Guerilla (2019) ☆ 👁

(Kárpáti György Mór)

magyar történelmi film

3,1

2019-10-07 23:07:16 The Cortez (2) #5

Embertelenül vontatott cselekményvezetés, halkan, egyben szarul előadott, mindenféle érzelmet nélkülöző dialógusokkal televágott történelmi dráma. A rendező célja nyilván nem a szórakoztatás volt, ehhez képest mégis csak puskapárbajjal, egy, a filmbe kicsit sem illő szexjelenettel, valamint időnként felcsendülő, feszültségnövelő zenével tudta feldobni az unalomtengert. Az alkotás egyetlen értékelhető pontja az operatőri munka, ami főleg az igényes vágó képekben mutatkozik meg.

2019-10-05 17:48:38 BonnyJohnny (3) #4

Értem én, hogy a koncepció egy lassú, szótlan, arcokkal és tekintetekkel kommunikáló film akart lenni, de azért ez elég megerőltető volt. Olyan, mintha a filmben mindenki váliumon élne. De azt az érzést is kelti, mintha olvasnák a szöveget. Egy idő után már figyeltem rá, és feltűnt, hogy nem mondnak el két mondatot egymás után anélkül, hogy ne hallgatnának közte egyet.
De mélynek sem tudnám nevezni. Semmitmondó frázisokat hallunk csak... nem is tudom miről. A háborúról nem... de, hogy nem is akar azt elég hamar le lehet vágni a film nézése közben. Testvériségről, szerelemről szerelmi háromszögről, reménytelenségről, kiégésről...
De technikailag (fényképezés, vágás, maszkok és kosztüm) kifogástalan a film (ami hál'Isten és büszkeség, jellemző a mai magyar filmekre).
Gyenge hármas

2019-03-10 19:12:31 Bogár Bence (4) #3

Egy olyan magyar film, amit megéri moziban nézni. Tetszett, nagyon erős négyes jár neki. Sajnos kevesen voltunk nézők, összesen 12-en. De megéri a jegy árát teljes mértékben. :)

2019-03-09 14:23:14 dittike (5) #2

Nagyon kemény naturalista sőt véres de lélekszaggató alkotás

2019-03-06 22:09:59 tomside (5) #1

Amint lehet szavazni, megvan az első ötös.
Nagy élményben volt részem, nem vagyok az a díszbemutatós arc, de most volt szerencsém bejutni az egyik szereplőnek köszönhetően. Próbálom szerényen, de nagyon büszke vagyok az unokaöcsémre. :)

Menjetek moziba, kis költségvetésből, 16mm-en, csodás képekkel, igazi deheroizáló történelmi film, sooook ilyenre lenne szükségünk. Megkönnnyeztem.