Overlord (2018) ☆ 👁

(Julius Avery)

amerikai akciófilm, háborús film, horror, sci-fi, thriller

3,3

2019-04-05 16:48:34 Calavera (?) #19

az elején eléggé fel voltam villanyozva, hogy valami amerikai, dollárégető film lesz, fröcsögős zombihenteléssel, ilyen Terrorbolygós agymenés vasárnap estére. Aztán egyre ergyább és ergyább lett, a végén már olyan szenvedés volt, hogy mindeképp tekergetni kellett...
Mert a készítők komolyan vették ezt a filmet, ahelyett, hogy lazábbra vették volna vagy nem úgy csinálni, mint egy potenciális "komoly" filmmel.
tré

2019-02-24 15:39:29 Bicycle Repairman (2) #18

Sajnos ez a mozi most a két szék közül a földre esett, pedig jól is elsülhetett volna a zsánerek közötti váltás.
Nem segít az értékelésen a jó néhány plot hole sem, egyes szereplők szuperhősként teleportálnak a helyszínek közt, ill. a szintén a semmiből kerülnek elő méretes gépkarabélyok és egy komplett náci tábor felrobbantásához is elegendő robbanóanyag is. Sajnálom, ez most nem sikerült - talán majd legközelebb..

2019-02-12 07:40:47 Mikkey (3) #17

igazából minden jó volt, csak most nekem nem esett jól ez a crossover buli. a hangvágástól az agyam elszállt, meg baromira jól nézett ki az egész, volt töke, megvolt a hangulata, egy alpári indiana jones x day of dead veszett el benne xD

2019-02-12 07:09:18 BonnyJohnny (3) #16

Szerintem pont a karakterekkel (és a színészekkel) nem volt baj a filmben. Egy akcióhorrorba szerintem ennyi elég.
De a Wolfenstein emlegetésével (bár én csak a Return to Castle Wolfensteint ismerem) azt is eszembe juttattad, hogy is lehetett volna második világháborús akcióhorrort készíteni. :)

előzmény: Ragemarci (#14)

2019-02-12 06:54:11 Ubul (4) #15

a főszereplő csajjal so-so lehetett szimpatizálni.
Nagymamát kár hogy kihagyták, csak egy pillanatra mutatták meg, örültem volna neki, ha több jelenete lett volna, vagy jelentősége a film során

Pilou Asbæk lehetett volna badass-ebb is, trónok harcában hozta jól a figurát, a Fácángyilkosokban is még olykor megvillantotta ezt a fajta tehetségét. Wyatt Russell-t először idáig csak a Black Mirror 3. évadában láttam, nekem ott is tetszett a karaktere. Emiatt, hogy ismerős arcok, és a fenti csaj miatt is kúszott fel 4-esre. De amúgy egyet értek a ti kommentjeitekkel is, így pár nap után leült bennem, és igen, lehetett volna "acélosabb", több kísérlet bemutatása akár pl, meg a horror szcénák erőteljesebb mutatása

előzmény: Ragemarci (#14)

2019-02-12 06:39:10 Ragemarci (3) #14

Mondjuk annyira jó volt, hogy megjött a kedvem Wolfeinstenezni. Kár, hogy az az érzésem volt a film elején, végén is, hogy ez egy videojáték eleje és vége. Meg úgy a karakterek is rég voltak már ennyire egysíkúak.En biza nem igazán azonosultam velük és egy háborús v. horrorfilmbe azért nem árt, ha nem szarod le éppen ki veszik oda.

2019-02-11 20:41:56 metal_face (4) #13

Lehetett volna sokminden, persze. De engem mégis rendesen elszórakoztatott így is, az általad felsorolt dolgok a zombikkal kapcsolatban nem zavartak. Túl hosszúnak sem éreztem, egy-két üresjáraton kívül semmi bajom nem volt a játékidővel. Ugyan az én 4-esem sem a lehető legacélosabb, de nálam mindenképp ebbe a kategóriába esik, elég ütős alkotás lett szvsz. A képi világ és az atmoszféra is sokat nyomott a latba.
Ennél többet nem tudok elmondani, én így gondolom, Te meg úgy. :)

előzmény: VVega (#12)

2019-02-11 20:01:37 VVega (3) #12

Szerintem ez egy tök jó film lehetett volna, ha

nem annyiból állt volna a zombik / szörnyek / akármik felsorakoztatása és lehentelése, hogy kicsit véres lesz a szemük körül az arcuk és szupererősek lesznek. Akik aztán verekednek egymással, elképesztően unalmas módon. Lehetett volna ez egy hardcore háborús film. Lehetett volna ez egy őrülten kreatív exploitation hentelés. Lehetett volna ez egy félelmetes földalatti horror. Vagy lehetett volna ezeknek a keveréke, de egyik sem lett. Közhelyes, túl hosszú, nem elég őrült vagy vad.

előzmény: metal_face (#11)

2019-02-11 18:57:24 metal_face (4) #11

Persze kérdés, hogy ez mennyire a film, és mennyire az elvárások hibája.

