Zombi 2 (1979) ☆ 👁

(Lucio Fulci)

olasz horror

3,5

2020-07-30 22:00:29 Raul (3) #15

Az a jelenet fergeteges :)
Amúgy nekem tetszett a film, hozza azt, amit az ember egy 70-es évekbeli olasz
exploitation horrortól elvár.

2020-06-18 10:10:28 ryood (3) #14

volt pár egészen pikáns jelenet. a kedvencem a zombi rámoccan a cápára... :P de összességében sajnos unalmas volt, hiába a jó zene, hangulat, színvonalas képi világ.

2018-10-22 22:03:30 velvetgristle (2) #13

Úgy tudom, Lucio Fulci orvosként végzett, ezért elég kiakasztó, hogy Menard ott simogatja a halálán lévő barátját, annak ellenére, hogy azt egy olyan betegség támadta meg, amiről senki nem tud semmit. Értem én, hogy egy elmaradott szigeten vannak, de könyörgöm, legalább egy gumikesztyű, vagy valami. Továbbá - szőrszálhasogatás, tudom, de - ott van a "bennszülöttek elhagyják a falut" kijelentés. Nem vagyok igazán otthon ebben sem, de tudtommal bennszülött csak akkor hagyja el az otthonát, ha kirobbantják onnan. Egy betegség miatt semmiképp sem, emlékszünk a pár évvel ezelőtti Ebola-járványra, ahol szerencsétleneknek azt sem lehetett megmagyarázni, hogy legalább ne csókolgassák a halottakat - hiába, náluk ez a szokás és kész.

Ezek persze apróságok. Ami nem annyira apróság, az a rengeteg üresjárat (habár a többé-kevésbé klausztrofób helyszín és az időnként egész erősen jelenlévő suspense ezt némiképp kompenzálja (de messze nem eléggé)), az ordító hatásvadászat meg a ráérősen sétálgató zombik. Komolyan, mikor elmennek a doki feleségéért és bekerítik őket ezek a szerencsétlenül vánszorgó élőhalottak, majdnem kékre visítottam magam - a röhögéstől. Pedig ott legalább már történt valami.

Ami miatt viszont megéri legalább egyszer megnézni, az az operatőri munka, ami helyenként nagyon is hatásos.

2018-07-13 16:52:48 jackbau33 (2) #12

Ilyen unalmas zombifilmet se gyakran látok.1 óra elteltéig kb alig van esemény ,3-4 gyilkosság,aztán az utolsó 20 percre jön némi izgalom meg tömény hentelés,az teljesen oké is,de mi szükség a több mint 1 órányi felvezetésre?!

2017-02-09 20:22:51 BonnyJohnny (3) #11

Hasonlóan gondolom én is. Helyenként kifejezetten zseniális (pl. az a jelenet is, amitől Ubul kiakadt :D), de nagyobb részében minőségileg alig üt el a korszakban (többek között ennek a filmnek a hatására) megszaporodó zombis-kannibálos olasz gore filmektől.

előzmény: Edwest12 (#10)

2017-02-08 16:12:56 Edwest12 (3) #10

Értékelem, hogy igazi klasszikus, hogy van benne néhány jelenet, ami legendássá vált a horror berkeiben, de sajnos ettől még nem szeretem ezt a filmet.

2012-09-25 00:55:55 tomside (4) #9

ha megnövök és nagy leszek/
toples-zombi-cápa-búvár leszek

kincs, ami nincs zombie edition,
kiváló agykisütés óriási zenékkel.
Merem ajánlani.

2012-09-23 20:52:55 Ubul (1) #8

mikor a nőt a film közepén a hajánál fogva húzza a zombi,és mutatja ahogy a szemén átmegy a faléc, nekem ott lett vége,addig is a kettes-hármas között járkált. Ennyi bőven elég volt :)

2012-04-01 02:30:50 deviant (5) #7

a toples búvárkodós jelenet a cápával és a zombival zseniális. erősen ajánlott film a műkedvelőknek! :)

2011-10-31 00:08:22 Tenebra (3) #6

Jó kis zombifilm, a zene tényleg sokat dob rajta. De azért egy Romerótól ez nagyon távol van... Sok az öncélú, buta jelenet (pl. meztelen nők mészárlása a korban akkora klisé, mint a ház), a sok zoomtól meg behánytam. De azért egész élvezhető volt. Sokat nem kell tőle várni.

2010-06-08 11:54:50 yuriko (?) #5

Tényleg hihetetlenül jó hangulatot kölcsönöz neki a zene! A maszkok is nagyon jók, érdemes megnézni.

előzmény: JeszKar (#4)

2009-12-12 19:59:46 JeszKar (4) #4

Limitált példányszámba jelent meg, úgyhogy nem hinném.
Zsocci, ha esetleg nem kell, szívesen megveszem.

És hogy ne legyen teljesen OFF. Szerintem a Dellamorte és Romero féle zombi filmek után a legjobb zombi film. Iszonyatos nyomasztó hangulata van, a maszkok zseniálisak, ahogy a zene is.

előzmény: simijohnny (#3)

2009-12-12 19:28:15 simijohnny (?) #3

Mennyi volt? 200 ft?

előzmény: Zsocci (#2)

2009-12-12 19:16:35 Zsocci (1) #2

Hát ez extra szar volt! Én barom, hogy megvettem. Sötét hangulat? Hol. Dögunalom!

2008-04-01 23:34:47 ichi (5) #1

Nagyon ott van!!! Bár Romero zombijai jobbak!