A Quiet Place (2018) ☆

(John Krasinski)

amerikai dráma, horror, thriller

3,5

2018-07-12 12:06:13 tomside (3) #55

Az idei év nagy horrorszenzációja... az Örökség lett. :)

Egy fordított nézettségi arányt megérdemelnének ezek a filmek. Legalább tőlünk. :)

előzmény: Jason13 (#54)

2018-07-11 23:34:13 Jason13 (4) #54

Az idei év egyik nagy horror szenzációjának ígérkezett a Hang nélkül, amit az eddig elsősorban színészként tevékenykedő John Krasinski rendezett (és egy főszerepet is magára vállalt, azért biztos, ami biztos). A produkció népszerűségét nem csak a kellően hatásos előzetesek és az ötletes koncepció alapozta meg, hanem a meglehetősen pozitív kritikai visszajelzések is, a készítők pedig már a folytatást tervezik.
De ne szaladjunk ennyire előre, inkább lássuk is, miről szól nagy vonalakban a történet.
A nem is olyan távoli jövőben járunk, ahol az emberiség nagy részét titokzatos szörnyetegek elpusztították. Ebben az apokaliptikus helyzetben próbál túlélni egy család, de eléggé megnehezíti a dolgukat az, hogy a lények nagyon érzékenyek a hangra. És mivel gyerekeik még igen fiatalok, elkerülhetetlen az, hogy időnként ne csapjanak valami zajt.
Maga a sztori rendkívül egyszerű és nagyon sok kérdésre nem is kapunk választ. A készítők leginkább azzal foglalkoztak, hogy egy többgyermekes család hogyan tud érvényesülni egy olyan világban, ahol a legkisebb zaj is az emberek vesztét okozhatja. Ilyen téren pedig nagyon jól működik a Hang nélkül.
A felvezetésben betekintést nyerhetünk a főszereplők mindennapjaiba és fokozatosan rázódhatunk bele ebbe a néma világba. Eleinte még talán kissé furcsa lehet úgy követni az eseményeket, hogy szinte egyáltalán nem hangzik el párbeszéd, egyedül csak a természet zajait és az aláfestő zenét hallhatjuk, de a cselekmény ennek ellenére egyáltalán nem válik lapossá. Sőt, Krasinski nagyszerűen építi fel a feszültséget és az őt körülvevő színészeket is pazarul instruálta. A gyerekszereplők játéka kiváló, nagyon erős és érzelmes alakítást nyújtottak, de az anyukát megszemélyesítő Emily Blunt-ot se érheti panasz (aki amúgy Krasinski felesége a való életben).
Ahogy fentebb már említettem, feszültségkeltés terén jelesre vizsgázik a film. Eleinte talán kissé komótosan zajlanak az események, de már itt is találkozhatunk hátborzongató képsorokkal. Viszont a játékidő második fele már egy igazi adrenalin löket, ahol egymást követik az ijesztgetések és az izgalmas történések.
Itt viszont gyorsan meg is említenék néhány negatívumot. Ahogy beindul az akció és elkezdődik a horror, több kiváltó esemény is erőltetettre sikeredett. A logika ezeknél a részeknél elég szabadosan lett kezelve és többször érződik az, hogy bizonyos dolgok csak azért történnek úgy-ahogy, mert azok jól néznek ki és kellően felborzolhatják a nézők kedélyeit. Szó se róla, némi hatásvadászat sose árt és itt érzéseim szerint nem is estek át a készítők a ló túloldalára, de az eleinte felépített drámai hangulatot néhol felsérti egy-egy erőltetett horror elem.
De ezt leszámítva nincs különösebb baj a mozival. Annak ellenére, hogy a költségvetés nem verte a plafont, teljesen korrekt látványvilággal és technikai megvalósítással rendelkezik. Az operatőri munka rendben van, a vágás szintén és a CGI-effektek se mutatnak rosszul. Marco Beltrami zenei aláfestése pedig nagyon sokat hozzátesz az élményhez, remek dallamokat írt a képsorokhoz.
Mindent összevetve, a Hang nélkül egy nagyon szórakoztató és minőségi darab, ami persze nem tökéletes. Helyenként kissé erőltetett és logikátlan, de ezeket a szépséghibákat kompenzálják a meggyőző színészi alakítások, a helyenként elképesztően feszült képsorok és a biztos kezű rendezés.

2018-07-11 22:09:46 tomasso (2) #53

Egy újabb otromba szörnyes film, amivel túl sokat nem lehet kezdeni. Az alapvetés jó, de ahhoz hogy ebből valami értékelhetőbb kisüljön másmilyen környezettel kellett volna operálni. Kihagyott helyzet, sőt inkább öngól is.

