Jui Kuen (1978) ☆ 👁

Részeges karatemester
Drunken Master

(Yuen Woo-ping)

hongkongi akciófilm, harcművészeti film, vígjáték

3,3

2024-01-29 10:08:04 Xuja (4) #10

Nem feltétlen értek egyet az alacsony átlaggal - ez egy stílusos, humoros, pergő kung-fu paródia, aminek ráadásul nagyon változatos a humora: gyilkos egysorosok, számtalan vizuális geg és a szokásos akciófilm klisékből gúnyt űző történet. Tény, hogy mindezek mellett azért kicsit hosszú a film, az ötletek és a kreativitás jórészt az első felére korlátozódik, de azért szórakoztató marad végig.

Az alakítások is kellően idomulnak a hangulathoz - Chan nagyot megy, de igazából a mellékalakok is teszik a dolgukat. Seed a tartalomleírással ellentétben szimpatikus figura, és a részeges kung-fuja mint koncepcióban, mint megvalósításban hibátlan. Kár, hogy a sztoriban nem sok fordulat volt, ez a ki-kit győz le azért kissé unalmas lett a végére, de a gegek és a szereplők hülyét csinálása magukból az végig poénos. Stabil négyes.

2019-07-25 12:08:33 Dangar (4) #9

A történet leírása konkrétan baromira nem stimmel...

előzmény: csacs (#5)

2017-07-28 20:43:46 ChrisAdam (2) #8

Az eleje még csak-csak, meg úgy akad pár jó jelenet, néhol el is lehet röhögcsélni, de baromi hosszú, összességében kínosan humortalan, gyerekes. Igazából nem is értem, tökre olyan, mintha a kungfut becstelenítené meg. A finálé biztos, számoltam vissza a másodperceket, kínzóeszköz lehetne. Kegyelemkettes. 30%

2013-01-13 16:00:24 critixx (2) #7

Szerintem ezek az utalások nem voltak benne az eredeti filmben, csak a nyugaton forgalmazott szinkronos verzióban. De az is lehet, hogy csak a magyar változatban.

előzmény: Il Matto (#4)

2012-05-27 18:26:14 Manómaszat (4) #6

Már csak a karateiskola miatt sem...Kínában.

2011-11-01 13:25:19 csacs (4) #5

A történet leírása nem igazán stimmel.

2011-09-06 13:12:05 Il Matto (4) #4

Vajon a sok amerikai kulturális utalás (Stewie Wonder, Diana Ross, stb.) azért, hangzik el, mert a hongkongiak tényleg annyira oda voltak ezekért, vagy mert így akarták eladhatóvá tenni a filmet az USA-ban?

2010-02-05 19:00:58 manamana (5) #3

Az én véleményem egyik legjobb filmje, szerintem!

2009-07-04 15:25:41 puttancsospeti (3) #2

Valójában elég gagyi. Ámde jópofa. ;-)
Ezért aztán egy hármast igazán nem sajnálok tőle.
Jackie Chan vicces.

És a Gorilla szerepében ki más is tűnik fel, mint az elmaradhatatlan Bolo Yeung!

:D

2008-03-02 10:22:09 PG (3) #1

Egy nagytudású keleti harcművész keresi a helyét a filmes világban, el akarja adni magát a keleti harcművészettel együtt. A film története és a szereplők mentalitása idegen az amerikai és európai nézők számára, így csak a "bunyós jelenetek" maradnak meg a nézőkben.