Cold Pursuit (2019) ☆ 👁

Dermesztő hajsza

(Hans Petter Moland)

amerikai-angol-francia-kanadai-német-norvég akciófilm, dráma, krimi, thriller

3,0

2023-03-17 21:37:11 Edwest12 (3) #10

Lassan indult be, kezdetben nem is értettem, mi is volt a terv, mikor ezt leforgatták. Azon töprengtem: ez talán valami olyan kultmozi, ami csak nekem nem jön át, de valójában q-va jó? És mi van szegény Liam Neeson-nel? Hogy vállalhatta ezt el? És Laura Dern? Aki olyan rendezőkkel dolgozott, mint Spielberg vagy David Lynch, az hogy vállalhatta ezt be?
Idővel azért már tudtam egy kicsit élvezni, ezért feljött a film három csillagra a tervezett kettőről.
Az eredetit nem láttam (a korábbi kommentekből tudom, hogy ez egy remake), biztos jó lehetett. Az alapszitu jó, de az elején tényleg hézagos a sztori, inkább rövid epizódokból áll, és nem tudtam elképzelni, hogyan fog ez összeállni egy kétórás filmmé. Ha ilyen ütemben haladnak, hogyan fogják tudni kihúzni a cselekményt ennyi ideig?
Az indiánok amúgy mókás fickók voltak, én nekik drukkoltam.

2021-12-12 12:07:26 VVega (2) #9

Olyan szinten érdektelen, ritmustalan, túl hosszú és ostoba az összes szereplőjével együtt, hogy a nézhetetlenen is gondolkodtam.

2020-10-06 23:38:15 tangerine (3) #8

Tényleg sokkal jobb az eredeti. Inkább azt nézzétek!

2019-12-11 15:30:07 The Cortez (3) #7

Hollywoodi Kraftidioten remake, egyenesen annak rendezőjétől. A hófödte hegyek között játszódó véres, sokszor erőltetetten poénos revanshadjárat, mutat némi párhuzamot az Elrabolva című filmekkel, épp ezért biztos, ami biztos, a bosszúálló fater szerepkörbe beleragadt Liam Neesont baszták be főkarakternek. A legértékelhetőbb pont a téli, havas miliő, az elhalálozott arcok neveinek screenre írása, meg a hasonlóan stílusos stáblista.

2019-09-21 21:48:41 Corso666 (3) #6

Szépek a hegyek...

2019-06-24 21:31:56 bambusz11 (2) #5

Nézem, nézem és érzem, hogy ismerős...
Gyenge utánzat.

2019-05-19 14:19:19 kovi1970 (2) #4

3-ason gondolkodtam, de mivel remake, hát így annyi nincsen.

2019-03-02 17:26:48 BonnyJohnny (4) #3

Az eredeti (éjsötét) humora nyomokban maradt meg. Ezzel, és azzal, hogy Skarsgardot lecserélték Neesonra, pont az eredeti erejét vették el. Még úgy is, hogy Neeson nem különlegesen képzett a filmben, egy Liam Neesonnyival több egy átlagembernél. :D
Ettől függetlenül nem rossz film. Hozza a szokásos Neeson akciók színvonalát, annyival érdekesebb is, hogy Neeson átlagos marad, és azért a humort sem gyomlálták ki teljesen. Hmmm.... megadom a négyest.

2019-02-21 20:31:11 Ivan/ (3) #2

Az előzetes alapján lassan azt kezdem gondolni, hogy Liam Neeson napjaink Charles Bronsona.

2019-02-20 21:52:47 Mikkey (3) #1

Egynek elment, de néhol kifejezetten kínosnak hatottak a poénnak szánt részek. Ha hezitálsz h mi a jó neked, és nem idegenkedsz az európaibb hatásoktól, akkor mindenképpen a Kraftidioten-el kezd!