2018-07-09 20:29:10 Majvaldo (4) #52

Öblös fingás visszatartása... :D
Szakadok! :)))

előzmény: necksprain (#49)

2018-06-27 09:58:52 tomside (3) #51

Ez igaz, csak a Titanicban hárman pályáztak az ajtóra. Egy DiCaprio és két Winslet. ;)

előzmény: kaamir (#50)

2018-06-27 08:38:50 kaamir (4) #50

Amikor a silóban az ajtóba kapaszkodnak, hogy ne süllyedjenek el. És láss csodát, elfértek rajta ketten is :D

előzmény: TheDriver (#48)

2018-06-27 01:19:02 necksprain (2) #49

ha egy ember süket, mint a nagyágyú, és leél úgy tizenpár évet, aztán nem szabad megszólalnia, az oké. de hogy a viharban tudta a lények eljövetelétől számított első naptól visszatartani egy-egy öblösebb fingását? folyamatosan ezen rágódtam. oké, hogy elmagyarázzák neki, hogy a büfögés meg a púzás is hangos, nem csak a pofázás, de a kiscsajnak úgy kb az első nap közepén, minimum vacsora tájt már késznek kellett volna lennie. amúgy ezen kívül tényleg teli van más faszságokkal is, a kukorica nekem is feltűnt, meg hogy konkrétan ilyen helyzetben nem szabad gumi nélkül baszni, hogy lehettek ennyire felelőtlenek?

2018-06-26 22:26:14 TheDriver (4) #48

A Titanicot miben vélted benne felfedezni? :D

előzmény: kaamir (#47)

2018-06-26 17:19:42 kaamir (4) #47

Annyi, de annyi filmes erénye van, és olyan remekül idéz meg klasszikusokat, (Titanic, Jurassic Park, Alien, Világok harca, Jelek) hogy cserébe bőven megbocsátom, hogy a világ leghülyébb családját tették meg főszereplőknek.

2018-06-20 17:54:02 The Cortez (2) #46

Ez egy iszonyatosan vontatott, művészkedő horrordráma, Michael Bay-jel a háttérben. Újabb kiváló koncepció, ismételten szar megvalósítással. A zseniális alapötlet részben onnan ered, hogy a forgatókönyvírók meg akarták úszni a párbeszédírást.
Az alkotásnak valóban jobban állt volna a rövidfilmformátum, vagyis ha véget ér az érdekes (ám rohadt lassú) nyitójelenettel, mivel azután csak unalomtenger, rengeteg üresjárat, még több logikátlanság és még több Emily Blunt vár ránk. A rendező kifejezetten rosszul játszik a feszültséggel, félelemkeltést pedig egyáltalán nem tud felmutatni. Az ellenségeket jelentő, titokzatos CGI-lények, távoli kameranézetben irtó bénán festenek, viszont szuperközeliben már jóval kidolgozottabbnak tűnnek.
A lezárás 1 sokkal akciódúsabb, egyben rém felesleges folytatást sejtet, ami minden bizonnyal előbb-utóbb meg fog valósulni.

2018-06-15 18:53:29 MicaHiro (4) #45

Engem sem hagy nyugodni...sajnos így utólag valóban jogosabbnak tűnik a 4-es.

2018-06-04 22:45:31 Olórin (4) #44

Ez nekem óriási kognitív disszonancia... valami elképesztően jók a filmes eszközei, a képek, a hangok, a folyamatos játék a koncepcióval. Viszont közben bődületes hülyeségekkel van tele. Sokat felsoroltak már mások lentebb, csak a legelejéről emelnék ki valamit: nem vagyok szülő, de talán még egy teljesen mezei túrán is egyértelmű, hogy egyik szülő megy elől, a másik hátul, a gyerekek meg köztük, hogy tudjanak vigyázni rájuk, és ne hagyják, hogy mondjuk pont a legkisebb lemaradjon 50 méterre - nem még egy ilyen világban, ahol kb. abba belehalhat valaki, ha véletlenül rálép egy kibaszott száraz falevélre.

2018-06-04 11:23:24 tomside (3) #43

Én is röhögtem, de még a teremben.
Alig vártam, hogy egy ilyen spinnerpolip valami fának baszódjon kétszázzal. :D Ha nem látnak, és nyilvánvalóan a szaglásuk is szar, de még nem is ultrahangoznak, mint a denevérek, akkor hogy nem ütköznek neki mondjuk úgy... MINDENNEK???
Elég messze van ez a jó horrortól. :D

2018-06-04 09:44:16 shabaam (2) #42

:D :D :D majd mennek címerezeni :D :D :D

2018-06-04 09:42:08 shabaam (2) #41

Tudom ízlések és pofonok, valamint mások vagyunk. A film alapötlete nekem nagyon bejött. A megvalósítás viszont szörnyű. Pont ezek miatt vált számomra unalmassá és került az egynek jó kategóriába. Véleményem szerint ebből jóval többet lehetett volna kihozni. Persze így is hozza amit hoznia kell és kaszál a film, de mély nyomot nem fog hagyni a filmvilág útján.

