Mandy (2018) ☆

(Panos Cosmatos)

amerikai akciófilm, horror, thriller

3,2

2019-03-15 18:38:38 tomside (4) #35

Akiknek tetszett, a zenei és képi világ némi hasonlatossága, és a mindfucksági kapcsolat miatt esetleg ez a kevésbé ismert darab is tetszhet.

2019-03-13 16:31:18 Mario Brothers (5) #34

Szerencsére nekem nagyon bejönnek az ilyen sötét hangulatú, elvontabb filmek. Ebben Nicholas Cage maga a megtestesült antihős. Van itt minden, mi szem-szájnak ingere: elmebeteg gyilkos szektások, emberevő motoros démonok, párbaj láncfűrésszel, Nicholas Cage felbecsülhetetlen kínlódásai és ami a legfontosabb: hangulat! Ja és a végén az életéért könyörgő főgenya, aki felajánlja, hogy leszopja Cage-et ha életben hagyja... Brutál ez a film!

2019-03-06 10:34:44 Locke(d) (5) #33

Köztük te is, mint látjuk/halljuk...

előzmény: qanic (#26)

2019-03-05 15:13:03 Ragemarci (4) #32

Biztos büszkén dől hátra ilyenkor az ember és nem is érzi azt, hogy minden egyes leírt betűje szánalmas. Amúgy szép hasonlat volt, biztos ezért maradhatott itt az inkompetens moderátorok miatt is, mert rengeteg bölcsességet áraszt és a film problémás részeit elemzi. Amúgy leginkább a konklúzió ami problémás

előzmény: qanic (#26)

2019-03-03 21:09:41 The Cortez (3) #31

Én is elvoltam vele. A komment azokat ekézte, akik a kritikusok véleményét kezdték el ismételgetni.

előzmény: Ragemarci (#30)

2019-03-03 19:26:41 Ragemarci (4) #30

Jó amikor 1 komment azokat (is) ekézi akinek tetszett... Nem éreztem a filmen, hogy törekszik valami újra, vagy legalábbis sztem a "tisztelgés nem szolgai masolassal" helyenként a célja.

előzmény: The Cortez (#29)

2019-03-03 18:25:36 The Cortez (3) #29

Egyszerre igényes és igénytelen, vontatott, nyomasztó, végtelenül elvont, hangulatközpontú, beteg + brutális C-kategóriás LSD-trip, Zsákos Frodóval a háttérben.
A fényképezés kiváló, viszont a Refn műveire, illetve az eredeti Suspiriara emlékeztető extrém színezés a képi világgal együtt, van amikor színvonalasan, míg máskor inkább hányingerkeltően néz ki. A valóságtól elrugaszkodott, szar dialógusok David Lynch & Gregg Araki munkásságát, a motoros tagok pedig a Hellraisert idézik. A meghökkentő, elborult jelenetek mellet akadnak kreatívabbak is: ilyen például az amúgy teljesen röhejes főellenség arcelváltozós része (igaz, Lynch már próbálkozott ilyesmivel az Inland Empire-ben), meg az animációs betétek.
Az atmoszféra elsőrendűen pszichedelikus, ám időnként – főként a zenének köszönhetően – átcsap horrorisztikusba, mondjuk a fő félelemfaktort a címszereplő, vagyis a főhős ijesztő kinézetű nője jelenti. Nick Cage a játékidő közepénél kezd el színészkedni, méghozzá meglepő módon jól. Az alkotás a hippi- és a rock 'n' roll életérzést is megeleveníti. Utóbbira utal a cselekmény fejezeteinek tipográfiája, valamint a magyar szinkronban nevetségesen előadott nyitószöveg.
Az egyedüli felháborító dolog a mozi újszerűnek való kikiáltása, ugyanis nem 1 véres bosszúfilmet, mint ahogy rengeteg művészi agyterrort is láthattunk már. A 2-t lehet nem vegyítették idáig, de akkor sincs semmi formabontó benne. Tehát néhány kritikus megint kitalált valami irtó nagy hülyeséget, amit aztán az ő véleményükre állítólag kicsit sem adó nép, újfent bekajált.
Megtekintését legfőképp a C-kategóriás művészfilmek kedvelőinek ajánlom!

