Willy Wonka & the Chocolate Factory (1971) ☆ 👁

(Mel Stuart)

amerikai-angol fantasy, musical, vígjáték

3,6

2020-12-27 22:04:13 dorothygale (?) #8

Vajon ez tényleg annyival jobb mint a modern változat Deppel?

2014-12-27 20:39:03 zetor (5) #7

Megjelent a Primus új nagylemeze Primus & the Chocolate Factory with the Fungi Ensemble címmel, e film dalait dolgozzák fel egészen idegtépő módon. umpalumpa! Ízelítő

2014-03-07 22:39:21 acidphase (5) #6

na ez mekkora komoly film! a tim burton féle ratyiság hol van ettöl :P ugy látom másnak más volt a véleménye, de sebaj:)

'we are the music makers, and we are the dreamers of dreams'

2009-02-19 01:45:07 Semprini (3) #5

Köszi az elismerést! :-)

előzmény: Livcsy (#4)

2009-02-14 20:10:18 Livcsy (?) #4

Tudtam én, hogy valahonnan ismerős a régi Wonka :D és mennyire igazam volt!!! Méghozzá a Kezdjétek a forradalmat, de nélkülem-ből emlékeztem rá. pedig pocsék az arcmemóriám. no mindegy.
ezt a filmet muszáj lesz egyszer megnéznem :) csak két idézetet hadd emeljek ki a hozzászólások közül:,,...közben ki lehetett látni az üzemcsarnok ablakain. Végig olyan érzésem volt, hogy kivették a Ózdi Kohászati Művek egy gyárcsarnokát egy napra és ott rendezték be a csokigyárat." - itt betegre röhögtem magam :D

és ezt:,,Depp azzal a Jacko-paródiába oltott tenyérbemászóan feminin-androgün Wonkájával mindent vitt..." - mekkora nagy már :D bár én jellemezhettem volna ilyen szépen Depp-et ebben a szerepben! de megelégszem azzal, hogy csatlakozom :)

2009-02-10 08:13:29 sapgabor (2) #3

A csokoládétó ami olyan szinű mint amiben három bauxitbányász megfürdött ? Amikor beléptek a csokgyárba, és ahogy járkált ide oda Willy Wonka közben ki lehetett látni az üzemcsarnok ablakain. Végig olyan érzésem volt, hogy kivették a Ózdi Kohászati Művel egy gyárcsarnokát egy napra és ott rendezték be a csokigyárat.

előzmény: Mikkey (#2)

2009-02-08 17:38:01 Mikkey (4) #2

szerintem meg minimum van annyira jó mint az utódja. '71-ben mekkorát szólhatott már ez a látványvilág. színészek, kivitelezés, összkép teljesen jó!

előzmény: Semprini (#1)

2009-01-04 15:15:24 Semprini (3) #1

Sajnos azt kell mondjam, hogy meg sem közelíti a Tim Burton-féle remake-t semmilyen szempontból. Azért nézhető volt ez is, de az a hihetetlenül groteszk látásmód, ami Burton filmjeit jellemzi, ebből a filmből teljesen hiányzik. Márpedig a sztori szinte igényli. Az umpa-lumpák narancssárga bőre, zöld haja és hófehér szemöldöke engem egy rosszul festett kifestőkönyvre emlékeztetnek, annyira bénák, hogy már fáj. Ráadásul végig ugyanazt a dalocskát fújják minden egyes alkalommal, ami kicsit ciki. Nem ismerem az eredeti mesét, de a libák vs. mókusok közül nálam a Burton remake-jében lévő mókusok a nyerők, és a figurák, illetve szereplők is jobbak a későbbi változatban. Gene Wilder nem lenne rossz, de valahogy a Vaklárma ill. Dutyi dili-féle karakterek jobban állnak neki. Depp azzal a Jacko-paródiába oltott tenyérbemászóan feminin-androgün Wonkájával mindent vitt, ez a film labdába se rúghat mellette.