2018-06-03 23:49:42 Ugor (3) #40

Érdekes, hogy milyen sok dolog az eszetekbe jutott... de az egyik leglényegesebb az nem. Na jó, én tiflopedagógus is vagyok, nekem talán azért... :o)) Amikor a kissrác a hídnál zajt csap a repülővel, és ebből dráma lesz, akkor rögtön az villant be, hogy hogyan lehet vakon szélsebesen rohanni az erdőben??? És ezen utólag többször is igen szemérmetlenül elröhögtem magam... Ugyanis elképzeltem az erdei száguldást a fák között vakon... hááát... :o)

2018-06-03 12:38:04 Dió (3) #39

Persze, ebben egyetértünk, nem állt szándékomban ellened érvelni. Erre írtam, hogy az alapfelvetés, amit írtál, nekem is szimpi, de ennek a megvalósításáig nagyon nem jutott el a film.

2018-06-03 11:49:57 tomside (3) #38

A 35.-re válaszolok.
Igazad van. Nyomorult volt az egész megvalósítás. Ebben teljesen egyetértünk.
Én csak egy tök elvi dolgot vetettem fel, ha újra elolvasod. Percig nem állítottam, hogy a film ezt jól csinálja.

2018-06-03 10:48:18 Dió (3) #37

Oké, lehet hogy volt oxigénpalack. Másfél hónapja láttam, és túl mély nyomot nem hagyott bennem, szóval bocsásd meg nekem, hogy erre nem emlékszek:) Ugyanakkor nem tudom, miért beszélsz úgy a dobozról, mintha ez valami csodatákolmány lenne. A “cipősdobozt” nyilván viccből írtam, a méretére célozva, de ettől függetlenül ez NEM egy teljesen lehangszigetelt pánikszoba. Ha egy gyerek torkaszakadtából üvölt benne, azt igenis meg kéne hallania egy olyan szörnynek, ami más esetben már egy szellentésre is ugrik. Itt inkább arról van szó szerintem, hogy ez a gyerek - eme apró plot hole-t befoltozólag - “rendezői utasításra” szerintem sokkal kevesebbet sírt, mint kellett volna. Azt kéred, hogy mondjak jobbat? Lentebb már mondtam, a jelek szerint nem olvastad. 1) Költözzenek oda a vízesés mellé. 2) Szigeteljék le jobban magát a SZOBÁT. 3) Ne szüljenek gyereket:) Nem akarok nagyon kötözködni, de őszintén mondod, hogy ezek nem jobb érvek, mint hogy “megy a dobozba, ha sír, és majd ettől megtanulja, hogy nem kell sírni.” Láttál Te már csecsemőt? :)

előzmény: McCl@ne (#36)

2018-06-03 10:18:58 McCl@ne (3) #36

Ugyan nem voltam oda annyira ezért a filmért, de legalább láttam:

Gyerek palackból kap oxigént a "cipősdobozban, ami direkt erre a szituációra készült, a lehetőségekhez képest alapból hangszigetelt, illetve mondjál már egy jobb megoldást, kérlek. Felkészültek, tudták, hogy sírni fog, innentől kezdve két lehetősége van: meghal, vagy egy darabig nem éri fény. Plusz ha sírni kezd, megy a dobozba megint, így hamar megtanulja majd, hogy nem kéne. Hogy ez nem egészséges? Hát az élethelyzetük sem éppen az.

A másik, hogy nem sikerült hang nélkül szülni, torka szakadtából üvöltött, valószínűleg végig. Csak éppen akkor indult be a tűzijáték, pontosan az első üvöltés kezdetének pillanatában, amit a kissrác kapcsolt be. Ezek ott vannak a filmben, nem értem, hogy lehet nem emlékezni rájuk, nem öt éve nézted.

