Avengers: Infinity War (2018) ☆

Bosszúállók: Végtelen háború

(Anthony Russo - Joe Russo)

amerikai akciófilm, dráma, fantasy, kalandfilm, sci-fi

4,1

2018-06-17 00:28:29 The Cortez (4) #92

Mint ahogy az első részt, úgy a 3.-at is többféleképpen el lehetett volna cseszni, de az alkotók sikeresen összehozták a karakterek és a korábbi történetszálak nagy részét, a végeredmény pedig 1 pörgős, szórakoztató, meghökkentő, valamint rohadtul drámai alkotás lett, aminek ismét iszonyat jól áll a 16-os karika.
A rendezőpáros meg az író haverjaik már a Civil Warban bebizonyították, hogy ügyesen tudnak több szereplőt mozgatni egyszerre. Itt sem buktak bele az egyébként sokkal meredekebb vállalkozásba, bár 1-2 tag azért igen csak elsikkad, de hát ez a nagy számok törvénye (mondjuk Pókembernek + Amerika Kapitánynak tényleg nem ártott volna több képernyőidő). Jók lettek a régóta várt találkozások, és remekül működik a karakterek közötti interakció.
A Civil Warhoz hasonlóan, a helyszínek neveit stílusosan a képernyőre írják – számítottam rá, ráadásul a Galaxis őrzői belépője pontosan úgy történik, mint ahogy azt elképzeltem: űrhajóval repesztve, Space/Űr a screenre szerkesztve, miközben dübörög valami retro track. A mozi tele van vágva poénokkal, de egy percre sem válik komolytalanná vagy idétlenné, mivel inkább a dráma az, ami dominál benne. A humor az eleve viccesebb szereplőkhöz kötődik, akiknek szarul is állt volna, ha végigkomolykodják a 2 és fél órás játékidőt.
Az akciók látványosak, mint mindig, igaz a wakandai csata ütősebb is lehetett volna. Thanos 1 jól megírt, több dimenziós főellenség (még akkor is, ha közben egy CGI gumiember), akinek fenyegető a jelenléte, és kreatívan használja a kesztyűjében lévő köveket. Egyetlen hibája, hogy kissé sántítanak a motivációi. A sztori sok meglepő fordulatot tartalmaz: egyik ilyen a Lélek kavics holléte (erre aztán senki nem számított!), illetve az ahhoz köthető "régi ismerős", akinek a feltűnése nekem nem volt annyira váratlan, mivel már évekkel ezelőtt is olvastam teóriákat róla.
A Russo-fivérek itt fullba nyomják a korábbi Marvel-filmjeikből ismert keményebb akciót, drámát és feszültséget, meg az azokban csak helyenként érzékelhető nyomasztást. Az alkotás még a vicces beszólások ellenére sem tud tipikus, könnyed Marvel-cucc lenni, mivel szinte az egészet baljós, sötét hangulat jellemzi. A 2 legmegrázóbb rész a zseniális, már-már színpadias nyitójelenet – ami igencsak durva folytatása a Thor: Ragnarok hősies befejezésének –, valamint a letargikus finálé. A lezárás meghökkentő, szomorú és merész, még akkor is, ha a jövőre érkező 4. részben, valószínűleg felülírják az egészet.
Elfért volna a történetben több nagy találkozás is, amiket remélhetőleg a nem szerepeltetett karakterekkel együtt, megkapunk a következő felvonásban. Az egyetlen egy stáblistás jelenet, amely mellesleg a stúdió egyik legjobbja, szintén vészjósra, egyben gondolkodásra késztetőre sikeredett.

Negatívumok: Peter Dinklage. Neki aztán semmi keresnivalója nem volt itt az X-men után.

2018-06-01 00:09:07 ImpossibleGirl (2) #91

Én szomorú vagyok ettől a filmtől. Azt hittem, nem lehet elrontani mert 17 (?) film vázolja fel a szereplőket, ezért az, hogy sokan vannak nem lehet akadály, mert már ismerjük - kb megkedveltük - őket. Izgatottan vártam, hogy azok akik eddig még nem találkoztak, hogyan reagálnak egymásra. Erre az egész film csatajelenetekből áll. Örültem volna, ha beszélgetnek is egymással a karakterek két szónál többet.

- Wanda és Vízió dilemmája nem hatott meg, mert az ő kapcsolatukat sem dolgozták ki.
- Nagyon sokan meghaltak. Érdekes is lehetne, ha nem lehetne visszaforgatni az időt. Így teljesen súlytalan.
- Kesztyű lehúzása. Miért nem vágták le a kezéről? Oké, ezt meg lehet indokolni azzal, hogy Strange ezt a verziót látta az egyetlen győzelemnek, de ez kicsit suta kifogásnak tűnik most még, amíg nincs megmagyarázva.

2018-05-23 13:20:07 BonnyJohnny (5) #90

A fiatal Facundo Arana hasonlít Bradley Cooperre. :D

2018-05-23 12:58:43 tomside (5) #89

Össze!

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#88)

2018-05-23 10:01:55 ifj. Ó. Posszum (2) #88

Hát, Mark Rufallonak eléggé összeakadt a szeme, ahogy fogyatékost csinált szerencsétlen Bruce Bannerből.
De most komolyan, jobban izgultam végig az egész Vadanygyal alatt, hogy vajon összejön-e Ivo és Milagros, mint itt a 150 perc alatt.

előzmény: oscarmániás (#87)

2018-05-23 08:25:50 oscarmániás (3) #87

Nem volt köztük egy bandzsa sem, vagy tévednék?

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#86)

2018-05-23 07:51:13 ifj. Ó. Posszum (2) #86

Nem történik benne semmi, az ég világon semmi. Sztreccs-gatyás Izaura.

2018-05-17 20:17:34 kwzatz (5) #84

Nem érzem annyira álbölcsességnek, amit idéztél. Pontosan miért/melyik részét gondolod annak? Ez a gondolat szerintem kicsit árnyaltabb, összetettebb, mint a titán célja.
Szerintem Thanos (illetve a film készítői) nem ezért téved óriásit. A képregényben még működött az Univerzum felének kipusztítása, mint cél, mert a Halált szerette volna lenyűgözni vele. Túlnépesedés szempontjából meg nyert néhány évtizedet (a Földből kiindulva), mert kb. akkorra visszaáll ugyanez az állapot (lehet, hogy akkor megint csettinteni akar? :) ).

előzmény: oscarmániás (#83)

2018-05-17 15:51:24 oscarmániás (3) #83

"A romboló ösztön egyenesen következik a termodinamikából. Az élet csalás, szélhámosság, megpróbál kibújni az elkerülhetetlen és könyörtelen törvények alól; a világtól elszigetelve nyomban a bomlás útjára lép, ez a lejtő az anyag normális állapotához, tartós egyensúlyához, vagyis a halálhoz vezet. Fennmaradásához renddel kell táplálkoznia, és mivel magas szinten szervezett rend sehol sincs az életen kívül, önfelfalásra van ítélve; hogy élhessünk, pusztítani kell a rendet, fel kell falni, mert csak akkor táplálék, ha lerombolható. Nem az etika, hanem a fizika állapítja meg ezt a törvényszerűséget."
(Nem Thanos mondja, hanem Stanislaw Lem Az Úr Hangja című regényében. Nincs kapcsolat köztük, csak passzol a titán faék egyszerűségű logikájához. Ugyanilyen álbölcsesség elhangzik az Ötödik elemben is. )

2018-05-16 12:44:12 Leo_Stotch (5) #82

Tegnap újráztam, beton kemény, profi blockbuster ez még mindig.
De kell még “hozzá” a Marvel kapitány és a negyedik rész, talán a Hangya és Darázs is.
Jövő májusban kiderül, lesz e ez egy kerek, 11 évet felölelő nagy kaland. Bízom benne, mert már csak egy lépcsőfok kell hozzá.
Addig meg marad a hidegrázás, borzongás, nagy mozi.

2018-05-15 15:49:10 kwzatz (5) #81

Így van, de oscarmániásnak írtam.

előzmény: MicaHiro (#80)

2018-05-15 14:39:00 MicaHiro (3) #80

Engem az valahogy nem zavart, igaz nem vagyok nagy Pókember-rajongó.

kwatz
Nem teljesen értem, mit akarsz ezzel mondani? Ez alapján is le lett butítva Thanos, ahogy korábban írtam.

előzmény: oscarmániás (#78)

2018-05-15 12:24:09 kwzatz (5) #79

"csak itt a különbség hogy Thanos rendkívüli teremtmény (elhangzik a Galaxis őrzőiben), ám testi adottságai kevés ésszel párosulhatnak"
A tervei a filmben valóban nem megalapozottak tudományos szempontból. Viszont Thanos a képregényekben alapvetően ilyen:
-Thanos is a supergenius in virtually all known fields of advanced science and has created technology far exceeding that which is found on contemporary Earth
-Thanos is also a master strategist

előzmény: oscarmániás (#76)

2018-05-15 09:51:20 oscarmániás (3) #78

A képregényt nem ismerem, de nem lep meg, hogy így történt. Anno a Pókember karakterét sem sikerült jól eltalálni (véleményem szerint kritikán aluli), a mostani sokkal jobb, de milyen már az a sztori, amiben nem szerepel J.J.J.?

előzmény: MicaHiro (#77)

2018-05-15 09:33:45 MicaHiro (3) #77

Csak ebben az a szomorú, hogy nem kellett volna hogy így legyen. A képregényben például egy kifejezetten őrült, de mégis zseniális gondolkodású gonoszként ismerhettük meg Thanost.

előzmény: oscarmániás (#76)

2018-05-15 07:38:59 oscarmániás (3) #76

Nem akarom mentegetni ezt a filmet, de a való életben is előfordul a faék egyszerűségű indulat (pl. Hortobágyra ... aztán atombombát rájuk), csak itt a különbség hogy Thanos rendkívüli teremtmény (elhangzik a Galaxis őrzőiben), ám testi adottságai kevés ésszel párosulhatnak. Ebből kiindulva, akkor már nem is olyan béna.

előzmény: cucu (#75)

2018-05-13 21:44:49 cucu (2) #75

Keves dolgot utalok jobban, mint a bena motivacioju gonoszokat.

Thanos olyan szinten erti felre a biologiat, hogy csak na. Kiirtani a fel univerzumot, hogy ne legyen tulnepesedes? Meg ovszerautomatakkal is lenyegesen tobbre ment volna, bar a kerdes ennel is komplexebb.

Tetezi ezt azzal, hogy sajat maga veletlenul pont nem kerult a megsemmisitendok listajara. Ettol kulonosen hitelesse valik az inditeka. A terrorista ideologusok is mindig pont tulelnek mindent, valahogy sosem oket kell felaldozni.

Ehhez kepest, ahogy olvasom a neten, a kepregenyben beleszeret a "Halal" megtestesulesebe, es ot akarja lenyugozni? Ez legalabb egy oszinte indok, meg ha nevetseges is. De a szerelem vagy a hatalomvagy vagy barmi hasonlo sokkal-sokkal korrektebb indok, mint az ilyen kamu erkolcsi racionalizalasok. (lasd meg Ra's al Ghul a Batman Begins-ben)

Tovabbi minusz pontok:

Onnantol, hogy szabadon vissza lehet tekerni az idot, megszunik a tortenet, a dontesek, a kovetkezmenyek, vagyis minden, ami miatt erdekelhet, hogy mi lesz. Az Idetlen idokigben erre felepitenek valamit, ami egyszerre vicces es elgondolkodtato. De itt? Ha jol ertem a folytatas is egy szimpla UNDO lesz.

