Serenity (2019) ☆ 👁

(Steven Knight)

amerikai-angol dráma, thriller

2,6

2020-03-08 21:13:32 zsandar filip (5) #10

Olvastam a néhány hozzászólást, miközben csak ámulok -töprengek letaglózva.
Ha a Viharsziget oly sokakhoz elért, megindított és felkavart vajon itt hová tűnt az értékelő közönség?
Persze a film 1/2-ig én is meglepetve figyeltem a kliséhalmazt, szappanopera-szerű történetet, volt itt Öreghalász és a tengertől kezdve szerelem az örökkévalóságig, western kocsmáig,nagy ivászatig, erkölcsi és Isteni meghívásig minden.
De könyörgöm:
egy tizenéves fiúcska álomvilága elevenedett meg a maga romantikus, máskor horrorisztikus mesevilágával, vedelő "Toldy Miklósokkal", country kurvákkal és királylányi hősökkel a maga darabosságában, istenfélelmében, rettentő szorongásában... mégis szerethetően. A hős apja és szerencsétlen anyja ÉRTE összefognak újra, egymáséi lesznek stb, végre, hogy NEKI segítsenek ebből a förtelmes való életből megmenekülni, és biztonságban élni, felnőni. És ime sikerül, szülei áldásával , ráadásul hősi halált halt apja segítségével kiszabadul a pokolból. Gyilkolása un. áldást nyer a hosszú kín után, amelyet ő és anyja éveken át tűrt, egyik a sötét szobában fantasyba menekülve, másik a verőfényben ostorral kényszerítve.

2020-02-24 08:46:43 BonnyJohnny (1) #9

Gondolkoztam a kettesen, de konkrétan szenvedés nézni, komolyan venni nem lehet, komolytalannak túl komoly, a mindfuck érzés helyett pedig izzadságszagot érezni. A film alap koncepciója érdekes, de rosszul van megírva, csapnivalóan rendezve, és unottan eljátszva.
Nincs mire kettest adni.

2019-11-28 23:11:30 dorothygale (1) #8

Ez egy fos. Katasztrofa mar az eleje is ....

2019-11-23 14:21:52 The Cortez (2) #7

Ez a film közelebb áll a beach noir elnevezéshez, mint a Spring Breakers. Van egy alkoholista halászkirályunk, aki másodállásban férfiprostiként tevékenykedik, kapunk egy suttyó pszichopata férjet és egy femme fatale-t, akit Anne Hathaway játszik, kiszőkített fejjel. A sztori papíron biztos jól nézett ki, de a képernyőn valami hihetetlenül gyenge. Az alkotás első felét, időnként egyfajta elvont feeling járja át, a közepe tájékán pedig megtörténik a mindfuck + a műfajváltás. A végeredmény olyan, mintha a készítők nem tudták volna eldönteni, hogy valójában mit is akarnak. McConaughey karaktere idiótaként viselkedik, a félig nyárias-félig elszállt hangulat itt teljesen elcseszett, a betétdalok meg fájdalmasan szarok. A mozi a szexjeleneten, valamint a felülnézetből vett képeken kívül, nem sok pozitívumot tud felmutatni.

2019-07-04 17:49:05 Benny Bug (3) #6

Ez nem spoiler amúgy?

előzmény: dittike (#4)

2019-07-04 14:28:06 tomside (?) #5

Ez rendben van.
De a filmet is zseniálisnak tartod vagy csak az azonosulás miatt adsz rá ötöst?

előzmény: dittike (#4)

2019-07-04 14:08:49 dittike (5) #4

Autista vagyok aspergeres értem a kisfiú szándékait a filmben.

2019-06-24 09:57:58 ifj. Ó. Posszum (3) #3

Nagyon erős hármas. Egyszeri szórakozásra igazán ajánlott. Ne olvass róla semmit, lődd ki a szinkront, popcorn, fröccs és mehet. Nem ez lesz életed filmje, de egyáltalán nem olyan gyatra, mint amilyennek tartják. Csak szar volt a kezdeti marketing és a film szembement az elvárásokkal.

2019-06-15 11:36:55 kfiro (2) #2

Teljesen egyet értek, pont ezt írtam volna én is :-)

Jó szórakozást!

előzmény: tomasso (#1)

2019-03-16 09:12:12 tomasso (2) #1

Kár volt beleszőni ezt a virtuális maszlagot, ha sekélyebb vízen marad és megpróbál inkább a tonhalas vonalból kihozni valamit, akkor 1-2 osztályzattal jobb is lehetne.