2018-06-03 10:05:20 Dió (3) #35

Igen ez így szép és jó lenne, ha a gyerek születésére nem az lenne a reakciójuk, hogy belebasszák szerencsétlent egy sötét, levegő nélküli cipősdobozba, azt le a pincébe, majd ajtónak ráhúznak az egészre egy régi matracot, mint “hangszigetelés:) És még ha ezen át is tudnék lépni (nem tudok), a hab a tortán az, hogy egy normális csecsemő erre úgy reagálna, hogy torkaszakadtából bömbölne 24/7, ennek a torkán viszont egy KURVA MUKK sem jön ki. És akkor azt már hagyjuk is, hogy hang nélkül hogy sikerült egyáltalán szülni...(teljesen egyedül, egy kádban) Tiszta logika ;)

2018-06-03 09:31:23 tomside (3) #34

Szerintem viszont a leglogikusabb, az egyetlen logikus dolog gyereket nemzeni ott, ahol csak a halál van. Nekem ez pont tetszett.

előzmény: Lanie (#33)

2018-06-02 12:36:10 Lanie (4) #33

Szóval igen, én már ott fogtam a fejem, amikor a sorrend a sétálásban úgy nézett ki, hogy nem elöl meg hátul sétál egy szülő ahogy kellene, hanem a gyerekek hátul. Aztán jön az, hogy a férfi miután megmenti a feleségét, nem fut egyből a gyerekei segítségére, mert hogy úgyis tudnak vigyázni magukra. Aztán meg ott van a baba téma... igazán hangulatos gyereket nemzeni a világvége küszöbén, amikor számomra egy értelmes szülő a már meglévő gyerekeire gondolna inkább, hiszen a szex hangos és a következménye is az, hogy egy hangos kis élőlény veszélybe sodorja a családom életét nap mint nap. Ekkora ótvaros felelőtlenséget! Szóval ezek voltak azok a dolgok amiért hármast adtam volna, aminél nagyon rezgett a léc egyébként. De! A színészek tényleg nagyon szuperek voltak, az egész hangulata olyan feszült amit én különösen kedvelek, és az alaptéma is kecsegtető, hiszen önkéntelenül beleképzeli magát az ember, mit tenne, ha nem adhatna ki semmilyen hangot hosszú éveken keresztül. A többi logikátlanságot már mind leírták előttem.
De a helyzet az, hogy még így is sokkal jobban élveztem mint a legtöbb hasonló témájú filmet, hiszen a horror és a thriller témájában számomra nem sok olyan van manapság ami lekötné a figyelmem.

2018-05-27 19:00:34 limupei (3) #32

Micsoda spinoff lehetne ebből. Képzeljétek el, amint három ember hang nélkül elvet több hektár kukoricát :) #tarrbéla

2018-05-26 22:22:33 Ugor (3) #31

Valamit mondani kellene erről is... eszméletlen jó az alapötlet, önmagadat beleélni abba, hogy így kellene leélned éveket. Hogy mi mindent jelent ez, és hogy hogyan rendezkednél be erre. Ez plusz. A casting is rendben volt, az asszony nagyjelenetei kiemelkedőek. Hát, hogy a logikai hibák.. igen, de melyik filmben nincsenek, ami fantasy vagy horror. Alig van ilyen. De itt sok volt. Túlontúl. És ez sokszor veszélyeztette is a beleélés lehetőségét, inkább maflán bosszankodást váltott ki. Elszakadtam olykor az átélt izgalomtól, aztán kicsit később megint visszaült belém. De nem bántam meg semmit, mármint, hogy megnéztem, és ahogy a végén belengett, ez még majd folytatódik is...

2018-05-24 09:40:16 Tetovaltlany (5) #30

Majdnem Jelek 2018ban hehe.Szornyu volt es felelmetes 5/5

2018-05-24 00:02:41 myke7 (2) #29

15 perc után már jöttem volna ki a moziból. Logikai bakik tömkelege, unalmas történet vezetés és teljesen hiteltelen félelem. Szépen bedőltem a trailernek.

2018-05-17 21:06:08 Dió (3) #28

“milyen jó kis Cloverfield film lehetett volna ebből”

Egyrészt: isten ments...:)

Másrészt: “Paramount Pictures originally intended to incorporate A quite place into the studio's Cloverfield film franchise. The screenwriters and director John Krasinski were ultimately relieved and grateful for Paramount to finally decide to allow them to make it as a stand-alone film. "One of our biggest fears was getting swept up into some kind of franchise or repurposed for something like that," Woods added. "The reason I say 'biggest fear' - we love the 'Cloverfield' movies. They're excellent. It's just that as filmgoers, we crave new and original ideas, and we feel like so much of what's out there is IP. It's comic books, it's remakes, it's sequels.”

előzmény: bambula (#15)

2018-05-11 22:23:19 VVega (5) #27

Zseniális moziélmény, nagyon emberi film és igazi horror. Utoljára talán a Get Outon izgultam ennyire. És a szörnyek. Azok mintha rémálmokból jöttek volna, úgy néznek ki.

