Batman Begins (2005) ☆

Batman: Kezdődik!

(Christopher Nolan)

amerikai-angol akciófilm, dráma, krimi, thriller

4,0

Alfred Pennyworth: Uram, amikor belevágott ebbe, csak azért nem hívtam a bolondokházát, mert azt mondta, az igazságért akar harcolni.
Bruce Wayne/Batman: így van.
(a tévében épp felvétel megy arról, ahogy Batman őrületes sebességgel száguld a kocsijával, menekülve a rendőrautók elől. Alfred rámutat a képernyőre.)
Alfred Pennyworth: És ezt minek nevezné?
Bruce Wayne/Batman: Baromi jó tévének.

Rendőr: Központ, üldözőbe vettük a gyanusított kocsiját!
Központ: Milyen típusú?
Rendőr: ... egy fekete ... tank.

Lucius Fox: Nézze csak meg ezt... védelmi felszerelésnek készült a gyalogság számára. Dupla réteg kevlár, megerősített illesztések, bárminek ellenáll. Még a késnek is. Sorozatgyártásba persze nem került, mert a cég úgy gondolta, egy katona élete nem ér meg 300 dollárt. Szóval, mik a tervei?
Bruce Wayne/Batman: Szeretnék kölcsönkérni egy ilyet... barlangászathoz.
Lucius Fox: Barlangászathoz?
Bruce Wayne/Batman: Igen, tudja, esetleg barlangi merüléshez.
Lucius Fox: Mondja csak uram... komoly tűzerőre számít ezekben a barlangokban?

Alfred Pennyworth: Miért esünk el, Mr Bruce? Hogy újra talpra álljunk!

Alfred Pennyworth: Nem mondom meg uram, mit tegyen a múltjával. Csak azt mondom: szeretném ha tudná, hogy még vannak errefelé egyesek, akiket érdekel, hogy mit tesz a jövőjével.

Rachel Dawes: Nem értem hogyan tehették nyilvánossá a tárgyalást. Falcone egyszerűen megvesztegette őket Chill megölésére.
Bruce Wayne/Batman: Akkor talán meg kéne köszönnöm neki. Hiszen a szüleim megérdemlik az igazságot.
Rachel Dawes: Te nem igazságról beszélsz. Amiről te beszélsz, az a bosszú.
Bruce Wayne/Batman: Tudod, néha ez a kettő egy és ugyanaz.
Rachel Dawes: Nem. Ez a kettő sosem ugyanaz. Az igazság a harmóniáról szól. A bosszú pedig arról, hogy te jól érezd magad.

Lucius Fox: Analizáltam a vérét, és elkülönítettem az alapvető összetevőket egy protein alapú katalizátorral.
Alfred Pennyworth: És ezt értenem kéne?
Lucius Fox: Nem feltétlenül. Csak azt akartam hogy tudja milyen baromi nehéz volt.

Alfred Pennyworth: Miért a denevért választotta?
Bruce Wayne/Batman: Félek tőle. Féljenek az ellenségeim is.

Bruce Wayne/Batman: Még mindig nem mondott le rólam, Alfred?
Alfred Pennyworth: Soha!

Rachel Dawes: Legalább a nevét árulja el!
Bruce Wayne/Batman: Mindegy, hogy mi van belül. Csak az számít, amit teszek.
Rachel Dawes: Bruce?

(miután próbakörutat tettek a tankkal):
Lucius Fox: Na, mit szól hozzá?
Bruce Wayne/Batman: Van feketében?

Henri Ducard: Képes vagy végre elvetni a könyörületességet?
Bruce Wayne/Batman: Nem öllek meg. De megmenteni sem foglak.

Bruce Wayne/Batman (a hajléktalannak): Szép kabát.

Bruce Wayne/Batman: Menjen a technikai részlegbe, és állítsa elő az ellenszérumot minél nagyobb számban!
Lucius Fox: Már bevonták az engedélyem, Mr. Wayne.
Bruce Wayne/Batman: Nem hinném, hogy ez megállítja magát.
Lucius Fox: Nem is mondtam.

Richard Earle: Milyen jogon rendelkezik a vállalat ügyeivel, Bruce?
Bruce Wayne/Batman: Enyém a vállalat.
Richard Earle: Ugyanmár, a részvények többségét már eladtuk, tudja jól.
Bruce Wayne/Batman: Tudom. Én vásároltam fel őket, különböző alapítványokon és miegymáson keresztül, de hagyjuk a részleteket. A fő, hogy a vállalatom jövője biztosítva van. Igaz, Mr. Fox?
Lucius Fox: Ahogy mondja, uram. (Earle-nek): Nem értesítettek?

