Dark Phoenix (2019) ☆ 👁

X-Men: Sötét Főnix

(Simon Kinberg)

amerikai-kanadai akciófilm, dráma, sci-fi, thriller

2,6

2021-07-30 14:32:19 iris orai (1) #21

Kétségtelenül a legrosszabb és legirritálóbb film, amit valaha láttam. Egy igazi, tőről metszett, hamisítatlan ZSÉ-kategóriás gejl trutymó. Nemcsak a többi X-filmhez képest és azok ismeretében, hanem önmagában is a valaha összehozott legértelmetlenebb, legbutább, leggagyibb - filmnek sem nagyon nevezhető - izé; sokkolóan, komikusan primitív dialógusokkal és aforizmákkal, a világ - túlzás nélkül - legostobább és legtehetségtelenebb színésznőjének főszereplésével. Olyan, mintha egy értelmi fogyatékos szappanopera-rendezőhöz hozzávágtak volna pármilliárd dollárt, hogy betépve/begombázva rendezzen valamit, amiben ötvenszer megerőszakolják a Last Stand-et. Ehhez képest a Batman és Robin a hiperrealista magasművészet csúcsa, a Transformers pedig Tarkovszkij-mestermű. Kizárólag azért néztem - pislogva, sírva/nevetve - végig, hogy meggyőződjek: mindig lehet rosszabb és mindig van mélyebb, ennek ugyanis _minden_egyes_perce_ siralmasabb, mint az előző. Nomen est omen: piedesztára emelt és saját hiúságában fuldokló totális érzelmi és értelmi sötétség. A Fassbender miatt adott halvány pluszponttal együtt is mínusz 73-as osztályzatot érdemelne, fizikai fájdalmat okoz az agynak a nézése és valószínűleg PTSD is követi.

2020-10-19 08:59:39 elmouse (3) #20

Csak a sorozat iránti szeretetem miatt kap hármast (ahogy az Apokalipszis is csak emiatt kapott négyest).
Minden tekintetben a sorozat leggyengébb darabja.

2019-10-18 12:15:02 tomside (4) #19

Az biztos, hogy a zenéje vapitis. Még ha nincs is ilyen vapiti. Június óta szól egyhuzamban, a szomszéd már nem köszön a folyosón. :)

2019-09-25 14:29:12 Fatupi (2) #18

Szerintem meg lazán alulmúlja az Apokalipszist, fáradt, erőltetett, ötlettelen, teljesen kiheréli a Főnix-mítoszt (a Last Stand is jobban adta elő a dolgot ennél), Magneto és Xavier meg már önmaga paródiája. A konfliktusok a semmiben oldódnak fel. A Days of Future Past csúcsra járatta a sorozatot, az Apokalipszisre már nem maradt szufla, de az még Singerrel a fedélzeten még úgy ahogy szerethető volt. A Dark Phoenix szomorú búcsú, de egész másképpen, mint az Endgame volt.

2019-09-24 10:52:49 ChrisAdam (3) #17

Az utolsó fél óra és az Apokalipszis emléke megmenti a kettestől, de nagyon rezeg a léc.

2019-09-15 21:19:31 ifj. Ó. Posszum (3) #16

Mint X-Men film, hozza a megszokott szintet, se több, se kevesebb.
De, van-e élet a Logan után? Hát, nem úgy néz ki. :D

2019-09-11 21:12:12 ender1112 (3) #15

+ Logan, de ja, egyetértek ismét :)

előzmény: The Cortez (#14)

2019-09-11 21:01:47 The Cortez (3) #14

Nekem a First Class meg a DOFP a 2 legerősebb X-men film. Az Apokalipszisnek sok baromsága van, de az sem nézhetetlen. A látvány meg kifejezetten jó volt, pedig 3 éve még abba is belekötöttek az emberek.

előzmény: ender1112 (#12)

2019-09-11 20:56:58 The Cortez (3) #13

Csak egy ötlet volt, ha még nem készült volna el az XXX paródia :D

előzmény: ZoLeEe (#11)

