Mandy (2018) ☆

(Panos Cosmatos)

amerikai akciófilm, horror, thriller

3,6

2018-10-09 18:44:56 bambula (3) #21

Kár,hogy Cagenek nem nagyon engedték meg/engedte meg a szerep,hogy teljesen hozza az őrült Cage figurát.
Ellenben Batman apucikája a Batman Beginsből egész jó szektavezér volt.Az ő karaktere több teret kapott szerintem,mint Cage karaktere.

2018-09-30 22:37:06 Zsoca87 (5) #20

Én imádtam. A színek, a zene, a fényképezés, az elborultság. A story persze nagyon alap és közhelyes, de szerettem, hogy végre nem egy gyorsan ledarált, erőltetetten vicces valamit kaptam.

2018-09-30 21:21:05 BonnyJohnny (3) #19

Audiovizuális orgia, átható szimbolika, letaglózó erőt áraszt minden jelenet és minden képkocka.
Zseniális filmélmény
Ha bejön
Ha nem

2018-09-30 12:15:25 Prüstü (3) #18

Felgyülemlett benne némi feszkó, aminek valamilyen szinten ki kellett ott jönnie, azért nem egy sétagalopp volt az azt megelőző 24 órája, annyira azt én nem éreztem gáznak. :)

Nálam inkább az ilyen képek(de ez inkább a rendező számlájára írható) meg a már említett mese részekölték a hangulatot.

előzmény: HejjaX (#17)

2018-09-29 20:17:03 HejjaX (2) #17

Cage pedig szerintem jól játszott, semmi kirívó paprikajancsiskodás, visszafogott, átélhető alakítást nyújtott.

Ezt az állítást a fürdőszobai jelenetre is fenntartod? Mert én ott hangosan felröhögtem. És őszintén szólva pár szenvedő arcánál beugrott a "not the bees, not the bees". :)

előzmény: Prüstü (#16)

2018-09-29 17:51:58 Prüstü (3) #16

Az első fele nálam iszonyatosan működött, tényleg Lynch "nehéz" napjait idézte brutálisan nyomasztó hangulatával, sajnos a film második fele ugyan gore-ral jól meg van szórva, de feszültségkeltésben hanyatló lejtmenet.Nem beszélve azokról az álmokról amik mese képi világgal lettek megoldva, nálam az ilyenek haza tudják vágni a hangulatot rendesen. Az biztos, ha valóban kiadják Dvd-n akkor meg fogom venni és újranézem hátha felkúszik 4-re, Jóhann Jóhannssont pedig őszintén sajnálom, legmagasabb szinten művelte a szakmáját.
Amúgy egész jól felépítették Mandy és Red hermetikusan zárt gyermekmentes kapcsolatát, tényleg érződött egyfajta erős intimitás, annál átérezhetőbb volt a vérgőzös bosszúhadjárat

2018-09-29 07:01:11 ata77 (?) #15

Régóta vártam ezt a filmet, de az utóbbi évek legnagyobb csalódása. Kb ugy érzem, mintha a rendező direkt kpécézte volna Nicolas Cage-t és a 10 legszarabb alakításából összeollózva ráhúzott volna egy filmet amin szarrá röhögheti magát. Igen, elfogult vagyok, kevés színész van akit annyira utálok mint Cage-t. Régóta tervben volt a Behind theblack rainbow megnézése, de ezek után továbbra is csak terv marad. Ennyiire lineáris történettel, sablonos, egysíkú karakterekkel operáló filmet rég láttam. Persze itt most mindenki jöhet a jól bevált lenéző szöveggel, hogy nekem a transformers és a Marvel univerzum való, mert nem értettem meg, de komolyan, inkább azok. (Megan Fox és Scarlet legalább jól néznek ki) . Baromira nem értem a kritikusok miért imádják ennyire. Néhányan már már a horror megmentőjét látják benne, holott nincs mit megmenteni. Igenis születnek baromi jó horror filmek. Akár a Babadook, a Hereditary, a The witch-ről nem is beszélve visszanézhetünk a 2000-es évek Francia horrorjáig, igenis egyedi, értékes filmek születtek és születnek mai napig. Sokan a film szimbolikájáról beszélnek, ami számomra teljesen megfoghatatlan. Oké, legyen az LSD készítő csávó a Teremtő. De akkor kik a teremtmények? Mi emberek? De akkor ki Cage? A megváltó? És kik az elbaszott Manson család? Júdás és a többi tanítvány? De akkor miért marad ki a tanítás és a tisztelet a Megváltó felé az árulás előtt? Szóval tényleg várnám a megoldásokat ami kerek egésszé teszi számomra meta szinten is a filmet és nem csak ráhúzott részmegoldásokra gondolok Persze értem én hogy mindenbe megpróbálunk belemagyarázni mélyebb értelmet, de azért az nem biztos hogy mindenbe lehet is. Szerintem a Mandybe csak azért, mert telebaszták szűrőkkel a képeket és ettől baromi "művészinek" tűnik, nem kéne.
Vannak filmek ahol működik a szimbolika, mondjuk a Mother, bár annak ellenére hogy Aronofsky a kedvenc rendezőm, a Mothert tartom a legfölöslegesebb filmjének, de az legalább úgy működik ahogy kell. Összeáll kerek egésszé, csak dacból kár volt megrendezni. Na Mandyben még dac sincs.
Sajnos ez a film nem több mint egy B kategóriás bosszúfilm(még leirni is szornyű, hogy bosszúfilm, hol van ez Park Chan Wok bosszú trilógiájához képest) tele színes szűrőkkell és 80as évek nosztalgiájával, amit nagyon el kéne már felejteni, de legalábbis nem minden szart ezzel eladni.
Azt a közhelyes tévhitet, hogy a horrort meg kéne menteni, pedig rég el kéne felejteni. Nagyon is él és igenis baromi jó filmek is születnek a műfajban, sajnos a Mandy nagyon nem tartozik ezek közé.
Bár az tény, hogy nem nyomtalanul múlik el, mert bennem is indulatot szült, de ez inkább a túlértékeltségének köszönhető.
Nagyon nem kéne, hogy instant kult státuszba kerüljön!

