Godzilla: King of the Monsters (2019) ☆ 👁

Godzilla II.: A szörnyek királya

(Michael Dougherty)

amerikai-japán-kanadai akciófilm, fantasy, kalandfilm, sci-fi

2,2

2019-09-22 09:14:21 Corso666 (1) #26

ATYAÉG! A film feléig azt hittem, hogy az év legrosszabb filmje, de már végigszenvedve életem egyik legrosszabbja!
Írta, és rendezte: Kovács Pistike (5) , Nyuszi csoport
Ha van pár logikai bukfenc , ostobaság egy filmben még elnézem, itt minden egyes jelenet tele van vele. Igazából az egész egy bullshit.
Mondjuk erre lehet én nem figyeltem, vagy nincs elég intellektusom megérteni:
A kedves ökoterrorista professzornéni, miért indította el ezt az egészet, hogy akarta a földet megmenteni általuk?
Felhúzott agyilag, a 2-est sem kapja meg....
(M.B.B. itt is kiváló, az egyedüli dolog, ami értékelhető a filmben)

2019-09-19 23:00:16 Gruden Gergo (1) #25

Pokemonok. Ezen jot nevettem. Egyetlen pozitivum a filmel kapcsolatban, szoval koszi ;)
Egyebkent a film, a harcok, a tortenet, a latvany, igen, a latvany is egy nagy nulla.... mindenki jobban jart vopna, ha elisszak azt a 200 millio dodonyi kudarcot, bukast, szegyent, rohejt, szanalmat, stb.

2019-09-16 13:01:07 necksprain (3) #24

a végén mi is nagyon nevettünk! :D a Ken mellett az ázsiai tudós csaj révedezései tetszettek még nagyon.

2019-09-14 21:52:36 tomside (3) #23

Amint elkezdtem nem komolyan venni, baromi jót szórakoztam! És - szerencsére - ez az első percben történt.

Már az elsőnél is kiadtam a nevet Ken Wanabee Watanabe-nak, és most még rá is tesz. “Óriási” karaktere van, már az is csoda, ha egész mondatot kap, és nem csak egy szót. Általában úgy van a vásznon, hogy heroikus pózban a kamerába fordul, és ilyen egy szavakat mond bele, hogy “odamegyünk” , “maradunk”, “megetetjük” ... de mindet olyan pátosszal, mintha a himnuszt adná elő a negyedikes versmondó versenyen. :D
És ha ez mind nem lenne elég, akkor a végére konkrétan eljátssza Bruce-t az Armageddonból :D
A végén csapdostam a térdem röhögés közben, amikor olyanok derültek ki, hogy az egyik pokemon segít újranőni az őserdőnek, a másik pedig lassítja a jégsapka olvadását. Meg hogy valamelyik miatt tizeniksz állatfaj lekerült a veszélyeztetett fajok listájáról.
A térdem csapkodtam! Bizonyos értelemben fenomenális! :D

2019-08-26 11:50:30 kilépett felhasználó (?) #22

Jó a grafikája, de mivel nem interaktív így filmként kell értékelni

2019-08-20 14:33:54 MicaHiro (2) #21

"Roppantul érdekelne, miért ..."
Az én tippem az, hogy egyszerűen nincs jobb ötletük. Valamiféle előzetes teljesítményre kell, hogy alapozzanak, és ennél meggyőzőbb alapot nehéz találni. (Ezzel együtt ez sem meggyőzőbb, de gondolom sokkal jobb lehetőség sincs)

Persze én is csak laikus vagyok, tévedhetek.

2019-08-20 13:36:37 Rorschach (1) #20

Persze, nehéz összehasonlítani egy kis pénzes, független rétegfilm elkészítését egy kisebb ország GDP-jét elsüllyesztő stúdiószörnyetegével, és nyilván lehet alkalmatlan az egyikre az, aki a másikat szinte a kisujjából kirázza, annyira más a kettő.

