The New Mutants (2020) ☆ 👁

(Josh Boone)

amerikai akciófilm, horror, sci-fi

2,4

2020-09-18 13:28:36 BonnyJohnny (3) #7

Igazából nem annyira rossz, mint a híre. A legfőbb baj, hogy a történet teljesen identitászavaros, ettől szétesővé válik: a darabok nem állnak össze egésszé, az egymáshoz lazán kapcsolódó darabkák pedig egyenként erőtlenek. Nem igazán működik mint intézetes tinihorror-dráma-romantikus film, ugyanakkor látványfilmnek meg kevés, és amikor próbálkozik, akkor csak még jobban kizökkentődik.
A film teljes megvalósításában halovány.
Az egyetlen összetevő, ami működik, azok a szereplők. Alakításaik és a közöttük működő kémia tartja felszínen a filmet.
Összességében igazából jobb, mint a az Apokalipszis és a Sötét főnix.

2020-09-03 23:01:00 elzablues (2) #6

ATJ mondjuk elviszi egy 2-esig, ezen kívül... Hát ejnye-bejnye. Mint egy előjáték, a szarabbik fajtából.
Szódás, sztem 2 nap múlva nem fogok emlékezni belőle kb. semmire.

2020-09-03 21:53:45 Benny Bug (3) #5

A sok zűr és bemutatóhalasztás után lehetett sejteni, hogy nem ez a film a legélesebb kés a fiókban - nos, valóban nem az, ugyanakkor nem is annyira rémes, mint lehetett volna. Erősen identitászavaros: egyszerre akar horror, coming of age dráma és "hagyományosabb" X-film lenni, ám az arányokat nem sikerült jól eltalálni, így a végeredmény egy katyvasz. Bántani sem akarom jobban a kelletnél, tűrhető film ez, a szokásos mutáns-koncepciótól való eltérést mindenképp díjazom benne, illetve Anya Taylor-Joy-jal nekem szinte bármit el lehet adni, imádom a csajt. Vállalható, egyszer nézős tehát, azért jóval több lett volna benne.

2020-09-02 20:50:24 elzablues (2) #4

Nem akartam rá költeni, de lehet, h nekem is befigyel majd holnap...
A hype-zónából kívül eséshez sztem bőven elég volt, ahányszor tologatták, amiket nyilatkoztak, amilyen kritikák születtek, és h az előzetes után se szerenádozod ki magadból, h szeretlek Mari ezt most azonnal látni akarom...

előzmény: Benny Bug (#3)

2020-09-02 19:38:35 Benny Bug (3) #3

Holnap nézem és eddig még csak én foglaltam. Ennyire kívül esett volna a hype-zónából ez a film? :D

2020-07-22 23:52:01 tomside (3) #2

De be fogják, és - habár nem számítok igazán jó filmre - Anya Taylor Joy-t mint badasst már régóta (vissza)várom a vászonra!

2019-02-26 07:20:43 Ubul (?) #1

hát, ezt se sikerült bemutatni eddig :/ :D