg egyáltalán az összes történetben, mindig a gonoszok a legemlékezetesebb alakok.

2011-12-06 14:22:40 ChrisAdam (5) #15

Szerintem változott. Márcsak azért is, mert már nem ellenség, hanem szövetséges.
És azt elfelejtettem hozzátenni, hogy Sparrow mind a háromban ugyanúgy remek, Depphez annyira testhezálló szerep, hogy tökéletesen adja a kalózt.

2011-12-06 14:17:40 Dynast Grausherra (5) #14

Én is úgy érzem, hogy a trilógia közül ez a rész van a legjobban összerakva. A többit csak a látvány teszi nagyszerűvé.
"Szerintem sokkal jobb, mint Davy Jones, és persze sokkal jobb, mint a folytatásokban szereplő Barbossa." Ezt nem egészen értem. Barbossa mindig ugyanolyan, én nem éreztem a személyében semmi lényeges változást. Persze a harmadik részben már háttérbe van szorítva Davy Jones mögé.

2011-12-06 14:16:24 ChrisAdam (5) #13

Tökéletesen igazad van, főleg Knightley esetében. Geoffrey Rush pedig tényleg kiváló, jobb, mint Jones. Viszont nagyon jónak találtam a Krakent és a Bolygó hollandit.
A negyedik rész... nem mondom, hogy feledhető, de azért messze elmarad a másik három mellett.

2011-12-06 14:03:41 BonnyJohnny (5) #12

Ehem. OK. :)
Egyébként szerintem a grandiózus látványorgiát nem számítva az első rész mindenben felülmúlja a folytatásokat. Amellett ez eredetibb és könnyedebb, míg a folytatások már helyenként erőltetettetek (különösen a harmadik rész). A cselekmény több szálon futó, több érdeket szembeállító, de mentes a folytatások túlbonyolításától és erőltetett csavarkényszerétől. (Kalandfilmek közül kifejezetten kiemelkedő forgatókönyv szerintem.) És a karakterek is sokkal jobbak. Barbossa helyenként ördögi, helyenként humoros főgonosza fergeteges (nem beszélve Geoffrey Rush kiváló alakításáról). Szerintem sokkal jobb, mint Davy Jones, és persze sokkal jobb, mint a folytatásokban szereplő Barbossa. Bloom és Knightly karakterei is szerethetőbbek ilyen formában, mint áskálódó kalózokként, amiként amúgy kifejezetten hiteltelenek, sőt Knightly esetében kifejezetten erőltetett. Tudjuk ki természetesen mindegyik részben frenetikus, de véleményem szerint itt a legjobb (a harmadik részben, megbolondulva helyenként egy szokványos Disney bohóc). A humoros mellékalakok is itt a legjobbak. A folytatásokban fokozatosan elhalványulnak (az angol páros a másodikban nem is szerepel, csak a harmadikban).

Ui: A folytatások alatt a trilógia másik két részét értem. A negyedik részt érdemesebb külön kezelni. :P

2011-12-06 13:40:13 ChrisAdam (5) #11

Nem tudom, ne gondolj nagy dolgokra. Egyszerűen ezt találom a leggyengébbnek, mert a kettő az nagyon ott van, a három is, de ez egy fél lépéssel le van maradva (lehet, hogy csak egy tyúklépéssel...). De persze így is tökéletes, izgalmas, csak például Davy Jones alakja nagyon feldobja a másik kettőt, plusz a három elején Sparrow sétája a Semmiben a rákokkal, de mondom, csak egy kicsi lépésdel van lemaradva. Ez persze az én véleményem.

2011-12-06 13:27:51 BonnyJohnny (5) #10

"A leggyengébb láncszem a három közül"
Milyen szempontból?

2011-12-06 13:23:43 ChrisAdam (5) #9

A leggyengébb láncszem a három közül, de így is élvezetes és sokszornézős.

2011-07-01 16:57:03 csabaga (3) #8

Második megtekintésre már ezt a részt is túl hosszúnak találom.Fokozatosan ül le a történet.Voltaképpen az utolsó fél óra már megelőlegezi a gyenge és unalmas folytatásokat.

2011-02-16 18:43:47 Leslie (5) #7

Úgy, hogy ennek a filmnek a premierje idején még jóval kevesebb tagunk volt és sokkal kevésbé pörögtek a fórumok, mint a 3. rész premierjénél. Sőt mikor ezt bemutatták, talán még nem is volt KT.

előzmény: Jill (#6)

2011-02-16 18:39:23 Jill (5) #6

5 vélemény, a 3-nál meg 100? Hogy lehet ez?

Most készülök újranézni így a 4. előtt. Kíváncsi vagyok, még mindig olyan jó-e, mint elsőre a moziban.

(Milyen kár, hogy Cary Elwes nem most fiatal! Ha ő játssza Willt, remek karakter lett volna.)

2011-01-15 21:48:36 szakmunkás (4) #5

azt hiszem ebben 1et értek

előzmény: Fuller (#2)

2011-01-07 22:39:50 anyegin (?) #4

A zene nem a Szikla koppintása?

2009-03-10 07:58:25 kezdetektől (?) #3

Nagyon jó kis film. Johnny Depp nagyon jól játsza a szerepét, a forgatókönyv is jó sok szálon futó cselekménnyel. A zenére adtam volna azért egy Oscart. és nekem a folytatások is tetszettek.

2008-06-13 13:23:24 Fuller (5) #2

Hatalmas film, borzasztó folytatásokkal. Itt kellett volna abbahagyni.

2008-02-15 21:58:27 DOE (5) #1

A zene csúcs.én azt is díjaznám,de a film és Depp alakítása is említésre méltó..az egyik kedvencem!