Chicago (2002) ☆ 👁

(Rob Marshall)

amerikai-angol-kanadai-német krimi, musical

3,3

2020-03-23 01:45:33 Doc (4) #11

Az a bizonyos 15 perc mindig jó sztori.
Zellweger nem annyira jött be, de nekem ő amúgy sem kedvencem.
A többiek viszont jól játszottak, nekem Richard Gere inkább pozitív meglepetés volt.
Jó film, stabil, erős 4-es.

2018-02-02 00:26:09 Havierez (5) #10

Érdekes alkotás tele jó zenékkel! Nem hiába választották az Oscaron ezt a legjobb filmnek annak idején. A cselekmény pofon egyszerű azonban az ügyvéd és a főszereplő lány közötti érdekes munkakapcsolatot mely hol feszültséggel máskor boldogsággal van tele gyönyörűen és szép ívben mutatja be a rendező Rob Marshall. A dalok szépen vannak beleágyazva a történetbe és a Mr Celofán című szám különösen tetszett!

Na ilyen filmekből készüljön minél több!!! :)

2013-07-18 14:02:35 Szaracén (5) #9

Nekem tetszett a film. Egy jó musical adaptáció, de rohadtul nem a "legjobb film". Egyáltalán nem érdemli meg az Oscart (ha egyáltalán az Oscar józanul ítél, de nem ítél). Amúgy szerintem jó és sokan a díjazása miatt nem kedvelik és teljesen igazuk van.

2012-09-13 18:48:36 gomez1000 (3) #8

Musical-ként szuper, csak a musical-t nem mindenki szereti x valószínűleg a stilussal van a baj, nem a filmmel. Saját műfajában a topon van, de az Oscar filmek között a lista alján. Ha nem erősen csavaros történetet várunk, hanem táncos jeleneteket gyönyörű koreográfiával, és csodás dalokkal, akkor élvezni fogjuk.

2011-02-01 19:14:20 wayage (5) #7

Nagy ellenszenvet tápláltam a film megtekintése iránt, főleg a műfaja és a díjai miatt. Nemrég mégis megnéztem, és ma újranéztem, hogy nem tévedtem-e, de egyszerűen zseniális. Cinikus és kritikus, remek zenék, koreográfiák, alakítások. Ami miatt még külön tetszik az az, ahogy a musical betéteteket megoldották. Mindig zavar a műfajnál, amikor a szereplők dalolásznak, táncolnak, majd mintha mi sem történt volna visszaállnak eredeti helyzetükbe és folytatják tevékenységüket, beszélgetnek stb. Itt egy egészen más megoldást találtak erre, én meg megtanultam végleg, hogy ne ítéljek előre:) A Moulin Rouge! után a legjobb musical, idáig.

2010-09-18 16:00:00 csabaga (4) #6

Hét filmet nem láttam csak.
Az első ötből négyet(kivéve a Nyugaton a helyzet változatlan),Zola,A magam útját járom,A világ legnagyobb látványossága.

2010-09-16 20:03:02 BonnyJohnny (3) #5

Lehetséges... bár hosszabb utánajárást érdemelne a kijelentés... de az körül van.

2010-09-16 16:42:51 csabaga (4) #4

Szerintem minden idők legrosszabb Oscar-díjas filmje.

2009-02-15 17:59:08 BladesOrsi (5) #3

Nekem semmi bajom nem volt Renée és Richard hangjával, sőt! Nem is gondoltam volna, hogy ilyen jó a hangjuk!

2009-01-09 20:33:35 pepe (5) #2

Én ezt a filmet látva (késő este volt) olyan jól éreztem magam hogy énekelve aludtam el!
Grat.: Catherine Zeta Jones! Megérdemelted az Oscart-t!

2007-12-14 16:15:30 Semprini (5) #1

Vitán felül az utóbbi tíz év legeslegjobb filmmusicalje. Ezúttal egyet kell értsek az Akadémiával, jogos volt a legjobb film Oscarja (+látvány, jelmez, vágás és hang), sőt Catherine Zeta Jones is megérdemelten vehette át a díjat, hiszen itt valóban bizonyíthatta sokoldalúságát: valószínűleg nem ő a legjobb drámai színésznő Hollywoodban, de énekelni és táncolni tud! Hozzá képest Renée Zellweger egy fejlődőképes kezdő benyomását keltette, szánalmasan gyenge, nyivákoló hangocskával, de ha megszokja az ember, akkor egész elviselhető. Richard Gere ritka csúnya, repedtfazék-hangjára viszont nincs mentség - ezt bizony szinkronizálni kellett volna, vagy valaki mást felkérni (Banderas pl. már az Evitában bizonyított...) Queen Latifah, mint Mama Morton meglepően jó, a koreográfia briliáns, a zene überfantasztikus-zseniális... Mit mondjak még, elfogytak a jelzőim...

Csak azt sajnáltam, hogy néhány szám kimaradt, pl. Mary Sunshine belépője vagy a Class című duett - utóbbi legalább a filmzene albumon rajta van - ezért is érthetetlen, miért nem került bele a filmbe!