Igen, ezt nehéz megmondani, de valószínűleg nálam (is) közrejátszottak az elvárások, melyek a közepes osztályzatok megnövekedett száma miatt nem voltak olyan magasan. Aztán kb 5 perc után be is húzott a film.

2019-02-11 18:41:27 BonnyJohnny (3) #10

Na, nekem pont a bűnös élvezet érzés hiányzott ebből a filmből.
Persze kérdés, hogy ez mennyire a film, és mennyire az elvárások hibája.

előzmény: metal_face (#9)

2019-02-11 17:39:30 metal_face (4) #9

Persze, hogy messze van a tökéletestől és van pár 'leülős' pillanata, de ezek ellenére is egy bőven korrekt bűnös élvezet kerekedett ebből szerintem. Képi világ odabasz, megy a darálás, mégha nem is maximumon, de engem meggyőzött...

... csak, hogy pozitív iromány is álljon már itt:)

2019-02-11 08:03:09 BonnyJohnny (3) #8

Ugyan azt tudom csak ismételni, amit lentebb is írnak. Nagyon jól indul, és végig vannak pillanatai, de a tökös R rated háborús filmből (simán lehetett volna az, ami a Fury akart lenni) elveszik a horror részben, ami nem igazán horror, sokkal inkább valami exploitation szerűség, ahhoz meg viszont túl komoly marad.
Amúgy egyáltalán nem rossz. De igen... az, hogy ez a legtöbb, amit el lehet mondani róla, az nem túl jó, főleg az ígéretes kezdet után.

2019-02-10 15:25:32 VVega (3) #7

Overhyped. Nálam közelebb van a ketteshez, mint a négyeshez. Egy kicsit minden akar lenni, így a jó pillanatai ellenére semmi sem lesz igazán, egy év múlva senki sem fog emlékezni rá, annyira tucatfilm. Ráadásul nagyon hosszú, és sohasem engedi el magát igazán, hogy tényleg szórakoztató akcióhorrorrá váljon.

2019-02-09 21:02:41 Ubul (4) #6

nem volt rossz, bár az 1:50-es hosszúság kicsit lazábbra vett véve, és nem volt túl feszes, emellett legalább lett volna idő kibontani a karaktereket, de ez annyira nem jött össze. Viszont a poénok még ha csak 1 sorosak is, számomra feküdtek, kellett kicsit oldani a feszültséget. Viszont sok cikkel ellentétben én nem tartom egyáltalán zombis filmnek, mármint a szó szoros értelemben.

Horrorként light-os, de lehet hogy 2019-re már más az ingerküszöbe az embernek. Simán megnéznék egy folytatást, hisz biztos nem csak egy labor van :)

2019-02-05 21:49:03 Rorschach (3) #5

Érdekes, hogy az Overlord hangvétele kapcsán mennyire nem tudták eldönteni a készítők, végül mit is akarnak. Egy-két alkalommal ébenfekete a film humora, máskor viszont komolyan kéne venni és izgulni a karakterekért... Egyszerre pislákol egy jó háborús film és egy trancsírfesztivál lángja is, nem rossz a végeredmény, de messze nem akkora faltól falig fun, mint amekkorát a "náci zombik" szókapcsolat sugallna (és indokolna).

2019-02-05 20:00:34 erahurka (3) #4

Vannak nagyon jó pillanatai, de sajnos a főszereplő nem egyszer buta mint a tök, és még rajta kívül is történnek ostoba dolgok a filmben. Kár érte, nem lett belőle új Terrorbolygó :(

2018-11-25 13:01:26 bambula (4) #3

Nem sajnos egyáltalán nem lett Cloverfield film.
De azon túlmenően szerintem egy élvezhető horror lett.
Értem én, higy valószínűleg mint Amerikában úgy nálunk sem lett volna siker a film, de legalább mint pár évvel ezelőtt a Jackass 3. esetében, úgy most engedhettek volna egy pár szinkron és felirat nélküli kópiát a mozikba, az úgyis ingyen van.

előzmény: BalaKovesi (#2)

2018-11-25 11:54:51 BalaKovesi (?) #2

Itthon sajnos mégsem kerül bemutatásra. Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy most akkor ez most Cloverfield-film, mint ahogy azt korábban pletykálták, vagy sem?

2018-11-25 11:40:00 Rorschach (3) #1

A bemutatóról tudni bármit is? IMDb szerint most 22-én kellett volna bemutatni, de sehol semmi :/