Booksmart (2019) ☆ 👁

(Olivia Wilde)

amerikai vígjáték

3,1

2021-01-30 15:32:54 Benny Bug (4) #18

Nem szeretem a középsulis tini-filmeket, mert a legtöbb ugyanarról szól, ugyanazokat a bevett kliséket követi. Szerencsére kivétel mindig akad, jelen esetben a Booksmart. Látszott, hogy nem azért forgatták le, hogy legyen még egy ilyen film, ugyanis megvan a maga egyénisége. Persze némi sablonosság így is tetten érhető, de van szíve-lelke, éppen annyira abszurd, amennyire kell - ja, és piszkosul szórakoztató és a humor is nagyon rendben van. Kicsit a '90-es évek indie vonalára hajazott hangulat terén. Szépek a képek, a zenék illenek a képbe, Olivia Wilde meg rendezzen gyakrabban, mert jól áll neki. Szorult belé egy kis mondanivaló is, a két főszereplő épp esetlensége miatt szerethető és életszerű karakter. Megkockáztatom: ha van film az elmúlt évekből, ami sikerrel adott át legalább egy keveset a Dazed & Confused hangulatából és szellemiségéből, akkor az a Booksmart. Bánom, hogy moziban anno kimaradt. Betonbiztos négyes, kellemes meglepetés a javából.

2020-07-12 17:56:13 Bicycle Repairman (4) #17

A panda miatt nem adhattam kevesebbet négyesnél

2020-07-04 16:31:45 qanic (2) #16

A pizzafutáros jelenet az egyetlen, ami nézhetővé teszi. Akkor jöttem rá, hogy ezt vígjátéknak szánták, amikor megjelent Lisa Kudrow.

2020-02-02 02:04:49 Bubu (2) #15

Oh, igen a való életben is mindenki csak a külseje alapján lóg együtt a másikkal. A közös érdeklődés, habitus, hasonló gondolkodás, humorérzék és a másik megértése, támogatása mind kuka, ha a másik esztétikailag nem üt meg valami felszínes szintet... Ja, nem...

Amúgy szerintem a filmnek nagyon jó mondanivalói is voltak, kár, hogy úgy kellett az ócska "poénok" közül kikukázni ezeket. Tetszett, hogy szembementek azzal, hogy mindenki csak egyféle lehet, ahogy általában a gimnáziumban játszódó filmekben megvannak a klikkek: szép, okos, népszerű, kocka...stb. A ráeszmélést szépen fogalmazták meg, hogy a bizonytalanságot ki hogyan kompenzálta túl, és milyen előítéletek bizonyultak emiatt tévesnek. De ezt el lehetett volna mondani kevésbé közönséges stílusban is...

2019-12-30 20:12:44 Kempesbaba (?) #14

Nem mondtam hogy én nem szoktam :D

előzmény: Doc (#13)

2019-12-30 19:55:36 Doc (3) #13

Igen, ha jól emlékszem abban a filmben is kábé olyan szintű fickók voltak. :)
Viszont az megvan ugye, hogy te ezzel most szintén pontoztál? Úgyhogy már ketten vagyunk :)

De úgy érzem kezdünk kissé OFFok lenni...

előzmény: Kempesbaba (#12)

2019-12-30 19:46:57 Kempesbaba (?) #12

Igen,ez a pontozósdi leginkább azoknál dívik akikre az anyjuk se adna többet egy hatosnál...

előzmény: Doc (#11)

2019-12-30 19:39:46 Doc (3) #11

Átfogalmazhatom, ha akarod:
---
Ráadásul elég valószínűtlen, hogy egy csinos és kedves csaj önként egy ennyire taszítóval (minden értelemben) lógjon együtt. Az egyikük kifejezetten helyes, jócskán átlag feletti kinézettel, míg a másikuk közel bányarém, ami már komolyan a film hihetőségének rovására megy. Sokkal hihetőbb lenne, ha a csúnyábbik (aki csak kicsit lenne csúnyább) lenne a kedvesebb.
---
Így jó? :)

Amúgy meg ez a pontozósdi valami filmben volt, amit nemrégen láttam. Talán a Túl jó nő a csajomban. Elég jól szemlélteti a különbséget.

2019-12-30 18:53:24 ZoLeEe (5) #10

ezt a pontozósdit ugye te se gondoltad komolyan? :D

előzmény: Doc (#9)

2019-12-30 17:42:53 Doc (3) #9

Azt jelenti, hogy kövér, beképzelt csajról van szó, aki a film során jól megérdemelt pofonokat kap. Viszont a sztorihoz nem ad semmit, inkább csak akadályozza, hogy a nem kövér, ámde beképzelt csajok magukra ismerjenek benne.
Ráadásul elég valószínűtlen, hogy egy csinos és kedves csaj önként egy ennyire taszítóval (minden értelemben) lógjon együtt. 10 pontos skálán kettejük között van 5-6 pont különbség, ami már komolyan a film hihetőségének rovására megy. Sokkal hihetőbb lenne, ha a csúnyábbik (1-2 ponttal) lenne a kedvesebb.