2018-05-11 17:43:59 Hannibal Lecter (3) #26

Bevallom, remeg a kezem a kettes felett. Ami még fontos a mérleg megvonásánál, hogy a dialógusok hiányát számtalan jelenetben tolakodó, erőltetetten giccses zenei aláfestéssel ellenpontozták. Az ember sokszor nem is az egyébként stílusosan megkomponált képekre figyel, hanem arra, hogy a nagyzenekar milyen precízen dolgozik a háttérben.

2018-05-11 12:24:01 critixx (3) #25

Miért nem mennek el a vízeséshez, hogy ott szülessen meg a gyerek? Helyette inkább a vajúdó nő visszatartja a sikoltást, aztán beleteszik szerencsétlen csecsemőt egy dobozba...

előzmény: Horusz (#24)

2018-05-11 11:43:56 Horusz (2) #24

Egy mondatban össze lehet foglalni.
Kevés pénz, silány kidolgozás, részletszegény, csak a fő vonallal foglalkozz semmi mással, mert arra a rendező se gondolt.
400+ nap.. Ki ültette vetőgéppel a kukoricát tavasszal? Hang nélkül, hogyan szerelték fel a jelzőfényeket? Egy szobát hangszigeteltek, de ugye eszük ágában sincs ott élni. A víz csobogás nem zavarja a dögöket, de ugye erre a nem zavaró vízcsobogásra a dög bepofátlankodott a nőhöz meg a csecsemőhöz. Homokkal van minden felszórnak és mezítláb járnak, mert a sasfülek mindent hallanak. De mikor a kukorica között csörtet a nép, azt nem hallják meg. Szóval az alap ötlet akár jó is lehetne, de ennyire felületesen, át nem gondolva megcsinálni egy filmet..... Hát egyszer nézős. Otthon.

2018-05-07 00:29:05 onán (?) #23

Mindenben egyetértek veled Ráadásul a nő az 500. nap körül szült, akkor a 230 nap környékén nemződött a gyerek.Amikor szült folyamatosan az járt az agyamban, hogy a picsába tudtak ezek olyan halkan szexelni? Meg ugye a kezüket mutatták, hogy mindig retkes volt,gondolom a vízcsobogás miatt nem tudták otthon megmosni csak a vízesésnél, vagy a folyónál,de akkor hogy tudtak pohárba vizet önteni és inni? Vagy például a budin soha nem szaladt ki egy puki? Hogy húzták le a budit? Ha pottyantós volt, hogy ástak másik lyukat? Egy tüsszentés? Egy köhögés? Egy álomban ordítás? Simán meg kellett volna halniuk az első 3 napban Ettől függetlenül nekem elment, Valahol a hármas és négyes közt van.

2018-05-07 00:05:59 critixx (3) #22

Egyetlen alapötletre fűzik fel az egész filmet, ami kezdetben jól is működik, de egy idő után elég unalmassá válik. Cérnavékony történet, tele logikai hibákkal, ezeket lentebb már szépen kigyűjtötték mások. A feszültségteremtés tényleg jó, Krasinski láthatóan megtanulta a leckét a "Hitchcock-iskolában".

2018-05-06 22:31:05 Hannibal Lecter (3) #21

Logikailag ezer sebből vérzik, a feszültségteremtés viszont néhol sebészkés-pontosságú, és a régimódi, komótos cselekményépítés is imponáló. A hangsávval űzött formai játék is izgalmas, de csak egy ideig. Mindez persze elég ahhoz, hogy a Quiet Place felülüsse a mai horrormezőny átlagát, de ez inkább az átlagot minősíti, és nem ezt a filmet.

2018-05-04 21:23:29 dukyka (2) #20

Unalmas és klisés, a logikát nagy ívben kerülő film. Egyszerre akar lenni dráma és horror, de mindkettőnek nagyon gyenge. A film feléig azt hittem, hogy feliratos változatot nézek, teljesen indokolatlan a szinkron. Plusz, ajánlatos nem moziban nézni, kivéve, ha az illető egyedül van a teremben.

2018-05-04 20:36:06 Tom85 (2) #19

Nálam ez a film a nézhetetlen és a rossz határán billegett. Ha moziban nézem akkor tuti visszakérem a jegy árát...

