Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018) ☆ 👁

Pókember: Irány a Pókverzum!

(Bob Persichetti - Peter Ramsey - Rodney Rothman)

amerikai akciófilm, animáció, sci-fi

4,1

2020-01-15 17:00:18 Ubul (5) #34

elmentem mellette, többször is, valahogy a főszereplő - hiába animáció - nem jött be elsőre. És milyen rosszul tettem, hogy csak most néztem meg!!! Lentebb említett malac már nekem is kicsit sok volt, szerencsére nem sokat szerepelt, de hát ha már multiverzum, akkor ugye miért ne, ebből kifolyólag a 2. részre még kacifántosabb szereplőket is behúzhatnak. Remélhetőleg nem a minőség romlására.

Sok poénon hangosan nevettem, ritka mostanság. Lehet csak jókor ültem le elé.

2019-09-14 09:52:48 oscarmániás (5) #33

Három dolgon akadtam ki, de az nem a hmmm..."Pókverzum" khmmm... , mindenesetre kifejezetten zavart "ő" és "ez" meg "az", annyira, hogy nem tudok napirendre térni fölötte. Dehát ez van, biztosan ezért van három rendezője a filmnek. Ellenben három dologgal nagyon meg tudtak lepni, könnyű volt nem olvastam a film története után. Nem utolsó sorban háromszor önfeledten tudtam rajta kacagni, ami már balzsamként hat a néző lelkivilágára. Jól gondolom másodszorra is tetszene, de azt már nem kalózváltozatban fogom megnézni... így jár az öt csillag.

2019-08-23 22:21:44 terika (5) #32

Ez mennyire jó volt már. :D Jó a zene, jó a sztori, jó az animáció, nincs túltolva semmi, tök átlagos az egész mégis valami nagyszerűen fantasztikus. Köszönöm ezt az élményt, érzést. ^-^

2019-04-18 17:51:43 Kempesbaba (?) #31

Döbbenten állok az osztályzatok előtt...
Nem néztem végig,mert számomra annyira irritáló volt a képi megvalósítása,így nem lenne tisztességes ha osztályoznám

2019-04-18 17:42:32 Gruden Gergo (4) #30

Amúgy a filmhez tartozó leírás nagyon béna...

2019-04-18 12:30:27 Gruden Gergo (4) #29

Összességében jó volt. A jakó robotot még valahogy befogadta a szervezetem, de mi volt az a "medvedisznóember"?? :/

2019-04-14 16:24:16 THE (3) #28

A képi világ nem nyűgözött le. A történet szódával elmegy. A karakterek, ha nem nézzük a malacot és az anime robot pókot, rendben vannak. A gyerekek biztos jobban szórakoztak rajta, mint a felnőttek.

2019-03-30 07:31:55 BonnyJohnny (5) #27

Hát, az utalásokat nem fogja érteni, illetve a történet családi oldala sem érinti majd meg, de amúgy igen. Önmagában is szórakoztató darab, és nincsen benne több durvaság, mint az Oroszlánkirályban.

előzmény: manuva (#26)

2019-03-29 21:05:53 manuva (4) #26

Szerintetek való ez a film egy hétéves gyereknek?

2019-03-19 19:13:25 ChrisAdam (4) #25

A szomorú az, hogy oda érkeztem, mikor ez boldoggá tesz, ahogy rohannak az évek. :(

2019-03-19 14:22:38 BonnyJohnny (5) #24

Attól még, hogy telik az idő (és öregszel), illetve, hogy akad nálad fiatalabb... Még Kölyök maradsz... :D

2019-03-19 13:40:54 ChrisAdam (4) #23

Bakker, múlik az idő, el se hiszem... :D

előzmény: BalaKovesi (#22)

2019-03-19 13:37:23 BalaKovesi (5) #22

Pedig direkt nem "gyereket" írtam (nagyjából 2 hónapig még papíron is az vagyok nem csak lélekben), hátha sikerül az ilyet elkerülnöm... :D

2019-03-19 09:37:49 ChrisAdam (4) #21

nem most vagyok kissrác

:D most hadd nevessek picit, mint BonnyJohnny jó pár éve hasonló kijelentéseimnél. :D

előzmény: BalaKovesi (#20)

2019-03-18 19:54:51 BalaKovesi (5) #20

Most az egyszer sajnálom, hogy nem most vagyok kissrác*! 7-8 éves fejjel oda meg vissza lennék ettől a filmtől, hetente többször megnézném, folyton erről beszélnék, Miles Morales lenne a rajzaim "főszereplője", megvetetném szüleimmel az összes indokolatlan Pókverzumos terméket a chipstől kezdve a ketchupon át a gabonapehelyig (aztán persze szomorúan fogadnám hogy azt mondanák, a polcon lenne a helye Raimi általam rongyosra nézett Pókember-trilógiája mellett. Szórakoztató, páratlan, szinte nem tudok belekötni, minden perce aranyat ér. Plusz egy ok ez a film, hogy sajnáljam Lord és Miller kirúgását a Soloból. A karakterek (bár nem törtem volna össze ha a röfit meg az anime pókit kihagyják) remekek, Miles igazi példakép lehet a fiatalabb generációnak, csak úgy mint Peter Parker. De igazából ez a feladata valamennyi szuperhősnek (szerintem). Hogy gyengepontjaik, esendőségük ellenére igazi példaképek lehessenek, azonosulni tudjunk velük. Nagy szórakozás az Irány a pókverzum, nézzétek, megéri az árát, nagyobb figyelmet érdemelne. Jó helyen van az a szobor. :)

*Az MCU miatt is. :D

2019-03-11 13:57:10 kaamir (5) #19

Elképesztően szórakoztató, vicces és kreatív film, ami nemcsak jól néz ki, de igazi képzőművészeti értékeket villant. Nagyon jó volt megannyi szutyok után újra Pókember-rajongóvá válni. Szenzációs. Mestermű.

