Alpha (2018) ☆

(Albert Hughes)

amerikai dráma, kalandfilm

2,8

2018-09-12 21:57:45 balotelli (2) #2

Körülbelül fél évvel ezelőtt láttam pár képkockát a filmből ami nagyon megkapó volt és felkeltette az érdeklődésemet. Na mondom: szuper, jön egy Apocalypto-hoz hasonló gyönyörű képi világgal rendelkező film az ősi időkből. Ma elmentem rá moziba: nekem óriási csalódás. Feeling nulla, színészi játék úgyszintén. Sajnos én egy pillanatig nem hittem el se a főszereplőről, se az apjáról, hogy ők akár 1 mp-ig is magukévá tudták tenni a karaktert. De ami a legszörnyűbb, azok a párbeszédek. Az volt az érzésem mintha a film költségvetésének 95%-át elvitte volna a képi világ megteremtése és a látványterv, a forgatókönyvet meg odaadták volna egy nyolcadikosnak, hogy írja meg a párbeszédeket. Könyörgöm, hol mond egy 20.000 évvel ezelőtti ősi, vadászó törzsben a férfiváválásának szertartásának kellős közepén a fiú (egy apa-fiú ölelés közben), hogy "jajj apa, nagyon büdös vagy!" ??? És még sorolhatnám. Nagyon nagy kár érte. Az alapsztori jó, egy komolyabb rendezésben megnézném, hogy mi lett volna ha. A szép képi világ miatt a 2 pont!

2018-09-05 16:30:06 ogreg83 (2) #1

Ez az ötlet/story egy sokkal, de sokkal jobb filmet kellett volna hogy kapjon, értő kezekben hiánypótló klasszikus születhetett volna. Épp ez miatt dűhítő amit látunk. Viszont a képek gyönyörűek sokszor, és a leghűségesebb barátunkhoz való viszony miatt lett nézhető, de bántóan súlytalan filmecske.