2019-01-29 14:53:07 tomside (4) #28

Valaki hiányolta a páros előéletének bemutatását..
... a film teljesen az utóéletükre helyezi a hangsúlyt, és nagyon helyesen. Red is baszat abból a hyperdrogból, ami a hellraiser-osztagot mozgatja, és szerintem csodásan ki van bontva a film ezen az oldalon. Amíg hajtja a bosszú a drogos őrültünket, folyton a szenvedő Mandy jelenik meg előtte az animált álmokban, míg a kielégülés után Mandy ül mellette a kocsiban, és mosolyognak egymásra. A záróképen a mostanra teljesen összekuszálódott valóságot látjuk, az egymás mellett békésen pihenő bolygókat e mostanra lecsendesedett, felszámolt pokol felett. Nyilván ezek a bolygók is arra utalnak, hogy a szereplőpárosunk megtalálja a megnyugvást a bosszút követően.

Aludtam rá egyet, és a négyes csak erősebb lett. Nálam beleférne, hogy Red Miller bizonyos fokig kultfigura legyen. A zúzása valahogy zsigerileg volt egy a zenével - eleve baromi erősen adja vissza a film világa a drogok szinesztezikus hatását azzal, hogy elmosódnak a határok az érzékszervi területek között -, nem véletlen, ha az a bizonyos fegyver időnként inkább egy basszusgitárra emlékeztet...

Milyen lehet amúgy vajon LSD hatása alatt megtekinteni ezt a filmet? :D

2019-01-29 00:48:24 tomside (4) #27

A zeneszerzőjének inkább ne adjon..., mert az nem jót jelentene. Szernecsétlen Jóhann Jóhansson, pedig mekkora tehetség volt. :(

A film az, amit lejjebb látni. Kinek ez, kinek az. Nekem például nagyon adta ez a mitikus, fantasy-gőzös, erdei per csillagközi gyiloktúra. Ráadásul volt vagy 3 darab tök jó mondata is. :)
Lehet, tényleg csak blöff. De bejön.

előzmény: Ragemarci (#11)

2019-01-25 07:53:29 qanic (1) #26

Ha egy Michelin-csillagos szakács feldíszít egy fényesen tekergőző kutyaszart és feltálalja, attól az még nem más csak szar. Persze sokan megeszik...

2019-01-01 18:22:34 Bicycle Repairman (2) #25

Celluloid hulladék, jobban szenvedtem alatta, mint Nicolas Cage.

2018-11-30 11:41:50 Dió (1) #24

Rózsaszín szűrőkkel és begombázott képekkel teljesen indokolatlanul és feleslegesen telebaszott, nullánál is nullább sztorival rendelkező, classic bosszúfilm helyett már-már buta exploitationba hajló, logikusnak még csak direkt látszani sem akaró, töküres maszlag. Azaz a forma a tartalom fölött filmipar egy újabb "díszes" eleme. A legnagyobb nyugodtsággal repül rá a kapa. Cage pedig felőlem már elmehetne nyugdíjba.

2018-10-22 21:04:16 HerrWagner (3) #23

Hiányérzetem lett volna, ha nem látom Cage művészurat zokogni újfent. Ettől nem menekülhetünk. Egyszer, ha sok időm lesz, összevágom a könnypatakokat egész folyammá. A pszichedelikus részeknek van hangulata, de láttam már izgalmasabbat ezen a vonalon elég sokat. A drámaiság elhanyagolható, az örület viszonylag lapos. Klisék, wannabe művészfilm jelleg. A zene viszont tetszett, amiatt kapott csak hármast, egyébként nem egy emlékezetes film.

2018-10-16 17:41:19 tomasso (2) #22

Azért ezekről az úgynevezett természetfeletti teremtményekről (??) szívesen megtudtam volna többet, ez így megint a szokásos "képernyőre hányunk valami szörnyet, aztán parázzatok" érzés volt. A film első fele nekem sok volt, a második fele - a bosszú - már emészthetőbb, de nem szolgált valódi feloldozással a kezdeti kínzást követően. Vizuálisan egyébként erős, Cage is jó, de a fentiek tükrében nem tudok kettesnél jobbat adni.

2018-10-09 18:44:56 bambula (3) #21

Kár,hogy Cagenek nem nagyon engedték meg/engedte meg a szerep,hogy teljesen hozza az őrült Cage figurát.
Ellenben Batman apucikája a Batman Beginsből egész jó szektavezér volt.Az ő karaktere több teret kapott szerintem,mint Cage karaktere.

2018-09-30 22:37:06 Zsoca87 (5) #20

Én imádtam. A színek, a zene, a fényképezés, az elborultság. A story persze nagyon alap és közhelyes, de szerettem, hogy végre nem egy gyorsan ledarált, erőltetetten vicces valamit kaptam.