2018-05-04 00:56:50 ChrisAdam (4) #18

Meg kell adnom az ötöst mindenképpen, mert olyan különlegesen zseniális mozi-horror élmény, amiben szerintem nem nagyon volt részem - na jó, amikor az Alien első részét megnéztem gyöngyvásznon, az tudott többet ennél.
És egyébként ha már Alien, a Hang nélkül hangulata mívesen idézte annak atmoszféráját, a kezdő képsorok olyan erősek és hatásosak, hogy a fánkzabáló közönség lovakat megszégyenítő zajos-szagos, nachos-kegyelmet nem ismerő aprítása sem tudott kizökkenteni. Így aztán nem véletlen, hogy tetőtől-talpig beszippantott, bekebelezett, hála a drága jó analóg filmnek és a klasszikus horrorokat tiszteletteljesen idéző kameramozgásoknak, a türelmes sztoriépítésnek, a filmbeli eltérő kommunikáció és csend uralmának... és ezáltal olyan mértékben megevett reggelire a film, hogy mikor a mellettem, mögöttem ülőnek a szája egy pillanat alatt összezúzta a tortilla minden egyes molekuláját, a recsegő csendháborítás azonnali félelemként hasított belém: ne egyél hangosan, mert meghallanak!, akartam volna szólni nézőtársamnak, de sajnos a valóságban ezúttal nem voltak szörnyek.
Viszont a film megesz, megrágcsál, mert hatásmechanizmusa nagyon jól működik. Hagy időt építkezni, karakterezni, majd hagy időt az izomszaggató feszkóra is, amiből két kézzel kell kikapaszkodni a mozi végeztével.
Sajnos valóban vannak súlyos logikátlanságai, és bűne az is, hogy mindezeket tudatosan úgy próbálják a készítők eltakarni, hogy nem szólnak azok eredetéről. Nem tudunk semmi előzményt, a lényekről pedig csak annyit, hogy mindent hallanak. Hogyan szaporodnak? Hogy kerültek a Földre? Hányan voltak? Az egész világ halott vagy csak egy része? Hogyan próbált megküzdeni velük az emberiség?
Mindez viszont nem is baj, nekem ínyemre való volt ez, bár néhány butaság tényleg éktelenkedik. De ezeknél meg az a magyarázat, hogy azért úgy, mert így kellett működnie a filmnek. Slussz.
Szóval nagyon jó film a Hang nélkül, az osztályzatomhoz pedig hozzájárul a moziélmény is. Úgyhogy tessék csak elfáradni. 85%

2018-05-03 17:42:14 MicaHiro (4) #17

Fura, mert tényleg van benne pár zavaró butaság...de olyan szépen játszik a hang nélküliséggel, olyan jól tud feszültséget kelteni és olyan hitelesek a karakterek, hogy én egy ötöst mégis megszavazok neki.

Sőt, kicsit még mosdatom is:
Arra, hogy miért nem helyezett ki a katonaság valamiféle hang-csapdákat, amikkel egy helyre csalogatnák, majd megölnék a dögöket, két választ is el tudok képzelni, ami a következő három :) :
0, Nem lett volna film :)
1, Megtették, aztán az emberiség valami menedékbe vonult (mert nem sikerült mégsem mindet kiirtani valami miatt), és a mi családunk a kint rekedtek között van (mondjuk egy óriási ember vs szörny csata után)
2, Mire rájöttek hogy érzékenyek a hangra, már kiirtották a katonaságot

2018-05-03 17:28:41 tomside (3) #16

Nekem életszerű lenne, néhány száz nap után, igen. Hiszen azt is megsaccolták, hogy 3 szörny van a környéken, tehát ez nem egy végtelen háború. :)

előzmény: Lorden (#14)

2018-05-03 16:37:34 bambula (4) #15

Számomra is zavaróak voltak a film buta hibái.
Például,ami még nem lett említve,a gabonatárolós rész.A kisgyerekek beleesnek és az ő súlyukkal egyből elkezdenek lesüllyedni,a dög meg simán el van rajta,pedig biztos nehezebb a srácoknál.
De én így is simán megadok rá egy gyenge négyest,mert szeretem az ilyen kis költségvetésű ötletes,hangulatos filmeket,és milyen jó kis Cloverfield film lehetett volna ebből. :)

Viszont amivel eddig még nem találkoztam moziban,hogy tényleg vannak a korai mozizásos órákban is olyan agy nélkül született hülye trollok,akik felvásárolják a büfé készlet felét,beülnek a filmre csörögnek-zörögnek,félóra alatt felzabálják(ahogy ettek,tuti hogy a disznók leszármazottai lehetnek valamilyen vérvonalon),amit a büfében vettek,majd mintha vége lenne a filmnek,miután elfogyott a zabájuk szépen kisétálnak a vetítésről.Azért ez nem semmi.