Ennyi karakter nem *lehet* izgalmas (lasd meg Hobbit trilogia). Itt a vegen nem is tudtam nyomon kovetni, hogy vegul ki halt meg, es ki maradt eletben, de nem is igazan erdekelt. Random szuperhos 1 meghal. Random szuperhos 2 eletben marad. Es?

A Civil War-nal egyszer mar kiegett az agyam. Most ismet.

2018-05-13 15:16:34 mimóza (4) #74

Bizonyára érdemes. Nekem ez sokkal hosszabb időbe fog telni... Visszafelé haladni igen érdekes stratégia. :P Egyenlőre az Ultron korán vagyok túl.
Sajnos nem tudok mit kezdeni a lelkiismeretfurdalással, amikor ilyen filmeket nézek, mert nem az én világom, mindamellett, hogy elismerem ezek kétségtelen varázsát is.

előzmény: Mimise (#73)

2018-05-13 14:35:29 Mimise (5) #73

Szia.Sikerült pótolni az előzményeket?:)Én kb 1-másfél hónap alatt pótoltam a filmeket,hogy összerakjam,mi miért,és hogyan következett.De sikerült,és elmondhatom,megérte.Ha gondolod,az Indavideo.hu--n,és a Videa.hu-n ezeket meg lehet találni.:)Ajánlom őket.

előzmény: mimóza (#69)

2018-05-11 19:03:26 Dió (3) #72

Nekem is rögtön az volt az első gondolatom, amit kwatz #42-ben már nagyrészben leírt: Dr Strangenek volt az összes közül leginkább helyén az esze, úgyhogy amikor szó nélkül odaadta a kövecskét Thanosnak, bennem is az merült fel, hogy az összes lehetséges jövőbeli kimenetelt átnyálazván döntött így. Mármint hogy az egyetlen esélyük a nyerésre az, hogy Thanost hagyják győzni, és később valahogyan ráébresztik tettének szörnyűségére, hogy majd ő maga forgassa vissza az időt (vagy valami ilyesmi... remélem ennél jobbat is ki tudnak találni, különben még a hármas is jóindulatú). Akárhogy is, amíg ezen el nem kezdtem agyalni, addig a finálé első látásra tényleg nagyot ütött, mert tudott valami olyat mutatni ezzel a tömeges mészárszékkel, ami végre ad valamilyen többletet a szokásos képregényes csihipuhiba már belefáradt hétköznapi nézőknek is.

Csak ugye ezzel a következő a probléma, és emiatt nincs meg a négyes sem: ahogy telt az idő, és olvasgattam meg gondolkoztam, szerintem is teljesen nyilvánvaló, hogy Thanos majd visszacsinálja az egészet. Innentől pedig - attól is függően persze, hogy ezt hogy csinálják - ez akár a BLÖFF fogalmát is kimerítheti, hogy először odadobjuk a csontot a nézőnek, hogy nézzétek, van tökünk egy ilyen drámai befejezéshez, majd kiderül, hogy ott van a kötél a csonton, és mikor már ráharapnék, visszarántják előlem, mondván hogy mégsem vagyunk ilyen tökösek.

Ez pedig gáz, számomra legalábbis azért biztosan, mert ennyi képregényfilm után a sima bossfightok már nem mindenkit nyűgöznek le, és a kritikák után reméltem, hogy erre rájön és ezen segít az Infinity war... de sajnos nem sikerült. Abban még így is egyetértek, hogy Thanos tényleg tökös, illetve hogy majdnem mindegyik - egyébként tényleg jól mozgatott - szereplőnek volt valami funkciója és értékelhető jelenete. De sajnos ugyanennyi (vagy még ennél is több) copy/paste csihi-puhi is szorult közéjük, nem is beszélve az olyan arany málna díjas szcénákról, mint pl. a kesztyű majdnem-levétele (miért nem vágják le egyszerűen a kezét, vagy ha már ezt is képtelenek, akkor legalább Starlord karakterét ne herélnék ki egy ilyen Z-kategóriás húzással).

2018-05-07 08:41:33 mimóza (4) #71

Nagyon jól teszed mindezt!
Kétségtelenül, határozottan és megkérdőjelezhetetlenül előnyös fiús anyának lenni. A táguló világlátás is garantált. Még ha némi sokkhatással jár is időnként, érdemes engedni. Ezt a filmet pl. egy egészen kicsit sem bánom. A japán animéket szintúgy nem. :)

előzmény: von Schatu (#70)

2018-05-07 08:24:56 von Schatu (3) #70

Azért vannak elönyei is fiús anyukának lenni. Én is a sátoros ünnepeken azzal bombázom az anyukámat, hogy nézze meg velem a kedvenc japán filmjeimet, animéimet. Tágítom a világlátását :D
Cserébe néha saját kezüleg gyártok neki hozzá magyar feliratot. Akkor van ám öröm ezerrel!
Remélem nálad is eljön ez a nap :)

előzmény: mimóza (#69)

2018-05-07 02:10:32 mimóza (4) #69

Áhh, NEEEM! Csak egy nő volt rajtam kívül, a többiek mind 20 és 30 közötti fiúk. Amikor vége lett, és a fények felkapcsolódtak, titokban rápillantottam az arcokra. Még percekig ültek és meredtek maguk elé mozdulatlanul. Nyilván ezerszer többet mondott nekik, értették a részleteket, és volt mit elemezni magukban. Picit irigyeltem őket, mint Titeket is, értő fórumtársak. Kellett ez nekem - itthonra benéz egy Marvel-maraton. (Ebbe már nem csak a fiam, a lányaim is beszállnak. Edzeni kell anyát, ne legyen olyan begyepesedett. Még ilyet! Kirángatnak a megszokott, ismerős, védett, szeretett, belakott kis helyemről Tarkovszkij mellől. :o De az is durva, hogy a tíz éves építkezést nem láttam, csak a Katarzist. Feltétlenül pótolandó. Vagy pótolhatatlan?)

előzmény: betti (#68)

2018-05-07 00:44:28 betti (?) #68

" S mindenki fegyelmezetten, néma csendben."

Biztos ők is mind fiús anyukák voltak, anyák napját ünnepelve :-D

előzmény: mimóza (#67)

2018-05-06 21:12:21 mimóza (4) #67

Néha súlyosan zuhan rám a felismerés (nem feltétlenül negívan persze!), mennyire más fiút nevelni, mint lánykákat. Példának okáért eljött most az az anyák napja, amikor színes, illatos bokréták, kézzel készült, hímzett, festett, rajzolt, barkácsolt szépségek helyett a fiamtól a kedvenc filmjét kaptam: tehát, a Bosszúállók: Végtelen háború c. csudiságot ültem végig ajándékképpen.
Nos, őszintén szólva, csak néztem ki a fejemből két és fél órán keresztül, bőszen igyekeztem összerakni gondolatban, hogy ki kicsoda; miért olyan, amilyen; honnan származik; mi a célja; milyen szuperereje van; van-e neki egyáltalán; mit miért tesz, stb. Nulla előműveltség nélkül nem volt egyszerű feladat, úgyhogy ígérem, mire a következő részt bemutatják, megtanulom a Marvel univerzum működését és összes karakterének nevét és jellemét - az előző részekből. :)

Mivel a fiamnak ez egy 55-ös film (az ő szavaival élve); a nap maga gyönyörű volt; és egyébként is, kemény akciók ide vagy oda, Benedict Cumberbatch és Chris Evans arcát mindig szívet melengető élmény látni, úgyhogy erős négyest kap a film. <3

(Hja, külön ajándék, hogy szinte csak nekünk vetítettek, alig ültünk vagy 14-en a teremben. S mindenki fegyelmezetten, néma csendben.)

2018-05-05 12:46:33 SentryD (4) #66

De igen, ez a kép a trailerből van, abban még így volt.

előzmény: Prüstü (#65)

2018-05-05 12:23:40 Prüstü (4) #65

Van itt egy kép a filmből, lemaradtam valamiről? Mármint Bruce Banner mikor jelent meg ebben a formában nem HULKBUSTER-ként vett részt ebben az ütközetben?

2018-05-05 11:01:45 ChYga (5) #64

Elméletileg meg tudná... ám egy ilyen nyertes helyzetben én sem biztos, hogy a jövőm miatt aggódnék.

előzmény: SentryD (#63)

2018-05-05 03:07:03 SentryD (4) #63

Amúgy, ha Strange meg tudta nézni a jövő variációit az idő kővel és a megfelelő módon terelgetni az eseményeket, utána nem tudná ugyanezt megtenni Thanos is, hogy észrevegye a saját vesztének eshetőségét és változtasson a dolgokon? Persze gondolom nem jut eszébe, de azért érdekes.

2018-05-04 21:51:35 Lacroix (5) #62

Thor baltájának a nyele eltűnt vagy abból megint lesz kicsi Groot?

2018-05-03 13:10:29 Leo_Stotch (5) #61

Annyi találgatás volt a film előtt, ki megy, ki marad, hogy szinte csömöröm lett a sok spekulációtól. Ezért is ütött ez így akkorát. Ügyesek a készítők. Lejjebb már leírtam a kis teóriámat, így csak annyi, hogy ha a folytatásban is ügyeskednek és Rogers Stark-al karöltve, az élete árán is akár megfordítja ezt az egészet, úgy, hogy ők mennek a többiek visszajönnek, akkor a készítők, sztoriban, merészségben már megugorják a manapság bemutatásra kerülő látvány és képregény mozik 90%át.

2018-05-03 12:37:38 Locke(d) (5) #60

Thor szerintem marad, már csak az új fegyvere kapcsán is, de főképp a Galaxis őrzőivel alkotott kémia miatt, amit szerintem szinte biztosan folytatáshoz fog vezetni. Ellenben Stark, és Rogers biztosan mennek. Utóbbi helyére részemről jöhet Bucky, előbbi pedig... nos, ott el tudom képzelni, hogy T'Challa húga veszi át a helyét, valamilyen formában. Furcsa lenne, de meg tudnám szokni.
Hulk szintén biztosan marad, már csak az X-Men esetleges érkezése kapcsán megvalósítást igénylő Wolverine-találkozó végett is.
A Fekete Özvegy már más kérdés, ott sok függ attól, hogy a belebegtetett önálló filmje mikor fog játszódni.

2018-05-03 11:28:08 kwzatz (5) #59

Ez már most kíváncsivá tett. A készítők a következő részről:
Speaking to Buzzfeed, writer Christopher Markus said the untitled fourth Avengers movie "doesn't do what you think it does.
Markus added, "It is a different movie than you think it is." Most intriguingly, he teased that the many surprising deaths at the end of Infinity War are "real," at least in some manner. "Also... [the deaths are] real. I just want to tell you it's real, and the sooner you accept that, the sooner you will be able to move on to the next stage of grief.
Markus added: "We broke your heart. Now we're going to blow your mind."