2018-09-22 09:09:48 Korben (?) #14

A probléma sztem elég összetett lehet: annak idején azt lehetett olvasni h Cage azért vállal el mindent, h hatalmas adósságait rendezze. Na most nem úgy néz ki, rendezte volna ezt az adósságot! Azonkívül állítólag Cage munkamániás is. Pedig simán megtehetné azt amit pl. DiCaprio, 1-2évente 1-2 minőségi film, minőségi alakítással, a tehetsége még mindig megvan (és van egy jellegzetes stílusa,ami senki másnak), csak erősen válogatni kéne a forgatókönyvek között, nagyjából 1995ig ezt tette. (Egyébként hasonló a probléma mostanság Johnny Depp-el is.)

előzmény: TheDriver (#12)

2018-09-21 23:19:12 critixx (?) #13

Valahogy így történhet a dolog... :-)

előzmény: TheDriver (#12)

2018-09-21 23:11:02 TheDriver (4) #12

én azt nem értem, hogy Cage direkt szerepel évek óta ilyen moslékokban (jó ez kivétel), vagy egyszerűen nem adnak neki normális forgatókönyvet??!! simán volt ő akkora sztár, hogy nem szorult rá arra, hogy mindenféle C kategóriás mocskot elvállaljon...

2018-09-21 11:26:13 Ragemarci (4) #11

Nem volt jó Nic Cage film a zseniális Joe óta, pedig, ha időnként belehibázik a mester, akkor arra érdemes odafigyelni. Érdekes, hogy azért valahol ő is érzi, a sok only torrent (se) szar között amiben játszik, ha valami gyöngyszemre bukkan egyből nem unott bamba fejjel alibizi végig az egész filmet. Cosmatos pedig adhat egy hatalmas pacsit az operatőrének és a zeneszerzőjének is.

2018-09-17 23:27:52 miraculum (5) #10

Eszeveszett tébolyda, brutális trip a pokol legmélyebb bugyraiba Jóhannsson egészen kivételes scorejával megtámogatva.

2018-09-17 21:56:08 VVega (4) #9

Semmiféle mögöttes tartalomra vagy jelentéstöbbletre ne számítson senki, ez a film (legalábbis számomra) csupán annyi, amennyit látunk belőle. Az viszont a két soros sztorijával is egy zseniális zenével megtámogatott, színekben és erőszakban tobzódó rémálom. Üres, de brutálisan gyönyörű.

2018-09-17 17:09:12 Poleon (3) #8

Ha ezt bemutatják nálunk, osszanak a kapuknál hozzá egy kis bélyeget a popcorn mellé. Sajnos csalódás számomra, hiába a vizuális orgia, Nic karaktere totális homály, de Mandy-é is, csak úgy mint az egész film. A szemnek és a fülnek élmény, egyébként egy nagy blöff az egész sajnos. Hármas alá.

2018-09-16 13:39:21 Bogár Bence (5) #7

Köszi. ;)

2018-09-16 08:38:46 TheDriver (4) #6

Megtalálod a világhálón... ;)

2018-09-16 01:41:33 Bogár Bence (5) #5

Most, hogy már páran szavaztatok, bátorkodom megkérdezni, hogy hol néztétek meg? . :)

2018-09-12 11:27:04 tomside (?) #4

Az internet mondata erre a hónapra. Legyen igaz. :)

előzmény: GothMan (#1)

2018-09-12 10:25:57 Korben (?) #3

Végre egy jó Nicolas Cage film, de esélyt se látok rá, h moziba bemutatják nálunk.

2018-09-12 08:45:51 Ubul (?) #2

elég jó kritikákat kapott...tán még jó is lesz :D

2018-06-28 19:12:36 GothMan (?) #1

Nicolas Cage még soha nem volt ilyen kemény. Trailer