Plusz a mozi részéről,értem én ,hogy 20 éves a CC,de azért baromi jó lenne ha a hozzállásuk nem visszafelé fejlődne,mert már a ment film már vagy 10-15 perce mire odatalált az ajtóhoz a mozi személyzete,hogy becsukja azt.
Gondoltam rá,hogy becsukom én,de nem akartam a rosszalló tekintetüket,hogy elvégzem helyettük a dolgukat,nem várok rájuk.
Bocsánat ezért az ömlengésért,de ki kellett írnom magamból.

2018-05-03 14:48:15 Lorden (4) #14

Biztos sok hétköznapi szülő állna neki gyors, gyilkos idegeneket mészárolni két (három) kisgyerekkel...

2018-05-03 08:48:28 tomside (3) #13

Sajnos túl van a film a logikai hibáival az elfogadható kategórián, ezért tényleg nem jár neki a négyes.

Dió lentebb leírta a legfontosabb zavaró tényezőket, én még annyit írnék hozzá, hogy ha már van több száz napod, akkor ásol egy kurva nagy gödröt, felöntöd az alját benzinnel, belebaszol egy csörgőórát, és felgyújtod rájuk a faszba az egészet meg még rá is vezetsz egy kombájnt. Szóval totál felkúrt, hogy a hiperóvatos szülőknek csak az "éljünk csendben" taktikáig jutott el az eszük, és 500 nap alatt sem keresték a szörnymészárlás lehetőségeit. Micsoda film lehetett volna belőle, ha átmegy egy nagy változatos alienhentelésbe, ahelyett, hogy az utolsó - levágott, elfelejtett? - 20 perc helyett annyit kapsz, hogy valaki csőre tölt egy shotgunt! Blöá! És ráadásul úgy kalkulálnak, hogy a környéken 3 darab szörny van! Száz nap gondolkodás mellett ezeket az ostoba jószágokat tízféleképpen lehetett volna kinyújtani. De nem, szüljünk inkább hang nélkül, mert abból feszkós mozifilm lesz.
Tényleg van egy sajátos hangulata moziban, de ezt az önmagában is csak "jó" alapötletet szerintem alig "közepesen" oldották meg ahhoz képest, hogy mennyi lehetőség lett volna benne. Összességében csalódott vagyok.

2018-05-02 22:02:16 Dió (3) #12

”Mit kellett volna tudnia” Emlékeim szerint azt, amit egy bármilyen mezei hallókészüléknek:) Halláskárosult volt ugye a lány, és hát nem árt, ha hallja a dögöket maga körül - gondolom ezért fejlesztett neki az apa egy ilyen készüléket.

előzmény: erahurka (#11)

2018-05-02 20:49:25 erahurka (4) #11

Van egy sopileres kérdésem: azt a tuningolt hallókészüléket alapvetően miért fejlesztette a csávó? Mit kellett volna tudnia? Nem igazán derült ki és így kicsit fura volt az egész.

2018-04-22 11:09:44 Dió (3) #10

Nem könnyű osztályozni, mert nagyon szeretném megadni a négyest (elképesztően jó atmoszféra, elhivatott színészek pompás játéka, pár jól sikerült horrorszcéna), de a logikával megint kissé elbántak.
Szörnyek, akik nem látnak, a szaglásuk se egy nagy szám, CSAK hallásra mennek? Rakjanak ki egy boomboxot vagy bármilyen zajkeltő cuccot egy mező közepére, és mikor odamentek százával, lőjék őket szarrá.
Ezt most még csak arra az alapfelvetésre írom, hogy hogyan tudták legyőzni ezek a lúzer alienek az embereket, és ezen még szerintem át tudtam volna lépni a film élvezhetősége érdekében (mert tényleg van mit élvezni). De pl. az apa halálán már nem. Egy nanoszekundumnyi időre van szükségük, hogy az apa behuppanjon melléjük az autóba, és kioldhassák a kéziféket. Hogyan tereljük el a csak zajra reagáló dög figyelmét? Vágjunk oda egy pár követ a tőlünk pár méterre lévő metálajtóhoz, nem? Ja, hogy nem... Helyette inkább kezdjünk el ordibálni, és mészároltassuk le magunkat teljesen feleslegesen a gyermekeink szeme láttára. És dobjuk el még a baltát is, megszabadulva minden védelmi eszköztől, mert úgy drámaibb lesz a halálunk.
Szintén befigyelt az a nonszensz is, amitől már a sztorit olvasva féltem: azt értem, hogy ha már teherbe esett a csaj, akkor nem akarta elvetetni a gyerekét, de azt még ő sem gondolhatta komolyan, hogy egy újszülött nem fog sírni? Igen, építsenek hangszigetelt szobát, de hogy annak egy ráhúzható matrac legyen a teteje? Vagy ha pl. a filmben párszor látott vízesés annyira "hangszigetel", hogy beszélgetni lehet mellette, akkor miért nem tákolnak össze valami kunyhót rögtön mellé, hogy odaköltözhessenek? Ezzel egyben meg lehetne spórolni a dögökkel teli vidéken való napi 2x átszambázást is, hogy élelemhez meg fürdővízhez jussanak.
Ezek úgy kb csak az alapvető problémáim, és akkor az olyanokba már nem is akarok belemenni, hogy az x-edik percben lemészárolt, folyamatosan zajkeltő kisállatok hogy élték túl egy évig, hogy ezek honnan szereztek áramot (azért egy generátor elég zajos), vagy hogy Blunt miért akarta minden áron kiszakítani azt a zsákot és felemelni a szöget, ahelyett hogy simán csak lesegítette volna róla... Az ilyenekkel van amúgy a legnagyobb gondom: iszonyúan bénák és helyenként műviek a konfliktusok, ezzel a szöggel az élen; és ezekre jönnek rá a logikai bakik.