Roppantul érdekelne, miért divat ennek ellenére, hogy kis független (most, hogy belegondolok, elég gyakran horror)filmeseket szerződtetnek blockbustert rendezni, hiszen nyilvánvalóan semmi tapasztalatuk nincs a gigavállalati, kétezerötszáz emberes és negyvenhat részleges filmkészítésben.

Pont ezért lehet, hogy alkalmatlanok a feladatra, nem tudják összefogni a terméket egy koherens egésszé, és kicsúsznak a munkafolyamatok a kezeik közül, ezért lesz egy ritmustalan, fókusztalan, értelmetlen katyvasz a Godzilla 2.

Vagy, második variáció, a rendező voltaképp semmiféle szabadsággal nem rendelkezik, és a stúdiónak megfelelően kell összeraknia a filmet, amiről így végső sorban hozzá nem értő pénzemberek döntenek. Ez megmagyarázná azt is, miért van ennyi "creative differences" bullshit szétválás pre-productionben.

De hát mit tudom én, sajnos csak kanapé-spekulátor vagyok.

előzmény: MicaHiro (#19)

2019-08-20 13:09:21 MicaHiro (2) #19

"Kíváncsi lennék egyébként arra"
Kétféle magyarázatot is látok a teljesítmény ingadozására, biztos van több is.

Egyfelől a körülmények: teljesen más egy 200 milliós blockbustert levezényelni, mint egy kb 12 milliós "kis" horrorfilmet. Az előbbihez nyilván sokkal több elvárás tartozik, sokkal több embert kell koordinálni és több, felülről jövő elvárásnak kell megfelelni. Akinek jól megy az egyik, annak nem biztos hogy jól megy a másik.

Másrészt a véletlen-faktor: szerintem a filmekkel foglalkozó emberek többsége ritkán veszi számításba, hogy egy adott film minősége mennyire véletlenszerű dolgokon múlik. Van egy halom ember, akik egy-egy film elkészítésében részt vesznek, ha pont úgy jönnek ki a dolgok hogy mindannyian maximumot nyújtják képességeiknek nyilván jobb film lesz, mintha az ezerféle körülmény összjátékaként épp az egész stáb rossz formában van.
Ennek csak egy esete a rendező formája, ami múlhat az épp aktuális hangulatán, családi körülményeken, fizikai állapoton, aktuális gondolkodásmódon, a napi időjáráson stb. stb.

2019-08-20 00:07:38 Rorschach (1) #18

Úgy 130 perccel hosszabb a kelleténél, sajnos inkább a fárasztó, mintsem a szórakoztató fajta kalap szar. Iszonyat megterhelő már a végére, nem is bírtam egyszerre végignézni.

Kíváncsi lennék egyébként arra, hogy zajlik egy ilyen univerzumépítős gigászi büdzsés szarkupac összetákolása. Pl, vajon tényleg csinál is valamit a rendező, vagy csak egy kerekasztalnyi "író" storyboardjai alapján kiizzadják a film 90%-át az outsource-olt látványhegesztők, a maradék 10%-át meg felveszik takarékon égő, híres színészekkel, akik egy újabb malibui villáért cserébe látványosan teleszarják az esetlegesen eddig felépített nívójukat?

Amennyiben pedig tényleg szükség van rendezőre, hogy esett a választás pont Michael Dougherty-re? A csávó nulla pénzből csinált egy zseniális horrort, amiről nem tudnék objektíven nyilatkozni, akkora személyes kedvencem, aztán hét évig semmi, majd a nagy nehezen összekalapozott egy újabb horrorfilmre valót, ami viszont már borzasztó volt. Hogy jött ő a képbe? És milyen frappáns meglátásokkal segíthette eme remek ötlet vászonra vitelét? Eh, tuti csak arról van szó, hogy ciki lenne folyamat valami Alan Smithee-féle gaggel aláírni a futószalag-filmeket.

Lenyűgöző amúgy, mennyi múlik azon, hogyan ülsz le egy film elé - az előző Godzilláról kétszázas vérnyomással, hatalmasat csalódva távoztam (mondjuk, azért az "élményért" fizettem is...), itt meg csak egy vállrándításra futotta. Nem ér ez annyit, hogy idegeskedjen miatta az ember...