Dr. Thomas Wayne: A denevérek voltak, ugye? Tudod, miért támadtak meg? Féltek tőled.
Bruce Wayne (8 évesen): Féltek?
Dr. Thomas Wayne: Minden élőlény fél.
Bruce Wayne (8 évesen): Az ijesztőek is?
Dr. Thomas Wayne: Azok a leginkább.

Carmine Falcone: Magasabb, mint a bulvárlapokban, Mr. Wayne. Semmi stukker? Ez sértés.
(Falcone gorillái erőszakkal a kanapéhoz ültetik Bruce-t)
Egy köszönőlevélnek is örültem volna.
Bruce Wayne/Batman: Nem megköszönni jöttem. Hanem elmondani, hogy nem mindenki fél magától.
Carmine Falcone: Csak azok nem, akik ismernek, kölyök. Nézd! Van itt néhány szakszervezeti főnök, pár szolgálaton kívüli zsaru és egy bíró. Ha úgy tartaná kedvem, a szemük előtt loccsantanám szét a fejed, és ez a hatalom nem vehető meg pénzért. A félelem táplálja.
Bruce Wayne/Batman: Nem félek magától.
Carmine Falcone: Mert nincs veszítenivalód? Tévedsz. Van egy ügyész barátnőd és egy öreg komornyikod. Bumm! (lő egyet a töltetlen pisztolyával)
A magadfajtának túl sok a vesztenivalója. Azt hiszed, ismered az élet rút oldalát, mert lelőtték a papád és a mamád? Fogalmad sincs arról, mi a szenvedés! Te vagy Bruce Wayne, Gotham hercege. 1000 mérföldön belül se találsz olyat, aki ne ismerné a neved. Szóval ne gyere ide nekem dühösen és hagyd a gáncstalan lovag szerepet! Ezt a világot te sosem ismerheted meg. És mindig félünk attól, amit nem ismerünk. Rajta!
(Falcone szól az embereinek, akik lefogják Bruce-t, és kétszer megütik)
Nem vagy majrés kölyök. Ez tetszik. Nem úgy, mint az öreged. A sitten Chill elmesélte, hogy nyírta ki a szüleidet azon az éjszakán. Apád könyörgött az életéért. Könyörgött... Mint egy kutya.

Dr. Thomas Wayne: Bruce! Ne félj!

Carmine Falcone: Mi a fene vagy te?
(valaki beszakítja a kocsi tetejét, és kirángatja őt)
Bruce Wayne/Batman: Batman.

Nagydarab fegyenc: Üdv a pokolban, kishaver!
(behúz egyet Bruce-nak) Én vagyok az ördög! (még egyet)
Bruce Wayne/Batman: Nem vagy te ördög. DE mindjárt találkozol vele.

Henri Ducard: Csak egy közönséges halandó vagy maskarában. Ezért vallottál kudarcot a kastélyodban, és ezért nem tudod megállítani a vonatot!
Bruce Wayne/Batman: Ki mondta, hogy meg akarom állítani?

(miután drótkötélen a magasba rántja Flass-t)
Bruce Wayne/Batman: Hová viszik a drogszállítmányt!?
Flass: N-nem tudom!!! F-fogalmam sincs!!! Esküszöm az életemre!!!
Bruce Wayne/Batman: Esküdj az enyémre!!!!
(gyorsan leereszti, majd ismét felhúzza)

Bruce Wayne/Batman: Őrmester...
James Gordon: Már hadnagy vagyok. Valamit elindított: a rosszfiúk menekülnek, Gotham újra remél...
Bruce Wayne/Batman: De?
James Gordon: A sziget menthetetlen, még nem kaptuk el Crane-t, sem a kiszabadult bűnözők felét.
Bruce Wayne/Batman: Elkapjuk. Gothamnek van jövője.
James Gordon: Hová visz a versengés?
Bruce Wayne/Batman: Versengés?
James Gordon: A rendőr félautomatát visel, a bűnöző automatát, mi golyóálló mellényt szerzünk, ők páncéltörő golyót!
Bruce Wayne/Batman: És?
James Gordon: Maga maszkot visel, háztetőkön ugrál. Van itt egy fickó: fegyveres rablás, gyilkosság, kissé teátrális, ahogyan maga is. És ilyen kártyát hagy maga után. (mutat egy jokert)
Bruce Wayne/Batman: Utánanézek.
James Gordon: Még nem köszöntem meg!
Bruce Wayne/Batman: Arra nincs szükség.

James Gordon: Egyedül van?
Bruce Wayne/Batman: Most már ketten vagyunk!

Alfred Pennyworth (az égő házban, miután leütötte Henri Ducard egyik ottmaradt emberét): Remélem maga nem tűzoltó volt.

Henri Ducard: Mellettem kéne harcolnod egy jobb világért.
Bruce Wayne/Batman: Én is azért harcolok, de ellened a városomért.