De az is lehet, hogy egyszerűen csak jobban szeretek csinos, karcsú nőket nézni :)

2019-12-30 17:31:49 The Cortez (3) #8

Olivia Wilde 2. rendezése, Will Ferrellel a háttérben.
A 2 főszereplő csaj rohadtul idegesítő az elején, aztán később viccessé, ezzel együtt szimpatikusabbá válnak. A sztori első felét simán végig lehet röhögni, ugyanis egy őrült karakterekkel + helyzetekkel telepakolt, szédületes éjszakáról szól, amiben a főhősök nem csak hajkurásszák, hanem meg is találják a bulit. A játékidő közepe után viszont nyálaskodással, klisékkel, illetve egy kis leszbizéssel megspékelt drámába fordul a cselekmény, de persze a poénokat sem vágják kukába az alkotók.
A film egyébként részben a felháborító igazságtalanságokról szól, pontosabban arról, hogy a való életben sajnos a szar emberek is gyakran célba érnek. A készítőknek az a legnagyobb bűnük, hogy nem álltak meg ennél a pontnál, mivel a végső üzenet hülyeségekre van felfűzve. Wilde & sleppje gyakorlatilag az egyén felelőtlenségét, butaságát, na meg az ezekből adódó, jogos kritikákon való megsértődését hirdeti (elég csak a ribanckarakterre gondolni). Emellett a finálé teljes mértékben hiteltelen, ráadásul mind a feminizmusról, mind a pornóról hatalmas baromságokat mond el ez a humorosan trágár, sokszor szórakoztató, egy kreatív, egyben elborult trip-jelenetet is tartalmazó comig of age történet.

2019-12-30 16:46:03 Dió (4) #7

Az mit jelent, hogy "ha az egyik főszereplő nem lenne indokolatlanul egy tehén"? :-)

előzmény: Doc (#6)

2019-12-30 13:36:44 Doc (3) #6

Ha a szinkronhangok nem lennének olyan borzalmasak, az egyik főszereplő nem lenne indokolatlanul egy tehén és a két főszereplő közötti párbeszédek nem lennének majdnem végig halálosan idegesítőek - akkor talán még jó film is lehetne.
Javára szóljon, hogy nem nagyon tolták túl a biciklit, sokszor egész hihető, és olykor (nem gyakran) még vicces is.
Kellemes káröröm öntött el, amikor az elején kiderült, hogy sokan bejutottak a jó egyetemre - bulizás mellett.

2019-12-27 20:34:35 kilépett felhasználó (?) #5

A Good Boys néhol sandleri mélységekbe merül, itt meg azért felfedezhető kreativitás meg tűz. Humor tekintetében meg címcsere történt, amennyiben az éretlen ez meg jó

2019-11-10 23:00:34 BonnyJohnny (4) #4

Az alkotók és néhány kritikus is tiltakoznak, hogy ez a Superbad női párja lenne (ahogy a Good Boys nem titkoltan a gyerek verziója), de pedig az analógia megállja a helyét.
A közeg és az alapszituáció ugyanaz. Mondjuk a film kevesebb (kettő) főszereplővel foglalkozik, akiknek a története egy szálon fut (szemben a Superbad három főszereplőjének két szálával), így jobban fókuszál a két karakterre és azok kapcsolatára. Valamint (ami szerintem a film legnagyobb erőssége) a mellékszereplők a kezdeti kétdimenziós sablonkarakterekből többrétegű, megérthető, szerethető figurává válnak.
Szóval a film nem csak egyszerűen a Superbad lányokkal újra forgatva, hanem ténylegesen a (méltó) női párdarabja. Mélységgel, érzelemmel, és női nézőponttal.
Humor és dinamika dolgában egyébként elmarad a Superbadtől, de merészségben és ötletességben nem. És előbb említett hátrányát ellensúlyozza, hogy talán nem is akar annyira vígjáték lenni, hanem kicsit a coming of age műfajba is belekóstol.

2019-09-06 15:34:39 VVega (4) #3

Jó, a Dazed and Confused örök, azzal összevetve minden halovány! :D (kedvenc filmem all time)

2019-09-06 10:42:41 Dió (4) #2

Egyetértés Vvegával. Fingásoktól mentes, helyette valódi poénokkal és bájos tini-feelinggel teli felnövéssztori. Nálam az etalon a Dazen and confused, amitől karakterek tekintetében alulmarad (engem itt a főszereplő csaj konkrétan idegesített), de egyszeri szórakozásnak több mint szuper. Még több ilyet!

2019-08-22 10:39:24 VVega (4) #1

Óriási szórakozás, többször is hangosan nevettem. Szerintem a legjobb tinifilm a Perks of Being a Wallflower óta.