2019-03-10 16:40:32 ender1112 (5) #18

Nahát, a Marvel tud jó Pókember filmet csinálni? Igaz, hogy "csak" animációsat, de akkor is, micsoda meglepetés :)

2019-03-08 15:45:38 necksprain (5) #17

hát ezt elkezdtem nézni tv-n, majd kb negyed óra után kipattintottam projectorra, és milyen jól tettem. sztem kb soha nem láttam még animációs képregényfilmet, de ez behúzott engem is.

2019-03-08 14:12:28 Korben (?) #16

Nem vgyok egy nagy képregényfilm fan, de ez a film nagyon nagy lett. A sok marvel film nézése után sztem így animációba sokkal jobban működik egy képregényfilm. Élőszereplős filmeknél a cgi sokszor problémás, meg egyébként is az egész filmet szinte zöld háttér előtt veszik fel. sokszor érződik a 'mű'-hatás.

2019-03-01 22:27:23 miraculum (5) #15

Na ez már valami! Huhh de jó kis film lett ez, a fene gondolta volna. Messze a legjobb Pókember-adaptáció eddig, egyértelmű hogy teljesen megérdemelt az Oscar, és nagyon régen láttam összességében is olyan animációt ami jobb lenne ennél. Ha minden szuperhős-film ilyen szintű lenne, háááát asszem addikt lennék.

2019-02-27 13:49:59 ChrisAdam (4) #14

Az tuti, hogy régen láttam ennyire színpompás filmet, a Windows Media Player hangulateffektjeinek alkotója azóta is bánkódik, hogy a vizuális orgazmusok trónjáról e film rajzolói letaszították, de hát ideje volt már. Az Oscart abszolút meg is érdemelte, tán még nem is láttam ennyire képregényszagú animációs filmet, az pedig, hogy ilyen kevés szavazat van itt, tényleg meglepő. Bár gondolom csak idő (meg online elérhető magyar felirat) kérdése, és máris sorakozni fognak az értékelések és vélemények. Menő volt, kitűnő szórakozás. Apropó: a stáblista utáni jelenetet ki ne hagyjátok.

2019-02-26 13:17:09 Umberto (2) #13

Jogos, jogos. Ebbe bele se gondoltam. ;-)

2019-02-26 13:00:59 tomside (5) #12

Kizárt!

Akkor honnan tudná amerika, kinek kell adni az Oscart? :D

előzmény: Umberto (#11)

2019-02-26 12:59:18 Umberto (2) #11

Egy hónappal el kéne tolni a Vapitit, nem?

2019-02-26 11:52:15 tomside (5) #10

Nem kedvez a téka a Vapitinek. :(

előzmény: Raul (#9)

2019-02-26 10:42:50 Raul (?) #9

Még csak most jött meg a tékába :)

2019-02-26 09:52:29 tomside (5) #8

Igen! :)

Nem tudom, amúgy hol vagy mi ment félre ezzel a filmmel kapcsolatban abban az értelemben, hogy miért nincs legalább 300 osztályzása itt?!

A Vapitihez a tapasztalat szerint a nagy nézettség is kell, nem elég, ha relatíve sok ötöst kap.

Nem erre szavaztam a Vapitin, de egy szavam sem lenne, ha megnyerte volna. :)

előzmény: von Schatu (#7)

2019-02-26 08:17:31 von Schatu (5) #7

Ha ló (Vapiti) nincs, jó a szamár (Oscar) is :D

előzmény: elmouse (#6)

2019-02-25 23:41:08 elmouse (5) #6

Hopp egy Oscar-díj. Meg is érdemelte.

2019-01-13 17:32:21 von Schatu (5) #5

Soha nem voltam még hálásabb Szirmainak, hogy felhívta erre a figyelmemet, ugyanis korunk szuperhős-dömpingjében - mely engem korábban sem izgatott, mostanra meg már kurvára nem érdekel - simán elsiklottam volna az év legkreatívabb, legvagányabb és legjobb filmje felett.
Vapitit neki, de azonnal!

u.i. Nekem az anime csaj is bejött, de tény, hogy csak az ázsiai piacnak és a hozzám hasonló hardcore anime rajongóknak rakták bele eyecandynek. Jobb kidolgozást érdemeltek volna.

2019-01-03 12:31:32 TheDriver (4) #4

ők szerintem sem kellettek volna bele...

előzmény: Ehun69 (#2)

2019-01-03 02:58:44 tomside (5) #3

Ufrghhh!!!
Fantasztikus moziélmény, ha javasolhatom, moziban nézze, aki teheti! Még most is csupa mosoly vagyok. :)

2018-12-29 22:15:18 Ehun69 (3) #2

Érdekes képi világ, jó zene, a sztori is emészthető. Nekem malacka és pokemon csaj nem jött be, emiatt 7/10

2018-12-25 20:15:31 elmouse (5) #1

Az a nagyszerű ebben a rajzfilmben, hogy a fantasztikus animáció csak a hab a tortán. Ugyanis ebben minden más is a helyén van. A történet, a karakterek, a zene.
Szép példája, amikor tökéletesen érzik, hogyan kell megszólítani a célközönséget. Trendi, vagány, nem mennek le gagyiba.
Nem tudok belekötni. Mondjuk nem is akarok. :-)