High Life (2018) ☆

(Claire Denis)

angol-francia-német kalandfilm, sci-fi

2,4

2019-06-12 02:49:03 Bogár Bence (5) #2

El nem tudom hinni, hogy kaphatott ilyen alacsony értékeléseket itt. Én vagyok az első, aki hármasnál jobbat ad rá, s ez engem módfelett megdöbbentett. Port.hu vagy imdb felhasználóktól persze nem is várnék többet, de azért az itteni KT-s közösség véleményére jobban szoktam adni. Számomra ez a film ugyanis egyértelműen ötös. Lassan csordogáló, érdekfeszítően megírt történetével ez a film azonnal beszippantott. Egyszerre melankolikus dráma és erotikus sci-fi, a rendezőnő, Claire Denis pedig módfelett mesteri módon ötvözött több, látszólag abszolút össze nem illő műfajt. Robert Pattinson pedig akkorát játszott, hogy azért alsó hangon is érdemelne egy Oscar-jelölést. Most már be kéne látnia mindenkinek, hogy ő egy nagyon tehetséges színész, amit az utóbbi években többször is bizonyított. Olvastam, hogy Matt Reeves is azért őt választotta Batmannek, mert tetszett neki az itteni alakítása. Meg nekem is. Szóval elképesztően bejött ez az alkotás, s remélem, hogy a jövőben érkeznek rá jobb szavazatok is. Mert ez a különleges mestermű igazán megérdemelné. ;)

2019-04-18 10:17:16 macready (?) #1

Bemutató dátuma: 2019. június 13. (Forgalmazó: ADS Service Kft.)