2019-06-12 10:02:43 ogreg83 (3) #17

Ezt a filmet japánul kellett volna nézni, a 3-as osztályzatot vegyük úgy, hogy úgy néztem. Aki látta (inkább hallotta ?) érti ...és igen, megér egy mozijegyet, mert szerintem rohadt látványos.

2019-06-10 12:29:03 opposition (2) #16

Egy megalodon nagyon hiányzott a filmből :-)

2019-06-09 07:40:50 MicaHiro (2) #15

Hát, ha valahol érdemes megnézni, akkor moziban.

De valószínűleg sajnos sehol sem érdemes, a látvány sem olyan szinten letaglózó, mint lehetett volna. Szóval a válaszom:nem.

2019-06-08 23:17:28 tomside (3) #14

Rossz a film, azt már megértettem. De látvány miatt megéri a mozit?

2019-06-08 23:07:17 BonnyJohnny (2) #13

Ugyanez nálam is. A monsterfight kettesre menti. De amúgy egy hatalmas karó.

előzmény: Ágó (#12)

2019-06-07 11:41:25 Ágó (2) #12

Éppen csak nem egyes... tulajdonképpen nem is tudom, miért nem vágom rá a karót. Rettentő gyenge film.

2019-06-03 18:18:21 Leo_Stotch (2) #11

Ez Atmos-ért kiáltott. Na az jó is volt.
Meg a kis kedvencem, Tizenegy. Nagyon remélem nem b@sszák el a perverz producerek ezt a kis csodát.
Elkalandoztam...

Az egész filmet áthúzta, az élményt elrontotta, hogy Vera direkt csinàlta! Annyira gyenge volt. Meg utána a magyarázat. Meg utána a megbánás, felismerés. Az egészet tönkrevágta. Meg, hogy jövőre mi lesz tényleg Konggal? Nem egy kategória. Meg a nukleáris cuccok. Nézve most a Chernobylt.. hát mi folyt itt a finálénál.
Persze ez csak mese. De akkor is.
Látványpornóként funkcionál.

2019-06-03 17:33:49 VVega (1) #10

Ez egy Transformers film, csak mivel minden egyes akciójelenete ugyanarra a kaptafára épül, plusz sötétben és viharban játszódik, ezért nem annyira látványos. Szerencsére azonban legalább annyira ostoba, ilyen párbeszédeket és percenként homlokegyenest személyiséget váltó szereplőket nem tudom, mikor láttam utoljára. Szuperszemét.

Plusz kérdés: mégis hogyan fogják a következő filmben összeengedni Godzillát King Konggal? Úgy indul majd a film, hogy Kongot háromszorosára nagyítják? Mert különben egy max 5 perces filmet láthatunk

2019-06-01 18:39:54 erahurka (4) #9

Nagyköltségvetésű B film. És szerintem nem is olyan bugyuta mint sokan mondják.

2019-05-31 22:33:30 Benny Bug (3) #8

A világot nem váltja meg persze, de bőven korrekt kaiju-mozi. Nyilván túl összetett története nincs, de szórakoztató volt, a látványvilága tetszett. Így az akció meg persze Eleven elviszi a hátán végig, egyszeri lazítás gyanánt tudom ajánlani két szerzői film között. :D

2019-05-31 17:38:12 bambula (2) #7

Értem,de általában azt vettem észre,hogy ahol előre tudják a mozik,hogy van stáblista utáni jelenet(lásd például Marvel filmek)nem a teljes teremvilágítást kapcsolják fel(gondolom azért is,hogy ezzel előre jelezzék a nézők felé,hogy még nincs teljesen vége a filmnek),hanem csak egy kis részét azok számára,akik már kifelé mennének mert már nem kiváncsiak a pluszra.Jelen esetben viszont a teljes világítást kapcsolták fel amivel számomra(már csak én ültem bent a teremben egyedül)tönkre vágták a plusz jelenet élvezhetőségét.
Nem zavart volna,ha csak a szokásos pár lámpát kapcsolják fel a könnyebb kijutás érdekében.