2018-05-02 19:40:00 Olórin (4) #58

Ja, értem... azt én is remélem, hogy ők halottak maradnak. Főleg Loki, már úgyis agyonhasználták (bár ugye az asgardiak esetében még könnyebben előhúzható a kalapból az újjászületéses kártya). Visiont viszont sajnálnám, mert benne nagyon sok potenciál maradt (bár ő meg egy android, szóval szintén nem olyan nagy cucc visszahozni). És szerintem is Kap-Thor-Vasember (a Marvel szentháromsága) minimum otthagyják a fogukat a végére. Legalábbis ha tényleg van bármiféle töke a Marvelnek.

előzmény: kwzatz (#56)

2018-05-02 19:21:25 tomside (5) #57

Maradok a vasemberes vezéráldozat-vonalon, mert közben eszembe jutott az is, hogy a film elején Tony magyarázza Peppernek, hogy azt álmodta, gyerekük lesz... szóval ez így kerek. Dr. Strange búcsúmondatában elmondja Tonynak, hogy nem volt más választása, de ez a "bocsánatkérés" nem a sokak (átmeneti) halála miatt van, hanem mert épp Tonynak kell meghalnia végül. Tony viszont a halála előtt valahogy megtudja, hogy apa lesz, és ez így egy csodás hollywoodi storyline. Ámen.

2018-05-02 18:19:31 kwzatz (5) #56

Azért volt néhány karakter, aki a csettintés előtt halt meg: Heimdall, Loki, Gamora, Vision. Rájuk gondoltam elsősorban.
Amúgy persze, a porladást biztos, hogy vissza fogják fordítani, mert lesz még Black Panther, Pókember, Doktor Strange, Guardians of the Galaxy. :) Én biztosra veszem, hogy az eredeti Avengers team fog hősi halált halni a nemes cél érdekében. Talán Black Widow és Hulk túléli, de Vasember, Thor, Amerika kapitány és jó eséllyel Hawkeye mennek.

2018-05-02 16:35:12 tomside (5) #55

Tényleg egyértelmű ez a feltámadásosdi amúgy. Csak legyen igazi tragikum is, és ne egy B-szereplő gyászolásáról szóljon majd a finálé, mert az mindennek elvenné a súlyát. Vezéráldozat kell, én pl. amúgy sem szívesen mennék már egy Vasember 4-ért a moziba. :)

Ezzel egyébként lenne is értelme Dr. Strange utolsó mondatának, amelyet történetesen Vasemberhez intézett.

2018-05-02 16:08:22 Olórin (4) #54

Akik elporladtak a végén, azok MIND fel fognak támadni (vagy kiderül, hogy igazából meg se haltak, pl. Strange terve az, hogy valami pocket universe-be kerültek, vagy ilyesmi) - az univerzum szintén elporladt felével együtt, hiszen nyilván nem lehet ezt így hagyni, nem csak a hősök, hanem az univerzum kibaszott fele miatt sem :) Hogy EHHEZ kiknek kell esetleg (tényleg) meghalniuk, vagy a feltámasztottak közül kik fognak aztán újra (tényleg) meghalni, az már más kérdés.

előzmény: kwzatz (#52)

2018-05-02 15:56:26 flake (4) #53

Én ilyesmit azért nem remélek, de azt igen hogy ára lesz annak, hogy megmentsék őket. Amit meg is kell fizetniük. :)

tomside: Ami nálam ötösre húzthatja, ha koherens lesz a folytatás. Blőd megúszás nélkül. Azért egy hármasért innen meg kell dolgozniuk :)

2018-05-02 15:43:32 kwzatz (5) #52

Ha néhányan közülük valóban halottak maradnak, illetve a jelenleg túlélők közül néhányan csatlakoznak még hozzájuk, akkor az azért korrekt lesz szerintem. Látok erre némi esélyt. Az eredeti Bosszúállók mindannyian túlélték. Gyanús, hogy nekik kell majd valamiféle áldozatot hozni, plusz a szerződések sem segítik az életben maradásukat. :D

2018-05-02 15:27:11 Olórin (4) #51

Ha attól függ a dolog, hogy akik most meghaltak, halottak maradnak-e a következő filmben, jobb ha máris leviszitek eggyel az osztályzatot:D

2018-05-02 14:43:56 tomside (5) #50

Bízzunk benne, hogy nem hármasra kell majd pontozni! :)

előzmény: flake (#49)

2018-05-02 14:17:54 flake (4) #49

Pontosan ugyanígy vagyok vele, csak nálam a négyesből lehet majd így ötös :)

2018-05-02 12:21:12 tomside (5) #48

Én erre most megadom a zseniálisat. Nehezen tudom elképzelni, hogy egy ekkora grandiózus munkát ettől jobban, ettől kevesebb hibával le lehetne vezényelni, és habár a világok tekintetében a Watchmen még mindig sokkal közelebb áll hozzám, ezt a munkát el kell ismernem. Szerintem ebben a műfajban ennek így kell kinéznie. Viszont a jogot, hogy a második részt követően visszajöjjek ezt esetleg átpontozni, fenntartom magamnak, hiszen a kettő együtt egy egész, és kiderülhet a folytatásból, hogy ebben is bőven lett volna mit másképpen, jobban megoldani.

Most egyelőre fürdőzök a szerethető karakterekben, a látványban, a humorban, a tragádiában, a feszességben, a lazaságban, az arányosságban stb., amit ez a film olyan módon adott meg, ahogyan ebben a műfajban korábban semmi. (Azt meg nem bírom megállni, hozzá kell tennem, hogy abban a párhuzamos univerzumban lennék még csak igazán boldog, ahol a DC csinálja így, a Marvel meg úgy.) :D

2018-04-30 14:32:15 oscarmániás (3) #47

(Lehet hogy már előbb le volt írva, nem botlottam bele.)
Amit a film vége felé láthattam, az sintoista jelkép és utalás a hiedelemvilágra, vagy csak szimplán díszítőelem és tisztelgés a keleti piac irányába? (ez ugyan spoileres, de hátha figyelmet felkeltő)

2018-04-30 10:38:44 peti0290 (5) #46

Valami buherálás az idővel biztos, hogy lesz és Marvel Kapitánynak is valószínűleg kulcsfontosságú szerepe lesz benne, nem véletlenül csipogott neki Fury az eltűnése előtt. Azt sem tartom kizártnak, hogy ahhoz hogy a film végén eltűnt karaktereket visszahozzák, valamiféle áldozatot kell majd hozni, úgy hogy a megmaradt tagok esetleg beáldozzák magukat egy másik karakterért cserébe. Elvégre elég érdekes, hogy pont a régi motorosok maradtak életben, és azok haltak meg, akikre a jövőben még építeni akar a Marvel (nem egynek már biztosan bejelentett folytatása is van). Stark szerintem hajlandó lenne magát beáldozni Pókemberért cserébe, ugyanúgy a Kapitány is Buckyért, vagy mondjuk Okoye a királyáért, a Párducért, és még lehetne folytatni...Szóljon valaki ha ez szerinte hülyeség, igazából most jutott eszembe a dolog, de én akár egy ilyen végkifejletet is el tudok képzelni.

előzmény: Leo_Stotch (#45)

2018-04-30 09:27:02 Leo_Stotch (5) #45

Nagyon “gyanús” hogy szinte pont azok haltak meg akiknek nem kellett volna és azok maradtak életben akiknek menni kellett volna, mert kaptak már saját trilógiát, unja a színész stb. Így a negyedik, lezáró részben elképesztő ötletekkel, csavarokkal, időutazással, szeretnék találkozni, hogy szórakoztassanak és biztos úgy lesz, hogy aki most ment az marad és fordítva. Kivéve talánk Loki, Heimdal, Gamorra....
De mindennek így kellett történni, ahogy Strange látta.
A Marvel kapitány ugye a 90-es években játszódik, lehet hogy épp a fináléja éri el 2012-t, az első Bosszúállókat, ott kapja meg Fury-tól az üzenetet, lesz Stark a led zeppelin pólóban..... ki tudja? Óriási!

2018-04-29 23:17:42 ChrisAdam (4) #44

Amúgy Samuel L. Jackson nem halt meg még stílusosabban, mint itt. :D

2018-04-29 23:05:16 Jason13 (5) #43

10 év és 18 film után végre megérkezett az az MCU-mozi, amire oly sokan vártak, a Végtelen háború.
Ugyan nem vagyok egy nagy Marvel őrült, az eddigi munkáik között több olyan is akadt, melyek nem igazán nyerték el a tetszésem, de így is kíváncsi voltam, hogyan oldják meg a készítők azt, amit már a Bosszúállók első részében beígértek: a nagy összecsapást Thanos ellen.
A végeredmény láttán leesett az állam és így a film után órákkal is azzal telik az időm, hogy próbálom összeszedni a padlóról.
A nagyszerű Tél katonáját és a szintén ütősre sikerült Polgárháborút szállító Russo tesók ugyanis összerakták a stúdió egyik (ha nem a legjobb) darabját.
Számtalan helyen hibázhattak volna, hiszen rengeteg karaktert kellett megmozgatniuk, több cselekményszálat vezetniük és a drámát is kellő súllyal kellett érzékeltetniük ebben az alapból vidám hangulatú univerzumban. De néhány kisebb bukkanót leszámítva pazarul helytálltak és egy igencsak intenzív szuperhősmozit tettek az asztalra, amit szerintem évek múltán is a legjobbak között fognak emlegetni.
Gyorsan az elején le is tudnám a negatívumokat. Hiába a több, mint két órás időtartam, úgy éreztem, hogy lehetett volna még vaskosabb a játékidő, mert néhány fontos információ csak pár gyors mondatban kerül ledarálásra. Aztán azt se bántam volna, ha elhalálozások terén kissé tökösebbek lettek volna a készítők. Szó se róla, így is sikerült egyszer-kétszer meglepniük, de csak nagyon kevés szereplő terén léptek meg olyat, ami a későbbiekben ne lenne visszafordíthatatlan.
Innentől kezdve pedig jöhet az áradozás. A karakterdinamika szenzációs, nagyszerűen lett megteremtve a szereplők közötti kémia és mindenki pont annyi játékidőt kapott, amennyit kellett. Egy figura esetében sem éreztem azt, hogy elnyomná a többieket. Aztán itt van maga Thanos, aki simán az MCU legjobb fő-gonosza. Végre egy kellően fenyegető ellenlábas, aki érthető motivációkkal és kellő drámaisággal lett felvértezve.
Látvány szempontjából sem érheti panasz a produkciót, az összecsapások jól követhetőek, dinamikusak és helyenként kifejezetten kreatívak. Talán az utolsó ütközet lett kissé gyorsan lezavarva, de a finálé így is erősre sikeredett.
A dráma és a humor is értő kézzel lett adagolva, egyik se nyomja el a másikat. Nem is tudom, mikor éltem át olyat, hogy az egyik jelenten még jókat derültem, míg a következőn már tövig rágtam a körmöm az izgalomtól és a könnyeimet is vissza kellett fojtanom.
Alan Silvestri zenei aláfestése is maga a gyönyör. Igaz, nagyon eredeti tételekkel nem rukkolt elő, de biztos kézzel adagolta a különböző szuperhősök tételeit és az első Bosszúállókhoz írt szerzeményét is a legjobb helyeken vette elő.
Biztos érződik a véleményemen, hogy hirtelen felindulásból lett lekörmölve, pedig már több óra eltelt azóta, hogy hazaértem a moziból. A film jelenetei viszont még mindig itt vannak előttem, a fejemben zakatolnak Silvestri dallamai és legszívesebben már most nézném a folytatást.
Többször fejeztem már be így a véleményeimet, de most aztán végképp nem tudnék más lezárást találni mondandómhoz: Az ilyen élmények miatt szeretek moziba járni!

