1922 (2017) ☆ 👁

(Zak Hilditch)

amerikai dráma, horror, krimi

3,4

2022-10-13 19:34:43 Norbert Simon (4) #9

Egyáltalán nem olyan rossz kis film ez. Jól mixeli össze a műfajokat és a két színész alakítására is sokáig emlékezni fogok. Thomas Jane nagyon jó. A köd kapcsán érdekelt tőle ez is.

2019-09-23 08:58:18 Calavera (?) #8

Ez a film egy unalmas szar volt.
De most komolyan. Juj patkányok, akkor jól megijedek.
Vontatott, unalmas. Könyvben tudom, hogy jó, de itt...nem is értem. Fröccsöntött jellegtelen unalom. Elpocsékolt 2óra volt

2018-03-18 22:46:24 tomasso (4) #7

Jól vegyíti a műfaji elemeket, meg is állja a helyét minden tekintetben. Az elején brutálisan elkapta a hangulatot, ami némi puhulást követően a film végére ismét felerősödik. Nyomasztó film, ami messzire száműzi a King adaptációkra jellemző komolytalan hangvételt, nem is ereszt el nagyon, a patkányok lerágják a néző arcát is.

2018-01-15 17:45:24 magichorze (4) #6

jól megcsinált, hangulatos film, melynek története ugyan nem igazán indokolja az egész estés játékidőt, de azért végig leköti a nézőt. néhány jelenet eléggé embert próbáló.

2017-11-01 20:53:51 TheDriver (4) #5

Teljesen korrekt, nyomasztó alkotás a gyilkosság lélektani hatásáról, a bűn és bűnhődés okozta lelkiismeretről. Rendesen lehúzza az ember kedvét, de érdemes rászánni azt a másfél órát. Örömteli, hogy idén viszonylag jó Stephen King adaptációk készültek.

2017-10-29 16:07:02 Lanie (4) #4

Nyomasztó, sötét, lassan eszi meg a benned lévő örömöt. Thomas Jane tényleg nagyon jó benne de én nagy fanja vagyok Molly Parkernek is.
Nem ajánlom olyannak aki pörgős akciófilmeket nevelkedett, tényleg olyan a film jellege mint amikor az ember egy könyvet olvas, lassan bontakozik ki, de hatásos.

2017-10-29 13:11:58 kilépett felhasználó (?) #3

Thomas Jane-nek nagyon jót tett a The Expanse. Miller karakterével simán lopta a show-t és itt is remekül játszik. Remélem a továbbiakban is ki tudja használni ezt az újonnan jött lendületet. A Netfix meg rámehetne King után mondjuk valami jó high fantasy íróra abból nagy hiány van a piacon.

2017-10-28 17:53:05 Rorschach (4) #2

Meglepően decens eresztés a Netflixtől, egy meglepően decens Thomas Jane-nel. Ami az akcentus mellett a legjobban bejött, hogy kvázi semmi fekete humor nincs a filmben, teljesen komoly, és komolyan is lehet venni.

Jó film.

2017-10-22 20:04:21 Cross (?) #1

Azt gondolom, a film méltó feldolgozása a novellának, ami szerintem a Minden sötét, csillag sehol kötet legjobbja. Persze nem fogja lemosni a Halálsoront, vagy a remény rabjait, de ez nem is volt célja.
Thomas Jane ezennel már King veteránnak számít. Átalakulása századeleji nebraskai farmerré bámulatos. Nemcsak az akcentusa (ami biztos pár mebrt idegesítni fog), de a tartása, a mimikája minden rendben volt. A többi meg krimi, és King féle pszichológia az embereket összekötő és szétziláló bűnről.