Godzilla: King of the Monsters (2019) ☆

Godzilla II.: A szörnyek királya

(Michael Dougherty)

amerikai-japán akciófilm, fantasy, kalandfilm, sci-fi

2,6

2019-06-12 10:02:43 ogreg83 (3) #17

Ezt a filmet japánul kellett volna nézni, a 3-as osztályzatot vegyük úgy, hogy úgy néztem. Aki látta (inkább hallotta ?) érti ...és igen, megér egy mozijegyet, mert szerintem rohadt látványos.

2019-06-10 12:29:03 opposition (2) #16

Egy megalodon nagyon hiányzott a filmből :-)

2019-06-09 07:40:50 MicaHiro (2) #15

Hát, ha valahol érdemes megnézni, akkor moziban.

De valószínűleg sajnos sehol sem érdemes, a látvány sem olyan szinten letaglózó, mint lehetett volna. Szóval a válaszom:nem.

2019-06-08 23:17:28 tomside (?) #14

Rossz a film, azt már megértettem. De látvány miatt megéri a mozit?

2019-06-08 23:07:17 BonnyJohnny (2) #13

Ugyanez nálam is. A monsterfight kettesre menti. De amúgy egy hatalmas karó.

előzmény: Ágó (#12)

2019-06-07 11:41:25 Ágó (2) #12

Éppen csak nem egyes... tulajdonképpen nem is tudom, miért nem vágom rá a karót. Rettentő gyenge film.

2019-06-03 18:18:21 Leo_Stotch (2) #11

Ez Atmos-ért kiáltott. Na az jó is volt.
Meg a kis kedvencem, Tizenegy. Nagyon remélem nem b@sszák el a perverz producerek ezt a kis csodát.
Elkalandoztam...

Az egész filmet áthúzta, az élményt elrontotta, hogy Vera direkt csinàlta! Annyira gyenge volt. Meg utána a magyarázat. Meg utána a megbánás, felismerés. Az egészet tönkrevágta. Meg, hogy jövőre mi lesz tényleg Konggal? Nem egy kategória. Meg a nukleáris cuccok. Nézve most a Chernobylt.. hát mi folyt itt a finálénál.
Persze ez csak mese. De akkor is.
Látványpornóként funkcionál.

2019-06-03 17:33:49 VVega (1) #10

Ez egy Transformers film, csak mivel minden egyes akciójelenete ugyanarra a kaptafára épül, plusz sötétben és viharban játszódik, ezért nem annyira látványos. Szerencsére azonban legalább annyira ostoba, ilyen párbeszédeket és percenként homlokegyenest személyiséget váltó szereplőket nem tudom, mikor láttam utoljára. Szuperszemét.

Plusz kérdés: mégis hogyan fogják a következő filmben összeengedni Godzillát King Konggal? Úgy indul majd a film, hogy Kongot háromszorosára nagyítják? Mert különben egy max 5 perces filmet láthatunk

2019-06-01 18:39:54 erahurka (4) #9

Nagyköltségvetésű B film. És szerintem nem is olyan bugyuta mint sokan mondják.

2019-05-31 22:33:30 Bogár Bence (3) #8

A világot nem váltja meg persze, de bőven korrekt kaiju-mozi. Nyilván túl összetett története nincs, de szórakoztató volt, a látványvilága tetszett. Így az akció meg persze Eleven elviszi a hátán végig, egyszeri lazítás gyanánt tudom ajánlani két szerzői film között. :D

2019-05-31 17:38:12 bambula (2) #7

Értem,de általában azt vettem észre,hogy ahol előre tudják a mozik,hogy van stáblista utáni jelenet(lásd például Marvel filmek)nem a teljes teremvilágítást kapcsolják fel(gondolom azért is,hogy ezzel előre jelezzék a nézők felé,hogy még nincs teljesen vége a filmnek),hanem csak egy kis részét azok számára,akik már kifelé mennének mert már nem kiváncsiak a pluszra.Jelen esetben viszont a teljes világítást kapcsolták fel amivel számomra(már csak én ültem bent a teremben egyedül)tönkre vágták a plusz jelenet élvezhetőségét.
Nem zavart volna,ha csak a szokásos pár lámpát kapcsolják fel a könnyebb kijutás érdekében.