2018-04-29 18:21:34 kwzatz (5) #42

A legjobb MCU film eddig, magasan, nem is kérdés. Már az első trailer óta nagyon vártam (sőt, valamivel régebb óta, mert már az első trailert magát is nagyon vártam :D ), és nem kellett csalódnom! Nehéz róla spoilerek nélkül írni, ha valaki nem igazán ismeri a Thanos-történeteket a képregényekből, az egészen biztos meglepődhet itt-ott.
Nekem olyan érzésem volt közben, hogy egy két és fél órás katarzist nézek. Olvastam, hogy 300 millió $-ból hozták össze, és megmondom őszintén, hogy nem értem, ez hogyan sikerült. Ha arra gondolok, hogy azért ezeket a képregényfilmeket egy ideje 200+ millióból hozzák össze, ez nem kis teljesítmény, mert itt nem spóroltak semmivel.
A két leginkább megkérdőjelezhető dologból az egyik szerintem teljesen logikus, a másik meg... nos a karakter jelleme alapján az adott érzelmi állapotot tekintve azért megérthető.
Főleg lizardkingnek írom, mert egyszer már megmagyarázták, és újra felvetette a problémát:
Doctor Strange Thanos megérkezése előtt végignézett 14 millió végkimenetelt (ha jól emlékszem).
Azt mondta, hogy egyszer jártak sikerrel. Amit ő onnantól kezdve tesz, az valószínűleg annak az egy végkimenetelnek megfelelő. Azért mentette meg Starkot, azért adta oda a követ, azért nem használta Thanos ellen a követ, mert valószínűsíthetően abban az egy esetben, amikor sikerrel jártak, így történt.
Lehetséges, hogy minden olyan végkimenetel, amiben használta a követ vagy amiben akár Űrlord nem üti meg Thanost, ahol nem adja oda a követ stb. olyan végkimenetelhez vezet, ami végleges és visszafordíthatatlan az Univerzum élőlényeinek a felét tekintve. Lehet, hogy Tony Starknak túl kell élnie azt az összecsapást, mert jelentős szerepe van abban az 1 végkimenetelben. Szerintem így logikus.

A látvány lehengerlő. Az elvárásaim között volt, hogy lássak egy Hulk vs Thanos bokszmeccset, erre megkaptam az első 5 percben :D. Nagyon sok eszméletlen, kreatívan megoldott csatajelenet van benne.
Elhiszem, hogy valakinek ez már sok, de az nem én vagyok. "Thanos vs a csapat a Titánon, Thanos vs Doktor Strange, az ütközet Wakandában, mind-mind elképesztőek."

A film "érzelmi oldala" is rendben volt, ráadásul az sem semmi, hogy ennyi szereplőt sikerült megfelelően mozgatni, szinte mindenkinek jutott legalább egy érdekesebb jelenet. Valójában ez is annak köszönhető, hogy az egész film egy két és fél órás katarzis, már nem kell semmit felépíteni a film első felében, ugyanis az régen megtörtént az eddigi közel 20 filmben.

Valójában sejtettem, hogy mi lesz a vége, sőt, reméltem, hogy ez lesz a vége. Akárhogy is folytatják, ezt a filmélményt már nem veszi el tőlem egy borzasztó Avengers 4. sem, úgyhogy én hálás vagyok ezért a 2 és fél óráért.

Ja, még egy vicces dolog, öcsém hallotta a film végén:
Amikor megjelenik a felirat, hogy "Thanos még visszatér" - egyébként ez is milyen egyszerűen jelzi, hogy ki is volt itt lényegében a főszereplő - egy középkorú hölgy elejtette a kérdést: "Az ki?" :D

előzmény: lizardking (#30)

2018-04-29 17:31:47 ChrisAdam (4) #41

Egy jó ideje kiábrándultam a képregénymoziból, de ez félig-meddig visszahozta a bizalmamat, bekajáltam. Nem mondom, hogy minden Marvel-filmnél sorban fogok állni, de a következő Avengers-filmre is biztos jegyet váltok. Thanos zseniális főgonosz, végre nem egy kézdörzsölős rosszfiú, aki magának akarja az univerzumot, van karaktere, drámája és baromi érdekes célja, ezen lehet is gondolkodni. Ezzel megleptek. Megleptek a film egyes jelenetei is, nem gondoltam, hogy például Gamorra halálával meg tudnak hatni, vagy sikerül a stáblistát elérve bennszorítani a levegőt. Nagyon szépen oldották meg a finálét, merész ez egy blockbustertől. Epikus jelenetekkel is bír, kreatív akcióval (amiből néha sok is azért) és sikerül egy jó egyensúlyt hozni a karakterek közt, a humora pedig igen jó. Persze vannak baromságai, logikátlanságai (#starlordruinedeverything). Na, és természetesen megalomán, a műfajához hűen, és a látvány is néha too much, de azért ez nem újdonság ebben a zsánerben.

A maga nemében tehát nagyon jó film az Infinity War, minden bizonnyal a legjobb Marvel-film eddig, most már csak az a kérdés, hogy sikerül-e ezt a szintet tartani a következő részre, illetve az, hogy ebből a fináléból hogyan húzza ki magát a forgatókönyvíró-páros, mert nem lesz egyszerű. Magasak az elvárások. A képregényfilmek nem a Marvelnél haldokolnak, ha maradnak a merész vonalon, akkor jó kis filmeket is összehozhatnak majd.

2018-04-29 14:37:03 VVega (5) #40

Hát figyelj, Thor majdnem meg tudta ölni most is, mikor már nála volt az összes végtelen kő. Csak a fejére kellett volna céloznia. Biztosan többféleképpen is legyőzhető.

előzmény: Umberto (#39)

2018-04-29 14:01:44 Umberto (5) #39

Szerintetek ezek után hogy lehet legyőzni Thanost? Nem olvastam a képregényeket, úgyhogy ezért is kérdezem. Gondolom, nem Thanos győzelmével fog véget érni a saga.

2018-04-29 12:55:52 Tetovaltlany (5) #38

Imax 3D valami csodaszep volt.ujraneztem par napja az osszes Marvel moviet ami ide kapcsolodik,szoval eleg fajdalmas volt Loki halala az elso 10 percben wtf !!!!!!, Gamora :(,Iron Man majdnem,aztan a vegen majdnem mindenki buuuu.Szerintem ilyen rohadt jo filmet reg lattam,s jo lenne DCtol is hasonlo szintu sztorikat is latni,hiszen boven van alapanyaguk.Total 10/10 movie.Ja Thanos nagyon erdekes karakter.Kar hogy nincs lehetosegem ujranezni a filmet vagy 100szor.

2018-04-29 08:39:44 VVega (5) #37

Annyi részemről biztos, hogy 149 perces filmek a legritkább esetben repülnek el ilyen rövid időnek érzékelve. Csúcsra ér a 10 éves univerzum-építés, csodálatos film.

2018-04-28 19:40:40 Bogár Bence (5) #36

Nehéz lesz kivárni a folytatásig hátralevő időt.

2018-04-27 22:27:26 Havierez (3) #35

Nem tudom nekem ez egy erős közepes alkotás lett. Thanos feje eleve komolytalan volt hát még a személyisége. Thor, Amerika kapitány és Vasember karakteréből vajmi keveset láthattunk. Szóval összességében nekem se nem tetszett se nem lett rossz. Olyan tökéletes középkategória!

2018-04-26 21:37:41 Gameface (5) #34

a film után az első gondolatom az volt, hogy szívvel és lélekkel.

aztán a következő az egyensúly. mert nincs annál billegősebb mérleg, mint amikor a szívszaggatást akarod összepárosítani a visítva röhögéssel.

de a legvégső gondolatom ez volt: remélem Korg elkezdte már nyomtatni a szórólapokat!

2018-04-26 18:42:43 Leo_Stotch (5) #33

A 4. rész forgatási fotóján ott volt Stark a Led Zeppelines pólóban... meg Sólyomszem vmi csizmában. Persze, hogy lesz itt időugrás, csavar, meglepi.De nekem most a tököm durrant el majdnem. Hát mi jó kis mozi volt ez? A 2. perctől kiesett a kukorica a számból..csak kapaszkodtam. Aki látta az előzetest, miket csavartak azon is. Mesteri. A Hulkbusterben Banner, meg ezernyi más. Aludnom kell rá, de teljesen lenyűgözött. Megléptek igen sok dolgot, amit egy nagy költségvetésű mozitól nem várnék.Így a negyedik valami elképesztő lesz. Érdekes, nem tudom hogyan fogják a dolgokat csűrni, visszahozni, majd meglepődök jövőre.
Nem volt elmismásolva. Thanos is..megérte várni. Áldozatot hoz, aztán csettint. Már az első percekben, mikor lecsavarja Hulkot, aki elvileg a legerősebb.
Strange doki tud mindent, nem véletlenül történtek így a dolgok. Majd kiderül. A Dc-vel nem hasonlítgatnám, csak egy mondat..ez volt a koporsójukba az utolsó szög.
Marvel kapitány felvezetése..ugye az jövő év eleje, aztán jöhet a negyedik. A Hangya folytatás meg a Polgárháború után játszódik időrendben, érdekes.Cimborám jegyezte meg, hogy Stark és a Kapitány nem találkozik a filmben...

Csak csapongtam, de ez így nagyszerű élmény volt.