Ha valakit az ilyen dolgok nem zavarnak, akkor ezeket be lehet nyelni, mint kacsa a nokedlit. Én ugyanakkor jobban szerettem volna egy kicsit erősebb lábakon álló sztorit...

2018-04-10 09:16:22 bambula (4) #9

Köszi,gondoltam,hogy sokat segít majd a Tűzgyűrű 2-nek,hogy egyedüliként rajtolhatott a múlt héten és hogy a magyarok jobban szeretik a folytatásokat mint az első felvonásokat(mondjuk szerintem egy ilyen látványfilmhez képest még így is alulteljesített).De azért a Hang nélkülnél sok helyen olvastam már az előzetesek után ,hogy sokan várják,szóval szerintem nálunk is szép nézettséggel tudott volna nyitni.Így viszont ,hogy plusz egy hónapot kell rá várni kiváncsi leszek mennyien fogják kivárni a moziban.

előzmény: TomPowell (#8)

2018-04-10 05:42:46 TomPowell (5) #8

Pedig a UIP döntött jól, ugyanis a Tűzgyűrű jobban nyitott, mit az előző rész. A Quiet Place-nek viszont ennyi idő alatt szépen terjed a híre, kisebb mozi is, jó alternatíva lesz májusban (mondjuk a szintén jó Kutyák szigetével érkezik 1 időben).

előzmény: bambula (#7)

2018-04-08 09:01:10 bambula (4) #7

Gratula a UIP-nak,hogy egy tuti bukta rossz film helyett(Tűzgyűrű 2.),egy kasszasiker jó filmnek tolta el a bemutatóját egy hónappal. :(

2018-04-06 00:18:38 TomPowell (5) #6

Feszült horror, érzelmes családi dráma és hatásos némafilm egyszerre, csak pár kiszámítható mozzanatért és felesleges jump scare-ért kár. Ennek ellenére az első perctől az utolsóig működik a film, nem is akárhogy.

2018-04-04 23:04:47 Norbert Simon (?) #5

Kíváncsian várom! A trailere alapján nekem is egész bejön.

2018-04-03 11:52:17 Ubul (?) #4

azért a rotten már elég sok :) imdb tényleg kevés, de hát ott az szavaz, aki akar, rotten nálam mostanság korrektebb értékeket dobál.
Várom nagyon

előzmény: BalaKovesi (#3)

2018-04-03 09:41:07 BalaKovesi (4) #3

Azért nem semmi értékelései vannak a filmnek... Rotten 100%, IMDb 8.4, Meta 80. Persze még elég kevés szavazat/kritika van mindenhol, de én azért bízakodom, mostanában úgyis úgy tűnik hogy egyre több minőségi horrort készítenek (Get out, It, mother!). Szerencsére így trailer alapján inkább a feszültségkeltésre mennek rá, nem pedig a jumpscareekre, ami nekem már alapból egy nagyon jó jel.

2018-01-25 18:00:11 Ubul (?) #2

nem hiszem, annak lesz folytatása (God Particle, bár már átnevezték :D), vagyis abban az univerzumban játszódik.

előzmény: bambula (#1)

2018-01-25 17:10:28 bambula (4) #1

A manóba!
Még csak most láttem eme a film előzetesét és nem tudom,hogy másnál is megfogalmazodott-e,de nem lehet,hogy ennek a filmnek esetleg van valami köze a Cloverfield franchisehoz?
Persze lehet,hogy csak a titokzatossága és a film eleji Paramount logó miatt jutott eszembe ez a gondolat.