Crazy Rich Asians (2018) ☆ 👁

Kőgazdag ázsiaiak

(Jon M. Chu)

amerikai dráma, szerelmi történet, vígjáték

3,0

2022-03-19 22:30:00 BonnyJohnny (3) #4

A kínai származású szingapúriak alkotják a szigetállam lakosságának legnagyobb részét, mintegy 75,2%-át.

előzmény: kovi1970 (#3)

2019-12-27 09:18:11 kovi1970 (1) #3

Nagyon irritáló, nem sokat láttam belőle. Nemtom mért, pedig nem vagyok rasszista.
Folyamatosan kínaikról beszélnek, pedig Szingapúrban nem éppen kínaiak laknak. Szerintem. Aztán, franc tudja.

2019-08-25 14:13:56 Xuja (3) #2

Betonközepes. Klisés, kiszámitható egészen a végéig, ahol azonban van egy ügyes megoldás (ezért is jár a 3-mas osztályzat). A milliő bemutatása sem rossz, de ez max barátnővel nézős legyen, mert nem sokat ad.

2018-09-07 05:19:56 Adam Taylor (4) #1

A Crazy Rich Asian-nak, a Set it up-nak és a To all the boys I've loved before-nak köszönhetően az utóbbi időben legalább annyi "A romkom újra él!" és "Ne temessük még a romantikus komédiákat"-jellegű cikket olvastam, mint ahány, a műfajt temető cikket a legrosszabb Katherine Heigl filmek után. Mindhárom filmben közös, hogy inkább romantikusak, mint komédiák, a gross- és dude-comedyk után tehát mintha ismét klasszicizálódna a műfaj, vagyis visszatérne oda, ahol a 80-as években tartott.
Na és persze a lényeg, az etnikai diverzitás, ami a Crazy Rich Asian igazi truvája - de baromi jól is áll neki. Pontosan követi a legismertebb fordulatokat, felvonultatja az ezerszer látott figurákat, de az egész közeg, a szereplők, a megközelítés olyan bájos, hogy egy percig sem unatkoztam. Constance Wu-t pedig öröm nézni - nem hiába vagyok képtelen elkaszálni a tökéletesen közepes sorozatát, melynek egyértelműen ő a fénypontja, csak úgy, mint ennek a mozinak.