2018-04-26 18:29:31 TomPowell (4) #32

Pont emiatt volt súlytalan nem egy összecsapás, valamint a finálé
Mivel Pókember filmje már most nyártól forog, Doctor Strange-re és Fekete párducra is számíthatunk, innen számítva meg nyilvánvaló, hogy a film nagy fináléja, akármennyire váratlan is egy rohadt nagy blöff. Talán nem mindenkinek, de akkor is az. Ráadásul Russoék ezt már korábban is meglépték. Kinyírtuk Fury-t! Jah, mégsem! Meghalt Bucky! Ja nem, feltámadt! (Tudom, hogy képregény, csak egy filmben ott van két ugyanolyan szitu.) Összeveszett Steve és Stark! De azért a végén kiderül, hogy ott vannak egymásnak, ha kell. Ugyanez lesz itt is, csak nagyobban, két filmre bontva!

előzmény: MicaHiro (#31)

2018-04-26 18:13:13 MicaHiro (3) #31

A spoileres megállapításoddal egyet kell, hogy értsek, én is így gondolom és nálam ez húzza le (többek között) jelentősen a filmet.
Innentől a végét véleményezem, és még a képregényből is SPOILERezek
Szerintem az, ahogy sikerült lezárni a filmet konkrétan a filmtörténelem valaha volt legnagyobb blöffje. Nincs az a forgatókönyvíró, aki így szabadul meg egyszerre a Fekete Párductól, Pókembertől, Groot-tól, Skarlát boszorkánytól stb.. Sőt, én egyenesen azt tippelem, hogy a következő fázisban azok lesznek a központi hősök, akik most eltűntek. A képregényben egyébként szintén meglépi Thanos, hogy kiirtja az univerzum felét, de aztán ezt visszacsinálják, 99% hogy a MCU-ban is ez következik.

előzmény: lizardking (#30)

2018-04-26 16:34:56 lizardking (4) #30

Igen, erre én is gondoltam. Csak akkor nagyon okos forgatókönyvet kell írniuk a 4. részhez, hogy elmagyarázzák logikusan, miért is kellett meghalnia a fél gárdának. Nem lehetetlen kivitelezni, de ha ebből az jön ki, hogy visszacsinálnak mindent, akkor bekaphatják. Márpedig ez fog kijönni, annyira tudom... Plusz, azt azért lássuk be, hogy az idő variálásával Thanost úgy leszerelték volna, mint annak a rendje.

előzmény: unfamous (#27)

2018-04-26 15:02:25 Tenebra (3) #29

Én aztán abszolút nem voltam a Bosszúállók-filmek híve, de ez nekem is bejött. És természetesen Thanos és az olykor valóban drámai jelenetei miatt jött be. Thanos persze mindenkit lesöpör a vászonról, valóban nem volt túlzás az, hogy ő egyfajta főhőse ennek a sztorinak. Nem mondom, hogy egyetértek a céljaival, mert meglehetősen fasisztoid figura, de van egyfajta tragikus vonása, ami végre átélhetőbb karakterré teszi mint amilyenek az átlag Marvel-gonoszok. Az Amerika Kapitány-filmeken dolgozó csapat jelenléte érezhető, hiszen A Tél Katonája és a Polgárháború negatív hősei sem voltak klasszikus gonoszan vihogós főgonoszok. :D

Az persze várható volt, hogy ennyi hőst nem tudnak mozgatni, illetve nem tudnak nekik kellő mélységet adni. Így kicsit feleslegesnek tűnik a Fekete Párduc-film, de még A galaxis őrzői is, jóllehet, legalább annak a csapatnak volt fontos dramaturgiai funkciója. De igazából Vasember, Thor és Gamora váltak lényegesebb szereplőkké, szegény Pókember, de még Amerika Kapitány is igazából egydimenzióssá redukálódtak.

Nekem a Vasember drámája tetszett a legjobban egyébként. Ahogy fokozatosan rádöbben, hogy Thanosékhoz képest ő egy porszem, és a páncélja nélkül ugyanolyan jelentéktelen kisember mint akiket Thanosék abálnak. Az a sejtésem, hogy a következő Bosszúállók lesz az ő "Loganje". :D

Valahogy Thort is megkedveltem. Eddig egy hülye szépfiúnak / izomagynak tartottam, de itt igazán tökös jelenetei voltak. Az új fegyver megalkotása kolosszális, és ahogy becsapódik a végső csatában, meg ahogy dühből Thanos mellkasába vágja a bárdját, az igencsak katartikus.

A finálé meg... Nos, erre tényleg nem számítottam. Hiába, hogy a Marvel azért mer kísérletezni a szuperhősfilm műfajával, főleg a Russo-fivérek filmjein érződött ez eddig. De ez. Tényleg sokkolt. Persze tudom, hogy majd a következő filmben találnak valami megoldást úgyis a rend helyreállítására, és van egy nagyobb gonosz Thanosnál. Azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy esetleg összefogjanak a hősök Thanosszal. :'D Mindenesetre ez az elporladós, csettintős finálé kurva jó volt. Kétszer is elbizonytalanodtam, mikor Vízió fejében sikerül széttörni a követ, és amikor Thor belevágta a bárdot Thanosba. Már majdnem legyintettem, hogy áh, gyáva szarok, nem merik az unhappy endet meglépni. Aztán mégis. Itt nyert értelmet az, hogy ezek a Végtelen Kövek tényleg nemcsak ilyen vörös hering jellegű cuccok, hanem valóban az ultimate hatalmat adják. Thanos most gyakorlatilag a tér, az idő és a létező valóság teljhatalmú ura, legalábbis úgy tűnik. Ahogy mondani szokás: innen szép nyerni :D

Persze butaságok ebben a filmbe is voltak, főleg az, amit a spoilerben is emlegetnek alattam. Ez annyira olcsó szar fordulat, hogy már majdnem lejön a kesztyű, de aztán mégsem, mert Űrlordnak eldurran az agya. Ne már! Ennél valami jobbat is kitalálhattak volna.

Na meg azért azt a részét a marketingnek, hogy itt bizony fontos karakterek fognak meghalni el kell osztani kettővel. :D Vagy nemtom, kinek mi a kedvence, de Vízió engem abszolút nem érdekelt, annak ellenére sem, hogy próbálták itt erőltetni, hogy ő mennyire érző lény lett, és mennyire szerelmesek a Skarlát Boszival. Ez utóbbi is csak azért volt izgalmas, mert Elizabeth Olsen gyönyörű. :D Gamora meg... Nos, nem tudtam hozzá sem kötődni különösebben, A galaxis őrzőiben sem. Pókember, Amerika Kapitány, Thor és a többiek nagy valószínűséggel nem fognak meghalni, vissza lesznek hozva. Egyedül Vasember halálát tartom reálisnak, mert az ő karaktere leszerepelt és kiégett már eddig több filmben is, és Robert Downey Jr. is pedzegette, hogy kiszáll a buliból. Az ő halála tényleg súlyos lesz, ha lesz. De lehet, hogy az sem lesz.

Kérdés, hogy jövőre hogyan szövik ezt tovább. Nagy az esély arra, hogy el legyen cseszve mint mondjuk az X-Men: Apokalipszis. Mindenesetre ha a Marvel tényleg szeretné kicsit átrendezni a moziverzumát, akkor maradjon csak merész. De én attól tartok, hogy ez egy zárványszerű film lesz...

2018-04-26 14:56:31 bambula (4) #28

A Thorosat én kérdeztem,bocsesz.

De ne haragudj légyszi,hogy tovább értetlenkedek,mivel a többiek futva mentek Thanos fogadására és Thornak pedig csak elég a harci szerszáma,hogy egyik helyről a másikra repüljön,akkor,hogy lehet,hogy a többiek pity-puty odafutottak Thor meg sehol,pedig tutira neki is feltünt Thanos érkezése,szerintem.

előzmény: unfamous (#27)

2018-04-26 14:46:41 unfamous (5) #27

a csavar Dr.Strange szövegéből következtethető ki, azt mondta megnézett x millió lehetséges csata végkimenetelt, és csak egyben győznek, nyilván eszerint cselekedett. Gondolom az x millióban benne volt az időtekergetés is....btw, az életben is sokszor hülyeségeken mennek el komoly dolgok, egyébként Űrlord reakciója teljesen megérthető, Thanos megölte a szerelmét-társát...
Thor miért nem ér oda?Ugye ezt nem komolyan kérdezed? Pár perccel előtte érkezett meg Thanos, nyilván nem Whatsappon írtak neki, hogy gyere Thor...odaért, cselekedett.

előzmény: lizardking (#25)

2018-04-26 14:36:27 bambula (4) #26

Ez a Thanos egy igazi Tomoceuszkakatiti,és baromi jó rosszfiú.

Viszont nekem is volt gondom azzal,amivel lizardkingnek is,nevezetesen,ha már egyszer majdnem legyőzik Thanost,akkor a bohóc Űrlord minek bohóckodja el szokás szerint a dolgokat?Plusz kesztyűhuzogatás helyett nem lehet volna nyugalmi állapotában kesztyűvel együtt lecsapni a karját?De ami még ennél is jobban érdekelne,ha Thor főleg azért szállt be a csatába,hogy revansot vegyen Thanoson,akkor a végső csatánál,mikor már a legutolsó főszereplő is odatudott érni Vizió megvédelmezésére(meg persze a sárga kövecske,plusz Univerzum védelme),akkor Thor aki a leggyorsabban odaérhetett volna,hol maradt,miért csak az utolsó utáni pillanatban ért oda?Még lenyomott valahol egy standup műsort?Vagy neki is ki kellet rohanni kisdolgot elvégezni,mint a mozi nézőközönség felének?

Amúgy jó kis film.Nem értem a Disney miért vár a folytatással egy évet,simán vihetné Star Wars film híjján az idei decembert is.

2018-04-26 12:54:42 lizardking (4) #25

Egy kissé csalódott vagyok. Azt hittem, hogy megismétlik a Bosszúállók első részének legjobb pillanatait, de egy-két jelenetet leszámítva ez sajnos nem jött össze. Ott elő tudták belőlem ugrasztani az ujjongó kisgyereket a végső csata során. Itt is közel jártak, de igazából nem sikerült. Nem mintha ettől rossz film lenne. A cselekmény nagyon pörög, egy percre sem áll le, néha talán már túlzottan is. Helyenként azt éreztem, hogy egy-egy jelenetet kicsit nyújthattak volna még a hatás kedvéért, de ezt egy ennyi karaktert és eseményt mozgató filmtől, két és és fél órában, nem nagyon lehet elvárni. Én személy szerint rátoltam volna még vagy húsz percet, úgy is megnézte volna a nép. Ettől függetlenül, meglepő módon, majdnem minden karakter hozza a formáját, szinte mindegyiküknek megvan a maga stílusos pillanata, a maga odaillő egysorosa és nem feltétlenül bad ass-típusú. Nyilván akadnak, akik többet vannak a vásznon, mások meg kevesebbet, de még így sem volt hiányérzetem. Thanos karakterétől én azért nem vagyok hasra esve, de az tény, hogy a szokásos főgonoszokhoz képest, egész korrekt, persze csak műfajon belül. Szórakoztató poénokból is akad, amik szerencsére nincsenek túltolva, az Őrzőkhöz fűzödik pár erőltetettebb, de ez csak az én véleményem, nekem ők alapból a "too much-kategória." A látvány természetesen ott van a szeren, de őszintén szólva ez a minimum egy ilyen kaliberű filmtől, szerintem Thanos is valósághűen (már amennyire egy lila titán az tud lenni), részletgazdagon lett kivitelezve. A harcok jók, de ahogy az elején említettem, nekem hiányoztak az igazán epikus pillanatok - vagy csak szimplán annyi csatát láttam már a képregényfilmekben, hogy immunis lettem rájuk.
A szokás szerint nem túl bonyolult történetben azért akad két olyan elem is, amin felhúztam a szemöldökömet. Az egyik, mikor a Titánon már majdnem legyőzik Thanost, de Űrlord faszsága elrontja a dolgot, az elég idegesítő. De ami még ennél is zavaróbb, az az, hogy Doctor Strange miért nem veti be az Időkövet, hogy visszapörgesse az eseményeket? Mi több, azzal az egy kaviccsal szerintem simán csőbe lehetett volna húzni a főgonoszt minden komolyabb nehezség nélkül. Persze akkor nem lenne kaland, amit el lehet mesélni, nem igaz? A másik dolog pedig, hogy oké, hogy most aztán kinyírták a fél szuperhős populációt, de olyanokat is, akiknek már bejelenetették a következő szóló filmjét. Ha ez azt jelenti, hogy a Bosszúállók 4-ben majd valami Kesztyűs trükkel visszacsinálják az egész mutatványt, akkor elmennek a búsba. Akkor ugyanis az egész finálé drámai ereje - ami kétségkívül meglepő, hatásos és bátor húzás, de csak akkor ha így is marad - megy a levesbe. Azt pedig nem bocsátanám meg, akkor csak egy blöff az egész, amiben ál-drámával hökkentik meg a nagyérdeműt. Márpedig sanszos, hogy ez lesz... De ne legyen igazam.