2018-09-30 21:21:05 BonnyJohnny (3) #19

Audiovizuális orgia, átható szimbolika, letaglózó erőt áraszt minden jelenet és minden képkocka.
Zseniális filmélmény
Ha bejön
Ha nem

2018-09-30 12:15:25 Prüstü (3) #18

Felgyülemlett benne némi feszkó, aminek valamilyen szinten ki kellett ott jönnie, azért nem egy sétagalopp volt az azt megelőző 24 órája, annyira azt én nem éreztem gáznak. :)

Nálam inkább az ilyen képek(de ez inkább a rendező számlájára írható) meg a már említett mese részekölték a hangulatot.

előzmény: HejjaX (#17)

2018-09-29 20:17:03 HejjaX (2) #17

Cage pedig szerintem jól játszott, semmi kirívó paprikajancsiskodás, visszafogott, átélhető alakítást nyújtott.

Ezt az állítást a fürdőszobai jelenetre is fenntartod? Mert én ott hangosan felröhögtem. És őszintén szólva pár szenvedő arcánál beugrott a "not the bees, not the bees". :)

előzmény: Prüstü (#16)

2018-09-29 17:51:58 Prüstü (3) #16

Az első fele nálam iszonyatosan működött, tényleg Lynch "nehéz" napjait idézte brutálisan nyomasztó hangulatával, sajnos a film második fele ugyan gore-ral jól meg van szórva, de feszültségkeltésben hanyatló lejtmenet.Nem beszélve azokról az álmokról amik mese képi világgal lettek megoldva, nálam az ilyenek haza tudják vágni a hangulatot rendesen. Az biztos, ha valóban kiadják Dvd-n akkor meg fogom venni és újranézem hátha felkúszik 4-re, Jóhann Jóhannssont pedig őszintén sajnálom, legmagasabb szinten művelte a szakmáját.
Amúgy egész jól felépítették Mandy és Red hermetikusan zárt gyermekmentes kapcsolatát, tényleg érződött egyfajta erős intimitás, annál átérezhetőbb volt a vérgőzös bosszúhadjárat

2018-09-29 07:01:11 ata77 (?) #15

Régóta vártam ezt a filmet, de az utóbbi évek legnagyobb csalódása. Kb ugy érzem, mintha a rendező direkt kpécézte volna Nicolas Cage-t és a 10 legszarabb alakításából összeollózva ráhúzott volna egy filmet amin szarrá röhögheti magát. Igen, elfogult vagyok, kevés színész van akit annyira utálok mint Cage-t. Régóta tervben volt a Behind theblack rainbow megnézése, de ezek után továbbra is csak terv marad. Ennyiire lineáris történettel, sablonos, egysíkú karakterekkel operáló filmet rég láttam. Persze itt most mindenki jöhet a jól bevált lenéző szöveggel, hogy nekem a transformers és a Marvel univerzum való, mert nem értettem meg, de komolyan, inkább azok. (Megan Fox és Scarlet legalább jól néznek ki) . Baromira nem értem a kritikusok miért imádják ennyire. Néhányan már már a horror megmentőjét látják benne, holott nincs mit megmenteni. Igenis születnek baromi jó horror filmek. Akár a Babadook, a Hereditary, a The witch-ről nem is beszélve visszanézhetünk a 2000-es évek Francia horrorjáig, igenis egyedi, értékes filmek születtek és születnek mai napig. Sokan a film szimbolikájáról beszélnek, ami számomra teljesen megfoghatatlan. Oké, legyen az LSD készítő csávó a Teremtő. De akkor kik a teremtmények? Mi emberek? De akkor ki Cage? A megváltó? És kik az elbaszott Manson család? Júdás és a többi tanítvány? De akkor miért marad ki a tanítás és a tisztelet a Megváltó felé az árulás előtt? Szóval tényleg várnám a megoldásokat ami kerek egésszé teszi számomra meta szinten is a filmet és nem csak ráhúzott részmegoldásokra gondolok Persze értem én hogy mindenbe megpróbálunk belemagyarázni mélyebb értelmet, de azért az nem biztos hogy mindenbe lehet is. Szerintem a Mandybe csak azért, mert telebaszták szűrőkkel a képeket és ettől baromi "művészinek" tűnik, nem kéne.
Vannak filmek ahol működik a szimbolika, mondjuk a Mother, bár annak ellenére hogy Aronofsky a kedvenc rendezőm, a Mothert tartom a legfölöslegesebb filmjének, de az legalább úgy működik ahogy kell. Összeáll kerek egésszé, csak dacból kár volt megrendezni. Na Mandyben még dac sincs.
Sajnos ez a film nem több mint egy B kategóriás bosszúfilm(még leirni is szornyű, hogy bosszúfilm, hol van ez Park Chan Wok bosszú trilógiájához képest) tele színes szűrőkkell és 80as évek nosztalgiájával, amit nagyon el kéne már felejteni, de legalábbis nem minden szart ezzel eladni.
Azt a közhelyes tévhitet, hogy a horrort meg kéne menteni, pedig rég el kéne felejteni. Nagyon is él és igenis baromi jó filmek is születnek a műfajban, sajnos a Mandy nagyon nem tartozik ezek közé.
Bár az tény, hogy nem nyomtalanul múlik el, mert bennem is indulatot szült, de ez inkább a túlértékeltségének köszönhető.
Nagyon nem kéne, hogy instant kult státuszba kerüljön!

