Zimna wojna (2018) ☆ 👁

Hidegháború
Cold War

(Pawel Pawlikowski)

angol-francia-lengyel dráma, szerelmi történet, zenés film

4,0

2019-02-18 20:16:26 dittike (5) #8

Tarkovszkijt idéző képek és a legszebb kelet-európai szerelmi történet.

2019-02-17 23:45:15 hhgygy (4) #7

Egyetértek azokkal, akik szerint a film túl rövid volt. Én nem bántam volna, ha minden egyes epizód kétszer ilyen hosszú, jobban kifejtik a dolgokat, így ez eléggé összefoglaló jellegű. mint a klasszikus regények rövidített/egyszerűsített nyelvű kiadásai.

2019-02-17 18:40:45 gerbence (4) #6

Igazából inkább csak közepes, mert attól tartok, nem sok minden fog megmaradni belőle pár hét, hónap után, de annyira gyönyörűen van fényképezve és annyira gyönyörű a főszereplőnő, hogy lelkesedésből megkapja a 4-est. Meg hát amúgy jó is, csak túl sokat bíz a nézőre: annyira fragmentáltan mesél, hogy a lényeg nem is látszik a vásznon, azt bele kell képzelnünk a bemutatott jelenetek közti résekbe. Kicsit megúszós, persze az is lehet, hogy valakinek épp emiatt fog tetszeni.

2019-02-14 22:29:31 VVega (4) #5

Egyfelől egyetértek veled a hosszát tekintve, másfelől viszont abban a 10 másodpercben mekkora erő van, ahogy rákérdez, hogy visszatér-e a zenéhez, ő meg felmutatja a táborban széttört kezét. Az ilyesmiket ragozhatták volna akármeddig, akkor sem ütöttek volna nagyobbat. És ezek miatt azzal sem értek, hogy halvány háttér a történelmi közeg: szerintem nagyon fontos szereplő a közeg maga.

2019-02-10 11:02:16 Dió (4) #4

"nem túl hosszú, mint manapság szinte minden második film"
Keresve sem találsz embert, aki egy ilyen állítással ennyire egyetértene, mint én:) És épp ezért sajnálom, hogy pont egy olyan filmet rövidítenek le így, ami a többi szennyel ellentétben végre megérdemelne egy hosszabb elbeszélésmódot is:( Ettől függetlenül a film így is remek, én szurkolni fogok neki az Oscaron.

előzmény: sleepingdancer (#3)

2019-02-09 20:32:52 sleepingdancer (5) #3

Nekem pont az is tetszett, hogy végre egy film, ami nincs túlragozva, nem túl hosszú, mint manapság szinte minden második film.

2019-02-09 20:24:30 sleepingdancer (5) #2

Nagyon eltalált, letisztult film. Gyönyörű képekben és zenével mesél, élmény látni a karaktereket is, kevés eszközzel sikerül őket nagyon közel hozni a nézőhöz, Érettebb film, mint az Ida, le a kalappal Pawlikowski előtt. 9/10

2018-09-23 11:04:08 Dió (4) #1

Nagy öröm a mai közepes lengyel filmgyártástól valami ilyen kincset látni. Nagyon szépen fényképezett és hangszerelt romantikus dráma, aminek igazából a történelmi közeg csak halvány háttérként szolgál. A két főszereplő lubickol a szerepében, a fekete fehér képi stílus pedig ezúttal teljesen megalapozott. NAGYON közel volt az ötös, és igazából csak egy nappal a megtekintés után fogalmazódott meg bennem, hogy miért nem az. Ez a film egy Doktor Zsivágó kaliberű történetet szeretne elmesélni kilencven percben. Ezt így nem lehet. Játszi könnyedséggel ugrál 5 éveket a sztori, rengeteg háttérinfótól megfosztva így a nézőt, viszont közben elég súlyos fordulatokat dobálgatva, amiket így nehéz elkapni (pl. nyeljem be, hogy a végén csak azért ment férjhez a nő ahhoz a senkiházihoz, és szült neki egy gyereket, hogy kihozhassa szerelmét a börtönből?! - azért az ilyeneket nem ártott volna kicsit tovább bontogatni, ahelyett, hogy egy félmondatban odavetik). Így a finálé sem üt akkorát, mint amekkorát üthetne. Szóval ennyiből kihagyott ziccer, de még így is erősen kötelező, ami pedig az Oscart illeti, Go Polska!