Henri Ducard: De aki többé válik, mint az ember, aki teljesen odaadja magát egy eszmének, azt nem állítják meg. Mert ő már nem is ember.
Bruce Wayne/Batman: Hanem?
Henri Ducard: Legenda, Mr. Wayne.

Henri Ducard: A bűnt nem tűrhetjük el, a bűnözők mindig is az emberek együttérzésén élősködtek.

Henri Ducard: Erősebb ember vagy, mint az apád.
Bruce Wayne/Batman: Nem ismerted az apám.
Henri Ducard: Ismerem a téged hajtó haragot. A tomboló dühöt, ami úgy elnyomja a gyászt, hogy szeretteid emléke végül megmérgezi a véred. Egy napon azt kívánod, hogy bár soha nem élt volna, akit szerettél, úgy nem éreznéd a fájdalmat. Nem éltem mindig a hegyek közt, egykor feleségem volt, a nagy szerelmem, de meggyilkolták őt. Ahogy te, úgy én is megtanultam, hogy vannak, akik ellen harcolnunk kell szüntelenül, könyörtelenül. A haragod nagy erőt ad, de ha nem uralod, elpusztít téged, ahogy majdnem engem is.
Bruce Wayne/Batman: Mi állítja meg?
Henri Ducard: A bosszú.

Henri Ducard: Beutaztad a világot, hogy megértsd a bűnözőket, és legyőzd a félelmet. De a bűnöző elme nem bonyolult. Amitől valóban félsz, belül van. Félsz önön erődtől, a hangodtól, a vágytól ami nagy dolgokra és szörnyükre hajt.

Henri Ducard: Ha az erdő túlburjánzik, a tisztítótűz elkerülhetetlen.

Henri Ducard: Ha elég nagy az éhség, mindenki bűnöző lesz.

Bruce Wayne/Batman: Amikor először loptam, azért, hogy ne éhezzek, újra kellett értelmeznem a jó és a rossz fogalmát.

Henri Ducard: Felégetted az otthonom és ott hagytál...kvittek vagyunk.

Bruce Wayne/Batman: Hazaküldöm a vendégeket.
Alfred Pennyworth: Nem, uram. Ők Bruce Wayne vendégei. A nevén nem eshet szégyenfolt.
Bruce Wayne/Batman: Nekem nem fontos a nevem.

Lucius Fox: A Tank? Ó, az nem érdekli magát...

Carmine Falcone: Bolond gyógyítja a bolondokat.

Bruce Wayne/Batman: Mit tesztek vele?
Henri Ducard: Azt amit megérdemel.A bűnt nem tűrhetjük.A bűnőzők mindig is az emberek együttérzésén élősködtek.

Dr. Jonathan Crane: Valami baj van? Foglalj helyet, tölts egy italt, úgy látom kicsit fagyos a hangulat. Jobb lesz ha felmelegítem!

Alfred Pennyworth: Rendeljünk nagy tételben. Úgy nem gyanús.
Bruce Wayne/Batman: Hányat?
Alfred Pennyworth: Legyen tízezer.
Bruce Wayne/Batman:...Úgy is kell tartalék.

James Gordon: Hozom a kocsim.
Bruce Wayne/Batman: Itt az enyém.
James Gordon: Tessék?
...
James Gordon: Mindig is ilyet akartam.

Henri Ducard:A szüleid halála nem a te hibád.Hanem az apádé.Apád elkövette azt a hibát, hogy nem cselekedett.
Bruce Wayne / Batman:Fegyvert fogtak rá.
Henri Ducard:Ez elég mentség?
Bruce Wayne / Batman:Nem volt harcos!
Henri Ducard:A harci kiképzés semmi!Csak az elszántság számít!A küzdeni akarás!

Bruce Wayne / Batman:Jaj mit tettem!Mindaz amit a családom, az apám épített..
Alfred Pennyworth:A Wayne örökség nem csak kő és malter.
Bruce Wayne / Batman:Én megpróbáltam de elbuktam.
Alfred Pennyworth:És miért zuhanunk a mélybe?Hogy megtanuljunk kimászni belőle.
Bruce Wayne / Batman:Nem mondott még le rólam?
Alfred Pennyworth:Soha!

Henri Ducard:
Hogy mások félelmét manipulálhasd,a sajátodon kell uralkodnod.

Dr. Thomas Wayne:
És miért zuhanunk a mélybe?Hogy megtanuljunk kimászni belőle. (Brucenak mondja)

Alfred Pennyworth:
Mire jó a sok fekőtámasz,ha egy gerendát se tud felemelni?
(Brucenak mondja)

Civil: Emberek, rendőri túlkapást látok!
Flass: Mindjárt rendőri erőszakot fogsz látni!
Civil: Hülye bunkó!

Pincér: Uram, a szökőkút nem úszómedence, és a barátain nincs fürdőruha.
Bruce Wayne: Tudja, európaiak.