2019-09-11 20:49:55 ender1112 (3) #12

Egyetértek, de azért érthető a szidás is: az Apokalipszis előtt-után van 3 kiváló X-men film. Nem csoda, hogy ettől a váratlan/érthetetlen visszaesés miatti csalódottság túlzott reakciókat vált ki.

előzmény: The Cortez (#10)

2019-09-11 20:49:06 ZoLeEe (3) #11

X-Men: Dark Pénisz? :D

Te valami egész más filmet nézhettél(valószinűleg jobbat) :D

előzmény: The Cortez (#10)

2019-09-11 17:36:59 The Cortez (3) #10

Vannak olyan franchise-ok, amelyek egykor nagy népszerűségnek örvendtek, hatalmas rajongótáborral rendelkeztek, ám mára mégis divat őket szidni, a frissen kijött darabjaikat pedig előre leírni, majd megtekintés után a földbe döngölni, minőségüktől függetlenül. Erre tökéletes példa a The Walking Dead utóbbi pár évada, az X-Men: Apokalipszis, de ilyen a szóban forgó filmünk, az X-Men: Dark Pénisz is.
Az alkotás egyáltalán nem hulladék, bőven nézhető kategória. Nem húzzák az időt felesleges baromságokkal, hamar a dolgok közepébe vágnak, az űrutazós jelenet látványosra sikeredett, az akciók pörgősek + kreatívak, ráadásul akadnak váratlanabb fordulatok (bár ezeket más szereplőkkel már láttuk az X-Men: The Last Standben) is. Persze hibáktól sem mentes a mozi: a főszál drámája felszínesen van kezelve, a sztori többször kiszámítható, az ellenség sablonos, az utsó fél óra a lezárással együtt – vélhetően a rengeteg kivágás miatt –, kurvára összecsapott, a végére közepes színvonalra süllyed a CGI, és 1 szó erejéig még a kötelező feminista hisztit is képesek voltak beleerőltetni.
Tehát a játékidő nagy része teljesen korrekt, viszont a hosszú finálé olyan, mintha annak utómunkálataira az alkotók kifogytak volna az ötletekből meg a pénzből, így az sokkal jellegtelenebb lett. Összességében nézve: a végeredmény egy középszerű szórakozás.

2019-09-09 12:34:33 kilépett felhasználó (?) #9

Ebben a filmben kábé minden és mindenki vagy felesleges vagy totál leszerepelt. 100x inkább a The Last Stand. Kedvet is kaptam azt újra megnézni

2019-09-05 21:20:27 ZoLeEe (3) #8

Ez ugyebár időrendben az Apocalypse után játszódik? Mert ennek így már megint rohadtul nincs semmi értelme.

2019-08-29 23:29:16 VVega (2) #7

Nagyjából 1 óra 10 perctől 1 óra 35 percig ajánlom a filmet, minden ami előtte, és főleg ami utána van az vállalhatatlan.

2019-06-26 23:04:52 tomside (4) #6

Nagyon jókat írt két előttem szóló is.

És lehet, hogy csak a Nap sütötte meg a fejem, de akár négyest is adhatnék rá. Az erős hármas biztosan kijár, az Apocalyptonál jobb. SoZi szinte összes meglátását osztom a film kapcsán, a szinkron egyes, a zene csillagos ötös.

Továbbra is: sokkal jobban várok egy új X-men filmet, mint egy MCU-t.

Mi lesz a következő?

2019-06-14 01:21:56 dittike (4) #5

Érdekes volt mert 3D-ben izgultam végig tegnap délután a filmet a Center Mozi Kelet termében Békéscsabán ráadásul tök egyedül voltam a teremben ami elég nyomasztóvá is tette az élményt persze azért tetszett összességében véve.

