Bad Times at the El Royale (2018) ☆ 👁

3,6

2023-01-02 23:22:37 Majvaldo (2) #21

Gyenge Tarantino utánzás próbál lenni 2-3 jó pillanattal

2021-06-08 23:21:42 myke7 (3) #20

Miért nem volt a közelben egy vágó... Nem is, inkább kettő.

2020-11-19 01:49:26 The Cortez (5) #19

Az első kábé fél óra a karakterek bemutatásáról szól tömény, gusztustalan modoroskodással és kellemetlen szánalmaskodással megspékelve. Ha mindezt sikerül végigszenvednünk, akkor hálából egy izgalmas, rejtélyes sztori + erős, lebilincselő hangulat magába rántó kettősével jutalmaz meg minket a rendező.
Hamar egyértelművé válik, hogy senki sem az, aminek látszik, mint ahogy az is, hogy a film egy rohadt nagy tisztelgés Tarantino előtt: nem lineáris, a szereplőket kibontakoztató fejezetekre bontott cselekmény, hosszú snittek, faszán megírt dialógusok, feszült jelenetek, váratlan, húzós fordulatok, hirtelen kirobbanó erőszak, ügyesen felvezetett főellenség stb. A legutóbbi itt egyesek szerint magát a Sátánt szimbolizálja, de valójában inkább egy Charles Manson koppintásnak tűnik. Mindezek mellett a mozit, az énekest játszó néger csaj Mulholland Drive-atmoszférát idéző akapellázásai teszik még különlegesebbé.
Zseniális, érdekes extrákkal telepakolt alkotás, csak a kínosan nyálas nyitóképsort kell kibírni valahogy.

2019-02-13 07:37:47 Taccsi (4) #18

Négy szobát szeretem, Hateful Eight bejött, a kettő keveréke is jó lett :)
Persze nem tudjuk meg hogy nagymesterek rendezése, keze nyoma mennyit adott volna ehhez a forgatókönyvhöz. 4 csillag :)

2019-01-21 23:54:52 Leo_Stotch (3) #17

Hazudnék ha azt mondanám, nem volt jó hangulata, jó pillanatai.
De ez ordított egy Tarantinoért, vagy a Coen testvérekért..
Az egész egy langyosvíz és itt ütközik ki a fent említettek zsenialitása, mikor csak egy olyasmi filmet látunk,nem olyat. Úgy tudom elképzelni, h 15-20 évesek elmennek moziba, nem láttak még ehez foghatót és ledobják a láncot.. De talán a 20al már fölé is lőttem.
Ez a finálé a rulettel meg a lövöldözéssel.. naa. Ehez azért kevés volt Hemsworth.. ez a szerep, jobban megírva, mondjuk Pitt-el....

2019-01-21 09:08:18 ifj. Ó. Posszum (4) #16

Minden percében tökéletes. Jeff Bridges végre nem saját maga paródiája...
De, láttuk már, minden percét. Tökéletes másolat.

2019-01-19 12:32:33 tomside (3) #15

Szépen építkezik, vannak jó vonalai, de kicsit olyan, mintha végül csak a felét adná oda mindannak, amit beígért.

2019-01-12 22:32:54 Ubul (4) #14

- Rosie kit ölt meg: szerintem azt a csajt, akivel összeverekedett
- Az apjukkal, hogy mi lett, jó kérdés, talán simán meghalt csak, de nem hiszem hogy Rosie tette, nem utaltak rá
- Az apjuk zaklatta őket, igen
- Szalag: Szerintem Kennedy
- Billy: szerintem ő is csak egy elmeroggyant volt, egyfajta szektás tag. Itt véleményem szerint lényegtelen a háttér, a lényeg a jelleme volt.
- Ügynök: szerintem szintén a szalag után kutatott.

előzmény: kocz (#13)

2019-01-12 22:07:42 kocz (4) #13

Remek színészek, nagyon jól megírt párbeszédek, egészen sokáig hozza a Tarantino feelinget. De egyrészt sok jelenet fölöslegesen hosszú, sok minden csak úgy lóg a levegőben (Rosie kit ölt meg és miért? Jól értettem hogy az apjuk zaklatta őket és azért szöktek el, aztán a csaj a megreccsent? Vagy tán az apjukat ölte meg? Mi után nyomozott az ügynök? Mi volt a szalagon? Ki a faszom volt Billy és mit akart azon kívül hogy egy hippimozgalomnak álcázott szekta vezetője?) és a befejezés lapos volt szerintem. Persze lehet hogy a sok kérdés direkt maradt nyitva (vagy csak én vagyok sötét hogy nem értettem), de valahogy így nekem felemás érzéseim voltak a film után...

