A boldogság színe (2003) ☆ 👁

(Pacskovszky József)

magyar dráma

2,8
A boldogság színe (2003)

Budapesten, egy májusi napon, csoda történik. Hó hull a városra. Ez a hirtelen jött csoda kibillenti filmünk hőseit megszokott életükből. Egy ötven év körüli férfi, Lóránt, nem akar tovább apa és férj lenni. Eszter, a csinos festőnő nem akar tovább szerető lenni, férjet, családot akar. Egy elvált, gyerekes férfi, Máté, aki a Nemzetközi Jogi Osztályon dolgozik, fél az újabb házasságtól. Ditta, aki más nők társkeresési problémáiról ír cikkeket, tehetetlen, amikor a saját házassága válságba kerül. És itt van Bogó, a néger buszvezető, aki kitűnően ismeri Budapest történetét és a várost, ám ezen a napon ő is eltéved a 7-es busszal és az utasokkal. A helyét kereső lány, Fanni, akinek fogalma sincs, mi szeretne lenni. A Magas nő, aki nehezen talál megfelelő férfira, a rajzoló fiú, Ákos, aki a végletek embere a gondolkodásban és a cselekvésben is. És a cigány család, akik épp ezen a napon veszítik el Kolompár Csoki Zoltán édesanyját, Babát. Kelet-európai sors-miniatűrökön keresztül pillanthatunk be hőseink érzelmi életébe ezen a különös napon. Ez a nap a sorskérdések napja. Hogyan tovább? Mi lesz holnap? A történetekből kirajzolódó érzelmi térkép néha lírai, néha komikus, néha mosolyognivalóan abszurd.

Bemutató

• 2003. november 6.

Szavazatok összes > összes v

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

Film Átlag
Esti Kornél csodálatos utazása (1995)

4,0
Drága besúgott barátaim (2012)

2,9
Ég veled! (2005)

3,1
A vágyakozás napjai (2009)

3,2
Fight Club (1999)