The Final Cut (2004) ☆ 👁

(Omar Naim)

amerikai-kanadai-német sci-fi, thriller

3,3

2011-05-27 21:45:19 Rea (2) #8

Amennyire tetszett az ismertetője, annál kevésbé maga a film. Sokkal jobbra számítottam. Nem tetszett, ahogy kibontották. :(

2010-06-27 21:54:47 Hannibal Lecter (4) #7

Nagyszerű film kardinális problémákkal, pengeéles társadalomrajzzal és kiváló alakításokkal (Robin Williams tökéletes választás a visszafogott, lelkileg kiüresedett Hakman szerepére, aki magányra ítéli magát pokoli önvádja miatt, ami egy gyermekkori traumájával függ össze) és nyomott hangulattal. Amikor pedig az egyéni emlékezet és az implantátum által katalizált objektív valóság ellentétezésére kerül sor, hát az valami hihetetlenül zseniális oppozíció a filmben - egyben a történet gyönyörűen elbeszélt drámai csúcspontja is. Ami Williams figuráját illeti, nagyban emlékeztet A mások élete hallgatag, egzisztenciális árvaságra kárhoztatott főhősére, azzal az árnyalatnyi különbséggel, hogy Hakmannek kezdettől fogva van valamiféle erkölcsi credója (ami leginkább "a bűnevő" teóriájában manifesztálódik), míg Wiesler a körülmények forgatagában tapogatja ki saját morális identitását. A végkifejlet esetlensége és összecsapottsága miatt viszont maga a film csak 4-est kap. Erős 4-est.

2008-12-14 20:35:45 Rituska (3) #6

Csatlakozom az előttem reagálókhoz: nagyon érdekes alapsztori de valami hiányzik. A befejezés nekem is elkapkodottnak tűnt, de összességében jó film.

2008-11-10 14:31:22 walter gábor (3) #5

A történet alapötlete jó, de ütősebb is lehetne a film. Egyszer nézhető.
Furcsa látni ilyen szerepekben Robin Williamst (mindig várom, hogy valami vicceset csinál, de persze hiába).

2008-09-29 09:51:34 Dió (4) #4

Baromi jó és eredeti alapötlet, érdekes jövőkép, emellett okos, a megfelelő helyeken korrekt fordulatokkal operáló és végig élvezhető sztori. Robin Williamsnek pedig még mindig a vígjátéki énje a jobb.

2008-08-03 11:25:58 metal_face (4) #3

igen, szerintem is hatásosab befejezés lett volna.
kicsit tényleg elsietett befejezés volt, hogy
csak úgy simán lelövik Alant.
összességében tetszett a film, szerintem magával ragadó volt.

előzmény: bodzasfanta (#2)

2008-07-03 23:43:54 bodzasfanta (4) #2

rosszabbra számítottam és kellemesen csalódtam. egész jó film.

viszont,
a végén lehetett volna egy emlékvetítés. az jól lezárta volna a filmet. így egy kicsit "elsiették"

2005-11-24 11:43:01 kery (4) #1

A dvd borító ismertetője alapján választottuk.Nem csalódtunk. Érdekes, elmélkedős fantazmagória. Jó megoldásokkal, kitűnő szereplőkkel. Nincs elnyújtva, nem válik unalmassá. Igaz Dvd gyűjteményemet nem fogja gazdagítani, mivel nem érzem többször megnézendőnek. Tessék lássék!