2018-09-22 09:09:48 Korben (?) #14

A probléma sztem elég összetett lehet: annak idején azt lehetett olvasni h Cage azért vállal el mindent, h hatalmas adósságait rendezze. Na most nem úgy néz ki, rendezte volna ezt az adósságot! Azonkívül állítólag Cage munkamániás is. Pedig simán megtehetné azt amit pl. DiCaprio, 1-2évente 1-2 minőségi film, minőségi alakítással, a tehetsége még mindig megvan (és van egy jellegzetes stílusa,ami senki másnak), csak erősen válogatni kéne a forgatókönyvek között, nagyjából 1995ig ezt tette. (Egyébként hasonló a probléma mostanság Johnny Depp-el is.)

előzmény: TheDriver (#12)

2018-09-21 23:19:12 critixx (?) #13

Valahogy így történhet a dolog... :-)

előzmény: TheDriver (#12)

2018-09-21 23:11:02 TheDriver (4) #12

én azt nem értem, hogy Cage direkt szerepel évek óta ilyen moslékokban (jó ez kivétel), vagy egyszerűen nem adnak neki normális forgatókönyvet??!! simán volt ő akkora sztár, hogy nem szorult rá arra, hogy mindenféle C kategóriás mocskot elvállaljon...

2018-09-21 11:26:13 Ragemarci (4) #11

Nem volt jó Nic Cage film a zseniális Joe óta, pedig, ha időnként belehibázik a mester, akkor arra érdemes odafigyelni. Érdekes, hogy azért valahol ő is érzi, a sok only torrent (se) szar között amiben játszik, ha valami gyöngyszemre bukkan egyből nem unott bamba fejjel alibizi végig az egész filmet. Cosmatos pedig adhat egy hatalmas pacsit az operatőrének és a zeneszerzőjének is.

2018-09-17 23:27:52 miraculum (5) #10

Eszeveszett tébolyda, brutális trip a pokol legmélyebb bugyraiba Jóhannsson egészen kivételes scorejával megtámogatva.

2018-09-17 21:56:08 VVega (4) #9

Semmiféle mögöttes tartalomra vagy jelentéstöbbletre ne számítson senki, ez a film (legalábbis számomra) csupán annyi, amennyit látunk belőle. Az viszont a két soros sztorijával is egy zseniális zenével megtámogatott, színekben és erőszakban tobzódó rémálom. Üres, de brutálisan gyönyörű.

2018-09-17 17:09:12 Poleon (3) #8

Ha ezt bemutatják nálunk, osszanak a kapuknál hozzá egy kis bélyeget a popcorn mellé. Sajnos csalódás számomra, hiába a vizuális orgia, Nic karaktere totális homály, de Mandy-é is, csak úgy mint az egész film. A szemnek és a fülnek élmény, egyébként egy nagy blöff az egész sajnos. Hármas alá.

2018-09-16 13:39:21 Bogár Bence (5) #7

Köszi. ;)

2018-09-16 08:38:46 TheDriver (4) #6

Megtalálod a világhálón... ;)

2018-09-16 01:41:33 Bogár Bence (5) #5

Most, hogy már páran szavaztatok, bátorkodom megkérdezni, hogy hol néztétek meg? . :)

2018-09-12 11:27:04 tomside (4) #4

Az internet mondata erre a hónapra. Legyen igaz. :)

előzmény: GothMan (#1)

2018-09-12 10:25:57 Korben (?) #3

Végre egy jó Nicolas Cage film, de esélyt se látok rá, h moziba bemutatják nálunk.

2018-09-12 08:45:51 Ubul (1) #2

elég jó kritikákat kapott...tán még jó is lesz :D

2018-06-28 19:12:36 GothMan (?) #1

Nicolas Cage még soha nem volt ilyen kemény. Trailer