Hostage (2005) ☆ 👁

(Florent Emilio Siri)

amerikai-német akciófilm, thriller

3,3

2016-12-01 08:21:19 Dezsmant (5) #7

Szerencsére a filmet láttam először, szerintem nagyon jó, de akkor a könyv 5ször jobb lehet.

2009-05-29 23:25:10 Raul (3) #6

Akinek van kedve, olvassa el a könyvet, az zseniális... ez viszont csak közepes nálam.

2009-02-21 23:37:55 Brumi (4) #5

Ben Foster kaphatna már végre egy főszerepet, iszonyat jó színész a srác.

előzmény: wayage (#4)

2009-02-21 23:25:11 wayage (4) #4

A hosszúhajú pszichopata gyereket Ben Fosternek hívják:) Lehet nem százas a srác, de baromira zseniális tud lenni, ha gonosz karaktert kell megformálnia.

előzmény: Film-fan (#3)

2007-12-26 22:22:27 Film-fan (3) #3

Természetesen Bruce is jó a filmben, de nekem mellette tetszett a hosszúhajú, pszichopata gyerek játéka is. Elég beleéléssel játszotta a pszicho karakterét, lehet, hogy hallunk még róla (most hirtelen a stáblistáról nem tudtam beazonosítani, hogy melyik színész ő). Főleg a film végi jelenete tetszik, mikor a lángoló házban megjelenik két Molotov-koktéllal a kezében. Nekem hirtelen a Holló c. film ugrott be a hasonló beállítás miatt. Amúgy osztom Damiaen véleményét, egy kis stúdió remek produkciója ez. Olyan film, melyet egy haver/ismerős ajánlása miatt nézel meg és nem a hatalmas marketing-kampány miatt. Szóval nekem tetszett.

2006-04-17 00:32:49 Dió (2) #2

Még ősszel leültem megnézni a filmet, és eljutottam a háromnegyedéig, akkor nem tűnt olyan rossznak. Most leültem megnézni az egészet, végignéztem, és mostmár kijelenthetem: az a fajta film, amiben egyszerűen szinte minden sz@r. Kivéve az operatőri munkát és egy drámaibb jelenetet, amik színvonalukat tekintve ki is lógnak az egészből, és épp ezért nem állnak meg önálló lábakon. A legzavaróbb pedig a sztori. Tényleg képesek voltak erre felépíteni egy filmet? Gáz... érdektelen, és az említetteket kivéve unalmas. Nem tudom mi tetszett rajta elsőre...

2005-07-22 08:15:28 Daemiaen (4) #1

Túszdráma (Hostage, 2005, forgalmazza: SPI)

Végre! Sallangmentes akciófilm a lecsúszó Willisszel. Lehetne sorolni hibákat, olcsó megoldásokat, de minek, ha egyszer A Főnix útja mellett idén ez a másik olyan akciófilm, amiről süt az egyszerűség bájos varázsa. A korrekt forgatókönyvből Florent Siri rendező a maximumot hozta ki: a film végig pörög, a dumák visszafogottak (nem trendi beszólogatósak), a látvány profi, a 110 perc pedig hamar eltelik. Teszem föl a kérdést: mi a fene kell egy olyan akciófilmtől, amire nem jutott 50 millió dollárnyi marketing, és nem major stúdió égisze alatt készült? Ja, és mielőtt el nem felejtem: PG-13-as vágásokat és beállításokat el lehet felejteni, kőkemény R-mozi, de jó is ez manapság!