2019-05-31 17:30:42 ChrisAdam (1) #6

Nem értem az utolsó bekezdést: időtlen idők óta felkapcsolják a világítást a stáblista alatt, még a művészmozikban is (talán annyi, hogy ott fél/egy percet várnak ezzel).

Én is a Westendben néztem, 3D-ben (sajnos a sajtóvetítésre meghagyják ezt az "élményt"), és elképesztően szellemképes volt a 3D, a totálok főleg, de olykor a közeliek is. Minden valószínűséggel félre volt kalibrálva a vetítő (meg mi is a szélefele ültünk, így gondolom hatványozódott), hiba lenne ezt felróni a filmnek, de az biztos, hogy a "látványos" akciókat mondhatni Godzilla erejével rombolta szét.

előzmény: bambula (#3)

2019-05-31 16:04:44 bambula (2) #5

Köszi.Sajnos a túl jó teremvilágítástól nem lehetett látni.

előzmény: Yuriko-chan (#4)

2019-05-31 15:44:00 Yuriko-chan (3) #4

Az konkrétan Ghidorah egyik feje volt.

előzmény: bambula (#3)

2019-05-31 14:07:21 bambula (2) #3

Nehéz elhinni,hogy a 200 millió dollárból nem tellett volna rendes dialógokat író forgatókönyvírónak ténylegesen nevezhető emberkékre.Kiváncsi vagyok látva a kritikákat a jövő márciusra kiírt Godzilla Kong ellen kap-e valami újraírást vagy újraforgatást,mielőtt még annál a filmnél is felröppenne két héttel a bemutató előtt a hír,hogy bukásra számít a Warner Bros.

Azt hiszem csak az IGN hozzászólásai közt láttam leírva,azért én ide is leírom,hátha ott lemaradt valaki róla,hogy a stáblista lepörgése után van egy plusz jelenet:

A plusz jelenetben Charles Dance és csapata megjelenik Isla de Marán,ahol szereznek egy vélhetőleg döglött Titánt.

Más.Remélem senki nem fog úgy járni mint én,ezért leírom,hogy a filmet a CC Westendben néztem 2D-sen és nem tudom,hogy csak az adott vetítésen volt-e tapasztalható a hangnál az a hiba,hogy olyan volt mintha folyamatosan folyt volna egy csap vagy a többi vetítésen is tapasztalható,de ami a zúzásoknál természetesen nem volt hallható,az bizony a szimpla párbeszédes részeknél baromi idegesítő volt.Kiváncsi lennék,hogy ez a forgalmazó hibája volt-e vagy a CC-é.Mindenesetre az mindenképpen a CC számlájára írható,hogy amint elkezdödőtt a stáblista felkapcsolták a világítást,hogy még véletlenül se lásd rendesen a stáblista utáni jelenetet.Értem én,hogy sietni kell kitakarítani a tahók után,de szerintem én is a teljes filmre vettem jegyet,nem csak a stáblistáig.Kicsit reménykedek benne az utóbbi időben tapasztalható CC hanyagság után,hogy hamarosan esetleg lecserélődik ez a hálózat is és talán egy jobb jön.(mindenesetre árat emelni sosem felejtenek el.) Igaz olyan jó egyik sem lesz mint anno a Hollywood Multiplex. :(

2019-05-30 10:44:39 vadPINGvin (4) #2

Sose értettem a kaiju stílust. Lehet a japánokban van valami mögöttes tartalom, de olyan randák, hogy nem lehet nézni. Az amerikai amit eddig láttam az mind teljesen értelmelten volt, és még értékelhető akció sem akadt, már ha értékelhető egyáltalán, hogy két a méreteiből adódóan mozgástra szinte képtelen szörny ölelgeti egymást. Itt most végre egészen fun és változatos volt a dolog, így igyekeztem csak a látványt értékelni, mivel másféle elvárásaim eleve nem lehettek. A látvány rendben. :)

2019-05-29 23:05:42 ChrisAdam (1) #1

Ilyen nagy örömmel régen adtam egyest. Rettenet buta film, látványokádék. A mozi padlójára kozmált az agyvelőm.