Ahhoz, hogy kommentelhess, be kell jelentkezned.
Ez a sztori egyszerűen kevés volt egy nagyjátékfilmhez.
Eastwood az utóbbi tíz évben rendezett filmjei számomra mind olyanok, hogy azt érzem, nagyon akar mesélni valamiről (főleg hősökről), de amolyan öregurasan túl hosszúra nyújtott, könnyen unalomba forduló és változó színvonalú középszer lesz mindegyik története.
Ez a film az én szememben pedig már nehezen áll meg egész estés játékfilmként.
Ráadásul az utóbbi filmjein mindig mentett valamennyit egy Freeman, Damon, DiCaprio, Cooper, Hanks, Echart... Na, itt ugye az sem. :P
Nem azért,de ennél egy jobb Eastwood film csak házimozis kiadásban jelent meg idehaza.
Ezt minek erőltették be a moziba?
Zavarba ejtő ez az áldokumentarista szemszög. Nem igazán illik Eastwoodhoz, bár érdekes ötlet, hogy a főszereplők önmagukat játsszák, de mégis, a stílus fájóan semleges, a párbeszédek bűnrosszak, a szüzsé hanyagul központozott, az izgalmasnak szánt finálé teljességgel érdektelen. Kedves néző, ne akarj felszállni erre a párizsi vonatra, ha épp nincs kidobandó másfél órád. Eastwood mester, te pedig, ha egy mód van rá, menj inkább nyugdíjba. Jobb lesz neked is, nekünk is. (Arra már ki sem térek, mennyire émelyítő piedesztálra emelése a fegyverlobbinak ez a film.)
Nagyon nem szeretem ezt az igazi amerikai álszent viselkedést.Az anyuka jézusról prédikál a suliban a tanárnőnek,miközben a fiacskája szekrénye tele van játékfegyverekkel,az egyházi iskola tele van a gyerek(gyerekek) iránt meg nem értést tanusító tanárral és iskolaigazgatóval.
Egyébként az ilyen nemzetközi vonatokon tényleg csak így át lehet ülni az első osztályra(valószínűleg) másodosztályra szóló jeggyel?
A trailer is nyálas volt, illetve Eastwood nálam 15 éve (Mystic river) nem készített ötös filmet, de ezt akkor is meg kellett nézni, mert biztos voltam benne, hogy lehet még ebből a témából jót kihozni. És igazából a legnagyobb meglepetés az, hogy a fináléig egy lájtos vasárnap délutáni filmecskeként működik is. A srácok európai útjának bemutatása bár súlytalan, de jópofa, viszont ez a finálé... először is: ennyire hülye nem lehet a srác, hogy nem bírja megvárni, amíg melléér a terrorista, hogy úgy teperje le. Helyette neki kell rontani úgy, hogy majd 100% biztossággal belefut a tüzébe. Ja de persze hogy a terrorista fegyvere pont akkor krepál be... majd egy perccel később a MÁSODIK FEGYVERE IS?! Bitch please. Azon pedig, hogy a barátai hagyják egyedül hadakozni vele egy percet, mielőtt a segítségére sietnének, pedig már tényleg vicces volt. Nem tudom, ez a valóságban is így történt -e, de ez elég furcsán vette ki magát. Szóval mivel a verejtékkel előkészített finálé egy rövid akciójelenetben merül ki, ha valaki terrorizmusról szóló film reményében ül le a 15:17 to Paris elé akkor az akár meg is spórolhatja magának a kilencven percet. Ettől függetlenül az továbbra is tetszik benne, ahogy bemutatta az amerikaiak háború-függőségtől fűtött káros oldalát, hogy aztán a német idegenvezető odavágja a srácok pofájába, hogy "nem minden gonoszt ti győztetek le a történelem során, úgyhogy ne legyen olyan nagy az arcotok". Persze az utolsó jelenettel természetesen ezt is el kellett venni a nézőtől: de, minden gonoszt az amerikaiak győznek le, mert ők a legnagyobb hősök. Jóízlés RIP, éljen a patriotizmus! Az még tetszett mindenesetre, hogy Eastwood ezúttal nem keresett A-kategóriás sztárokat, helyette az eredeti hősökkel játszatta el a főbb szerepeket.
