Capharnaüm (2018) ☆

(Nadine Labaki)

amerikai-francia-libanoni dráma

4,5

2019-04-26 00:10:06 zéel (5) #4

Elolvastam a főoldali történet-ismertetőt. Kissé költőire sikeredett.
Lehet, hogy az utolsó mondat is csak egy költői kérdés?
Zain eddigi, rövid élete alatt több bölcsességre tett szert és több szeretetet adott, mint mások öregkorukig – de ez felhatalmazza őt arra, hogy a szülein számon kérje, hogy a világra hozták őt?
Én azért válaszolok rá.
Igen. A 12 éves Zain sokkal érettebb, felnőttebb, mint a szülei. És bizony vannak szülők, akik nem tudják, hogy egy gyereknek életet adni, az igen komoly felelősség (is).

2019-03-23 22:10:53 Ugor (5) #3

Hát mit mondhatnék erre... a világ szégyene a miénk is, mert részei vagyunk a világnak. Nem, azt nem lehet, hogy nem az én problémám, nincs közöm hozzá. De igen, az én problémám is. Közben párszor eszembe jutott az is, hogy nincs Isten, vagy ha van hát tojik ránk, meg ezekre az emberekre. Túl az érzelmi megrázkódtatáson, amin azért mégsem vagyok ám túl, a film elképesztő. Élő dokumentumfilm, beköltözik az eszedbe, te meg beköltözöl a bodegákba, a totális reménytelenségbe. Vagy kívül maradsz bodegán is, filmen is. Ez a felmutatott jel pedig korunk és világunk egyik pecsétje.

2019-03-14 22:01:13 bromi (5) #2

Csontig hatolo film. Miutan vege lett, percekig csendben ult mindenki es a szemet torolgette. En most jottem haza a mozibol es nem talalok szavakat.

2019-02-13 04:01:56 dittike (5) #1

A küzdelem elemi formája jelenik itt meg minden határon túlmutatóan a fiú által aki jobbá akart válni és élni akart.