2019-05-31 17:30:42 ChrisAdam (1) #6

Nem értem az utolsó bekezdést: időtlen idők óta felkapcsolják a világítást a stáblista alatt, még a művészmozikban is (talán annyi, hogy ott fél/egy percet várnak ezzel).

Én is a Westendben néztem, 3D-ben (sajnos a sajtóvetítésre meghagyják ezt az "élményt"), és elképesztően szellemképes volt a 3D, a totálok főleg, de olykor a közeliek is. Minden valószínűséggel félre volt kalibrálva a vetítő (meg mi is a szélefele ültünk, így gondolom hatványozódott), hiba lenne ezt felróni a filmnek, de az biztos, hogy a "látványos" akciókat mondhatni Godzilla erejével rombolta szét.

előzmény: bambula (#3)

2019-05-31 16:04:44 bambula (2) #5

Köszi.Sajnos a túl jó teremvilágítástól nem lehetett látni.

előzmény: Yuriko-chan (#4)

2019-05-31 15:44:00 Yuriko-chan (3) #4

Az konkrétan Ghidorah egyik feje volt.

előzmény: bambula (#3)

2019-05-31 14:07:21 bambula (2) #3

Nehéz elhinni,hogy a 200 millió dollárból nem tellett volna rendes dialógokat író forgatókönyvírónak ténylegesen nevezhető emberkékre.Kiváncsi vagyok látva a kritikákat a jövő márciusra kiírt Godzilla Kong ellen kap-e valami újraírást vagy újraforgatást,mielőtt még annál a filmnél is felröppenne két héttel a bemutató előtt a hír,hogy bukásra számít a Warner Bros.

Azt hiszem csak az IGN hozzászólásai közt láttam leírva,azért én ide is leírom,hátha ott lemaradt valaki róla,hogy a stáblista lepörgése után van egy plusz jelenet:

A plusz jelenetben Charles Dance és csapata megjelenik Isla de Marán,ahol szereznek egy vélhetőleg döglött Titánt.

Más.Remélem senki nem fog úgy járni mint én,ezért leírom,hogy a filmet a CC Westendben néztem 2D-sen és nem tudom,hogy csak az adott vetítésen volt-e tapasztalható a hangnál az a hiba,hogy olyan volt mintha folyamatosan folyt volna egy csap vagy a többi vetítésen is tapasztalható,de ami a zúzásoknál természetesen nem volt hallható,az bizony a szimpla párbeszédes részeknél baromi idegesítő volt.Kiváncsi lennék,hogy ez a forgalmazó hibája volt-e vagy a CC-é.Mindenesetre az mindenképpen a CC számlájára írható,hogy amint elkezdödőtt a stáblista felkapcsolták a világítást,hogy még véletlenül se lásd rendesen a stáblista utáni jelenetet.Értem én,hogy sietni kell kitakarítani a tahók után,de szerintem én is a teljes filmre vettem jegyet,nem csak a stáblistáig.Kicsit reménykedek benne az utóbbi időben tapasztalható CC hanyagság után,hogy hamarosan esetleg lecserélődik ez a hálózat is és talán egy jobb jön.(mindenesetre árat emelni sosem felejtenek el.) Igaz olyan jó egyik sem lesz mint anno a Hollywood Multiplex. :(

2019-05-30 10:44:39 vadPINGvin (3) #2

Sose értettem a kaiju stílust. Lehet a japánokban van valami mögöttes tartalom, de olyan randák, hogy nem lehet nézni. Az amerikai amit eddig láttam az mind teljesen értelmelten volt, és még értékelhető akció sem akadt, már ha értékelhető egyáltalán, hogy két a méreteiből adódóan mozgástra szinte képtelen szörny ölelgeti egymást. Itt most végre egészen fun és változatos volt a dolog, így igyekeztem csak a látványt értékelni, mivel másféle elvárásaim eleve nem lehettek. A látvány rendben. :)

2019-05-29 23:05:42 ChrisAdam (1) #1

Ilyen nagy örömmel régen adtam egyest. Rettenet buta film, látványokádék. A mozi padlójára kozmált az agyvelőm.