Mamma Mia! Here We Go Again (2018) ☆ 👁

Mamma Mia! Sose hagyjuk abba

(Ol Parker)

amerikai-angol dráma, musical, szerelmi történet, vígjáték

3,1

2020-01-12 19:31:22 Bruce94 (4) #15

Így volt realisztikus, hogy Cher játszotta, aki úgy nézett ki, mintha 20 éve halott lenne.

előzmény: Rea (#7)

2019-02-03 23:14:57 Manómaszat (3) #14

Borzasztóan zavart, hogy az első részhez képest a hajuknál fogva lettek odarángatva a nóták. Valahogy vacakabbul is szólnak.

2018-09-21 17:46:13 Rea (3) #13

:))))

előzmény: Nagy Tamás (#12)

2018-09-18 14:15:56 Nagy Tamás (4) #12

Viccből írtam!!! :) Bocsi

előzmény: Rea (#11)

2018-09-14 18:20:33 Rea (3) #11

Milyen bővített verzió? O.O

előzmény: Nagy Tamás (#10)

2018-09-10 22:32:16 Nagy Tamás (4) #10

Lehet a választ megkapjuk, a bővített verzióban! :D

előzmény: Rea (#9)

2018-09-08 11:48:55 Rea (3) #9

Az oké, hogy ugrálunk az időben, de ha a második rész akkor játszódik, amikor Donna már nem él, akkor hogy a manóba kerül oda az anyja, aki már akkor sem élt, mikor Sophie az esküvőjére készül? Ez benne a nagy baki. Elvégre nem a múltban jelenik meg, hanem a jelenben.

előzmény: Nagy Tamás (#8)

2018-09-08 11:30:47 Nagy Tamás (4) #8

Úgy került oda, hogy ez előzmény/folytatás film lett, azért ugrálunk az időben!

előzmény: Rea (#7)

2018-09-07 22:08:10 Rea (3) #7

Egy dolog, amire ma jöttem rá. Javítsatok ki, ha tévedek. Az első részben Donna és a barátnői az ágyban fekszenek, és D. megjegyzi, hogy valaki nagyon utálhatja odafent, biztosan az anyja. Ha meghalt az anyja, akkor hogy kerül a második részbe? Korábban ez nem tűnt fel, csak ma egy idézetes játéknál. Úgy látszik, nem gondoltak át mindent a készítők, hisz a fiúk története sem úgy esett, ahogy a folytatásban történik.

2018-07-24 07:41:00 oscarmániás (3) #6

A végén van egy ún. easter egg, egy pici poénocska annak, aki kivárja a stáblista végét. Egyébként sem érdemes sietni, tetszetős a zene, ami szól közben :)

2018-07-24 00:27:34 SoZi (4) #5

Ezt jól leírtad, igen, kb ez az "élményindex" a film nézése közben. Nem mertem belekezdeni ebbe a gondolatba, mert sosem jöttem volna ki belőle, de abszolút ez a helyzet. Valahol ott tér magához a film szerintem, amikor kezdenek feltűnedezni a régi színészek.

2018-07-23 22:44:19 Ugor (4) #4

Furcsa valami ez, persze, tudtam magamról, hogy meg fogom nézni, mert az első tetszett (azon ritka állatfajtába tartozom, akiknek igen), aztán gondoltam, hogy azt nem lehet überelni, mert az egy kategória, meg voltak hírek időtlen idők óta, hogy ez aztán borzalom, agyon kéne verni mind, aki ezt csinálta, meg voltak az első kritikák is, amik viszont azt mondták, hogy de, de, felér az elsővel, ugyanúgy szerethető… Hát ilyen hendikeppel kell moziba menni általában. Az ember tudja magáról, hogy nem azt a lelkületét viszi magával, amit a horrorra szokott, vagy amit a háborús filmekre, hanem ha elég gazdag vagy, akkor van neked más is, nem csak egyféle. Hát és itt a film… bevallom, az első fele rettenetesen rosszul hatott rám, elkeserítő volt, nyomorult szenvedés, hogy valami izét újra kihozzanak ebből, még egy róka- vagy parókabőrt. Egyszerűen nem volt hangulata. A zenének sem, a tájnak sem, ok nélkül zajlott minden, zavaros volt, amit a szemben lévő falon láttam. Bosszantóan gagyi poénok, és bosszantóan farfekvéses közönség, aki erre mégis kuncogott lelkesen. Azután valahogy kijavította önmagát, menet közben, mint egy űrállomás. Valahogy a nagy vihar után, vagy akörül. Szépen bezökkentek a dolgok, a kisiklott vonat visszakerült a sínre, azzal együtt, hogy megjött a hangulat, az addig tök ótvar poénok is a megbocsátás mezejére kerültek, szelíden elfogadtam, hogy jól van, hát ez ilyen, na! És mit mondjak, a végére tényleg megszerethető. Jó, hogy nem adtam fel, mert akkor kimaradtam volna valamiből. Tehát az első fele mondjuk kettes… a második mondjuk négyes. Osztok, szorzok, átlagot felkerekít…

2018-07-23 13:51:40 Rea (3) #3

Nagyon szerettem volna szertni a filmet, de nem igazán sikerült. Az elsőhöz nem ér fel, azt ne is várja senki. Peraze vannak benne jó részek, de inkább azok is a jelenben. A múltban nm találtam szerethető részt, kivéve amikor Donna szül. Azt nagyon jók összevágták. Az, amit SoZi is megemlitít spoiler alatt, nekem is megfordult a fejemben, de mivel nem tértek rá ki, nem tartom valószínűnek, plusz az már elég erőltetett lenne. Ami kicsit zavart, hogy noha a naplókból nem derül ki minden, ebben a filmben nem pont úgy történtek az események, lsd Harry esetét.

Lehet, hogy a későbbiekben még megnézem egyszer, de egyenlőre pihentetem. Akkor talán majd egy 4-est is tudok rá adni

2018-07-23 00:40:15 SoZi (4) #2

Az elsőn azért többet röhögtem, és ez talán nem is annyiszor újranézős, de vannak jó húzások. Ez is vigyorgóan bárgyú, ugrandozva szórja a jó hangulatot. (Óriási a hvg D-vitaminos hasonlata.) Jó, hogy nem ismétlik agyon az előző film számait, hanem csomó "új", kevésbé ismert nóta is van benne.
Andy Garcia (és persze társnője ;) ) nagyon jó találat hú, de akkor ő most a nagyapja? Az ő daluk nagyon kiemelkedik a többi közül. Jó újra látni az öregfiúkat is. A fiatal énjeik már sajnos kevésbé villognak. (Vajon miért nem lehetett Skarsgard egyik fiát felkérni a szerepre?) Viszont Lilly James ebben is jó, mindig Elizabeth Shue-ra emlékeztet.
Arra gondoltam, hogy ha várnak még pár évet, addig csúcsrajáratják Marvelék a fiatalító szoftvert, és Meryl eljátszahatta volna saját maga a fiatal részeket is. Olyat még pont nem csinált. Aztán már tényleg csak Batman van hátra :D
Egy dolog nagyon zavart, hogy nagyon látszik, hogy Lilly James szálán kívül minden stúdióban készült. Rettentő a greensceen.

2018-07-22 18:35:06 Hoqspok (5) #1

szórakoztat kikapcsol azt kaptam amit vártam