2019-06-12 19:49:40 BonnyJohnny (2) #4

Fassbender még mindig a legtöbbet teszi le az asztalra az ügy érdekében. Sajnos ezúttal a másik állandó McAvoy is csak téblábol, és kevésbé X Professoros, mint az Apocalypse-ben, pedig itt már közelítenie kellett volna a Patrick Stewart verzióhoz, de ehelyett mintha egy lépést hátrébb lépett gurult volna. Sophie Turner természetesen nem tud mit kezdeni Dark Phoenix hálás, de komplex és nehéz szerepével. A többiek jelentéktelenek (Quick Sliver konkrétan eltűnik), élükön a szerepét az Apocalypse-ben elvesztett, és azóta látványosan unatkozó Jennifer Lawrence. Jessica Chastain semmivel sem jobb, mint az anno többkilónyi maszk alatt ripacskodó Oscar Isaac. Egyrészt ő hasonló mennyiségű smink alá lett temetve, másrészt mimikát pont annyit mutat, mint amennyi Isaac, réteget meg még kevesebbet(!)... főgonosza pedig pont annyira kínos. De ráadásul Apocalypse figurájával ellentétben még tök felesleges is.
A történet elhadarja a rengeteg felütött karakterpillanatát (amúgy meglepően rövid is lett a film), miközben semelyiket sem lehet átélni. Talán csak az utolsó jelenetet Charles és Eric között, ami megmutatja, hogy mi hiányzott ebből a sorozatból a Days of the Future Past óta.
Mindezek mellett persze meglehetne a hármas, mint ahogy az első Dark Phoenix feldolgozásnak is megadtam a közepes osztályzatot (mert tény, hogy az Apocalyps-nál tényleg jobb), de mivel fájóan tökön rúgja saját alapanyagát és saját idővonalát.. a film is megérdemel egy tökön rúgást.

2019-06-12 00:09:51 Mary (3) #3

A kedvenc jelenetem a stáblista utáni jelenet volt..
Mivel nem volt

2019-06-11 00:43:45 SoZi (4) #2

Messze nem olyan szar, mint ahogy gyalázzák, kap egy bátorító 4-est. Apokalipszisnál, Wolverine-eknél simán jobb. Zimmernek sokat köszönhet a film. Nagyon sokat. Hihetetlen mennyit tud emelni a jelenetek érzelmi töltetén. Tucat akciózenével ez a film nem menne semmire. Nem tudom, hogy esett pont most rá a választás, de megint monumentális érzelmeket képes kiváltani önmagában is.

És azért érezni hogy nem MCU film. Amikor kell, végre nincs finomkodás. Plkezdő jelenet, Raven meghal és úgy is marad, az ufók is eleg parák lettek néhol
Vannak azért sutaságok amiket beexponálnak, de nem viszik sehova. Jean apja is mutáns? Voltak képességei?? Vártam hogy a látogatós jelenetnél jobban kiderül.
Vagy pl Quicksilvert egyszerűen elfelejtették magukkal vinni. Az elején teljes értékű csapattag aztán csak beköszön a végén, bár ez is túlzás, inkább csak belóg a képbe :DD

Egyedül az X-menes főcím újabb variációját hiányoltam igazán.
Viszont most éreztem először, hogy nem kell Wolverine, ami szerintem nagy dolog, mert ezt régóta próbálja a franchise elérni, de sosem sikerült.

A szinkron borzasztó. Szóhasználat, fordítás, hangok (kislányhangú Sophie Turner), hangsúlyok mind kizökkentenej és a film ellen dolgoznak.
Fassbender szinkronszinesze viszont egész más szinten mozog, szinte teljesen sikerül átadni MF karizmatikus jelenlétét .

2019-06-06 16:57:05 Benny Bug (3) #1

Teljesen korrekt darab. Bevallom, kicsit féltem hogy milyen lesz, főleg a bemutatódátum többszöri ide-oda tologatása miatt. Pedig tisztességes darab, ami ugyan egy pillanatig sem lesz olyan zseniális, mint Az eljövendő múlt napjai, de bőven jobb, mint az Apokalipszis, illetve méltóbb módon adaptálja a Dark Phoenix történetet, mint anno Az ellenállás vége. A rendezés csak tisztes iparosmunka, de Fassbender és McAvoy remek mint mindig. Erős hármas.