2018-04-26 10:56:37 ChYga (5) #24

Aggódva ültem be a filmre. Leginkább azért, mert elképzelhetetlennek tartottam, hogy mindenkire jusson kellő idő. A film azonban minden akadályt simán vett. Több, mint zseniális! Filmtörténetileg pedig abszolút egyedülálló az, amit itt az évek alatt felépítettek. Thanos-t is szerettem, meglepően jól működött, hogy őt állították a középpontba. Személy szerint a CGI-al sem volt gondom. A poénok ellenére (mert azért volt itt is bőven) a "dark-osabb" hangulat is megmaradt.
Azt hiszem ennél jobb Marvel filmet már nem fogok látni... csillagos ötös!

2018-04-26 00:27:23 unfamous (5) #23

tömören: zseniális!

Én marha beleolvastam néhány lehúzó kritikába, ezért picit félve ültem be rá. A cselekménye több helyen játszódik, amiket szerintem parádésan kapcsoltak össze. Jól átgondolt, remek esszenciája az eddig marvel filmek legjavának. Kellemes csalódás, mert egy szórakoztató, izgalmas popcorn mozi, a jelenlegi cgi tudás legjavával füszerezve. Majd 3 órás,de a hangulata szinte végig feszült, egy pillanatig sem unatkoztam. Az Avangers filmek közül nekem eddig ez tetszik a legjobban!
A stáblista jó 13 perces,de utána van még jelenet, érdemes megvárni!
szerintem Captain Marvelt hívja Fury.....nagyon kiváncsi vagyok ebből a vesztett helyzetből hogyan fogják visszahozni a cselekményt

2018-04-25 14:59:59 kwzatz (5) #22

Olórin cikkjéhez: "A világegyetem erőforrásai végesek, a népessége meg csak szaporodik, vagyis utóbbit vissza kell nyesni előbbiek szintjére."
És Thanos megoldásként itt is a felezést látja? Mert akkor a zseniális titánnak elég hiányos ismeretei lehetnek statisztikából. :D Kiírtani az univerzum felét megfelelőnek tűnik ahhoz, hogy lenyűgözze a Halált, de ha már ilyen "pragmatikus" okai vannak, akkor nem elég körültekintő a lila fickó. Feltéve persze, hogy az univerzum népességnövekedése hasonlatos az emberiségéhez, ez maximum 50-60 plusz évet jelentene és minden ugyanott tartana, mint Thanos pusztításának idején. Továbbá elgondolkodtató, hogy vajon a hangyákat, cicákat, oposszumokat is felezi-e, mert hát ők is használják az erőforrásokat. :D
Amúgy ebből, ha jól következtetek, akkor sejtem, hogy mi a film végeha már ennyire pragmatikus és nemes Thanos barátunk, akkor az a tippem, hogy miután elvégezte dolgát, ő sem akar többé erőforrásokat használni. , de inkább lepjenek meg. Remélem a készítők kreatívabbak, mint én. :)

"Már majdnem fut a stáblista, mire rájössz, hogy a cím, a marketing, a saját prekoncepcióid mind megtévesztettek: ez nem egy Bosszúállók-film, hanem egy Thanos-film. Bumm."
Havonta cikkeztek arról, hogy ez egy Thanosra fókuszáló "heist movie" lesz, itt a 6-os hsz-ben is írtam pl., úgyhogy ezt azért lehetett sejteni.

2018-04-24 19:49:53 Varga Ádám (?) #21

Korrekt.

előzmény: kwzatz (#20)

2018-04-24 17:55:29 kwzatz (5) #20

Ugyan már régi kommentem volt, de most újraolvastam. Az általam leírt 28 sorban egyetlen betűt sem írtam a film "lehetséges minőségéről", így nem igazán értem a kommented.

Arra van garancia, hogy sikeres lesz, erről írtam. Egyszerűen nem lehet másképp, logikus. Még az sem tudná megakadályozni benne, hogy ha nem sikerült volna jól (persze kihatna a bevételre, de a pénzügyi sikert megakadályozni még ez sem tudná, csak ha tényleg kritikán aluli, bűnrossz lenne...). De hát 10 éve erre készülnek, azért remélem az eddigi jobban sikerült Marvel filmek szintjét sikerül megütni, még jobb, ha túl is szárnyalják azokat. Pénz, alapanyag, színészek adottak voltak, nehezen tudom elképzelni, hogy annyira mellémenjen. Esélytelen.

előzmény: Varga Ádám (#18)

2018-04-24 15:44:38 BalaKovesi (5) #19

Nincs is annál jobb érzés, amikor idő előtt belefut az ember egy rohadt nagy spoilerbe... :) Kellett nekem belehallgatnom a soundtrackbe... (A trackek között futottam bele egy spoileres címűbe.) :/

2018-04-24 10:19:29 Varga Ádám (?) #18

Semmire sincs garancia.
A film minőségére sem.

előzmény: kwzatz (#16)

2018-04-03 12:04:05 Leo_Stotch (5) #17

Ha van a filmtörténelemben tuti siker, akkor az ez a film. 10 évnyi, egész estés nagy sikerű filmek reklámozták, építették föl mindazt, amit látni fogok április 26-án.
Megvan a jegy, hajrá!

2017-12-01 00:27:52 kwzatz (5) #16

Szerintem felesleges ez a vita, TomPowellnek igaza van és teljesen logikusan érvelt. Ez a film nem egyszerűen csak valószínű, hogy sikeres lesz, hanem 100%-ig biztos.
Most már úgy néz ki, hogy hivatalos, az Infinity Waré a legnagyobb első 24 órás nézettség
33 milliót vert a 2. helyezett "It"-re, és 110 milliót a Last Jedire, amivel ez utóbbinak közel kétszerese. Elég abba belegondolni, hogy azt a filmet mennyire (mennyien) várják, ami egy ilyen rekordot állít fel. És a trailerre érkező reakciókat is érdemes hozzá megnézni, mert gyakorlatilag tömeghisztériát okozott, abszolút pozitívak a visszajelzések. Hozzávenném még, hogy ezek az Infinity Gauntlet/Thanos történetek ahogy néztem róla néhány listát, mindenhol a top képregénytörténetek között vannak, a legtöbb listán pedig szimplán az első helyen.
Azt is megbeszéltük, hogy rekord összegből készül.
Nem beszéltünk még a színészekről. Szerintem ennyi top név még nem volt egyszerre egy filmben, és itt ráadásul nem csak cameókról van szó. Valóban nem tudok olyan korábbi franchise-ról, ahol 10 éven át sok-sok sikerfilmen keresztül építkeztek volna, kedveltették volna meg a karaktereket hogy aztán egy (illetve kettő) monumentális filmben egymásnak eresszék őket. Szóval ilyen szempontból valahol tényleg egyedi lesz az Infinity War. Már az első Avengers sikeréhez is nagyban hozzájárult, hogy "hűha, egy filmben van Vasember, Hulk, Thor, Amerika kapitány!", itt most ezt négyzetre emelték.
Szerintem nem teljesen érzed át a lényeget, hogy ez nem szimplán egy "újabb szuperhősös film".

Ha addig nem tör ki a 3. világháború/támadják meg idegenek a Földet/csapódik be meteor, ami kipusztítja az emberiséget, ez a film sikeres lesz. (ha így érted a valószínűt, akkor igazad van) Ami szerintem csak valószínű, az az, hogy rekordbevétellel lesz sikeres.

A múmiás korábbi hsz-edhez szeretnék még annyit hozzáfűzni, hogy a trailere után azt mondtam, hogy ez bukó, mert hát kit érdekel. Aztán még kiderült, hogy sz*r is, ez sem segítette a bevételnövekedést. Ráadásul szerintem alapvetően nem is igazán jó példa ide.

Én a leginkább attól félek a film kapcsán, hogy a Disney kicsit visszavesz a hőspusztításból, mondván, hogy az átlagnézőnek az sok lenne. Remélem van vér a pucájukban, szerintem az eddigi néhány könnyedebb hangvételű film után itt az ideje a kíméletlen sokkolásnak.

De hogy a sikerest számszerűsítsük is: A 1,5 milliárd dollár szerintem nem kérdéses, és személy szerint 2 fölé tippelem.

előzmény: MicaHiro (#15)

2017-11-30 23:12:41 MicaHiro (3) #15

"Te akarod belelátni (avagy ha már személyeskedünk: te mellőzöd az alapvető logikát), amikor kijelented, hogy nem lesz valamilyen formában sikeres a film"
Furcsa, hogy arra a kommentre reagálod ezt, amiben ezt írom:
"Illetve még azt is, hogy én sem állítottam, hogy nem lesz anyagilag sikeres. Csak azt, hogy ez se kizárható. "
Ez nagyon nem azt jelenti, mint amit szerinted bele akarok látni.
(Személyeskedés pedig szerintem nem volt még senki részéről, személyeskedés akkor lett volna, ha a személyedből akartam volna levonni valamiféle következtetést, nem pedig abból amit mondtál. Így például ha most azt mondom: szerintem gyenge a szövegértésed, az nem személyeskedés, hanem egy megállapítás, amit az eddigi eszmecsere alapján teszek. )

Szóval abban szerintem egyet tudunk érteni, hogy anyagi értelemben valószínűleg sikeres lesz a film. Ezt valószínűsítik a Marvel eddigi sikerei is, azonban nem teszik biztossá. Az eddigi sikerek ellenére is elképzelhető, hogy nem lesz anyagi siker az Infinity War. Nem feltétlen valószínű, de elképzelhető, legalábbis e mellett igyekeztem érveket hozni. Az érveimet te sem cáfoltad, csak felhoztál érveket a mellett, hogy miért gondolhatjuk joggal, hogy sikeres lesz. Ezekkel jórészt még egyet is tudok érteni, ott van köztünk az igazán nagy különbség, hogy szerintem a filmek világa sokkal kiszámíthatatlanabb annál, minthogy egyértelműen ki lehetne jelenteni, hogy mi fog megtörténni és mi nem.

"10 éve folyamatosan építkeznek, az univerzumépítésükkel nem csak a filmipar jelenlegi formáját szabták át, hanem a közönség mozinézési szokásait is meghatározták..."
Mint írtam, ezek tényleg megfontolandó, erős érvek. DE miért ne lenne elképzelhető, hogy a Fekete Párduccal pont becsúszik egy hiba, ami miatt valamennyire elpártolnak a Marveltől? (a sorozatok világában már csúszott is be mostanság két kritikai értelemben vett hiba az Inhumans és az Iron Fist képében, szerintem az is váratlan volt, hogy ezeknek kifejezetten negatív lett a fogadtatása)
Vagy miért ne lenne elképzelhető, hogy pont most unja meg az emberek egy része a folyamatos világmegmentést? Vagy hogy egyszerűen összedől a film a sok elvárás súlya alatt?

