Dogman (2018) ☆

(Matteo Garrone)

francia-olasz dráma

3,9

2019-01-26 10:17:06 ryood (5) #4

húsbavágó az egész valódisága, és az a nyomorult külvároskép, amit fest a film. marcello fonte pedig tényleg elképesztően formálja meg ezt a szánni vaó figurát, aki csak nagyon nehezen tudja felismerni, hogy az a vadállat, akihez olyan hűséges, mint egy kutya, csak kihasználja őt. aztán szép ívű bosszúlesz belőle. állítólag fontet a szegénységből mentette ki a filmszínészet.
elismerésem a cannesi díjáért, megérdemelte. kár, hogy a filmet nem díjazták..

2019-01-25 04:34:20 dittike (5) #3

Állatban az ember vagy emberben az állat döntse el mindenki ahogy gondolja de itt mindkét fajta megnyilvánulás be van mutatva.

2019-01-02 14:10:24 ArmaGedeon (?) #2

Sajtóvetítésen láttátok?

2018-11-09 01:02:38 hferi (4) #1

Leplezetlenül nyers, erőszakos, durva, szomorú, kétségbeejtő. Marcello Fonte zseniálisan hiteles, ahogy az amatőr színészek szoktak lenni. Ahogy a vetítés előtti felvezetőből megtudtuk, színházi takarítóból lett beugró színész, majd kisebb filmszerepek után a rendező találta meg erre a főszerepre, mint tökéletes választást. A végkifejlet letaglózó, az utolsó képsorok Antonionira emlékeztetnek engem, nehéz, nagyon nehéz volt felállni a székből. Azért remélem, - és nem bántásból - hogy nem ez a film viszi el a legjobb külföldinek járó Oscart, még ha az olaszok nagyon is szeretnék.