Úgy látom, már a regisztrációnál beragadt... :)
előzmény: Ugor (#4)
Brit tudósok kutatásai alapján ajánlom figyelembe venni a Caps Lock-ot.
előzmény: KONAN (#3)
Épp a minap agyaltam azon, hogy a szokásos napi aerob (gyengébbek számára kardió) közben újra kellene néznem az egyik régi nagy kedvencemet, az "acéllövedék" c. Filmet.
De nem kellett. Mert, hogy clint eastwood megcsinálta a „párizsi vonatot”, aminek az első fele tulajdonképpen eléggé acéllövedéksere sikeredett.
Az öreg természetesen most is egy nagy amerika hőstörténethez nyúlt, mihez máshoz is nyúlt volna.
A film érdekessége azon túl, hogy a 87 éves clint papa 39-ik rendezése, hogy az igaz történet főszereplői saját magukat alakítják a filmben. Vagyis nem színészek, hanem a valós katonák játsszák el önnön magukat a filmben.
És ez ugye már eleve le is spojlerezi önmagát, hiszen, ha képesek voltak eljátszani magukat, akkor ugye nem igazán halhattak bele a sztoriba.mert, hogy akkor igencsak darabos lett volna a mozgásuk a felvételek során. És pedig nem.
Annak ellenére, hogy katonákról van szó, azt kell mondanom, hogy nem voltak annyira szarok, semmi barátok köztös baki nem volt, egészen beletanultak a szakmába a srácok, de természetesen több filmjük nem igazán várható, ami nem is baj. Sőt, talán ezt sem kellett volna erőltetni annyira.
Tipikus karakterépítés, a főhősök egymásra találása ami indítja a mozit, de rémesen unalmasan és hosszadalmasan. Az ezt követő európai utazgatás pedig felér egy travel channeles utikalaúzzal. Az unalmasabbak közül.
Ráadásul a baromi hosszú felvezetést egy roppant rövid akció jelenet zárja le a film végén. Vagyis egészen pontosan több, mint 1 óra telik el bármiféle akció nélkül.
Az időközben be-bevágott flashback jelenetek pedig csak összezavarják az egész sztorit.
Egy szó, mint száz, clint öregszik és tudni kellene a csúcson abbahagyni. Vagyis nem biztos, hogy annyira erőltetni kellene már neki ezt a rendezésesdit, úgy tűnik, hogy kezd kiégni vénségére.
Ezt a filmet ugyanis sem clint nevével, sem pedig azzal, hogy a főszereplők magukat alakítják, nem nagyon lehet eladni, de még csak megnézésre javasolni sem senkinek.
Lapos sztori, lapos film.
Akkor már inkább a „száguldó erőd” seagal mesterrel.
4/10
Aughhh.... már a trailerben benne van 4-5 Armageddon-nyi giccs.
Szóval feltétlenül megnézem! :)
Tragikusan kezdett a film...
Sajnos várható volt, hogy Eastwood előbb-utóbb belefut egy totális kritikai buktába. :(
Unalmas eurotrip film! Annak pl: h ettek egy pizzát az ázsiai csajjal velencében nagyon sok köze volt az eseményekhez.. A tipikus Eastwoodos patriotizmus meg már nagyon unalmas. Érdekesebb lett volna a merénylő motivációit boncolgatni vagy a tervezést belevinni a filmbe, de mivel regény adaptációról van szó ez a narratíva gondolom kötött volt.
A kezdéssel nemvolt baj, jól indult, kis G.I. Joek stb. de nem kellet volna 45 percig húzni a karakter alapozást, ráadásul fölösleges pszihlogizálás meg melodráma van benne:gyedól álló anyák, hit, háború a közepe senkit nem érdekel, a vége meg kevés volt. inkább néztem volna az utolsó jelenetett másfél óráig de azt megkellet volna tudni rendezni. Persze a formanyelv a tanulságot akarta hangsúlyozni miszerint : "hogy egész életükben erre a pillanatra készültek és, hogy pár másodpercen múlik az élet blabla bla." De ez így tényleg óriási giccs parádéba torkolta a filmet, amivel még szintén nemlett volna baj, de ez a film így dögunalom.