Szóval ne mondom, hogy egyértelműen sikertelen lesz. Azt mondom, csak, hogy ez nem kizárható. (Illetve még az elején írtam arról, hogy én személy szerint tartok attól, hogy nem lesz egy jól működő film, de pár komment óta már nem erről beszélek)

előzmény: TomPowell (#14)

2017-11-30 21:09:43 TomPowell (4) #14

Hol írtam én azt, hogy ez örökké ki fog tartani? Pont lejjebb írtam, hogy ennek is le fog áldozni, de hogy nem az Infinity Warral, az hót ziher. Te akarod belelátni (avagy ha már személyeskedünk: te mellőzöd az alapvető logikát), amikor kijelented, hogy nem lesz valamilyen formában sikeres a film, mert az emberek unják a szuperhősfilmeket, amit lejjebb is írtam, hogy elsősorban azok ismétlődő paneljeit unják - ami a mennyiség tekintetében még inkább szembeötlő - nem magát a zsánert, valamint a számok és a kritikák a Marvel mellett szólnak. És jelen esetben pont, hogy kizárható a sikertelenség (legfeljebb kritikailag, de ennek is elég kicsi a valószínűsége, pláne ha a rendezőpáros két korábbi Marvel mozijának kritikai visszhangját nézzük), amit szintén megindokoltam: 10 éve folyamatosan építkeznek, az univerzumépítésükkel nem csak a filmipar jelenlegi formáját szabták át, hanem a közönség mozinézési szokásait is meghatározták. Egy biztos ponttá váltak a nézőknél, akik már kötődnek ezekhez a figurákhoz, ehhez a világhoz, amely folyamatosan bővül, ezzel is fenntartva az érdeklődést, és tart a végkifejlet felé és hiába érkezik évente 3 film is a stúdiótól, eseményszámba mennek. Nézd meg idénről A galaxis őrzői, a Pókember: Hazatérés vagy a Thor: Ragnarök bevételeit és vesd össze a korábbi részekével, avagy feldolgozásokkal! És ezek csak a "kisebb" filmek, az előző két Avengers mozi is már giga eseménymozinak számított, és az első rész anno szépen meg is döntötte a bevételi rekordok egy jelentős részét. Pont a finálé ne tenné, amikor egy széria nyitánya, avagy zárlata szokott a leginkább kiemelkedő bevételeket produkálni?!
A JS-nél már előzetesen is a negatív visszhangok uralkodtak a film körül, nem utólag fogom rá, már csak azért sem, mivel hivatás szerűen, napi szinten foglalkozom ezzel és gyakorlatilag nem hogy hónapok, hanem évek óta ásta a Warner a Ligának a sírt: már a Man of Steel sem úgy teljesített, ahogy elvárták, amiben a kritikáknak aktív szerepük volt, a BvS-nél 1 milliárd fölé várták a bevételeket, ehhez képest csak 870 millió körül hozott, amivel mondhatni nullszalldósra hozta ki magát a film (és a földbe döngölős kritikákról még nem is beszéltünk), a Suicide Squad elsősorban a jól időzített premiernek, valamint a koncepciónak tudhatóan lett sikeres, de a megítélése bizonyos mértékig még a Wonder Womanre is kihatott: a JL-ig annak volt a legalacsonyabb a nyitánya a DC-filmek között, viszont a pozitív kritikák és a jó szájhagyomány (na meg a karakter körüli kultusz és maga a girlpower ténye, hogy végre egy női szuperhősmozi fut) meghozta a sikert, miközben a JL körül ott volt Snyder igencsak megosztó személye, az ismeretlen, be nem mutatott karakterek, a rendezőváltás, az újraforgatások, a kivágások, az előzetesek nem túl pozitív visszhangja... Már a 100 millió körüli nyitány becslésében is volt egy jókora jóindulat (és itt a kulcsszó a becslés, mivel az első hétvégi eredményekre rendre sikerült rácáfolni az elmúlt években mind pozitív, mind negatív irányba számos hollywoodi filmnek), a 93 milliós nyitány pedig pont a fentiek eredménye. A néző ugyanis bármennyire hihetetlen nem (teljesen) hülye: egyre tudatosabban választ filmeket, az imdb, a Rotten, a Metacritic és egyéb oldalak meghatározzák azt, hogy mire ad ki pénzt és mire nem. Ha azt látja, hogy valamit a földbe döngölnek, akkor másra adja ki a pénzét, különösen egy olyan franchise esetében, amivel korábban is megégethette magát, míg mondjuk egy olyannál, amelyik rendre sikeres és pozitív értékeléseket kap, inkább befizet. Mindezek fényében írom, hogy kizárt, hogy az Infinity War sikertelen legyen, még a lehetősége sem áll fenn. Hogy a negyedik rész után hogyan alakul a széria sikeressége, és ezzel együtt a zsáneré, avagy mikor fog leáldozni neki, az már valóban kérdéses.

előzmény: MicaHiro (#13)

2017-11-30 19:14:17 MicaHiro (3) #13

Te meg az alapvető logikát felejted el akkor, mikor úgy érvelsz, hogy ami most van, az magától értetődően ki fog tartani a jövőben is.

JL: persze, sok minden közrejátszhatott. Utólag persze mindenre könnyű azt mondani, hogy ez meg az okozta; de előre ezt nem lehetett tudni, hisz pl. a JL-nek mindezen tények ellenére is 105-115 millió körüli nyitást jósoltak, aztán meg mint tudjuk 96 lett.

előzmény: TomPowell (#12)

2017-11-30 18:01:36 TomPowell (4) #12

Viszont elfelejted azt, hogy most jelenleg a legbiztosabb pontnak, mind anyagi, mind kritikai szempontból a blockbusterek között a Marvel számít (meg a Star Wars). Az Infinity War-nak csak egy dologban van igazából rizikója: hogy ezt a 10 év alatt megismert temérdek karaktert megfelelő arányban tudja kezelni.
A múmiával kapcsolatban már tavaly is szkeptikusak voltak, nem is elsősorban Cruise, hanem a rendező miatt, amit az előzetesek csak aláhúztak. A JL-nél pedig a korábbi DC filmek színvonala, valamint az egyre tudatosabb nézői attitűd is közrejátszott: a Wonder Womanen kívül szinte csak megégették magukat a korábbi filmekkel, plusz még ott voltak a film körüli hajcihők is, ami szintén betett az egész sikerének - arról nem is beszélve, hogy a szereplők felét nem ismerték, így kötödni se tudtak igazán hozzájuk, míg a Wonder Womannél alacsonyan nyitott, de a jó szájhagyomány, kritikai visszhang, valamint a karakter körül kialakult kultusz sikeressé tette.

előzmény: MicaHiro (#11)

2017-11-30 15:56:37 MicaHiro (3) #11

Megpróbálok mindenre reagálni (nem biztos hogy sikerül)

Először a konkrét kommentektől elvonatkoztatva egy kis magyarázkodás. Az én hibám volt, hogy amikor arról írtam, hogy nem hiszek az Infinity war sikerében, nem írtam le pontosan mire gondolok. Ebből úgy érzem, sajnos egy kis kavarodás is lett. Kétféle sikerről írtam ugyanis, egyrészt az anyagi sikerről, másrészt a "kritikai" sikerről (azaz hogy mennyire lesznek elégedettek a filmmel azok, akik látták, mennyire fogják jó filmnek tartani). Ez a kettő persze nehezen elválasztható, de én most mégis szükségét érzem külön beszélni róluk.

Az anyagi sikerhez kapcsolódóan:
Még mielőtt tényleg konkrétumokra reagálok, kis tisztázásként: én is azt jósolnám, hogy sikeres lesz ilyen értelemben az Infinity war. De azért vannak intő jelek ebben e tekintetben is. (Attól függetlenül is vannak, hogy én személy szerint valószínűleg már a premieren ott leszek :) )

kwatz
"A nyereség már most garantált, még akkor is, ha 500 millió$+marketing/rész költséggel számolunk. Ez a film, ha nem szúrják el (erre nem sok esélyt látok), szerintem rekordokat fog dönteni."
Nagyon hasonlót lehetett volna mondani tavaly a Tom Cruise-zal megtámogatott, univerzumépítő alapkőnek szánt Mummy c. filmről, aztán mégsem lett igazán sikeresnek nevezhető (persze pluszos lett, de nem bizonyult óriási befektetésnek).

Vagy ott van a Justice League, ami a DC univerzumának ékköve kellene hogy legyen a bevételek terén is, ehhez képest most arról cikkeznek, hogy talán még nullszaldós sem lesz. Ezt sem várta volna senki egy évvel ezelőtt.

Szóval azt mondom, ne zárjuk ki, hogy nem lesz átütő siker. Pláne, hogy tavalyról idénre csökkenés van a mozibevételekben, és épp arról cikkeznek, hogy valószínűleg hollywodd box-office problémáira megoldás lehet, ha több közepes költségvetésű film készül gigaköltségvetésű blockbusterek helyett

"Még van hátra pár óra, de ha lehet hinni a wikipedián fellelhető adatnak, már megdöntötte az "It" első 24 órás nézettség rekordját a film trailerek között."
Erre már azt mondom, hogy erős érv a sikeresség mellett.

Rorschach
"Amúgy az első két kommenttel maximálisan egyetértek, azon kívül meg... nem a szuperhős mozikra unnak rá az emberek, hiszen látványos popcorn mindig kell - lásd Thor 3, Guardians 2."
De közben meg továbbra is ott a Justice League, ami szuperhősfilm és nem is tűrhetetlenül rossz, mégsem nézték annyian az emberek, mint amennyire azt várni lehetett...
Előbb-utóbb az emberek bele fognak unni a szuperhősfilmekbe, ez régóta lóg a levegőben. Lehet, hogy nem most, de valamikor biztosan. Egyenlőre szerintem nem tudjuk, hogy a JL gyengének tartott szereplése a szuperhősökből való kiábrándulás jele (mint én értelmezem), vagy a DC filmjeiben veszett el az emberek bizalma, vagy (igaziból ez a legvalószínűbb) a bevételi adatok értelmezése sokkal összetettebb annál, mint hogy 1-2 tényezőre vissza lehessen vezetni.

Így is túl hosszú lettem, a többire talán később reagálok.

2017-11-30 13:38:14 kwzatz (5) #10

Csak hogy ahhoz fűzzek valamit, hogy milyen bevételekre lehet majd számítani:
Még van hátra pár óra, de ha lehet hinni a wikipedián fellelhető adatnak, már megdöntötte az "It" első 24 órás nézettség rekordját a film trailerek között. Egy Star Wars: Last Jedinek pl. a kétszerese.
Az első 24 órában elért nézettség

2017-11-30 11:43:46 TomPowell (4) #9

Nem forgatták újra (nem is lett volna rá idő), csak elcsúsztatták fél évvel a bemutatót, a csúszás alatt meg már javában a Halál Ereklyéit forgatták.

