Daphne (2017) ☆ 👁

(Peter Mackie Burns)

angol dráma, vígjáték

?,?

2020-01-23 21:45:37 St4nt0N (?) #2

Mozifilmnek valóban kevés, igényesebb tévéfilmként viszont simán megállja a helyét. Emily Beecham elképesztően jó, már miatta megéri.

2018-01-27 22:34:22 saatonda (3) #1

alacsony költségvetésű brit dramedy
hogy a forgatókönyv mennyire kihagyott lehetőség, mennyi problémája van, hogy a fő(anti)hősnő mennyire nem realisztikus és egyebek elemzését meghagyom másoknak, így a filmet nem is pontozom.
mindenképpen elismerést érdemel london megjelenítése ill a mellékszereplők játéka
legfőképpen pedig a főszereplő, a korábban eléggé jellegten emily beecham az év egyik legjobbja, ez tényleg egy jó (tragi)komikus alakítás, emiatt mindenképpen érdemes megnézni (bármilyen kisebb díjat-jelölést kap érte, megérdemli)

(a filmről eddig egyetlen magyar nyelvű kritika jelent meg egy hölgy tollából. az is kötelező olvasmány, egy teljesen sztenderd írásból lassan egy horror bontakozik ki, nem tudom tényleg komolyan gondolta-e a szerző. ez egy tragikomédia, nem valamiféle "rohadék pszichopata monoton hétköznapjait" bemutató alkotás...beecham pedig zseniálisan mulatságos, úgy ahogy az kell. persze ezt is félre lehet érteni, ha akarjuk)