2019-01-11 12:50:15 Horváth Szabolcs (3) #12

A végére valóban szétesett egy kicsit és néhány jelenet sótlan illetve felesleges volt, de ezek ellenére és jó és kreatív film, főleg a mostani mezőnyben.

2019-01-09 08:56:22 Ubul (4) #11

a végére számomra leült kicsit, de amúgy meg végig következetes volt számomra, meglepetésekkel teli, izgalmas.

Trailert nem láttam, ezért nem is voltak vele szemben elvárásaim.

Más filmekhez meg nem akarom hasonlítani, mert nem látom értelmét. Arra jó volt ,hogy szerezzen egy jó estét egy izgalmas filmmel számomra.

2019-01-08 18:39:15 magichorze (2) #10

Összefüggéstelen, nagyot markolni vágyó, de keveset fogó fingreszelés. Egyedül a fényképezés menti meg az 1 csillagtól.

2019-01-05 22:01:43 GabN (4) #9

Hogy köröket verne az Aljas 8asra, azt azért erősen cáfolnám. Teljesen rendben van a film, nekem még hosszúnak sem tűnt és még az is belefér, hogy túlzottan probál "Tarantinosan cool" lenni.
Nekem az utolsó 15 perc volt az, ami valahogy nagyon nem illett a képbe. QT pont a végén szokott jól arcul csapni, hát itt is ezt vártam volna...

2019-01-03 19:41:46 kaamir (4) #8

Ritka kincs az olyan film, ami egyszerre tud maximálisan szórakoztató és mély lenni. Goddard szereti - mit szereti, imádja - a karaktereit, akiket valódi tartalommal tölt meg, és akiknek a sorsáért így mi is tudunk izgulni. Elegáns rendezés, remek színészek, átgondolt forgatókönyv, mi kell még?

(Tarantino meg irigykedhet, mert ez bizony köröket ver az Aljas nyolcasra.)

2019-01-03 09:21:01 Calavera (?) #7

Sajnos láttam a trailert a moziban és kialakult az elvárásom, hogy olyan lesz mint az Identity és a Cabin in the Woods, persze tudtam, hogy nem szabad, de az egész filmet úgy néztem, hogy azon filmekhez hasonló történések jönnek, de csalódtam.
De a fényképezés, a látvány és úgy minden egyben volt.
Rettenetesen soknak érzem a 2h21min játékidőt. bőven elég lett volna 2óra alatt maradni.

2019-01-01 12:23:44 Dió (4) #6

Hát ez a maga frissességével és eleganciájával szerintem egészen kurvajó volt, erre talán még maga Tarantino sem mondana nemet.

2018-12-30 22:58:15 VVega (4) #5

Jó zenék, remek fényképezés, tökéletes szereplőgárda, feszes párbeszédek és a semmiből lecsapó erőszak. Kicsit talán tényleg hosszabb, mint kellene, de nagyon bírtam.

2018-12-28 10:36:13 TheDriver (4) #4

Remekül megírt karakterek, fasza dialógok és hangulat ellensúlyozza a kissé vékony szkriptet. Chris tánca nagyon menő, ahogy az egész film korrekt tisztelgés QT előtt :)

2018-10-18 06:14:52 bambula (2) #3

Nem emlékszem,mikor bántam meg így mozijegyre való beruházást,de most megbántam,hogy nem vártam inkább egy házimozis megjelenésre.Nem egyszer lett volna jó megnyomni a pörgetés gombot.
Ezt a filmet sokkal feszesebbre kellett volna vágatnia Goddardnak.
Kapásból az énekes csajszi énekléseit simán kivághatta volna,hiszen a közönség szerintem elsőre is felfogta,hogy énekes.
Teljesen feleslegesen van a film két és fél órásra húzva,vagyis a kevesebb több lett volna esete forog fent szerintem.
Ezekután csak remélem,hogy az X-Force filmre nem rétes tésztaként tekint Goddard.

2018-10-14 14:30:19 erahurka (4) #2

Kicsit modorosnak éreztem, de amúgy tetszett. Az utolsó szegmens kicsit fura és erőltetett volt, de addig egész jól szőtte a szálakat.

2018-10-11 22:12:03 Mikkey (4) #1

jóólvan, kellemes volt ez, nem voltak vérmes elvárásaim, de azt megbízhatóan hozta, olyan lett amilyennek előzetesen elképzeltem :) egy illedelmes Tarantino mozi, amit elvisz a hangulat, a fényképezés meg pár frankó karakter :) a sztori se valami vastag, de az alapanyagot szépen összedolgozták, igazából soha rosszabbat!
egy jó 3,5-es átlagot jósolok neki így a premiernapról jövet :)