Ami a lentebbi kis eszmecserét illeti: a bevételek alapján nem mondanám, hogy kiábrándultak volna a műfajból, a műfaj sablonjait unják, amihez az MCU-nak éppúgy köze van, mint a DCEU kapkodós káoszának. Pont ezért tud viszont üdítőleg hatni egy Hangya, egy Polgárháború, egy Pókember: Hazatérés (vagy egy kicsit más vizekre evezve egy Logan), ahol a tétek kisebbek, vagy éppenséggel személyesebbek. De ezt a világmegmentősdit az alapanyagokból hozza magával, ezzel nem igazán tud mit kezdeni, pláne akkor, ha a téteket folyamatosan emelni kell. Márpedig a finálénál jó, hogy minden eddiginél nagyobb lesz a tét és elég nagy blama lenne a Marveltől, ha pont az évek óta nagy dirrel-durral beharangozott mega-giga-ultra brutál gonoszát cseszné el. By the way szerintem közel sem katasztrofálisak a Marvel gonoszai: kevés az igazán kiemelkedő közülük, de az igazán rossz, Malekith szintű is, a többségük tökéletesen ellátja a filmben szánt funkcióját. Az meg hogy ez a film (a folytatásával együtt) bukjon, vagy nehezen termelje vissza a költségeit kizárt, hiszen 10 éve nevelik és dagasztják a rajongótábort (szintén érdemes a bevételeket nézni) és inkább az a kérdés, hogy milyen bevételi rekordokat fog megdönteni. A vízválasztó időszak majd a 4. rész után lesz, amivel tényleg lezárul egy korszak és ami után tényleg új vizekre kell evezniük, hogy fenn tudjon maradni a műfaj, ami előbb-utóbb így is a szandálos és western-filmek sorsára fog jutni.

előzmény: manuva (#8)

2017-11-30 10:10:43 manuva (?) #8

Miért forgatták újra? Próbáltam utánanézni, de semmit nem találtam erről.

2017-11-29 23:53:48 Rorschach (4) #7

Azt mondjuk ne felejtsük el, hogy a HP6-ot hatalmas csúszás árán forgatták újra kábé nulláról, óriási pénzen :)

Amúgy az első két kommenttel maximálisan egyetértek, azon kívül meg... nem a szuperhős mozikra unnak rá az emberek, hiszen látványos popcorn mindig kell - lásd Thor 3, Guardians 2. Pénzénél volt a stúdió mindkétszer.

A szar filmekre unnak rá az emberek, lásd Justice League (nem láttam, a BvS és az SS után nem is fogom, de hadd éljek a gyanúperrel). Ha minőségi látványfilmet kapok, örülök, ha viszont valami milliószor utóforgatott-megkavart szart nyomnának le a torkomon, hajlamos vagyok inkább bojkottálni az egészet.

A Marvel pedig szépen kényelmesen megágyazott a csinnadrattájának az elmúlt tíz évben, úgyhogy kényelmesen hátradőlve várhatja a zöldhasúkat. Mivel időközben megtanulták a szórakoztató limonádé receptjét (mit megtanulták, inkább tökélyre fejlesztették), az én pénztárcám fohászkodik az Infinity War után.

Hadd szóljon.

2017-11-29 20:59:22 kwzatz (5) #6

1-2.:
"Az emberek már tényleg kezdenek kiábrándulni a szuperhősös-világmegmentős filmekből,"
"Az Infinity War-ban pedig különösen nagy szükség lenne egy jól működő gonoszra, de nem látok semmi arra mutató jelet, hogy pont most képesek lesznek sikerrel venni ezt az akadályt. "

Azt írták, hogy ez egy "Heist movie" lesz és különbözni fog az eddigiektől, lényegében Thanos nem egyszerűen a főgonosz, hanem már-már főszereplő. Ha tippelnem kellene, akkor az infók ismeretében a film arról fog szólni, hogy Thanos módszeresen begyűjti a köveket az Infinity Gauntlethez, és ha nagyjából követi a képregényben történteket, akkor a világot itt senki nem fogja megmenteni. A legnagyobb nevek közül sokan jó eséllyel el fognak hullani (olvastam egy cikket, ami mérlegeli ennek az esélyeit, pl. Vasembert 100%-os valószínűséggel írták), ha nem az első részben, akkor a másodikban. Én ezért várom leginkább. :D

"Egyszerűen ez a formula kezd unalmas lenni, szerintem egész egyszerűen az emberek nem fogják átérezni, mitől még nagyobb ellenség Thanos, mint az eddigi 15, akit legyőztek már."
Majd amikor puszta kézzel letépi Vasember fejét, akkor át fogják érezni. :D (nyilván poénkodok, de akár igaz is lehet)

BonnyJohnny: Lehet, hogy megkurtítják a költségeket, de utoljára így is 1 milliárd $-ról írtak (a két filmre vetítve). Tekintve, hogy egy monumentális, 2,5 órás (vagy hosszabb) filmet ígérnek, csupa A-listás színésszel, simán benne van. Ha valamivel, akkor ezzel érdemes nekik rekordot dönteni költségek terén, a bevétel úgyis garantált (ráadásul az ilyen rekordnak is hírértéke van és embereket csábít a moziba). Ha valaki nézte a Marvel-filmeket, akkor ezt már várja, gyakorlatilag valamilyen szinten az összes eddigi film egyfajta reklámként szolgált az Infinity Warhoz.

2017-11-29 20:41:20 BonnyJohnny (5) #5

Szerintem azzal, hogy egyszerre forgatják, rendesen megtudják kurtítani a költségeket.
(Pl: a Harry Potter hatodik része ugyanannyiba került, mint a két hetedik rész.)

2017-11-29 19:07:18 ChrisAdam (4) #4

Szépen összefoglaltad és főleg az első két ponttal tudok nagy mértékben egyetérteni. Tudjátok rólam, hogy egy ideje elfordult rajongói énem a szuperhősfilmektől (pedig volt idő...), de adok esélyt általában ezeknek a filmeknek. Nem celluloid-szemetek, mint mondjuk a DC-filmek az elmúlt évből.
Az Infinity War viszont érdekel és szerintem moziban fogom megnézni - és nem csak azért, mert öcsémnek előző héten lesz születésnapja és így nem kell az ajándékon agyalni. Kíváncsi vagyok, hogy veszi ezeket az akadályokat a film. Nem tudnám elképzelni azt, hogy a film készítői nem tudják ezeket a problémákat. Ha pedig tudják és rátekintenek a közelgő 7 Marvel-filmre az elkövetkezendő 3 (!) évre, akkor tudhatják, hogy ugyanezt nem tudják már eladni még hétszer. Valami mást kell beadniuk, valami változás kell, amitől az emberek újra azt mondják, hogy na, valami újat kaptunk ettől a filmtől és nem csak egy összegyúrt Vasember-Thor-mittoménki-filmet láttunk. Ha ez megtörténne, és sikerülne végre a szuperhősfilm műfaját kihúzni ebből a krízisből, akkor én is újra ülnék le szívesen az ilyesfajta filmek elé egyedül, az öcséim nélkül is.

2017-11-29 17:51:49 MicaHiro (3) #3

Azt fontosnak tartom leszögezni, hogy minden fanboykodástól mentesen (meg lehet nézni, egyáltalán nem szeretek én se minden Marvel filmet) az MCU mind anyagi, mind kritikai értelemben vett sikerszériája a filmtörténelemben is párját ritkítja. Azon persze lehet vitatkozni, hogy megérdemeltek-e a sikerek, de a siker tényét elvitatni ugyanolyan butaság, mint feltétel nélkül imádni mindent, amihez a Marvelnek köze van.
(Csak zárójelben jegyzem meg, hogy engem jobban szokott zavarni a Marvel színvonaltalan, érvek nélküli kritizálása, mint a feltétel nélküli imádat...de ez csak az én megélésem a jelenségről)

A fentiek után viszont annak kell hangot adnom, hogy én nem hiszek az Infinity War sikerében, sajnos a profin összerakott trailer ellenére sem. Erre több okom is van:
1, Az emberek már tényleg kezdenek kiábrándulni a szuperhősös-világmegmentős filmekből, ennek legújabb jele a Justice League relatív sikertelensége. Nézzük csak az utóbbi évet: volt ugyanabban az évben három látványfilm (Guardians of the Galaxy 2, Thor 3, Justice League) amiben szuperhősök egy csapata küzdött meg az őrült nagy ellenséggel. Egyszerűen ez a formula kezd unalmas lenni, szerintem egész egyszerűen az emberek nem fogják átérezni, mitől még nagyobb ellenség Thanos, mint az eddigi 15, akit legyőztek már.
2, Külön problémaként kiemelném, hogy a Marvel sorozatosan képtelen jól kezelni a gonoszokat, talán Lokit és Vulture-t kivéve). Az Infinity War-ban pedig különösen nagy szükség lenne egy jól működő gonoszra, de nem látok semmi arra mutató jelet, hogy pont most képesek lesznek sikerrel venni ezt az akadályt.
3, Egyszerűen túl sok a karakter, túl sok hozzájuk kapcsolódó nézői elvárással. Olyan szuperül el kellene találni, hogy ki mennyi időt kapjon, ki kerüljön a háttérbe, ki az előtérbe, kinek kivel milyen legyen a kapcsolata...és mindehhez figyelembe venni azt is, hogy minden karakternek megvan a maga rajongóbázisa különböző elvárásokkal..én közel lehetetlennek érzem ezt a feladatot.
4, Óriási költségvetés. Ha igazak a pletykák, akár minden idők 2 legdrágább filmje is lehet az Infinity war és a történet következő része, és nagy költségvetéssel nyereségesnek lenni még nehezebb. Erről idénről pl. a Valerian vagy a sokat emlegetett Justice league készítői is tudnának mesélni...

2017-11-29 16:59:55 BalaKovesi (5) #2

"Lehet szeretni, nem szeretni, de az egészen biztos, hogy nagyon jól átgondolták és összerakták ezt a filmes univerzumot és a marketingjét."

Teljesen egyetértek! Valamint számomra még a legbénább/legjellegtelenebb MCU-s filmeknek is megvan a maga bája, szóval valahol megértem, hogy a készítők eddig miért nem tágítottak a jól bevált recepttől - 10 dkg sztori, egy evőkanál humor, nyakon öntve egy kis drámával, néhány apróraszelt egysoros, egy csipetnyi Stan Lee, mindez univerzumépítésben kisütve. Finom és könnyen fogyasztható, nem üli meg a gyomrunkat, jól is néz ki, kár hogy a főgané nevű fűszernek szinte mindig jellengtelen az íze... (Érdemes figyelni az utóízre is, stáblistás jelenet íze van). Én egyébként már nem is filmként értékelem az MCU-s filmeket, hanem Marvel filmként. Szeretem ezeket a mozikat, de pusztán csak elszórakoztatnak, egy Szárnyas fejvadásszal vagy egy Hetedikkel soha nem említeném őket egy lapon. Már lassan az sem zavar hogy az összes egy kaptafára készül. Bár már az is kizárja hogy az Infinity War ugyanolyan legyen mint a többi MCU-s mozi, hogy ebben (elvileg) ölég rendesen fognak hullani a karakterek.

Egyébként most néztem meg itt KT-n a szereplőket. Hát, elég durva milyen sok lesz benne... *Nem spóroltak semmin!*

előzmény: kwzatz (#1)

2017-11-29 15:14:13 kwzatz (5) #1

Befutott egy ilyen:
Avengers: Infinity War trailer

Kezdetben nem különösebben rajongtam az MCU filmekért , aztán valahogy szép fokozatosan szerintem egyre jobb lett a minőségük (még ha kicsit kezd csömöre is lenni a szuperhős filmektől az embernek), ami pedig nagy valószínűséggel az Infinity Warban fogja elérni a tetőfokát.